ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 19:25

Lirohet nga burgu i Shkupit ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina

Lirohet nga burgu i Shkupit ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 18:21
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...

Maqedoni e Veriut, Tomor Morina lirohet nga burgu
mapo.al Tomor Morina është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut. Ish-luftëtari i UÇK-së është shoqëruar deri në pikën kufitare nga automjete të Ambasadës së Kosovës në Shkup. “Tomorin veç e ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:56
mapo.al Tomor Morina është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut. Ish-luftëtari i UÇK-së është shoqëruar deri në pikën kufitare nga automjete të Ambasadës së Kosovës në Shkup. “Tomorin veç e ...

Lirohet Tomor Morina, do të niset drejt Kosovës
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 19:12
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...

Tomor Morina del nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut, niset për në Kosovë
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka dalë nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut në të cilin po mbahej tash e dy javë. Tomor Morina është liruar pasditen e 14 gushtit, me vendim se Serbia nuk i ka plotësuar ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 18:11
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka dalë nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut në të cilin po mbahej tash e dy javë. Tomor Morina është liruar pasditen e 14 gushtit, me vendim se Serbia nuk i ka plotësuar ...

Maqedonia V. s’e ekstradon Tomor Morinën, reagon ministrja serbe
Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në Serbi, sepse nuk ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 16:29
Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në Serbi, sepse nuk ...

Pacolli mirënjohës ndaj autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për lirimin e Tomor Morinës
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se është i lumtur që Gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës dhe refuzimin e kërkesës serbe për ekstradim. Pacolli në ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 17:51
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se është i lumtur që Gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës dhe refuzimin e kërkesës serbe për ekstradim. Pacolli në ...

Shkupi nuk e ekstradon ish-luftëtarin e UÇK-së në Serbi
Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser Raufi i ka thënë ...
Zeri Amerikes | 14-Aug-2019 19:56
Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser Raufi i ka thënë ...

Tomor Morina kthehet në Kosovë
Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. Lirimin e Morinës e ka konfirmuar gjatë ditës edhe ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, përmes një postimi në Facebook. ...
Lajminet | 14-Aug-2019 19:54
Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. Lirimin e Morinës e ka konfirmuar gjatë ditës edhe ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, përmes një postimi në Facebook. ...

Tomor Morina kthehet në Kosovë
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, është kthyer për në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. ...
InFokusi | 14-Aug-2019 19:54
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, është kthyer për në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. ...

Tomor Morina hyn në Kosovë (VIDEO)
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut ku u mbajt që tre javë për shkak të një fletëarresti të lëshuar nga ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 19:31
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut ku u mbajt që tre javë për shkak të një fletëarresti të lëshuar nga ...

(VIDEO) TOMOR MORINA hyn në Kosovë
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut ku u mbajt që tre javë për shkak të një fletëarresti të lëshuar nga ...
Medial | 14-Aug-2019 19:24
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut ku u mbajt që tre javë për shkak të një fletëarresti të lëshuar nga ...

Tomor Morina kthehet në Kosovë
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Morina u mbajt athe tre javë për shkak të një ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 19:22
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Morina u mbajt athe tre javë për shkak të një ...

Tomor Morina kthehet në Kosovë
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Morina u mbajt athe tre javë për shkak të një ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 19:22
Rreth orës 19:00, ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, ka hyrë në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Morina u mbajt athe tre javë për shkak të një ...

Merret vendimi, Tomor Morina i shpëton ekstradimit në Serbi
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:23
Gjykata Supreme e Maqedonisë se Veriut ka vërtetuar vendimin e Këshillit Penal për krim të organizuar dhe korrupsion pranë Gjykatës Penale Shkup, ndërsa ka konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e ...

Flet shoku i Tomor Morinës: Serbia ka vdekur, nuk duhet ta dëgjojmë
Tomor Morina tashmë edhe zyrtarisht është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Morina, siç deklaroi shoku i tij Bujar Xërca, po shoqërohet deri në pikën kufitare nga vetura të Ambasadës së Kosovës. Ai falënderoi ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 19:14
Tomor Morina tashmë edhe zyrtarisht është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Morina, siç deklaroi shoku i tij Bujar Xërca, po shoqërohet deri në pikën kufitare nga vetura të Ambasadës së Kosovës. Ai falënderoi ...

Lirohet ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina
Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre javësh që kur u arrestua. Nga Shutka Morina doli i shoqëruar nga zyrtarë të ambasadës së Kosovës, familjarë dhe shokë të tij. Për shkak se Morina ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 19:09
Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre javësh që kur u arrestua. Nga Shutka Morina doli i shoqëruar nga zyrtarë të ambasadës së Kosovës, familjarë dhe shokë të tij. Për shkak se Morina ...

U lirua Tomorr Morina (VIDEO)
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...
Portalb | 14-Aug-2019 19:04
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...

Ministrja serbe: I turpshëm vendimi për mosekstradimin e Tomor Morinës në Serbi
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se edhe njëherë politika ...
Zeri | 14-Aug-2019 18:52
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se edhe njëherë politika ...

Ministrja serbe e Drejtësisë për lirimin e Tomor Morinës: Vendimi është turp për të drejtën ndërkombëtare
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq ka reaguar me shkrim ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë të Maqedonisë ku ceket se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e Tomor Morinës në Serbi. “Për fat të keq, me ...
Arbresh | 14-Aug-2019 18:41
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq ka reaguar me shkrim ndaj vendimit të Gjykatës së Lartë të Maqedonisë ku ceket se nuk janë përmbushur kushtet për ekstradimin e Tomor Morinës në Serbi. “Për fat të keq, me ...

Tomor Morina lirohet nga paraburgimi, flet shoku i tij
Morina, siç deklaroi shoku i tij Bujar Xërca, po shoqërohet deri në pikën kufitare nga vetura të Ambasadës së Kosovës. Ai falënderoi institucionet dhe e të dy shteteve si dhe punonjësit e burgut si dhe theksoi se ...
Lajminet | 14-Aug-2019 18:38
Morina, siç deklaroi shoku i tij Bujar Xërca, po shoqërohet deri në pikën kufitare nga vetura të Ambasadës së Kosovës. Ai falënderoi institucionet dhe e të dy shteteve si dhe punonjësit e burgut si dhe theksoi se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved