ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 14:02

Serbia reagon ashpër ndaj vendimit për moskstradimin e Tomor Morinës

Serbia reagon ashpër ndaj vendimit për moskstradimin e Tomor Morinës
Beograd, 14 gusht 2019 – Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut që të mos ekstradohet në Serbi ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare ...
Illyriapress | 15-Aug-2019 01:55
Beograd, 14 gusht 2019 – Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut që të mos ekstradohet në Serbi ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare ...

Maqedonia e Veriut nuk e ekstradon në Serbi ish-luftëtarin e UÇK-së
Shkup, 14 gusht 2019 – Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser ...
Illyriapress | 15-Aug-2019 00:49
Shkup, 14 gusht 2019 – Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser ...

Fotografi të TOMOR MORINËS pas lirimit nga paraburgimi (FOTO)
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre ...
Medial | 15-Aug-2019 00:37
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre ...

Flet Tomor Morina pas lirimit
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Arbresh | 15-Aug-2019 00:03
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Pas lirimit të Tomor Morinës, reagon ministrja serbe e drejtësisë
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se edhe njëherë politika ...
AlbInfo | 15-Aug-2019 00:03
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se edhe njëherë politika ...

Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodhë arrestimi im
Gjakovë, 14 gusht – Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 23:57
Gjakovë, 14 gusht – Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së ...

Shkup, lirohet nga burgu ish- luftëtari i UÇK: Reagon Serbia
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë liruar nga paraburgimi ish luftëtarin e UÇK, Tomorr Morina i cili ishte ndaluar disa ditë më parë në bazë të një urdhër-arresti të nxjerrë nga Serbia. Gjykata e Lartë në ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 21:29
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë liruar nga paraburgimi ish luftëtarin e UÇK, Tomorr Morina i cili ishte ndaluar disa ditë më parë në bazë të një urdhër-arresti të nxjerrë nga Serbia. Gjykata e Lartë në ...

Tomor Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodhë arrestimi im
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Zeri | 14-Aug-2019 23:45
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Tomor Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodh arrestimi im
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 23:45
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Tomorr Morina: Nuk është dasht me ndodhë arrestimi im! (VIDEO)
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 23:27
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Lirohet nga burgu i Shkupit ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 18:21
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...

Tomor Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodh arrestimi im
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 23:27
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Maqedonia V. s’e ekstradon Tomor Morinën, reagon ministrja serbe
Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në Serbi, sepse nuk ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 16:29
Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në Serbi, sepse nuk ...

Grubi: Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë
“Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë. Në emër të Kryetarit Ahmeti, bashkë me nënkryetarët Duraku dhe Mexhiti, Blerim, Ejupin, Kreshnikin, Muharremin, Sadushin, uruam Tomorin pak çaste pas lirimit dhe e përcollëm ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 23:20
“Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë. Në emër të Kryetarit Ahmeti, bashkë me nënkryetarët Duraku dhe Mexhiti, Blerim, Ejupin, Kreshnikin, Muharremin, Sadushin, uruam Tomorin pak çaste pas lirimit dhe e përcollëm ...

Merret vendimi, Tomor Morina i shpëton ekstradimit në Serbi
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:23
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...

Jepet vendimi, lirohet nga burgu ish-ushtari i UÇK, Tomor Morina
Është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna. Ai ka thënë se vendimi për lirimin e tij është ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 18:50
Është liruar nga burgu ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i dajës së ish-ushtarit, Gurakuq Dobruna. Ai ka thënë se vendimi për lirimin e tij është ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 23:17
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Lirohet Tomor Morina, do të niset drejt Kosovës
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 19:12
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 21:29
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Merkel: Dua të kujtohem vetëm për një gjë
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se shpreson që në librat e historisë do të shkruhet vetëm një gjë për të – se ajo ishte përpjekur. Gjatë një ngjarje publike në Stralsund Town Hall, kur u pyet nga një gazetar se ...
Albportali | 14-Aug-2019 21:18
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se shpreson që në librat e historisë do të shkruhet vetëm një gjë për të – se ajo ishte përpjekur. Gjatë një ngjarje publike në Stralsund Town Hall, kur u pyet nga një gazetar se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved