ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 02:19

Isufi: Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në

Isufi: Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në
Ahmet Isufi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Tha se ftesa e dhomave te specializuara për ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 12:37
Ahmet Isufi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Tha se ftesa e dhomave te specializuara për ...

Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Ahmeti tha se ftesa e dhomave te ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 12:23
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme. Ahmeti tha se ftesa e dhomave te ...

Në AAK ka disponim për koalicion me PSD-në
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme.
Kosova Press | 14-Aug-2019 12:13
Ahmet Isufi, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk është në rregull të thuhet që do të garojmë të vetme në zgjedhje, e të takohen çdo ditë për koalicione të mundshme.

Isufi: As AAK-ja s’e ka ditur që Haradinaj do të japë dorëheqje
Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ditur paraprakisht për dorëheqjen e Haradinajt. “Ftesa e Haradinajt ka qenë befasi për të gjithë sepse emrat që janë përmendur që ...
Lajminet | 14-Aug-2019 12:06
Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ditur paraprakisht për dorëheqjen e Haradinajt. “Ftesa e Haradinajt ka qenë befasi për të gjithë sepse emrat që janë përmendur që ...

Haxhiu: LDK e VV duhet të jenë në qeverisjen e ardhshme
Në debatin me temën “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje tha se pasqyra më e qartë se sa subjekte politike kanë përkrahje të qytetarëve, është që të garojnë të vetme, raporton ...
InFokusi | 14-Aug-2019 11:59
Në debatin me temën “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje tha se pasqyra më e qartë se sa subjekte politike kanë përkrahje të qytetarëve, është që të garojnë të vetme, raporton ...

AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...
IliriaNews | 14-Aug-2019 11:59
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...

Pse LDK-ja e ka opsion koalicionin me VV-në, çfarë thotë Gashi?
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj, në Kosovë është krijuare një situatë e re politike dhe se tashmë ka mbetur në duar të sovranit që ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 11:52
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj, në Kosovë është krijuare një situatë e re politike dhe se tashmë ka mbetur në duar të sovranit që ...

Haxhiu: LDK e VV duhet të jenë në qeverisjen e ardhshme
Në debatin me temën “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje tha se pasqyra më e qartë se sa subjekte politike kanë përkrahje të qytetarëve, është që të garojnë të vetme, raporton ...
Kosova Press | 14-Aug-2019 11:51
Në debatin me temën “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje tha se pasqyra më e qartë se sa subjekte politike kanë përkrahje të qytetarëve, është që të garojnë të vetme, raporton ...

AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...
Zeri | 14-Aug-2019 11:51
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...

Albulena Haxhiu: Zgjedhjet janë zgjidhja – opozita e tanishme duhet të qeverisë vendin
Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, tha se mënyra e largimit të Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit ishte e paarsyeshme. Ajo se kjo është çështje fushate që të përfitojnë në emër të luftës se UÇK-së, por që ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 11:45
Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, tha se mënyra e largimit të Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit ishte e paarsyeshme. Ajo se kjo është çështje fushate që të përfitojnë në emër të luftës se UÇK-së, por që ...

AAK-ja thotë se me Nismën dhe PSD-në do t’i mundin kundërshtarët
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 11:44
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...

Isufi: AAK-ja befasi e zgjedhjeve, do të dalë e para!
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi është shprehur i bindur se partia e Ramush Haradinajt, do të dalë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme. “Kemi rritje çdo ditë. AAK-ja me Haradinajn është ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 11:29
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi është shprehur i bindur se partia e Ramush Haradinajt, do të dalë e para në zgjedhjet e jashtëzakonshme. “Kemi rritje çdo ditë. AAK-ja me Haradinajn është ...

Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, PDK është e gatshme për zgjedhje
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se partia e saj nuk dëshiron të këtë qeveri teknike, shkruan Periskopi. “Nuk është hera e parë e as e fundit që Kosova po përballet me mandate të ...
InFokusi | 14-Aug-2019 11:29
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se partia e saj nuk dëshiron të këtë qeveri teknike, shkruan Periskopi. “Nuk është hera e parë e as e fundit që Kosova po përballet me mandate të ...

AAK në koalicion me këto dy parti: Kundërshtarët nuk e kanë lehtë ta përballojnë
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, është deklaruar edhe njëherë për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 11:29
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, është deklaruar edhe njëherë për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë ...

Deliu-Kodra: Seanca e 22 gushtit është caktuar në koordinim me ndërkombëtarët
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, tha se kjo parti nuk dëshiron të ketë Qeveri teknike. Ajo në debatin “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, organizuar nga Kolegji Riinvest, shtoi se ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 11:21
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, tha se kjo parti nuk dëshiron të ketë Qeveri teknike. Ajo në debatin “Çfarë zgjidhje ofrojnë zgjedhjet?”, organizuar nga Kolegji Riinvest, shtoi se ...

Gashi: Jemi në një situatë të re politike – për qeverinë e re vendos sovrani
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se në Kosovë pas dorëheqjes së Haradinaj është krijuar një situatë e re politike – sovrani tash duhet të vendos për përbërjen e re të qeverisë. ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 11:05
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se në Kosovë pas dorëheqjes së Haradinaj është krijuar një situatë e re politike – sovrani tash duhet të vendos për përbërjen e re të qeverisë. ...

Isufi: Koalicionin me Nisma-n dhe PSD-në, kundërshtarët nuk e kanë lehtë ta përballojnë
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...
Arbresh | 14-Aug-2019 11:05
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë anëtarët e partisë nuk e kanë ...

Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, qytetarët të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, tha se kjo parti nuk dëshiron të ketë Qeveri teknike. “ Ne po atë ditë që kemi marr krekës se kemi thënë se nuk jemi për harrnim të Qeveris por kemi ...
Arbresh | 14-Aug-2019 11:00
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, tha se kjo parti nuk dëshiron të ketë Qeveri teknike. “ Ne po atë ditë që kemi marr krekës se kemi thënë se nuk jemi për harrnim të Qeveris por kemi ...

Deliu-Kodra: S’jemi për Qeveri teknike, qytetarët të përcaktojnë fituesin e zgjedhjeve
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se partia e saj nuk dëshiron të këtë qeveri teknike. “Nuk është hera e parë e as e fundit që Kosova po përballet me mandate të shkurta” “Ne nuk ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 11:00
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka thënë se partia e saj nuk dëshiron të këtë qeveri teknike. “Nuk është hera e parë e as e fundit që Kosova po përballet me mandate të shkurta” “Ne nuk ...

Isufi: Koalicionin me Nisma-n dhe PSD-në, kundërshtarët nuk e kanë lehtë ta përballojnë
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj, raporton EkonomiaOnline. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 11:00
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, njëherësh nënkryetar, Ahmet Isufi, ka folur për arsyet e dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj, raporton EkonomiaOnline. Ai ka thënë se ka qenë vendim i papritur dhe se as vetë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved