ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 20:14

Shkup, lirohet nga burgu ish- luftëtari i UÇK: Reagon Serbia

Shkup, lirohet nga burgu ish- luftëtari i UÇK: Reagon Serbia
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë liruar nga paraburgimi ish luftëtarin e UÇK, Tomorr Morina i cili ishte ndaluar disa ditë më parë në bazë të një urdhër-arresti të nxjerrë nga Serbia. Gjykata e Lartë në ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 21:29
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë liruar nga paraburgimi ish luftëtarin e UÇK, Tomorr Morina i cili ishte ndaluar disa ditë më parë në bazë të një urdhër-arresti të nxjerrë nga Serbia. Gjykata e Lartë në ...

Lirohet nga burgu i Shkupit ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 18:21
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...

Maqedoni e Veriut, Tomor Morina lirohet nga burgu
mapo.al Tomor Morina është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut. Ish-luftëtari i UÇK-së është shoqëruar deri në pikën kufitare nga automjete të Ambasadës së Kosovës në Shkup. “Tomorin veç e ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:56
mapo.al Tomor Morina është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut. Ish-luftëtari i UÇK-së është shoqëruar deri në pikën kufitare nga automjete të Ambasadës së Kosovës në Shkup. “Tomorin veç e ...

Lirohet Tomor Morina, do të niset drejt Kosovës
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 19:12
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...

Tomor Morina del nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut, niset për në Kosovë
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka dalë nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut në të cilin po mbahej tash e dy javë. Tomor Morina është liruar pasditen e 14 gushtit, me vendim se Serbia nuk i ka plotësuar ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 18:11
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka dalë nga burgu i Shutkës në Maqedoninë e Veriut në të cilin po mbahej tash e dy javë. Tomor Morina është liruar pasditen e 14 gushtit, me vendim se Serbia nuk i ka plotësuar ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 21:29
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
Flaka | 14-Aug-2019 21:12
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Tomorr Morina rrugës për në shtëpi – Kështu duket pas lirimit nga Burgu [Foto]
Ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili ishte ndalur nga autoritetet maqedonase sipas një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia, u lirua sot nga burgu i Shkupit. Ai tash është rrugës për në shtëpinë e tij në Gjakovë, ...
Albportali | 14-Aug-2019 21:04
Ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili ishte ndalur nga autoritetet maqedonase sipas një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia, u lirua sot nga burgu i Shkupit. Ai tash është rrugës për në shtëpinë e tij në Gjakovë, ...

Tomorr Morina rrugës për në shtëpi – Kështu duket pas lirimit nga Burgu
Ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili ishte ndalur nga autoritetet maqedonase sipas një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia, u lirua sot nga burgu i Shkupit. Ai tash është rrugës për në shtëpinë e tij në Gjakovë, ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 20:55
Ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili ishte ndalur nga autoritetet maqedonase sipas një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia, u lirua sot nga burgu i Shkupit. Ai tash është rrugës për në shtëpinë e tij në Gjakovë, ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 20:46
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Morina kthehet në Kosovë
Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Ish pjesëtari i UÇK-së, Tomor Morina pas daljes nga paraburgimi sonte është kthyer në Kosovë. Koha.net ka publikuar video dhe informacion se Morina ka hyrë në Kosovë rreth orës 19 në ...
Medial | 14-Aug-2019 20:43
Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Ish pjesëtari i UÇK-së, Tomor Morina pas daljes nga paraburgimi sonte është kthyer në Kosovë. Koha.net ka publikuar video dhe informacion se Morina ka hyrë në Kosovë rreth orës 19 në ...

Beogradi zyrtar i pakënaqur nga vendimi për Morinën
Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të cilin është konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet ...
Flaka | 14-Aug-2019 20:33
Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të cilin është konstatuar se nuk janë përmbushur kushtet ...

Beogradi zyrtar i pakënaqur nga vendimi për Morinën
Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të cilin është konstatuar ...
Medial | 14-Aug-2019 20:24
Shkup, 14 gusht 2019 (MEDIAL) – Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të cilin është konstatuar ...

Beogradi zyrtar i pakënaqur nga vendimi për Morinën
Shkup, 14 gusht – Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të cilin është konstatuar se nuk janë ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 20:24
Shkup, 14 gusht – Beogradi zyrtar reagoi ndaj vendimit të Gjykatës supreme të Republikës së Maqedonisë së Veriut me të cilin konfirmohet vendimi i gjykatës i shkallës së parë ,e të cilin është konstatuar se nuk janë ...

Lirohet ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina
Shkup, 14 gusht – Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre javësh që kur u arrestua. Nga Shutka Morina doli i shoqëruar nga zyrtarë të ambasadës së Kosovës, familjarë dhe shokë të tij. Për ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 20:17
Shkup, 14 gusht – Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre javësh që kur u arrestua. Nga Shutka Morina doli i shoqëruar nga zyrtarë të ambasadës së Kosovës, familjarë dhe shokë të tij. Për ...

Tomor Morina kthehet në Kosovë
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, është kthyer për në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 20:09
Ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina, është kthyer për në Kosovë, pasi sot u vendos për lirimin e tij nga paraburgimi në Maqedoninë e Veriut. Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. ...

Pacolli mirënjohës ndaj autoriteteve të Maqedonisë së Veriut për lirimin e Tomor Morinës
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se është i lumtur që Gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës dhe refuzimin e kërkesës serbe për ekstradim. Pacolli në ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 17:51
Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se është i lumtur që Gjykatat në Maqedoninë e Veriut kanë vendosur për lirimin e Tomor Morinës dhe refuzimin e kërkesës serbe për ekstradim. Pacolli në ...

Maqedonia V. s’e ekstradon Tomor Morinën, reagon ministrja serbe
Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në Serbi, sepse nuk ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 16:29
Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, në Serbi, sepse nuk ...

Shkupi nuk e ekstradon ish-luftëtarin e UÇK-së në Serbi
Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser Raufi i ka thënë ...
Zeri Amerikes | 14-Aug-2019 19:56
Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser Raufi i ka thënë ...

Tomor Morina kthehet në Kosovë
Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. Lirimin e Morinës e ka konfirmuar gjatë ditës edhe ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, përmes një postimi në Facebook. ...
Lajminet | 14-Aug-2019 19:54
Këtë e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi në një postim në Facebook. Lirimin e Morinës e ka konfirmuar gjatë ditës edhe ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, përmes një postimi në Facebook. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved