ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/01/2020 17:00

I nxehti afrikan kap edhe Shqipërinë, temperaturat deri 40 gradë

I nxehti afrikan kap edhe Shqipërinë, temperaturat deri 40 gradë
TIRANE Ashtu si vendet evropiane edhe Shqipëria është prekur nga temperaturat e larta. Vala e të nxehtit afrikan që mbizotëron në pjesën qendrore të Europës dhe rajonin e Mesdheut është prezente edhe në vendin tonë. ...
BalkanWeb | 23-Jul-2019 14:21
TIRANE Ashtu si vendet evropiane edhe Shqipëria është prekur nga temperaturat e larta. Vala e të nxehtit afrikan që mbizotëron në pjesën qendrore të Europës dhe rajonin e Mesdheut është prezente edhe në vendin tonë. ...

Vala e të nxehtit në Britaninë e Madhe, temperaturat tejkalojnë rekordin
I nxehti i parashikuar që do të përfshijë Britaninë e Madhe ditët e ardhshme, do i kalojnë 35 ° C. Parashikuesit presin që temperaturat të rriten gjatë gjithë javës duke arritur kulmin. Të enjten, temperaturat në ...
Telegraf | 23-Jul-2019 17:17
I nxehti i parashikuar që do të përfshijë Britaninë e Madhe ditët e ardhshme, do i kalojnë 35 ° C. Parashikuesit presin që temperaturat të rriten gjatë gjithë javës duke arritur kulmin. Të enjten, temperaturat në ...

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoninë e Veriut
Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell me erë mesatare në drejtim verior. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të pakta të shiut. Temperatura minimale gjatë ditës së nesërme do të lëvizë ...
Telegrafi | 23-Jul-2019 18:54
Moti gjatë ditës së nesërme do të jetë me diell me erë mesatare në drejtim verior. Në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të pakta të shiut. Temperatura minimale gjatë ditës së nesërme do të lëvizë ...

Vendi nën ndikimin e të nxehtit afrikan, temperatura 39 gradë
mapo.al Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vala e të nxehtit Afrikan e cila do të kushtëzojë në vendin tonë nga moti me temperatura të larta. E Martë 23 Korrik 2019 E Martë dt 23 Korrik 2019 moti do të jetë me ...
Mapo | 23-Jul-2019 08:31
mapo.al Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vala e të nxehtit Afrikan e cila do të kushtëzojë në vendin tonë nga moti me temperatura të larta. E Martë 23 Korrik 2019 E Martë dt 23 Korrik 2019 moti do të jetë me ...

Deri të premten temperatura të larta, fundjava me reshje shiu
Meteorologët paralajmërojnë një fundjavë me reshje të shiut në Maqedoninë e Veriut, por do të vijojnë temperaturat e larta. Gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot me diell, ndërsa në disa vende me erë nga veriu dhe ...
Ina-Online | 24-Jul-2019 01:26
Meteorologët paralajmërojnë një fundjavë me reshje të shiut në Maqedoninë e Veriut, por do të vijojnë temperaturat e larta. Gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot me diell, ndërsa në disa vende me erë nga veriu dhe ...

I nxehti afrikan drejt Shqipërisë, temperaturat do arrijnë vlerën 40 gradë
Sikurse gjithë vendet e Evropës Perëndimore dhe të Mesdheut qendror, edhe Shqipëria është prekur nga i nxehti në rritje për shkak të anticiklonit afrikano-verior. E mërkura dhe e enjtja priten të jenë ditë edhe më të ...
Lapsi | 23-Jul-2019 14:55
Sikurse gjithë vendet e Evropës Perëndimore dhe të Mesdheut qendror, edhe Shqipëria është prekur nga i nxehti në rritje për shkak të anticiklonit afrikano-verior. E mërkura dhe e enjtja priten të jenë ditë edhe më të ...

Valë e re e të nxehtit në Europë, temperatura mbi 40 gradë celsius
Të martën, ‘Meteo France’ ka regjistruar temperaturën 41.2 gradë celsius në qytetin jugperëndimor të Bordosë, duke thyer rekordin e vitit 2003 kur temperatura kishte arritur në 40.7 gradë celsius. Parashikuesit kanë ...
Lajminet | 23-Jul-2019 22:58
Të martën, ‘Meteo France’ ka regjistruar temperaturën 41.2 gradë celsius në qytetin jugperëndimor të Bordosë, duke thyer rekordin e vitit 2003 kur temperatura kishte arritur në 40.7 gradë celsius. Parashikuesit kanë ...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë
I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të tilla: Zonat malore 17/33 gradë celsius ...
Gazeta55 | 23-Jul-2019 22:16
I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të tilla: Zonat malore 17/33 gradë celsius ...

I nxehti përvëlues përfshin përsëri qytetet e Francës
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...
TetovaSot | 23-Jul-2019 21:37
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...

Mësoni si do të jetë moti në dy ditët në vijim
Fushat e presionit të lartë që shtrihen mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian dhe rajonin tonë, do të kushtëzojnë mot më stabil ditëve në vijim. Ndërkohë një front i ftohtë që shtrihet në lindje të rajonit, ...
Gazeta Observer | 23-Jul-2019 20:32
Fushat e presionit të lartë që shtrihen mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian dhe rajonin tonë, do të kushtëzojnë mot më stabil ditëve në vijim. Ndërkohë një front i ftohtë që shtrihet në lindje të rajonit, ...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme
Mot pjesërisht me diell dhe vranësira të shpërndara pritet të marrë në dy ditët në vijim në vend, sipas parashikimi të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat minimale do të ulen nën vlerat e mesatareve ...
Koha.net | 12-Oct-2016 16:40
Mot pjesërisht me diell dhe vranësira të shpërndara pritet të marrë në dy ditët në vijim në vend, sipas parashikimi të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Temperaturat minimale do të ulen nën vlerat e mesatareve ...

Parashikimi i motit për ditët në vijim
Foto: Koha Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqëroj gjatë katër ditëve të ardhshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale gjatë ditës do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë ...
Koha.net | 30-Aug-2016 08:18
Foto: Koha Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqëroj gjatë katër ditëve të ardhshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale gjatë ditës do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë ...

Mësoni si do të jetë moti në dy ditët në vijim
Fushat e presionit të lartë që shtrihen mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian dhe rajonin tonë, do të kushtëzojnë mot më stabil ditëve në vijim. Ndërkohë një front i ftohtë që shtrihet në lindje të rajonit, ...
Indeks Online | 23-Jul-2019 20:12
Fushat e presionit të lartë që shtrihen mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian dhe rajonin tonë, do të kushtëzojnë mot më stabil ditëve në vijim. Ndërkohë një front i ftohtë që shtrihet në lindje të rajonit, ...

I nxehti përvëlues përfshin përsëri qytetet franceze
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...
Gazeta Observer | 23-Jul-2019 19:34
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...

Temperatura të larta? Ja parashikimi i motit për ditën e sotme 23 korrik 2019
Dita e sotme parashikohet të jetë edhe dita më e nxehtë e kësaj jave. Pas ditëve të freskëta, vapa është rikthyer në vend. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e martë dhe e mërkura do të jenë më të nxehtat e ...
Telegraf | 23-Jul-2019 08:19
Dita e sotme parashikohet të jetë edhe dita më e nxehtë e kësaj jave. Pas ditëve të freskëta, vapa është rikthyer në vend. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e martë dhe e mërkura do të jenë më të nxehtat e ...

I nxehti përvëlues përfshin përsëri qytetet franceze
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...
Gazeta Express | 23-Jul-2019 19:15
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...

Valë e re e të ngrohtit e ka përfshirë Europën Perëndimore
Paris, 23 korrik – Valë e re të ngrohtit me temperatura të pritura mes 37 dhe 43 gradë Celsius e kanë përfshirë sot Evropën veriperëndimore. Pritet ulje e temperaturave të premten. Pothuajse të gjitha rajonet e Francës ...
Koha.mk | 23-Jul-2019 19:12
Paris, 23 korrik – Valë e re të ngrohtit me temperatura të pritura mes 37 dhe 43 gradë Celsius e kanë përfshirë sot Evropën veriperëndimore. Pritet ulje e temperaturave të premten. Pothuajse të gjitha rajonet e Francës ...

I nxehti përvëlues përshkon qytetet franceze
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...
Alsat-M | 23-Jul-2019 18:31
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut. Temperaturat e larta përfshinë sidomos qytete si Bordo. Pak më pak se ...

I nxehti përvëlues përfshin qytetet franceze
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut.
Kosova Press | 23-Jul-2019 18:21
Një valë të nxehti përvëlues po përshkon sot Francën, me kthimin e kufizimeve të trafikut në Paris dhe Lion për të shmangur sadopak rritjen e smogut.

Rikthehet i nxehti afrikan/ Nga nesër temperaturat do të jenë përvëluese!
I nxehti afrikan ka pushtuar të gjithë Europën. Edhe Shqipëria muajt e fundit është prekur nga temperaturat e larta. Java e dytë e korrikut u shoqërua me një mot të freskët, ndërsa parashikohet që muaji të mbyllet me ...
Dritare | 23-Jul-2019 17:50
I nxehti afrikan ka pushtuar të gjithë Europën. Edhe Shqipëria muajt e fundit është prekur nga temperaturat e larta. Java e dytë e korrikut u shoqërua me një mot të freskët, ndërsa parashikohet që muaji të mbyllet me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved