ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:46

Kujdes, arrat dhe farat nuk ju ndihmojnë të humbni peshë

Kujdes, arrat dhe farat nuk ju ndihmojnë të humbni peshë
mapo.al Ka shumë gjëra që thuhen në media dhe studime lidhur me vlerat shëndetësore të arrave dhe farave. Konsumimi i tyre thuhet të bëjë mrekulli që ju të humbni peshë, si dhe të mbroheni nga kanceri. Arrat dhe farat ...
Mapo | 23-Jul-2019 22:29
mapo.al Ka shumë gjëra që thuhen në media dhe studime lidhur me vlerat shëndetësore të arrave dhe farave. Konsumimi i tyre thuhet të bëjë mrekulli që ju të humbni peshë, si dhe të mbroheni nga kanceri. Arrat dhe farat ...

Frikë se do vonohej, kur Enveri i uroi Stalinit ditëlindjen para kohe
mapo.al “L’Aube ” ka botuar, të hënën e 20 nëntorit 1950, në ballinë, një shkrim në lidhje me urimin para kohe të 71 vjetorit të Stalinit nga Enver Hoxha, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – ...
Mapo | 23-Jul-2019 21:55
mapo.al “L’Aube ” ka botuar, të hënën e 20 nëntorit 1950, në ballinë, një shkrim në lidhje me urimin para kohe të 71 vjetorit të Stalinit nga Enver Hoxha, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – ...

E rëndë/ Pas goditjeve në ring, humb jetën boksieri rus (VIDEO)
mapo.al Boksieri rus Maxim Dadashev është ndarë nga jeta. Që nga dita e premte, e javës së kaluar, ai ra në gjendje kome pas dëmtimeve që pësoi në ndeshjen kundër Subriel Matias. Trajneri i 28-vjeçarit njoftoi se ai ia ...
Mapo | 23-Jul-2019 21:53
mapo.al Boksieri rus Maxim Dadashev është ndarë nga jeta. Që nga dita e premte, e javës së kaluar, ai ra në gjendje kome pas dëmtimeve që pësoi në ndeshjen kundër Subriel Matias. Trajneri i 28-vjeçarit njoftoi se ai ia ...

Fëmijët nën 14 vjeç nuk do lejohen në qendrat e internetit
mapo.al Të gjithë fëmijët nën 14 vjeç nuk do të lejohen të futen në një qendër interneti nëse nuk janë të shoqëruar nga prindi apo nga një person i rritur. Ky është propozimi i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, i ...
Mapo | 23-Jul-2019 20:56
mapo.al Të gjithë fëmijët nën 14 vjeç nuk do të lejohen të futen në një qendër interneti nëse nuk janë të shoqëruar nga prindi apo nga një person i rritur. Ky është propozimi i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, i ...

Elbasan, denoncon babai: 42-vjeçari abuzoi seksualisht djalin tim
mapo.al Babai i një 18-vjeçari ka denoncuar në policinë e Elbasanit, se i biri, person me aftësi të kufizuara mendore është abuzuar seksualisht. Sipas denoncuesit, abuzuesi është një 42-vjeçar. Pas denoncimit policia ...
Mapo | 23-Jul-2019 20:40
mapo.al Babai i një 18-vjeçari ka denoncuar në policinë e Elbasanit, se i biri, person me aftësi të kufizuara mendore është abuzuar seksualisht. Sipas denoncuesit, abuzuesi është një 42-vjeçar. Pas denoncimit policia ...

Krimi në familje/ Mesazh sensibilizues nga Lëvizja “Reago”
mapo.al Lëvizja”Reago” ka vendosur të përcjellë një mesazh sensibilizues në lidhje me ngjarjet e fundit mbi krimet brenda familjes, dhunimi i grave e vajzave dhe të miturve. Nëpërmjet këtij mesazhi Lëvizja “Reago” ...
Mapo | 23-Jul-2019 20:30
mapo.al Lëvizja”Reago” ka vendosur të përcjellë një mesazh sensibilizues në lidhje me ngjarjet e fundit mbi krimet brenda familjes, dhunimi i grave e vajzave dhe të miturve. Nëpërmjet këtij mesazhi Lëvizja “Reago” ...

Plagosen dy minatorë në galerinë e kromit në Bulqizë
mapo.al Dy minatorë janë plagosur ditën e sotme në Bulqizë. Ngjarja ka ndodhur në minierën e kromit në zonën D, ndërsa të plagosurit janë me inicialet A.S. dhe Sh.S. Pas ndihmës së parë në spitalin e Bulqizës ata janë ...
Mapo | 23-Jul-2019 20:03
mapo.al Dy minatorë janë plagosur ditën e sotme në Bulqizë. Ngjarja ka ndodhur në minierën e kromit në zonën D, ndërsa të plagosurit janë me inicialet A.S. dhe Sh.S. Pas ndihmës së parë në spitalin e Bulqizës ata janë ...

Përdhunohet 13-vjeçari me probleme mendore, policia fshehu ngjarjen
mapo.al Një 13-vjeçar me probleme mendore dyshohet se është përdhunuar tre ditë më parë. Denoncimi në policinë e Elbasanit është bërë nga familja, por ekspertiza ka rrëzuar pretendimet. Ndërkohë që familja ka akuzuar se ...
Mapo | 23-Jul-2019 19:55
mapo.al Një 13-vjeçar me probleme mendore dyshohet se është përdhunuar tre ditë më parë. Denoncimi në policinë e Elbasanit është bërë nga familja, por ekspertiza ka rrëzuar pretendimet. Ndërkohë që familja ka akuzuar se ...

Basha nuk tërhiqet nga zgjedhjet e parakohshme: Do zhvillohen pa Ramën kryeministër
Gjatë takimit që zhvilloi me strukturat e Partisë Demokratike në Has, Lulzim Basha theksoi se “aksioni politik i opozitës do të vazhdojë deri në përmbushjen e objektivit, që janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare, në ...
Top Channel | 23-Jul-2019 18:28
Gjatë takimit që zhvilloi me strukturat e Partisë Demokratike në Has, Lulzim Basha theksoi se “aksioni politik i opozitës do të vazhdojë deri në përmbushjen e objektivit, që janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare, në ...

“Apple” zbulon emoji-t që do të vijnë këtë vit
mapo.al Kompania gjigante ‘Apple’ ka zbuluar disa nga emoji-t që do të vijnë këtë vit në sistemin operativ të ardhshëm ‘iOS 13. Ekzistojnë gjithsëj 59 emoji të cilat të do shfaqen për herë të parë. Një nga ndryshimet më ...
Mapo | 23-Jul-2019 19:25
mapo.al Kompania gjigante ‘Apple’ ka zbuluar disa nga emoji-t që do të vijnë këtë vit në sistemin operativ të ardhshëm ‘iOS 13. Ekzistojnë gjithsëj 59 emoji të cilat të do shfaqen për herë të parë. Një nga ndryshimet më ...

Rama e shkarkoi live në mbledhjen e Asamblesë, reagon Ditmir Bushati
mapo.al Kryeministri Edi Rama shkarkoi sot live Ditmir Bushatin nga drejtues politik i qarkut të Shkodrës, duke e njoftuar këtë vendim në mbledhjen e Asamblesë Kombëtarë të PS. Në një prononcim të shkurtër për mediat ...
Mapo | 23-Jul-2019 18:44
mapo.al Kryeministri Edi Rama shkarkoi sot live Ditmir Bushatin nga drejtues politik i qarkut të Shkodrës, duke e njoftuar këtë vendim në mbledhjen e Asamblesë Kombëtarë të PS. Në një prononcim të shkurtër për mediat ...

Basha: Vetëm PD mund të sjellë ndryshimin që duan shqiptarët
Në takimin me demokratët në Has, kreu i opozitës Lulzim Basha tha se në 6 vjet qeverisje Edi Rama shkatërroi tre themelet e bashkëjetesës demokratike, pluralizmin, zgjedhjet e lira, shtetin e së drejtës. “Farsa e 30 ...
BalkanWeb | 23-Jul-2019 17:35
Në takimin me demokratët në Has, kreu i opozitës Lulzim Basha tha se në 6 vjet qeverisje Edi Rama shkatërroi tre themelet e bashkëjetesës demokratike, pluralizmin, zgjedhjet e lira, shtetin e së drejtës. “Farsa e 30 ...

Basha nga Hasi: Vetëm PD mund të sjellë ndryshim për shqiptarët
mapo.al Në takimin me demokratët në Has, kreu i opozitës Lulzim Basha tha se në 6 vjet qeverisje, Edi Rama shkatërroi tre themelet e bashkëjetesës demokratike, pluralizmin, zgjedhjet e lira, shtetin e së drejtës. “Farsa ...
Mapo | 23-Jul-2019 17:42
mapo.al Në takimin me demokratët në Has, kreu i opozitës Lulzim Basha tha se në 6 vjet qeverisje, Edi Rama shkatërroi tre themelet e bashkëjetesës demokratike, pluralizmin, zgjedhjet e lira, shtetin e së drejtës. “Farsa ...

Barça e do në skuadër, Alaba: Do fokusohem tek Bayern
mapo.al Ndër lojtarët e dëshiruar nga Barcelona në këtë merkato vere është David Alaba. Mbrojtësi i majtë e pranoi publikisht se ndihet i nderuar që një klub si Barcelona interesohet për të, mirëpo për momentin mendon ...
Mapo | 23-Jul-2019 17:34
mapo.al Ndër lojtarët e dëshiruar nga Barcelona në këtë merkato vere është David Alaba. Mbrojtësi i majtë e pranoi publikisht se ndihet i nderuar që një klub si Barcelona interesohet për të, mirëpo për momentin mendon ...

Lulzim Basha: Ndryshimi i thellë politik dhe ekonomik, prioriteti ynë kryesor
Ndryshimi i thellë politik dhe ekonomik mund ti japë fund tranzicionit në Shqipëri dhe ta çojë vendin drejt BE-së. Ky është mendimi dhe plani i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në ...
Telegraf | 23-Jul-2019 19:12
Ndryshimi i thellë politik dhe ekonomik mund ti japë fund tranzicionit në Shqipëri dhe ta çojë vendin drejt BE-së. Ky është mendimi dhe plani i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në ...

“Organizimi i lotarive të palejuara”, procedohet penalisht i riu
mapo.al Është proceduar penalisht nga Policia një 34-vjeçar me inicialet R.H., për veprën penale“Organizimi i lotarive të palejuara”. Sipas raportimeve të Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e 34-vjeçarit ...
Mapo | 23-Jul-2019 16:56
mapo.al Është proceduar penalisht nga Policia një 34-vjeçar me inicialet R.H., për veprën penale“Organizimi i lotarive të palejuara”. Sipas raportimeve të Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e 34-vjeçarit ...

Klopp: Mos mendoni se po qahem por duhet të shplodhemi
mapo.al I intervistuar nga “Daily Star”, Jurgen Klopp ka kritikuar kalendarin e të gjitha kompeticioneve futbollistike, duke nënvizuar mungesën e pauzave dhe pushimeve që mund të dëmtojnë futbollistët. Në të gjithë ...
Mapo | 23-Jul-2019 16:28
mapo.al I intervistuar nga “Daily Star”, Jurgen Klopp ka kritikuar kalendarin e të gjitha kompeticioneve futbollistike, duke nënvizuar mungesën e pauzave dhe pushimeve që mund të dëmtojnë futbollistët. Në të gjithë ...

‘Kunata’ në marrëdhënie të mira/ Bora dhe Jonida huazojnë këpucët
mapo.al Bora Zemani dhe Jonida Maliqi janë shndërruar në dy ‘kunata’ që kanë një marrëdhënie shumë të mirë me njëra-tjetrën, aq sa shkëmbejnë edhe veshje. Bora Zemani është pikasur gjatë puntatës së fundit të emisionit ...
Mapo | 23-Jul-2019 16:06
mapo.al Bora Zemani dhe Jonida Maliqi janë shndërruar në dy ‘kunata’ që kanë një marrëdhënie shumë të mirë me njëra-tjetrën, aq sa shkëmbejnë edhe veshje. Bora Zemani është pikasur gjatë puntatës së fundit të emisionit ...

Miqësia e vërtetë ende ekziston! (Foto)
mapo.al Miqësitë e vërteta janë gjithmonë e më të rralla. Mirëpo, dy zonja nga Brazili na tregojnë se duhet ende të besojmë në to. Ato kanë festuar së fundmi 30 vjetorin e miqësisë në një mënyrë tejet të veçantë; duke ...
Mapo | 23-Jul-2019 15:50
mapo.al Miqësitë e vërteta janë gjithmonë e më të rralla. Mirëpo, dy zonja nga Brazili na tregojnë se duhet ende të besojmë në to. Ato kanë festuar së fundmi 30 vjetorin e miqësisë në një mënyrë tejet të veçantë; duke ...

Hajdutët bëjnë kërdinë në fshat, banorët i zënë derën Prefektit
mapo.al Banorët e fshatit Belinë në Patos i kanë zënë derën sot Prefektit të Fierit. Kryefamiljarët janë detyruar të dalin në protestë pasi prej disa muajsh hajdutët kanë venë në shenjestër fshatin e tyre duke vjedhur ...
Mapo | 23-Jul-2019 15:42
mapo.al Banorët e fshatit Belinë në Patos i kanë zënë derën sot Prefektit të Fierit. Kryefamiljarët janë detyruar të dalin në protestë pasi prej disa muajsh hajdutët kanë venë në shenjestër fshatin e tyre duke vjedhur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved