ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 06:50

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 12:38
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’. KMDLNj i quan të drejta kërkesat e ...

Gara: Aeroporti nuk është mbyllur, vijojnë fluturimet
Greva e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës sot ka hyrë në ditën e tretë. Nëse në dy ditët e kaluara ka pasur greva më të shkurtra në kohë, sot e njëjta do të vijojë deri në ora 14:00. Pas qarkullimit të ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 11:49
Greva e punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës sot ka hyrë në ditën e tretë. Nëse në dy ditët e kaluara ka pasur greva më të shkurtra në kohë, sot e njëjta do të vijojë deri në ora 14:00. Pas qarkullimit të ...

Aeroporti suspendon nëntë nga punëtorët që mbanin grevën
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. LEXO EDHE: Ministri i ...
Zeri | 21-Aug-2019 12:52
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. LEXO EDHE: Ministri i ...

Flet kryetari i Sindikatës së Aeroportit të Prishtinës, tregon 5 kërkesat
Kryetari i Sindikatës së aeroportit të prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi në një intervistë për “Indeksonline” ka treguar arsyen e grevës. Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 12:52
Kryetari i Sindikatës së aeroportit të prishtinës “Adem Jashari”, Bashkim Latifi në një intervistë për “Indeksonline” ka treguar arsyen e grevës. Kërkesat e punëtorëve janë të artikulume shumë mirë. Janë të mbështetura ...

Aeroporti: S’kemi mbyllur operimet – procedojmë të gjitha fluturimet
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...
Arbresh | 21-Aug-2019 12:51
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...

MPB thotë se po e heton rastin në aeroport të krijuar nga greva e punëtorëve
Ministria e Punëve të Brendshme përmes një njoftimi, thotë se është duke e hetuar rastin e krijuar në aeroportin e Prishtinës pas grevës së punëtorëve. “Ministria e Punëve të Brendshme respektivisht Departamenti për ...
Arbresh | 21-Aug-2019 12:51
Ministria e Punëve të Brendshme përmes një njoftimi, thotë se është duke e hetuar rastin e krijuar në aeroportin e Prishtinës pas grevës së punëtorëve. “Ministria e Punëve të Brendshme respektivisht Departamenti për ...

Aeroporti: S’kemi mbyllur operimet – procedojmë të gjitha fluturimet
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës . Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 12:40
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës . Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...

KMDLNj përkrahë kërkesat e drejta të punëtorëve në aeroportin ”Adem Jashari”
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka dalur me një reagim lidhur me zhvillimet aktuale të cilat po ndodhin në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari”. Përmes një kumtese të lëshuar, KMDLNj ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 12:33
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, ka dalur me një reagim lidhur me zhvillimet aktuale të cilat po ndodhin në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari”. Përmes një kumtese të lëshuar, KMDLNj ...

Ministri i Brendshëm: Menaxhmenti i ANP-së duhet t’i evitojë shkeljet, përndryshe aeroporti s’ka si të funksionojë
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...
Zeri | 21-Aug-2019 12:33
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...

Aeroporti suspendon nëntë nga punëtorët që mbanin grevën
Sipas një mesazhi elektronik të dërguar në adresë të nëntë grevistëve, të njëjtëve iu është ndaluar qasja në Zonat e Kufizuara të Sigurisë dhe iu janë pezulluar ID-kartelat e aeroportit, njofton Klan Kosova. Rreth ...
Lajminet | 21-Aug-2019 12:33
Sipas një mesazhi elektronik të dërguar në adresë të nëntë grevistëve, të njëjtëve iu është ndaluar qasja në Zonat e Kufizuara të Sigurisë dhe iu janë pezulluar ID-kartelat e aeroportit, njofton Klan Kosova. Rreth ...

Aeroporti: S’kemi mbyllur operimet – procedojmë të gjitha fluturimet
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...
Medial | 21-Aug-2019 12:24
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...

Aeroporti suspendon nëntë nga punëtorët që mbanin grevën
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. Sipas një mesazhi elektronik ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 12:22
Bazuar në zhvillimet e fundit brenda Aeroportit Ndërkombëtar ”Adem Jashari”, me vendim të zyrtarit të Sigurisë së Aeroportit, disa punëtorë të cilët po zhvillonin grevën, janë suspenduar. Sipas një mesazhi elektronik ...

Ministri i Brendshëm: Menaxhmenti i ANP-së duhet t’i evitojë shkeljet, përndryshe aeroporti s’ka si të funksionojë
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...
AlbInfo | 21-Aug-2019 12:20
Për grevën në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndërhyrë edhe Ministria e Punëve të Brendshme. Kjo e fundit ka identifikuar 11 shkelje nga ANP-ja, për të cilat është kërkuar intervenim urgjent, në të kundërtën ...

KMDLNj i quan të drejta kërkesat e punëtorëve të Aeroportit
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.
Kosova Press | 21-Aug-2019 12:20
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, përmes një komunikate për media ka shprehur përkrahjen për punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’.

Greva e çon Njësinë Speciale në Aeroport
Njësitet speciale të Policisë së Kosovës kanë shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ndërsa punëtorët e Aeroportit kanë hyrë në ditën e tretë të grevës. Policia është ftuar në aeroport shkaku i ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 12:18
Njësitet speciale të Policisë së Kosovës kanë shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ndërsa punëtorët e Aeroportit kanë hyrë në ditën e tretë të grevës. Policia është ftuar në aeroport shkaku i ...

Greva në Aeroportin e Prishtinës nëpërmjet fotografive!
Një numër i madh i punëtorëve të aeroportit ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari” vazhdon edhe sot grevën. Gjatë tri ditëve rresht punëtorët po kërkojnë që t’u plotësohen kërkesat e tyre. “Pas shumë përpjekjeve dhe ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 12:16
Një numër i madh i punëtorëve të aeroportit ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari” vazhdon edhe sot grevën. Gjatë tri ditëve rresht punëtorët po kërkojnë që t’u plotësohen kërkesat e tyre. “Pas shumë përpjekjeve dhe ...

“Llugë” në Aeroportin e Prishtinës, “Jemi në grevë!”
Qindra qytetarë po sillen në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës që nga orët e para të mëngjesit. Greva e punëtorëve ka bërë që tri fluturime të anuloheshin deri tashti dhe disa të tjera të vonohen. “Jemi në grevë”, ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 12:14
Qindra qytetarë po sillen në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës që nga orët e para të mëngjesit. Greva e punëtorëve ka bërë që tri fluturime të anuloheshin deri tashti dhe disa të tjera të vonohen. “Jemi në grevë”, ...

Anulohen tri fluturime në Aeroportin e Prishtinës
Së paku tri fluturime janë anuluar deri tash në Aeroportin e Prishtinës, shkaku i grevës së punëtorëve. Sipas Sindikatës së ANP-së, 80% e punëtorëve janë pjesë e grevës. Derisa edhe fluturime të tjera janë shtyrë. ...
AlbInfo | 21-Aug-2019 12:02
Së paku tri fluturime janë anuluar deri tash në Aeroportin e Prishtinës, shkaku i grevës së punëtorëve. Sipas Sindikatës së ANP-së, 80% e punëtorëve janë pjesë e grevës. Derisa edhe fluturime të tjera janë shtyrë. ...

Aeroporti: S’kemi mbyllur operimet – procedojmë të gjitha fluturimet
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 21-Aug-2019 11:59
Për rreth 500 punëtorët të Aeroportit “Adem Jashari” vazhdojnë sot ditën e tretë të grevës. Si pasojë e kësaj këto ditë disa fluturime janë shtyrë dhe të tjera janë anuluar – siç ka ndodh edhe sot, njofton Klan Kosova. ...

VV: Të dëgjohen kërkesat e punëtorëve të ANP ‘Adem Jashari’
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me grevën e punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. VV thotë se mbështet veprimet sindikate të punëtorëve dhe se kërkon të dëgjohen kërkesat e tyre. “Lëvizja ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 10:19
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me grevën e punëtorëve në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. VV thotë se mbështet veprimet sindikate të punëtorëve dhe se kërkon të dëgjohen kërkesat e tyre. “Lëvizja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved