ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 13:20

Krasniqi: VV dhe LDK mund të bëjnë koalicion nga frika se do të humbin zgjedhjet

Krasniqi: VV dhe LDK mund të bëjnë koalicion nga frika se do të humbin zgjedhjet
Memli Krasniqi ka thënë se LDK-ja dhe Vetëvendosja mund të bëjnë koalicion parazgjedhor nga frika se mund t’i humbin zgjedhjet. Këto komente ai i ka bërë në Tv Dukagjini. ‘Vetëvendosja dhe LDK mund të bëjnë koalicion ...
Zeri | 14-Aug-2019 22:38
Memli Krasniqi ka thënë se LDK-ja dhe Vetëvendosja mund të bëjnë koalicion parazgjedhor nga frika se mund t’i humbin zgjedhjet. Këto komente ai i ka bërë në Tv Dukagjini. ‘Vetëvendosja dhe LDK mund të bëjnë koalicion ...

“LDK-ja e VV-ja po i frikohen humbjes në zgjedhje”
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka komentuar koalicionin e mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se “Vetëvendosja dhe LDK’ja ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 22:38
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka komentuar koalicionin e mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se “Vetëvendosja dhe LDK’ja ...

Krasniqi thotë se LDK-ja e VV-ja po i frikohen humbjes në zgjedhje
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka komentuar koalicionin e mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se “Vetëvendosja dhe LDK’ja ...
Arbresh | 14-Aug-2019 22:28
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka komentuar koalicionin e mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se “Vetëvendosja dhe LDK’ja ...

Krasniqi thotë se LDK’ja e VV’ja po i frikohen humbjes në zgjedhje
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka komentuar koalicionin e mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se “Vetëvendosja dhe LDK’ja ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 22:24
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka komentuar koalicionin e mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ai ka thënë se “Vetëvendosja dhe LDK’ja ...

Teuta Haxhiu: Isa Mustafa nesër po të bëhej kryeministër do të hiqte taksën
Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, i ka quajtur hipokrizi komentet e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për taksën ndaj produkteve serbe. Ajo ka thënë se nëse Mustafa do të bëhej kryeministër menjëherë do të merrte vendim ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 22:20
Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, i ka quajtur hipokrizi komentet e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për taksën ndaj produkteve serbe. Ajo ka thënë se nëse Mustafa do të bëhej kryeministër menjëherë do të merrte vendim ...

Merovci: Tani për tani LDK-ja nuk ka një qëndrim parazgjedhor, as afrues as refuzues
Data 22 gusht është caktuar për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Ndërsa për 29 shtatori është përmendur në media si data kur pritet të mbahen zgjedhjet parlamentare. Gjatë ditëve të sotshme, është përmendur shumë një ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 21:52
Data 22 gusht është caktuar për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Ndërsa për 29 shtatori është përmendur në media si data kur pritet të mbahen zgjedhjet parlamentare. Gjatë ditëve të sotshme, është përmendur shumë një ...

Deputetja e AAK-së: Mustafa bashkë me Thaçin do ta hiqnin taksën për të biseduar me Serbinë
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), e po ashtu edhe nënkryetarja e kësaj partie, Teuta Haxhiu ka thënë sot se kush do t’i besonte hipokrizisë së kryetarit “përbashkues” ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 21:11
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), e po ashtu edhe nënkryetarja e kësaj partie, Teuta Haxhiu ka thënë sot se kush do t’i besonte hipokrizisë së kryetarit “përbashkues” ...

Nënkryetarja e AAK’së: Mustafa do ta hiqte taksën në ditën e parë
Deputetja dhe njëkohësisht nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar thënë se kush do t’i besonte sot hipokrizisë së kryetarit “përbashkues” të LDK’së, Isa Mustafës, i cili në ditë ne parë të punës do ta hiqte ...
Arbresh | 14-Aug-2019 20:37
Deputetja dhe njëkohësisht nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar thënë se kush do t’i besonte sot hipokrizisë së kryetarit “përbashkues” të LDK’së, Isa Mustafës, i cili në ditë ne parë të punës do ta hiqte ...

'Isa Mustafa në ditën e parë të punës do ta hiqte taksën'
Deputetja dhe nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar sot për takimin ndërmjet Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, njofton Gazeta Blic. Ajo ka drejtuar kritika të ashpra ndaj Isa Mustafës, për të cilin ka thënë se ka ...
Zeri | 14-Aug-2019 20:18
Deputetja dhe nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar sot për takimin ndërmjet Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, njofton Gazeta Blic. Ajo ka drejtuar kritika të ashpra ndaj Isa Mustafës, për të cilin ka thënë se ka ...

Nënkryetarja e AAK’së: Mustafa do ta hiqte taksën në ditën e parë
Deputetja dhe njëkohësisht nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar thënë se kush do t’i besonte sot hipokrizisë së kryetarit “përbashkues” të LDK’së, Isa Mustafës, i cili në ditë ne parë të punës do ta hiqte ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 20:17
Deputetja dhe njëkohësisht nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar thënë se kush do t’i besonte sot hipokrizisë së kryetarit “përbashkues” të LDK’së, Isa Mustafës, i cili në ditë ne parë të punës do ta hiqte ...

Haradinaj flet hapur: Ja me kë do bëjë koalicion AAK
Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 07:43
Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj deklaroi se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk synon formimin e ndonjë koalicioni të madh parazgjedhor. Ai përjashtoi mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në, LVV-në dhe PDK-në, ...

Nënkryetarja e AAK-së: Isa Mustafa në ditën e parë të punës do ta hiqte taksën
Deputetja dhe nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar sot për takimin ndërmjet Isa Mustafës dhe Albin Kurtit. Ajo ka drejtuar kritika të ashpra ndaj Isa Mustafës, për të cilin ka thënë se ka hipokrizi dhe se ai ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 20:17
Deputetja dhe nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka shkruar sot për takimin ndërmjet Isa Mustafës dhe Albin Kurtit. Ajo ka drejtuar kritika të ashpra ndaj Isa Mustafës, për të cilin ka thënë se ka hipokrizi dhe se ai ...

Nisin lëvizjet, Kurti e Mustafa takim të fshehtë në Prishtinë
KOSOVË Politika në Kosovës ndodhet në udhëkryq. Me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, nuk dihet ende nëse do të këtë zgjedhje parlamentare. Edhe pse me 22 shkurt është caktuar seanca për shpërndarjen e ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 11:15
KOSOVË Politika në Kosovës ndodhet në udhëkryq. Me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, nuk dihet ende nëse do të këtë zgjedhje parlamentare. Edhe pse me 22 shkurt është caktuar seanca për shpërndarjen e ...

Veseli “thumbon” Kurtin dhe Mustafën: Pa PDK-në, nuk ka jetë më të mirë për qytetarët
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se me besimin e qytetarëve në zgjedhjet e reja parlamentare, do ta nisë betejën më të madhe në karrierën e tij politike – luftën kundër korrupsionit ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 20:09
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se me besimin e qytetarëve në zgjedhjet e reja parlamentare, do ta nisë betejën më të madhe në karrierën e tij politike – luftën kundër korrupsionit ...

Këshilltari i Haradinajt thumbon opozitën: Sa për juve, edhe 50 vjet kishim qëndruar në pushtet
Eroll Belegu, këshilltar i kryeministrit të dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka thënë se sa për opozitën shefi i tij do ta kishte mbajtur pozitën e tij edhe për pesë dekada. Belegu e ka përshkruar Haradinajn kryeministër të ...
InFokusi | 14-Aug-2019 19:33
Eroll Belegu, këshilltar i kryeministrit të dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka thënë se sa për opozitën shefi i tij do ta kishte mbajtur pozitën e tij edhe për pesë dekada. Belegu e ka përshkruar Haradinajn kryeministër të ...

Partitë në Kosovë në “luftë” për postin e kryeministrit
Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e partive nuk kanë ...
GazetaTema | 13-Aug-2019 10:23
Ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme shumica e partive politike i kanë bërë të ditur emrat e zyrtarëve me të cilët e synojnë postin e kryeministrit të vendit. Ani pse përfaqësuesit e partive nuk kanë ...

Lutjet s’e turpërojnë Albin Kurtin
Nga Getoar Mjeku Pas sa javësh përpjekjeje për koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje tani është bërë pre e kritikave të të vetëve. Duke iu lutë si për gjak një partie ...
GazetaTema | 13-Aug-2019 09:05
Nga Getoar Mjeku Pas sa javësh përpjekjeje për koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje tani është bërë pre e kritikave të të vetëve. Duke iu lutë si për gjak një partie ...

Këshilltari i Haradinajt thumbon opozitën: Sa për juve, edhe 50 vjetë kishim qëndruar në pushtet
Eroll Belegu, këshilltar i kryeministrit të dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka thënë se sa për opozitën shefi i tij do ta kishte mbajtur pozitën e tij edhe për pesë dekada. Belegu e ka përshkruar Haradinajn kryeministër të ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 19:22
Eroll Belegu, këshilltar i kryeministrit të dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka thënë se sa për opozitën shefi i tij do ta kishte mbajtur pozitën e tij edhe për pesë dekada. Belegu e ka përshkruar Haradinajn kryeministër të ...

Mustafa takon shefin e KAS, diskutojnë për përgatitjet për zgjedhje
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot ka pritur në takim shefin e zyrës së Fondacionit Konrad Adenauer Stiftung për Kosovë dhe Maqedoninë Veriore, Johannes Rey. Sipas njoftimit për media, Rey uroi për zgjedhjet e ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 15:39
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot ka pritur në takim shefin e zyrës së Fondacionit Konrad Adenauer Stiftung për Kosovë dhe Maqedoninë Veriore, Johannes Rey. Sipas njoftimit për media, Rey uroi për zgjedhjet e ...

Haradinaj: Për qeverisjen vendos sovrani, nuk bëjmë aleancë me PDK dhe LDK
Ramush Haradinaj e ka përjashtuar opsionin e një aleance me PDK-në dhe LDK-në në zgjedhjet e ardhshme. Haradinaj ka deklaruar se për qeverisjen e ardhshme do të vendosë në radhë të parë sovrani dhe ka shtuar se, nëse ...
ABCNews | 14-Aug-2019 16:07
Ramush Haradinaj e ka përjashtuar opsionin e një aleance me PDK-në dhe LDK-në në zgjedhjet e ardhshme. Haradinaj ka deklaruar se për qeverisjen e ardhshme do të vendosë në radhë të parë sovrani dhe ka shtuar se, nëse ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved