ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 07:31

Basha: Ps e Shkodrës u dorëzua tek Tom Doshi dhe trafikanti Pëllumg Gjoka

Basha: Ps e Shkodrës u dorëzua tek Tom Doshi dhe trafikanti Pëllumg Gjoka
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ardhur me një reagim në rrjetin e tij social “Facebook”, ku në vëmendje sjell debatin mes kupolës së PS në Shkodër dhe shprehet se partinë që qeveris vendin, e drejton ...
Top Channel | 21-Aug-2019 13:24
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ardhur me një reagim në rrjetin e tij social “Facebook”, ku në vëmendje sjell debatin mes kupolës së PS në Shkodër dhe shprehet se partinë që qeveris vendin, e drejton ...

Basha: PS e Shkodrës u dorëzua te Tom Doshi dhe trafikanti Gjoka
Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me debatin mes socialistëve në Shkodrës, sa i takon situatës së krijuar në Bashkinë e këtij qyteti, pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit. Sipas ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 13:14
Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me debatin mes socialistëve në Shkodrës, sa i takon situatës së krijuar në Bashkinë e këtij qyteti, pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit. Sipas ...

Voltana Ademi: Akti i bllokimit të fondeve ishte i paprecedentë
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar menjëherë pasi Ministria e Financave dhe Ekonomisë hodhi poshtë pretendimet e saj për bllokimin e fondeve për këtë bashki. Aj o tha se ky vendim është politik ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 13:12
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar menjëherë pasi Ministria e Financave dhe Ekonomisë hodhi poshtë pretendimet e saj për bllokimin e fondeve për këtë bashki. Aj o tha se ky vendim është politik ...

Basha: Votat e PS në Shkodër i mbledh trafikanti Pëllumb Gjoka
mapo.al Pasi në media doli procesverbali i mbledhjes së anëtareve të Këshillit Bashkiak të Shkodrës, ku Senida Mesi u thoshte prerë anëtarëve se “do votoni Briselda Kadinë ose përjashtoheni!”, Basha ka zbardhur emrat e ...
Mapo | 21-Aug-2019 13:27
mapo.al Pasi në media doli procesverbali i mbledhjes së anëtareve të Këshillit Bashkiak të Shkodrës, ku Senida Mesi u thoshte prerë anëtarëve se “do votoni Briselda Kadinë ose përjashtoheni!”, Basha ka zbardhur emrat e ...

Ministria e Financave përgënjeshtron Ademin: Janë kryer pagesat
TIRANË Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar me një deklaratë për mediat në lidhje me situatën e krijuar në Shkodër. Ajo shpjegon se ditën e djeshme janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 12:10
TIRANË Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar me një deklaratë për mediat në lidhje me situatën e krijuar në Shkodër. Ajo shpjegon se ditën e djeshme janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e ...

Ministria e Financave: Nuk kemi bllokuar fondet e Bashkisë Shkodër
Një ditë më parë kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Demi dërgoi një letër ku thoshte se qeveria ka bllokuar fondet.
Top Channel | 21-Aug-2019 12:09
Një ditë më parë kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Demi dërgoi një letër ku thoshte se qeveria ka bllokuar fondet.

Qeveria i bllokoi financimet, PD Shkodër: Hakmarrje e Edi Ramës
Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave, e cila vendosi të bllokojë financimet për bashkinë e metropolit verior. Selia blu e cilëson këtë si hakmarrja të Edi Ramës për ...
BalkanWeb | 21-Aug-2019 11:45
Partia Demokratike dega Shkodër ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave, e cila vendosi të bllokojë financimet për bashkinë e metropolit verior. Selia blu e cilëson këtë si hakmarrja të Edi Ramës për ...

Voltana Ademi nuk dorëzohet: Unë jam kryetarja e Bashkisë së Shkodrës
Voltana Ademi tha se ajo do të vijojë të jetë kryetare Bashkie, derisa qytetarëve tu ofrohet mundësia për të zgjedhur në një garë të vërtetë elektorale. Në një reagim sot për mediat, teksa u pyet se a do ta lirojë ajo ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 13:12
Voltana Ademi tha se ajo do të vijojë të jetë kryetare Bashkie, derisa qytetarëve tu ofrohet mundësia për të zgjedhur në një garë të vërtetë elektorale. Në një reagim sot për mediat, teksa u pyet se a do ta lirojë ajo ...

PD paralajmëron Ramën: Fundi yt do të vijë nga Shkodra
Partia Demokratike, dega Shkodër kanë paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 11:36
Partia Demokratike, dega Shkodër kanë paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një ...

Bllokimi i fondeve për Shkodrën, Spahia-Ramës: Si ish-kryebashkiak e di që po u heq shërbimet qytetarëve
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia deklaron se me bllokimin e fondeve për bashkinë e Shkodrës janë qytetarët që dëmtohen. Fondet e Shkodrës janë bllokuar për shkak se Drejtoria e Thesarit thotë se Voltana ...
Top Channel | 20-Aug-2019 21:35
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia deklaron se me bllokimin e fondeve për bashkinë e Shkodrës janë qytetarët që dëmtohen. Fondet e Shkodrës janë bllokuar për shkak se Drejtoria e Thesarit thotë se Voltana ...

Qeveria i bllokoi firmën e fondet, Voltana hiqet sikur s’ka ndodhur gjë: Duhen zgjedhje të reja për Shkodrën, jo marrëveshje politike për të zgjidhur krizën
Kryetarja në ikje e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të këmbëngulë në detyrën e saj, duke mos e dorëzuar mandatin. Dy ditë pas konstituimit të këshillit të ri ajo ka inspektuar punimet në qendrën ...
GazetaTema | 21-Aug-2019 08:35
Kryetarja në ikje e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të këmbëngulë në detyrën e saj, duke mos e dorëzuar mandatin. Dy ditë pas konstituimit të këshillit të ri ajo ka inspektuar punimet në qendrën ...

Bllokimi i fondeve, Bardh Spahia-Ramës: Mos e provoko Shkodrën!
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi. ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 20:15
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i bllokuar të gjitha fondet Bashkisë së Shkodrës, me argumentin se ka përfunduar sot mandati i kryebashkiakes Voltana Ademi. ...

Basha: PS e Shkodrës u dorëzua tek Tom Doshi dhe ortaku i tij trafikant
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të debatit ne PS e Shkodrës, para konstituimit te Keshillit te ri Bashkiak, ku ka theksuar se gjithe sa ndodhi nxori ne drite, faktin qe PS e ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 13:38
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të debatit ne PS e Shkodrës, para konstituimit te Keshillit te ri Bashkiak, ku ka theksuar se gjithe sa ndodhi nxori ne drite, faktin qe PS e ...

VOA: Bllokohen fondet e Bashkisë së Shkodrës
Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokoi, në përfundim të orarit zyrtar të ditës së marte, fondet e Bashkisë së Shkodrës. Dega e Thesarit nuk pranoi të kryej veprime për likuidimin e faturave të shërbimeve të kësaj ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 20:12
Ministria e Financave dhe Ekonomisë bllokoi, në përfundim të orarit zyrtar të ditës së marte, fondet e Bashkisë së Shkodrës. Dega e Thesarit nuk pranoi të kryej veprime për likuidimin e faturave të shërbimeve të kësaj ...

Bardh Spahia kërcënon Ramën: Mos e provoko Shkodrën
Ish-deputeti demokrat i Shkodrës, Bardh Spahia, ka reaguar pas ankesës së Voltana Ademit, se Ministria e Financave i ka bllokuar fondet, duke qenë se asaj i mbaron mandati i kryebashkiakes. Spahia thotë se Rama është ...
GazetaTema | 20-Aug-2019 21:44
Ish-deputeti demokrat i Shkodrës, Bardh Spahia, ka reaguar pas ankesës së Voltana Ademit, se Ministria e Financave i ka bllokuar fondet, duke qenë se asaj i mbaron mandati i kryebashkiakes. Spahia thotë se Rama është ...

Nuk jemi dele të na vini me urdhra nga Balla
Rebelohen socialistët e Shkodrës, peticion kreut të PS-së: Stop, kandidatëve të importuar nga Tirana dhe na jepni llogari për personat e inkriminuar: VOA: Bllokimi i fondeve të Bashkisë së Shkodrës dhe paqartësitë ...
Telegraf | 21-Aug-2019 12:38
Rebelohen socialistët e Shkodrës, peticion kreut të PS-së: Stop, kandidatëve të importuar nga Tirana dhe na jepni llogari për personat e inkriminuar: VOA: Bllokimi i fondeve të Bashkisë së Shkodrës dhe paqartësitë ...

Ministria e Financave i përgjigjet Ademit: Janë ndjekur procedurat sipas legjislacionit
Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar për situatën e krijuar në Shkodër. Përmes një deklarate për mediat ministria shpjegon se janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia ...
VizionPlus | 21-Aug-2019 12:33
Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka reaguar për situatën e krijuar në Shkodër. Përmes një deklarate për mediat ministria shpjegon se janë ekzekutuar të gjitha pagesat dhe urdhërpagesat e depozituara nga Bashkia ...

Qeveria bllokon fondet e Shkodrës/ Thesari: Voltana Ademit i ka mbaruar mandati në 20 gusht, ora 16:30
Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet.
Top Channel | 20-Aug-2019 19:09
Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka penguar funksionimin e Bashkisë Shkodër, përmes bllokimit të procedurave të likuidimit me fondet e veta, mbi shërbimet dhe investimet.

“Bllokuan funksionimin e bashkisë”, Ademi letër Denajt dhe SHBA-BE
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, duke i shprehur shqetësimin se sot Ministria e Financave, Drejtoria e Përgjithshme e ...
BalkanWeb | 20-Aug-2019 18:54
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, i është drejtuar me një letër publike Ministres së Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, duke i shprehur shqetësimin se sot Ministria e Financave, Drejtoria e Përgjithshme e ...

I bllokoi fondet Voltana Ademit, PD paralajmëron Ramën: Fundi yt do të vijë nga Shkodra
Partia Demokratike, dega Shkodër ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një deklaratë ...
Telegraf | 21-Aug-2019 11:28
Partia Demokratike, dega Shkodër ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se pavarësisht hakmarrjes që ka nisur kundër Shkodrës, fundi i tij dhe i klikës së tij politike do të vijë pikërisht nga Shkodra. Në një deklaratë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved