ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 11:55

A do ta votojnë nesër vetëshkarkimin, flasin deputetë e Kuvendit të Kosovës

A do ta votojnë nesër vetëshkarkimin, flasin deputetë e Kuvendit të Kosovës
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 18:01
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

AAK: Nesër votojmë pro shpërndarjes së Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 16:47
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit fillon nesër në orën 10:00
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...
Telegrafi | 21-Aug-2019 16:41
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 17:39
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar mandati kushtetues, pason dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Haradinaj, pati dhënë dorëheqje pas ftesës që ...
Lajminet | 21-Aug-2019 17:29
Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar mandati kushtetues, pason dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Haradinaj, pati dhënë dorëheqje pas ftesës që ...

Të enjten seancë e jashtëzakonshme e Parlamentit të Kosovës
Të enjten në Kosovë pritet seanca për shpërbërjen e parlamentit. Ndërkohë partitë politike kanë vazhduar me takime me qytetarë si dhe aderime në parti. Deputetëve u ka mbetur më pak se 24 orë deri në shpërbërjen e ...
ABCNews | 21-Aug-2019 16:47
Të enjten në Kosovë pritet seanca për shpërbërjen e parlamentit. Ndërkohë partitë politike kanë vazhduar me takime me qytetarë si dhe aderime në parti. Deputetëve u ka mbetur më pak se 24 orë deri në shpërbërjen e ...

Nesër shpërndahet parlamenti i Kosovës, prej 2001 asnjë qeveri nuk ka përfunduar mandatin
Ditën e nesërme në orën 10:00 në Kosovë do të nisë seanca parlamentare, ku ndër të tjera do të votohet edhe shpërndarja e kuvendit. Do të duhen 80 vota për shpërndarjen e kuvendit, ndërsa aktualisht të gjitha partitë ...
Dritare | 21-Aug-2019 17:29
Ditën e nesërme në orën 10:00 në Kosovë do të nisë seanca parlamentare, ku ndër të tjera do të votohet edhe shpërndarja e kuvendit. Do të duhen 80 vota për shpërndarjen e kuvendit, ndërsa aktualisht të gjitha partitë ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Zeri | 21-Aug-2019 17:27
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Arbresh | 21-Aug-2019 17:27
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Çka nëse nesër nuk arrihen votat për shpërndarje të Kuvendit? Flasin nga KDI
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 17:24
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...

AAK konfirmon edhe njëherë se nesër voton pro shprëndarjes së Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...
Gazeta Monitor | 21-Aug-2019 17:24
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Radio Evropa e Lire | 21-Aug-2019 17:22
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Deputetët pritet të votojnë për vetëshkarkim
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...
Gazeta Express | 21-Aug-2019 17:20
Deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës pritet që të enjten, më 22 gusht, të marrin vendim për shpërndarjen e Kuvendit. Seanca për t’i dhënë fund edhe kësaj përbërje të legjislaturës pa i skaduar ...

Çka ndodhë nëse nesër nuk arrihen votat për shpërndarje të Kuvendit
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...
EkonomiaOnline | 21-Aug-2019 17:14
Nesër pritet të mbahet seanca plenare në të cilën pritet të ndodhë shpërndarja e legjislaturës së gjashtë e Kuvendit të Kosovës. Rreth kësaj ngjarje, Artan Murati nga KDI, ka sqaruar proceduralisht votimin lidhur me ...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit fillon nesër në orën 10:00
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...
Gazeta Observer | 21-Aug-2019 17:08
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...

Shpërndarja e Kuvendit, KDI tregon çka ndodh nëse nuk votohet mocioni
Artan Murati, hulumtues në KDI, ka sqaruar procedurën për votim lidhur me shpërndarjen potenciale të legjislaturës së gjashtë. Ai në një shkrim në Facebook shkruan se 93 deputetët që nënshkruan për të thirrur seancën e ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:59
Artan Murati, hulumtues në KDI, ka sqaruar procedurën për votim lidhur me shpërndarjen potenciale të legjislaturës së gjashtë. Ai në një shkrim në Facebook shkruan se 93 deputetët që nënshkruan për të thirrur seancën e ...

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit fillon nesër në orën 10:00
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:58
Kuvendi i Kosovës përmes një njoftimi për media thekson se nesër do të mbajë seancë plenare duke filluar nga orar 10:00. Në njoftim thuhet se kjo seancë do të mbahet me dy pika të rendit të ditës. 1. Shqyrtimi i ...

AAK: Nesër votojmë pro shpërndarjes së Kuvendit
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:56
Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër pritet të votojnë për t’i dhënë fund ose jo legjislaturës aktuale. Partitë politike janë deklaruar se duan zgjedhje të jashtëzakonshme dhe që do të votojnë pro shpërndarjes së ...

Shpërndarja e Kuvendit, KDI: Çka ndodh nëse nuk votohet mocioni?
Artan Murati, hulumtues në KDI, ka sqaruar procedurën për votim lidhur me shpërndarjen potenciale të legjislaturës së gjashtë.
Kosova Press | 21-Aug-2019 16:54
Artan Murati, hulumtues në KDI, ka sqaruar procedurën për votim lidhur me shpërndarjen potenciale të legjislaturës së gjashtë.

Partitë e mëdha opozitare të gatshme për t’i dhënë fund legjislaturës aktuale të Kuvendit
Tash e sa kohë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ishin në kërkim të numrave për të rrëzuar qeverinë Haradinaj. Por, seanca për t’i dhënë fund qeverisjes së koalicionit aktual po mbahet pasi shefi i ...
Indeks Online | 21-Aug-2019 16:45
Tash e sa kohë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ishin në kërkim të numrave për të rrëzuar qeverinë Haradinaj. Por, seanca për t’i dhënë fund qeverisjes së koalicionit aktual po mbahet pasi shefi i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved