ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 12:19

Drejtimi i Shkodrës me nënkryetar/ Flasin qytetarët dhe ekspertët e pushtetit vendor, PD proteston të hënën

Drejtimi i Shkodrës me nënkryetar/ Flasin qytetarët dhe ekspertët e pushtetit vendor, PD proteston të hënën
Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga posti i kryetarit të bashkisë së Shkodrës, ka krijuar një situatë të vështirë politike në këtë qytet.
Top Channel | 17-Aug-2019 20:15
Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga posti i kryetarit të bashkisë së Shkodrës, ka krijuar një situatë të vështirë politike në këtë qytet.

Ç’do ndodhë të hënën? PD-Ramës: Mos e kthe Shkodrën në fushëbetejë
Partia Demokratike dega Shkodër ka paralajmëruar protesta ditën e hënë, teksa pritet të konstituohet këshilli bashkiak, pavarësisht se i zgjedhur i PS në votimet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri, është tërhequr nga posti ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 14:20
Partia Demokratike dega Shkodër ka paralajmëruar protesta ditën e hënë, teksa pritet të konstituohet këshilli bashkiak, pavarësisht se i zgjedhur i PS në votimet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri, është tërhequr nga posti ...

Neni 161 i kodit zgjedhor që zgjidh krizën në Shkodër dhe anashkalon Metën
Kriza në Shkodër mund të zgjidhet shumë lehtë nga maxhoranca përmes respektimit të nenit 161 të Kodit Zgjedhor dhe duke nxjerrë jashtë loje presidentin Meta. Ky nen parashikon qartë se çfarë ndodh në rast të përsëritjes ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 17:29
Kriza në Shkodër mund të zgjidhet shumë lehtë nga maxhoranca përmes respektimit të nenit 161 të Kodit Zgjedhor dhe duke nxjerrë jashtë loje presidentin Meta. Ky nen parashikon qartë se çfarë ndodh në rast të përsëritjes ...

Vendimi për konstituimin e Këshillit Bashkiak, PD kërcënon Ramën: Larg duart nga Shkodra, të hënën protestë
Pas shkreses me firmen e prefektit per mbledhjen e se henes, ne te cilen do te behet konstituimi i Keshillit bashkiak, edhe pse Valdrin Pjetri nen vazhden e akuzave per fshehjen e denimit te tij ne Itali, u dorehoq, ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 14:25
Pas shkreses me firmen e prefektit per mbledhjen e se henes, ne te cilen do te behet konstituimi i Keshillit bashkiak, edhe pse Valdrin Pjetri nen vazhden e akuzave per fshehjen e denimit te tij ne Itali, u dorehoq, ...

Presidenca këmbëngul: Meta nuk dekreton datë të re për Shkodrën, më 13 tetor zgjedhje në të gjithë vendin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidentit, Tedi ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 14:19
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidentit, Tedi ...

27 politikanë të PS, video e PD-së: Kjo është kartela e tyre kriminale
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video ku përmenden 27 politikanë të Partisë Socialiste. Sipas edhe njoftimit të PD-së, në video është paraqitur “një kartelë e shkurtër kriminale për ...
Top Channel | 17-Aug-2019 11:16
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video ku përmenden 27 politikanë të Partisë Socialiste. Sipas edhe njoftimit të PD-së, në video është paraqitur “një kartelë e shkurtër kriminale për ...

Për zgjedhjet në Shkodër vendos KQZ, jo presidenti
Nga Ilir Dhima “Nëma se s’ma ke”, ky refren i këngës së përditshme të opozitës po dëgjohet me tone të larta edhe këto ditë, kur një kryetar i sapozgjedhor i Bashkisë së Shkodrës deklaroi dorëheqjen nga ky post, ndërsa ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 13:54
Nga Ilir Dhima “Nëma se s’ma ke”, ky refren i këngës së përditshme të opozitës po dëgjohet me tone të larta edhe këto ditë, kur një kryetar i sapozgjedhor i Bashkisë së Shkodrës deklaroi dorëheqjen nga ky post, ndërsa ...

Përçahet PS-ja e Shkodrës: Rama s’na pyeti për Valdrin Pjetrin
mapo.al Situata e socialistëve në Shkodër nuk është aspak e mirë, për shkak të situatave të fundit me Valdrin Pjetrin, vendi i të cilit në krye të Bashkisë së Shkodrës ka mbetur vakant. Ajo që e bën dhe më të vështirë ...
Mapo | 17-Aug-2019 13:41
mapo.al Situata e socialistëve në Shkodër nuk është aspak e mirë, për shkak të situatave të fundit me Valdrin Pjetrin, vendi i të cilit në krye të Bashkisë së Shkodrës ka mbetur vakant. Ajo që e bën dhe më të vështirë ...

Basha me emra: Kush janë kriminelët dhe hajdutët e PS
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar sulmet dhe akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e cilësuar si të rrezikshëm për jetën dhe sigurinë e qytetarëve shqiptarë. Përmes një video-mesazhi në “Facebook”, ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 11:03
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar sulmet dhe akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e cilësuar si të rrezikshëm për jetën dhe sigurinë e qytetarëve shqiptarë. Përmes një video-mesazhi në “Facebook”, ...

Datë e re zgjedhjesh për Shkodrën? Zëdhënësi i Presidencës sqaron për Top Channel
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidencës, Tedi ...
Top Channel | 17-Aug-2019 09:50
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidencës, Tedi ...

Shkodra/ Daci: Fakte shtesë për antikushtetutshmërinë e 30 qershorit
mapo.al Flet eksperti juridik Jordan Daci. Pas tërheqjes së kandidatit të vetëm për Kryebashkiak të Shkodrës, ka një ngërç ligjor, si zgjidhet ky ngërç? Normalisht nuk ka një ngërç ligjor nëse flasim për zbatim korrekt ...
Mapo | 17-Aug-2019 11:38
mapo.al Flet eksperti juridik Jordan Daci. Pas tërheqjes së kandidatit të vetëm për Kryebashkiak të Shkodrës, ka një ngërç ligjor, si zgjidhet ky ngërç? Normalisht nuk ka një ngërç ligjor nëse flasim për zbatim korrekt ...

Afrim Krasniqi: Problemi “Pjetri” është problemi i sistemit partiak
mapo.al “Dikush duhet të mbajë përgjegjësi politike për kandidimin e individëve me rekorde kriminale në të kaluarën” . Kështu shprehet analisti Afrim Krasniqi për MAPO teksa komenton skandalin e pretendentit për ...
Mapo | 17-Aug-2019 11:31
mapo.al “Dikush duhet të mbajë përgjegjësi politike për kandidimin e individëve me rekorde kriminale në të kaluarën” . Kështu shprehet analisti Afrim Krasniqi për MAPO teksa komenton skandalin e pretendentit për ...

Shkullaku: PS nuk ekziston më, filtrat e përzgjedhjes u shkatërruan
mapo.al Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej kohësh. Por përse arriti qeverisja e Edi Ramës deri në këtë pikë? Çfarë skenarësh na presin? Flet për MAPO ...
Mapo | 17-Aug-2019 11:31
mapo.al Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej kohësh. Por përse arriti qeverisja e Edi Ramës deri në këtë pikë? Çfarë skenarësh na presin? Flet për MAPO ...

Kristaq Kume: Skenarët ligjorë për kryetarin e ri të bashkisë Shkodër
mapo.al Flet ish- kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume Zoti Kume, kryetari i ri i Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri, u tërhoq nga mandati pasi opozita publikoi dokumente që vërtetonin dënimin e tij ...
Mapo | 17-Aug-2019 11:31
mapo.al Flet ish- kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kristaq Kume Zoti Kume, kryetari i ri i Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri, u tërhoq nga mandati pasi opozita publikoi dokumente që vërtetonin dënimin e tij ...

Dorëheqja e Valdrin Pjetrit/ Prefekti i Shkodrës thërret mbledhjen e Këshillit Bashkiak
Prefekti i Qarkut të Shkodrës, përmes një dokumenti zyrtar, ka thërritur mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak të ri të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit nga drejtimi ...
Top Channel | 16-Aug-2019 22:03
Prefekti i Qarkut të Shkodrës, përmes një dokumenti zyrtar, ka thërritur mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak të ri të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit nga drejtimi ...

Basha flet me emra: Kriminelët me të cilët Rama mban pushtetin/VIDEO
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar një video-mesazh në Facebook ku përmend me emra ata të cilët ai i quan banda e kriminelëve dhe hajdutëve në pushtet. PD paraqet në video një skedë të shkurtër kriminale ...
Mapo | 17-Aug-2019 11:16
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar një video-mesazh në Facebook ku përmend me emra ata të cilët ai i quan banda e kriminelëve dhe hajdutëve në pushtet. PD paraqet në video një skedë të shkurtër kriminale ...

Dokumenti/ Valdrin Pjetri u largua, Shkodra bën hapin e radhës
Pasi Vladin Pjetri vendosi që të tërhiqet u largua nga posti i kryebashkiakut, Shkodra hedh hapin e radhës. Prefekti i Qarkut të Shkodrës Cesk Millja ka marrë vendimin për të konstituar Këshillin Bashkiak të rrethit ...
BalkanWeb | 16-Aug-2019 21:49
Pasi Vladin Pjetri vendosi që të tërhiqet u largua nga posti i kryebashkiakut, Shkodra hedh hapin e radhës. Prefekti i Qarkut të Shkodrës Cesk Millja ka marrë vendimin për të konstituar Këshillin Bashkiak të rrethit ...

Shkodra, a po nis rënia e Rilindjes?
mapo.al Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej kohësh. Por përse arriti qeverisja e Edi Ramës deri në këtë pikë? Çfarë skenarësh na presin? Flasin për MAPO ...
Mapo | 17-Aug-2019 10:41
mapo.al Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej kohësh. Por përse arriti qeverisja e Edi Ramës deri në këtë pikë? Çfarë skenarësh na presin? Flasin për MAPO ...

Pasuria e Valdrin Pjetrit, Çlirim Gjata dhe ligji
Dy argumente mbi kërkesën e zotit Gjata për sekuestrimin e pasurisë së Valdrin Pjetrit Nga Altin Ketro Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, zoti Çlirim Gjata, në një dalje të tij për shtyp nga selia e PD-së, duke ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 09:05
Dy argumente mbi kërkesën e zotit Gjata për sekuestrimin e pasurisë së Valdrin Pjetrit Nga Altin Ketro Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, zoti Çlirim Gjata, në një dalje të tij për shtyp nga selia e PD-së, duke ...

Prefekti i Shkodrës nxjerr “jashtë” loje Ilir Metën, thërret mbledhjen e Këshillit Bashkiak
Pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit nga drejtimi i Bashkisë së Shkodrës, prefekti i Qarkut të Shkodrës, përmes një dokumenti zyrtar, ka thërritur mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak të ri të dalë nga ...
GazetaTema | 16-Aug-2019 22:18
Pavarësisht tërheqjes së Valdrin Pjetrit nga drejtimi i Bashkisë së Shkodrës, prefekti i Qarkut të Shkodrës, përmes një dokumenti zyrtar, ka thërritur mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak të ri të dalë nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved