ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 13:10

Dokumentet sekrete parashikojnë katastrofë në rast Brexit-i pa marrëveshje

Dokumentet sekrete parashikojnë katastrofë në rast Brexit-i pa marrëveshje
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...
GazetaTema | 19-Aug-2019 09:23
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...

Dokumentet sekrete: Katastrofë, nëse Britania ikën nga BE pa pakt
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...
BalkanWeb | 18-Aug-2019 19:51
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...

Merkel: Jemi të përgatitur për çdo rezultat të Brexit-it
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se do të takohet me kryeministrin britanik Boris Johnson të mërkurën në mbrëmje për të diskutuar largimin e planifikuar të Britanisë nga Bashkimi Europian, duke shtuar se Berlini ...
GazetaTema | 18-Aug-2019 18:35
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se do të takohet me kryeministrin britanik Boris Johnson të mërkurën në mbrëmje për të diskutuar largimin e planifikuar të Britanisë nga Bashkimi Europian, duke shtuar se Berlini ...

Dokumentet sekrete parashikojnë katastrofë në rast Brexit-i pa marrëveshje
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...
Lexo | 19-Aug-2019 10:26
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...

Jeremy Corbyn: Do ta rrëzojmë Johnson-in, vendi është në krizë
“Konservatorët kanë dështuar dhe Mbretërisë së Bashkuar i duhen zgjedhje të përgjithshme”. Ky është mendimi i kreut të opozitës Jeremy Corbyn, i cili sot do të mbajë një fjalim në përpjekje për të bindur anëtarët e ...
Tesheshi | 19-Aug-2019 10:20
“Konservatorët kanë dështuar dhe Mbretërisë së Bashkuar i duhen zgjedhje të përgjithshme”. Ky është mendimi i kreut të opozitës Jeremy Corbyn, i cili sot do të mbajë një fjalim në përpjekje për të bindur anëtarët e ...

Dokumentet sekrete parashikojnë katastrofë në rast një BREXIT-i pa marrëveshje
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...
EkonomiaOnline | 19-Aug-2019 10:19
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...

Kryeministri i Britanisë, Johnson kërkon një marrëveshje të re me Merkel e Macron
Kryeministri i Britanisë Boris Johnson javën e ardhshme do të takohet me liderët e vendeve të Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kërkojë një marrëveshje të re të Brexitit, me qëllim që të shmanget dalja e nga Unioni pa ...
VizionPlus | 18-Aug-2019 17:51
Kryeministri i Britanisë Boris Johnson javën e ardhshme do të takohet me liderët e vendeve të Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kërkojë një marrëveshje të re të Brexitit, me qëllim që të shmanget dalja e nga Unioni pa ...

Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund krizës së Brexit-it
Kryetari i Partisë Laburiste, Jeremy Corbyn, ka thënë se Partia Konservatore e ka vënë Britaninë përballë dështimit dhe se zgjedhjet e përgjithshme janë ndryshimi i drejtimit për të cilin vendi ka nevojë. Pritet që ai ...
Gazeta Express | 19-Aug-2019 10:19
Kryetari i Partisë Laburiste, Jeremy Corbyn, ka thënë se Partia Konservatore e ka vënë Britaninë përballë dështimit dhe se zgjedhjet e përgjithshme janë ndryshimi i drejtimit për të cilin vendi ka nevojë. Pritet që ai ...

Jeremy Corbyn: Do ta rrëzojmë Johnson-in, vendi është në krizë
“Konservatorët kanë dështuar dhe Mbretërisë së Bashkuar i duhen zgjedhje të përgjithshme”. Ky është mendimi i kreut të opozitës Jeremy Corbyn, i cili sot do të mbajë një fjalim në përpjekje për të bindur anëtarët e ...
Shenja | 19-Aug-2019 10:08
“Konservatorët kanë dështuar dhe Mbretërisë së Bashkuar i duhen zgjedhje të përgjithshme”. Ky është mendimi i kreut të opozitës Jeremy Corbyn, i cili sot do të mbajë një fjalim në përpjekje për të bindur anëtarët e ...

Pasoja katastrofike pas Brexit për Britaninë, sipas “Sunday Times”
Britania e Madhe rrezikon të zhytet në kaos, nëse qeveria e re e Boris Xhonsonit dështon të arrijë një marrëveshje Brukselin për shkëputjen nga Bashkimi Europian. E përjavshmja “Sunday Times” ka siguruar dokumentin e ...
PortaliOnline | 19-Aug-2019 09:33
Britania e Madhe rrezikon të zhytet në kaos, nëse qeveria e re e Boris Xhonsonit dështon të arrijë një marrëveshje Brukselin për shkëputjen nga Bashkimi Europian. E përjavshmja “Sunday Times” ka siguruar dokumentin e ...

Dokumentet sekrete parashikojnë katastrofë në rast të Brexit pa marrëveshje
Britania pritet të përballet me probleme të mëdha nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje tregtare, thuhet në disa dokumente të publikuar nga gazeta “The Sunday Times”. Në një rast të tillë vendi do të ...
RTSH | 19-Aug-2019 09:23
Britania pritet të përballet me probleme të mëdha nëse largohet nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje tregtare, thuhet në disa dokumente të publikuar nga gazeta “The Sunday Times”. Në një rast të tillë vendi do të ...

Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund “krizës” së Brexit
Jeremy Corbyn ka thënë se Britania e Madhe do të përballet me krizë të Brexit dhe është zotuar për të bërë gjithfarë është e nevojshme për të penguar një dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. ...
EkonomiaOnline | 19-Aug-2019 08:11
Jeremy Corbyn ka thënë se Britania e Madhe do të përballet me krizë të Brexit dhe është zotuar për të bërë gjithfarë është e nevojshme për të penguar një dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. ...

Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund ‘krizës’ së Brexit
Jeremy Corbyn ka thënë se Britania e Madhe do të përballet me krizë të Brexit dhe është zotuar për të bërë gjithfarë është e nevojshme për të penguar një dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. ...
Klan Kosova | 19-Aug-2019 08:11
Jeremy Corbyn ka thënë se Britania e Madhe do të përballet me krizë të Brexit dhe është zotuar për të bërë gjithfarë është e nevojshme për të penguar një dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. ...

Dokumentet sekrete parashikojnë katastrofë në rast Brexit-i pa marrëveshje
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentat u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...
Arbresh | 18-Aug-2019 23:26
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentat u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...

Brexit pa marrëveshje? Katastrofë për Britaninë, mungesë ushqimi dhe ilaçe
Disa dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë një paralizim në të gjithë vendin nëse Britania largohet pa marrëveshje nga BE. Detajet nga dokumentet paralajmërojnë për mungesat e ushqimit dhe ilaçeve nëse ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 20:18
Disa dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë një paralizim në të gjithë vendin nëse Britania largohet pa marrëveshje nga BE. Detajet nga dokumentet paralajmërojnë për mungesat e ushqimit dhe ilaçeve nëse ...

Kryeministri Johnson do kërkojë nga BE rinegocimin e Brexit
Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson javën e ardhshme do të takohet me liderët e Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kërkojë një marrëveshje të re të Brexitit, me qëllim që të shmanget dalja e Britanisë nga BE-ja pa ...
Politiko | 18-Aug-2019 18:52
Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson javën e ardhshme do të takohet me liderët e Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kërkojë një marrëveshje të re të Brexitit, me qëllim që të shmanget dalja e Britanisë nga BE-ja pa ...

Johnson, përpjekje për rinegocimin e Brexit
Kryeministri britanik Boris Johnson do të përpiqet të bindë liderët europianë që të rinegociojnë marrëveshjen e Brexit. Kërkesën e tij, ndonëse jo me shumë insistim, Johnson do ta bëjë gjatë javës, kur do të vizitojë ...
ABCNews | 18-Aug-2019 14:57
Kryeministri britanik Boris Johnson do të përpiqet të bindë liderët europianë që të rinegociojnë marrëveshjen e Brexit. Kërkesën e tij, ndonëse jo me shumë insistim, Johnson do ta bëjë gjatë javës, kur do të vizitojë ...

Londër, Boris Johnson takohet me Macron dhe Merkel para G7-ës
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të shkojë javën e ardhshme në Paris dhe Berlin për t’u takuar me Emmanuel Macron dhe Angela Merkel, që të diskutojë për Brexit para G7-ës, sipas burimeve diplomatike. “Me shumë ...
BalkanWeb | 18-Aug-2019 05:49
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të shkojë javën e ardhshme në Paris dhe Berlin për t’u takuar me Emmanuel Macron dhe Angela Merkel, që të diskutojë për Brexit para G7-ës, sipas burimeve diplomatike. “Me shumë ...

Johnson, përpjekje për rinegocimin e Brexit
Kryeministri britanik Boris Johnson do të përpiqet të bindë liderët europianë që të rinegociojnë marrëveshjen e Brexit. Kërkesën e tij, ndonëse jo me shumë insistim, Johnson do ta bëjë gjatë javës, kur do të vizitojë ...
Medial | 18-Aug-2019 16:27
Kryeministri britanik Boris Johnson do të përpiqet të bindë liderët europianë që të rinegociojnë marrëveshjen e Brexit. Kërkesën e tij, ndonëse jo me shumë insistim, Johnson do ta bëjë gjatë javës, kur do të vizitojë ...

Dokumentet sekrete parashikojnë katastrofë në rast Brexit-i pa marrëveshje
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...
Zeri Amerikes | 18-Aug-2019 16:05
Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet më 31 tetor nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje. Dokumentet u publikuan nga gazeta “The Sunday Times” ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved