ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 07:51

Parashikimi i motit për sot dhe nesër: Rikthehet i nxehti afrikan

Parashikimi i motit për sot dhe nesër: Rikthehet i nxehti afrikan
mapo.al E hënë, 19 Gusht 2019 Sipas MeteoAlb, orët e paradites mbeten në ndikimin e moti të kthjellët në të gjithë vendin, përjashtuar zonat Veriore KU do të ketë vranësira të lehta. Parashikohet që gjatë pasdites ...
Mapo | 19-Aug-2019 08:47
mapo.al E hënë, 19 Gusht 2019 Sipas MeteoAlb, orët e paradites mbeten në ndikimin e moti të kthjellët në të gjithë vendin, përjashtuar zonat Veriore KU do të ketë vranësira të lehta. Parashikohet që gjatë pasdites ...

Moti i kësaj jave në të gjitha qytetet, ja kush do të jetë dita më e nxehtë
Ndonëse në ditët e fundit temperaturat kanë rënë me disa gradë në raport me të nxehtin rekord që kaloi në Shqipëri në dhjetëditëshin e parë të gushtit, temperaturat do rriten sërish gjatë kësaj jave. Shërbimi ...
VizionPlus | 19-Aug-2019 11:27
Ndonëse në ditët e fundit temperaturat kanë rënë me disa gradë në raport me të nxehtin rekord që kaloi në Shqipëri në dhjetëditëshin e parë të gushtit, temperaturat do rriten sërish gjatë kësaj jave. Shërbimi ...

Moti për ditën e hënë, 19 gusht 2019!
Dita e hënë datë 19 Gusht moti do të mbetet i paqëndrueshëm, pjesa e parë e ditës do të jetë me diell ndërsa gjatë pjesës se dytë të ditës vranësirat do të marrin zhvillim duke u pasuar nga rrebeshe shiu dhe stuhi në ...
VizionPlus | 19-Aug-2019 08:37
Dita e hënë datë 19 Gusht moti do të mbetet i paqëndrueshëm, pjesa e parë e ditës do të jetë me diell ndërsa gjatë pjesës se dytë të ditës vranësirat do të marrin zhvillim duke u pasuar nga rrebeshe shiu dhe stuhi në ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor, ndërsa indeksi UV do të jetë 8. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 17 ...
Telegrafi | 19-Aug-2019 08:04
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor, ndërsa indeksi UV do të jetë 8. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 17 ...

I nxehti afrikan rikthehet! Në këto dy qytete rrezikohet të bjerë zjarr
I nxehti afrikan është rikthyer në vendin tonë dhe temperaturat e larta do të sjellin dëme të mëdha. Sipas IGjEUM qarqet e Fierit dhe të Korçës rrezikohet që të kenë edhe zjarre. Njoftimi i plotë: Ditën e sotme pritet ...
Lajmi i Fundit | 19-Aug-2019 12:14
I nxehti afrikan është rikthyer në vendin tonë dhe temperaturat e larta do të sjellin dëme të mëdha. Sipas IGjEUM qarqet e Fierit dhe të Korçës rrezikohet që të kenë edhe zjarre. Njoftimi i plotë: Ditën e sotme pritet ...

Rritje temperaturash, sinoptikanët: Kush do jetë dita më e nxehtë e kësaj jave në Shqipëri
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në parashikimin e tij të fundit për pesë ditët në vijim, njofton se do të kemi rritje temperaturash. “Java që sapo ka nisur, parashikohet përgjithësisht me mot të qendrueshëm dhe e ...
TetovaSot | 19-Aug-2019 12:00
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në parashikimin e tij të fundit për pesë ditët në vijim, njofton se do të kemi rritje temperaturash. “Java që sapo ka nisur, parashikohet përgjithësisht me mot të qendrueshëm dhe e ...

Rritje temperaturash, sinoptikanët: Kush do jetë dita më e nxehtë e kësaj jave
Sherbimi Meteorologjik Ushtarak në parashikimin e tij të fundit për pesë ditët në vijim, njofton se do të kemi rritje temperaturash. “Java që sapo ka nisur, parashikohet përgjithësisht me mot të qendrueshëm dhe e ...
Gazeta Express | 19-Aug-2019 11:46
Sherbimi Meteorologjik Ushtarak në parashikimin e tij të fundit për pesë ditët në vijim, njofton se do të kemi rritje temperaturash. “Java që sapo ka nisur, parashikohet përgjithësisht me mot të qendrueshëm dhe e ...

Moti sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor, ndërsa indeksi UV do të jetë 8. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 17 ...
Republika | 19-Aug-2019 11:38
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi lindor, ndërsa indeksi UV do të jetë 8. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri 17 ...

Moti sot në Shqipëri
Ditën e hënë Shqipëria do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Mot i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Pranë zonave luginore e përgjatë bregdetit në orët e mëngjesit mjegullinë lokale. ...
Indeks Online | 19-Aug-2019 10:42
Ditën e hënë Shqipëria do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Mot i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Pranë zonave luginore e përgjatë bregdetit në orët e mëngjesit mjegullinë lokale. ...

Parashikimi i motit në Shqipëri
Foto: Koha Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në zonat malore. Era do të jetë në drejtim juglindje-veriperëndim 1-8m/sek. Valëzimi i forcës 4 me ...
Koha.net | 30-Aug-2016 08:31
Foto: Koha Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në zonat malore. Era do të jetë në drejtim juglindje-veriperëndim 1-8m/sek. Valëzimi i forcës 4 me ...

Moti sot
Në mbarë vendin sot do të mbaj mot i ngrohtë, me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura maksimale do të arrij deri në 35 gradë Celsius. Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë deri në 34 ...
IliriaNews | 19-Aug-2019 10:07
Në mbarë vendin sot do të mbaj mot i ngrohtë, me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura maksimale do të arrij deri në 35 gradë Celsius. Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë deri në 34 ...

Temperaturat sot në Shqipëri, deri 36 gradë
Ditën e hënë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Mot i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Pranë zonave luginore e përgjatë bregdetit në orët e mëngjesit mjegullinë lokale. Era ...
EkonomiaOnline | 19-Aug-2019 09:49
Ditën e hënë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Mot i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Pranë zonave luginore e përgjatë bregdetit në orët e mëngjesit mjegullinë lokale. Era ...

Moti sot me diell dhe i ngrohtë
Në mbarë vendin sot do të mbaj mot i ngrohtë, me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura maksimale do të arrij deri në 35 gradë Celsius. Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë deri në 34 ...
TetovaSot | 19-Aug-2019 09:33
Në mbarë vendin sot do të mbaj mot i ngrohtë, me diell dhe vranësira të vogla. Temperatura maksimale do të arrij deri në 35 gradë Celsius. Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm me temperaturë deri në 34 ...

Parashikimi i motit për sot, ja si do të nisë kjo javë
Instituti i Gjeoshkencave parashikon se ditën e sotme nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në ...
Lexo | 19-Aug-2019 09:16
Instituti i Gjeoshkencave parashikon se ditën e sotme nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në ...

Ja si do të jetë moti këtë javë!
Java do të nisë me mot të kthjellët, ndërsa në zonat veriore do të ketë vranësira të lehta. Sipas MetoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të qëndrueshme, duke u luhatur në vlerat 14 deri në 35 gradë celsius. Era do ...
Dritare | 19-Aug-2019 08:59
Java do të nisë me mot të kthjellët, ndërsa në zonat veriore do të ketë vranësira të lehta. Sipas MetoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të qëndrueshme, duke u luhatur në vlerat 14 deri në 35 gradë celsius. Era do ...

Moti në pesë ditët e ardhshme, temperaturat deri 33 gradë Celsius
Masat e ajrit me origjinë nga Afrika e Veriut sërish do të depërtojnë mbi vendin tonë gjatë javës së ardhshme. Kështu që në fushat termike do të ketë rritje graduale duke bërë që merkuri të shënojë vlera deri në 33 ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 23:31
Masat e ajrit me origjinë nga Afrika e Veriut sërish do të depërtojnë mbi vendin tonë gjatë javës së ardhshme. Kështu që në fushat termike do të ketë rritje graduale duke bërë që merkuri të shënojë vlera deri në 33 ...

Temperaturat për ditën e sotme, në këto qarqe rrezik i lartë për zjarr
Temperaturat në vendin tonë do të vijojnë të mbeten të larta. Ditën e sotme sipas IGJEUM nuk priten reshje shiu në asnjë pjesë të vendit. Ndërsa për sa u përket temperaturave ato temperaturat minimale dhe maksimale të ...
Gazeta Express | 19-Aug-2019 08:59
Temperaturat në vendin tonë do të vijojnë të mbeten të larta. Ditën e sotme sipas IGJEUM nuk priten reshje shiu në asnjë pjesë të vendit. Ndërsa për sa u përket temperaturave ato temperaturat minimale dhe maksimale të ...

Moti, temperaturat ditore do të lëvizin prej 24 deri më 25 gradë
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri më 18 gradë Celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 24 deri më 25 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë ...
Flaka | 19-Aug-2019 08:48
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri më 18 gradë Celsius, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 24 deri më 25 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë ...

Moti sot me diell dhe i ngrohtë
Shkup, 31 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura do të lëviz prej 28 deri në 36 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale që do të arrijë ...
Zhurnal | 31-Jul-2016 08:43
Shkup, 31 korrik - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura do të lëviz prej 28 deri në 36 gradë Celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale që do të arrijë ...

Parashikimi i motit, kthehen temperaturat e larta
Masat e ajrit me origjinë nga Afrika e Veriut sërish do të depërtojnë mbi vendin tonë gjatë kësaj jave. Kështu që në fushat termike do të ketë rritje graduale duke bërë që merkuri të shënojë vlera deri në 33 gradë ...
Gazeta Observer | 19-Aug-2019 08:42
Masat e ajrit me origjinë nga Afrika e Veriut sërish do të depërtojnë mbi vendin tonë gjatë kësaj jave. Kështu që në fushat termike do të ketë rritje graduale duke bërë që merkuri të shënojë vlera deri në 33 gradë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved