ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 02:56

Prof.Dr. Kristaq Kume: Mandati i Valdrin Pjetrit – pasojë e mungesës së shtetit ligjor dhe demokracisë funksionale

Prof.Dr. Kristaq Kume: Mandati i Valdrin Pjetrit – pasojë e mungesës së shtetit ligjor dhe demokracisë funksionale
E pakta që duhet të pranohet si shkak për këtë situatë të krijuar, është mungesa e vullnetit për të vepruar dhe për të zbatuar ligjin nga KQZ-ja dhe Prokuroria Prof. Dr. Kristaq Kume Drejtor i Institutit për Zhvillimin ...
Telegraf | 14-Aug-2019 23:54
E pakta që duhet të pranohet si shkak për këtë situatë të krijuar, është mungesa e vullnetit për të vepruar dhe për të zbatuar ligjin nga KQZ-ja dhe Prokuroria Prof. Dr. Kristaq Kume Drejtor i Institutit për Zhvillimin ...

Braimllari: Të tjerë kryebashkiakë të PS të inkriminuar, do publikojmë emrat
Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, deklaron se ne ditet ne vijim, opozita do te publikoje emra te tjere kryebashkiakesh me te kaluar kriminale, pas Valdrin Pjetrit. Në studion e lajmeve në Ora News, ...
Politiko | 14-Aug-2019 22:38
Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, deklaron se ne ditet ne vijim, opozita do te publikoje emra te tjere kryebashkiakesh me te kaluar kriminale, pas Valdrin Pjetrit. Në studion e lajmeve në Ora News, ...

Rasti i Valdrinit, një mallkim për Ramën dhe Bashën, por jo për Shkodrën
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...
Dritare | 14-Aug-2019 22:38
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...

Shkodër, militantët e PD protestojnë kundër Valdrin Pjetrit
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...
Medial | 14-Aug-2019 21:11
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...

Video/ Protestë në Shkodër, mbështetësit e PD thirrje kundër Ramës
SHKODËR Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit,ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë. Ata fillimisht janë tubuar tek prefektura ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 20:38
SHKODËR Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit,ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë. Ata fillimisht janë tubuar tek prefektura ...

Lista e zezë e Bashës/ 17 kryebashkiakët dhe deputetët e Ramës të lidhur me krimin
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas kryeopozitarit, të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me ...
Flaka | 14-Aug-2019 20:59
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas kryeopozitarit, të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me ...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...
Flaka | 14-Aug-2019 20:56
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...

Shkodër, militantët e PD protestojnë kundër Valdrin Pjetrit
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 20:24
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...

PD i drejtohet Prokurorisë, i jep të dhëna për Valdrin Pjetrin
Pas akuzave që i ka bërë kryetarit të ri të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetrit, në lidhje me dëminin e tij në Itali, Partia Demokratike i është drejtuar Prokurorisë, duke i dërguar të dhënat konkrete që publikuan një ...
Dritare | 14-Aug-2019 20:55
Pas akuzave që i ka bërë kryetarit të ri të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetrit, në lidhje me dëminin e tij në Itali, Partia Demokratike i është drejtuar Prokurorisë, duke i dërguar të dhënat konkrete që publikuan një ...

PD i dërgon prokurorisë të dhënat për Valdrin Pjetrin
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat që ajo publikoi një ditë më parë për dënimin e Valdrin Pjetrit për trafik droge në Itali.
Top Channel | 14-Aug-2019 18:47
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat që ajo publikoi një ditë më parë për dënimin e Valdrin Pjetrit për trafik droge në Itali.

Akuzat për Valdrin Pjetrin/ PD letër Prokurorisë: Pse po vonohet verifikimi
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Sekretari i Përgjithshëm, Gazment ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 19:43
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Sekretari i Përgjithshëm, Gazment ...

Kërkesa/Akuzat për Valdrin Pjetrin, PD i drejtohet Prokurorisë
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Në një letër të Sekretarit të ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 18:36
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Në një letër të Sekretarit të ...

Një ditë pas publikimit të dokumenteve për Valdrin Pjetrin, PD proteston në Shkodër
Partia Demokratike në Shkodër ka organizuar këtë të mërkurë pasdite një protestë para godinës së prefekturës, ku janë drejtuar thirrje kundër uzurpimit të qytetit nga krimi. Protesta vjen një ditë pas publikimit të ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 20:34
Partia Demokratike në Shkodër ka organizuar këtë të mërkurë pasdite një protestë para godinës së prefekturës, ku janë drejtuar thirrje kundër uzurpimit të qytetit nga krimi. Protesta vjen një ditë pas publikimit të ...

Akuzat për Valdrin Pjetrin, mbështetësit e PD protestë në Shkodër
mapo.al Partia Demokratike në Shkodër organizoi sot një protestë para Prefekturës. Protesta u zhvillua sipas PD, kundër uzurpimit nga trafikantët e drogës. Dhjetëra mbështetës të PD janë mbledhur përpara prefekturës, ...
Mapo | 14-Aug-2019 20:24
mapo.al Partia Demokratike në Shkodër organizoi sot një protestë para Prefekturës. Protesta u zhvillua sipas PD, kundër uzurpimit nga trafikantët e drogës. Dhjetëra mbështetës të PD janë mbledhur përpara prefekturës, ...

Skenarët e Shkodrës/ Të gjithë me sytë nga Meta, a do dekretojë presidenti datë të re zgjedhjesh?
Fati i bastionit më të rëndësishëm të demokratëve, Shkodrës, ku përkrahja konvencionale ndaj partisë opozitare u dëshmua në njëfarë mënyrë nga pjesëmarrja tejet e ulët në zgjedhjet vendore monopartiake të 30 qershorit, ...
Lapsi | 14-Aug-2019 20:17
Fati i bastionit më të rëndësishëm të demokratëve, Shkodrës, ku përkrahja konvencionale ndaj partisë opozitare u dëshmua në njëfarë mënyrë nga pjesëmarrja tejet e ulët në zgjedhjet vendore monopartiake të 30 qershorit, ...

Rasti i Valdrinit, një mallkim për Ramën dhe Bashën por jo për Shkodrën
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 18:36
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...

Akuzat për Pjetrin, Çlirim Gjata: Voltana Ademi ngelet në detyrë
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:23
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...
Top Channel | 14-Aug-2019 15:04
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...

“Metës i erdhi rasti në dorë”, Fuga reagon për Pjetrin, sms Bashës
Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar rastin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, i akuzuar nga opozita si i dënuar në Itali për trafik droge. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Fuga thekson se ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 14:37
Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka komentuar rastin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, i akuzuar nga opozita si i dënuar në Itali për trafik droge. Në një mesazh të gjatë në “Facebook”, Fuga thekson se ...

Pasojat politike të rastit “Pjetri” dhe shanset fatale për Ramën, Bashën dhe Metën
Nga Ylli Pata Rasti i Valdrin Pjetrit, më shumë si një ngjarje në aspektin ndëshkues ndaj personazhit, i cili që prej 24 orësh nuk është një përfaqësues politik i PS-së d të sjellë padyshim një rrjedhë ngjarjesh ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 17:16
Nga Ylli Pata Rasti i Valdrin Pjetrit, më shumë si një ngjarje në aspektin ndëshkues ndaj personazhit, i cili që prej 24 orësh nuk është një përfaqësues politik i PS-së d të sjellë padyshim një rrjedhë ngjarjesh ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved