ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 20:04

Gjergj Xhuvani ndahet nga jeta, i biri kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit

Gjergj Xhuvani ndahet nga jeta, i biri kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit
Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit. Kostandin Xhuvani, ndodhet në burg për vrasje të ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 19:28
Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit. Kostandin Xhuvani, ndodhet në burg për vrasje të ...

Rama për ndarjen nga jeta të Gjergj Xhuvanit: S’kam fjalë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar mbi ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u shua në moshën 55-vjeçare në një spital të Italisë.
Top Channel | 14-Aug-2019 19:20
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar mbi ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u shua në moshën 55-vjeçare në një spital të Italisë.

Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, Rama: S’kam fjalë
mapo.al Kinematografia shqiptare mori një goditje të rëndë ditën e sotme. Skenaristi dhe producenti i famshëm Gjergj Xhuvani u nda nga jeta në moshën 56-vjeçare. Për ndarjen nga jeta të Xhuvanit ka reaguar edhe ...
Mapo | 14-Aug-2019 19:24
mapo.al Kinematografia shqiptare mori një goditje të rëndë ditën e sotme. Skenaristi dhe producenti i famshëm Gjergj Xhuvani u nda nga jeta në moshën 56-vjeçare. Për ndarjen nga jeta të Xhuvanit ka reaguar edhe ...

Ndarja nga jeta e regjisorit, Rama mesazh ngushëllimi: S’kam fjalë
Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët, miqtë, shokët dhe kolegët e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda sot nga jeta në një spital në Romë të Italisë. Shefi i qeverisë thotë se iu deshën ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 19:17
Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët, miqtë, shokët dhe kolegët e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda sot nga jeta në një spital në Romë të Italisë. Shefi i qeverisë thotë se iu deshën ...

Edi Rama: Mu deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit, s’kam fjalë…
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas humbjes së regjisorit Gjergj Xhuvani, që ndërroi jetë në mënyrë të papritur në moshën 56-vjeçare. “O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 19:20
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas humbjes së regjisorit Gjergj Xhuvani, që ndërroi jetë në mënyrë të papritur në moshën 56-vjeçare. “O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së ...

Vdekja e Gjergj Xhuvanit/ I biri kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit
Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit.
Top Channel | 14-Aug-2019 18:45
Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit.

Rama: Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë pasi përfundoi filmin e ri
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Në reagimin e tij Rama shkruan se e kishte të vështirë ta besonte humbjen e mikut të tij regjisorit Xhuvani. “O ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 19:18
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Në reagimin e tij Rama shkruan se e kishte të vështirë ta besonte humbjen e mikut të tij regjisorit Xhuvani. “O ...

Vdekja e babait, Kostandin Xhuvani kërkesë për leje nga burgu
Sot u nda nga jeta në Romë në moshën 55-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Ai ndërroi jetë pas një ataku kardiak. Djali i tij Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasje të katërfishtë ka bërë kërkesë për leje ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 18:28
Sot u nda nga jeta në Romë në moshën 55-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Ai ndërroi jetë pas një ataku kardiak. Djali i tij Kostandin Xhuvani, i cili ndodhet në burg për vrasje të katërfishtë ka bërë kërkesë për leje ...

Rama i trishtuar për vdekjen e Gjergji Xhuvanit: O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja
Kryeminstri Edi Rama ka shprehur hidhërimin për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Rama shprehet se i është dashur, minuta të tëra të besonte se ishte i vërtetë lajmi i vdekjes së tij. “O Zot! U deshën ...
ABCNews | 14-Aug-2019 19:49
Kryeminstri Edi Rama ka shprehur hidhërimin për ndarjen nga jeta të regjisorit Gjergj Xhuvani. Rama shprehet se i është dashur, minuta të tëra të besonte se ishte i vërtetë lajmi i vdekjes së tij. “O Zot! U deshën ...

Ndarja nga jeta e regjisorit, Rama mesazh ngushëllimi: S’kam fjalë
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët, miqtë, shokët dhe kolegët e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda sot nga jeta në një spital në Romë të Italisë. Shefi i qeverisë thotë se iu ...
Medial | 14-Aug-2019 19:42
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët, miqtë, shokët dhe kolegët e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda sot nga jeta në një spital në Romë të Italisë. Shefi i qeverisë thotë se iu ...

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit/ I biri, i dënuar me 35 vite burg, kërkon leje për ti dhënë lamtumirën e fundit
Kostandin Xhuvani, që po vuan dënimin prej 35 vitesh për vrasjen e 4 personave, ka kërkuar leje nga burgu i Fushë Krujës për ti dhënë lamtumirën e fundit babait të tij, regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë sot ...
Telegraf | 14-Aug-2019 18:20
Kostandin Xhuvani, që po vuan dënimin prej 35 vitesh për vrasjen e 4 personave, ka kërkuar leje nga burgu i Fushë Krujës për ti dhënë lamtumirën e fundit babait të tij, regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë sot ...

Fotot e fundit të Gjergj Xhuvanit nga sheshxhirimi i filmit në Romë
Regjisori i njohur i kinemasë, Gjergj Xhuvani, u nda sot nga jeta pas një ataku kardiak që pësoi. Ashtu siç do ta ëndërronte çdo artist të vdiste në skenë, regjisori Xhuvani, humbi ndjenjat në sheshxhirimin e filmit të ...
Lexo | 14-Aug-2019 19:37
Regjisori i njohur i kinemasë, Gjergj Xhuvani, u nda sot nga jeta pas një ataku kardiak që pësoi. Ashtu siç do ta ëndërronte çdo artist të vdiste në skenë, regjisori Xhuvani, humbi ndjenjat në sheshxhirimin e filmit të ...

Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, Rama: S’kam fjalë (FOTO)
O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 19:36
O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit

Ndarja nga jeta e Xhuvanit, Rama: U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi
Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët, miqtë, shokët dhe kolegët e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda sot nga jeta në një spital në Romë të Italisë. Mesazhi i Ramës: “O Zot! U deshën minuta ...
Lexo | 14-Aug-2019 19:25
Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët, miqtë, shokët dhe kolegët e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili u nda sot nga jeta në një spital në Romë të Italisë. Mesazhi i Ramës: “O Zot! U deshën minuta ...

I biri i Gjergj Xhuvanit kërkon leje nga burgu për varrimin e të atit
Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani, ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit. Kostandin Xhuvani, ndodhet në burg për vrasje të ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 19:22
Djali i skenaristit dhe producentit shqiptar, Gjergj Xhuvani, Konstandin Xhuvani, ka kërkuar leje nga drejtoria e Burgjeve për të marrë pjesë në varrimin e të atit. Kostandin Xhuvani, ndodhet në burg për vrasje të ...

Arti në zi! Ndahet nga jeta Gjergj Xhuvani
Është ndarë këtë të mërkurë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare. Informacionet bejne me dije se ai ndërroi jetë për ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 17:28
Është ndarë këtë të mërkurë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani. Artisti i mirënjohur është ndarë nga jeta në moshën 56-vjeçare. Informacionet bejne me dije se ai ndërroi jetë për ...

Edi Rama shpreh dhimbjen pas vdekjes së regjisorit Gjergj Xhuvani
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama duket se e ka pritur shumë rëndë lajmin për vdekjen e regjisorit të njohur shqiptar Gjergj Xhuvani, shkruan Indeksonline. Ai ka zgjedhur që përmes llogarisë së tij në Facebook, të ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 19:18
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama duket se e ka pritur shumë rëndë lajmin për vdekjen e regjisorit të njohur shqiptar Gjergj Xhuvani, shkruan Indeksonline. Ai ka zgjedhur që përmes llogarisë së tij në Facebook, të ...

Ndahet nga jeta regjizori Gjergj Xhuvani
Ai lindi ne vitin 1963 ne Tirane dhe ne vitin 1986 u diplomua ne Akademine e Arteve ne Tirane dega Artet dramatike. Qe nga viti 1986 deri ne vitin 1990, punoi si asistent regjisor ne shume filma dhe ne vitin 1991 ...
ikub.al | 14-Aug-2019 16:28
Ai lindi ne vitin 1963 ne Tirane dhe ne vitin 1986 u diplomua ne Akademine e Arteve ne Tirane dega Artet dramatike. Qe nga viti 1986 deri ne vitin 1990, punoi si asistent regjisor ne shume filma dhe ne vitin 1991 ...

Ndarja nga jeta e regjisorit Xhuvani, Rama: Sa shume gjëra për të thënë, sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment
Kryeminstri Edi Rama, ka shprehur hidhërim për ndarjen e parakohshme nga jeta të regjisorit, Gjergj Xhuvani. Kryeministri shprehet se i janë dashur minuta të tëra që të besonte se ishte i vërtetë lajmi i vdekjes së tij. ...
RTSH | 14-Aug-2019 19:16
Kryeminstri Edi Rama, ka shprehur hidhërim për ndarjen e parakohshme nga jeta të regjisorit, Gjergj Xhuvani. Kryeministri shprehet se i janë dashur minuta të tëra që të besonte se ishte i vërtetë lajmi i vdekjes së tij. ...

“O Zot, s’kam fjalë” Edi Rama reagon për vdekjen e Gjergji Xhuvanit
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar përmes një mesazhi në rrjetin social për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur Gjegji Xhuvani, i cili vdiq këtë të mërkurë në Itali për shkak të një arresti kardiak. Rama ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 19:14
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar përmes një mesazhi në rrjetin social për ndarjen nga jeta të regjisorit të njohur Gjegji Xhuvani, i cili vdiq këtë të mërkurë në Itali për shkak të një arresti kardiak. Rama ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved