ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:25

Boris Johnson dhe sfidat si kryeministër i Britanisë

Boris Johnson dhe sfidat si kryeministër i Britanisë
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...
VizionPlus | 24-Jul-2019 00:35
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...

Meta uron Johnson: Britania, faktor kyç në stabilitetin e Ballkanit Perëndimor
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta I dërgoi një mesazh urimi z.Boris Johnson për zgjedhjen në postin e kryeministrit të Britanisë së Madhe. Kreu i shtetit shpreh gatishmëri në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ...
VizionPlus | 23-Jul-2019 23:22
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta I dërgoi një mesazh urimi z.Boris Johnson për zgjedhjen në postin e kryeministrit të Britanisë së Madhe. Kreu i shtetit shpreh gatishmëri në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ...

Meta uron kryeministrin e ri të Britanisë: Forcojmë marrëdhëniet
Presidenti i vendit, Ilir Meta përmes një postimi në rrjet i ka uruar suksese kryeministrit të ri të Britanisë së Madhe, z.Boris Johnson. I pari i shtetit shpreh gatishmërinë për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ...
BalkanWeb | 23-Jul-2019 18:59
Presidenti i vendit, Ilir Meta përmes një postimi në rrjet i ka uruar suksese kryeministrit të ri të Britanisë së Madhe, z.Boris Johnson. I pari i shtetit shpreh gatishmërinë për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ...

Meta uron kryeministrin britanik, Boris Johnson
Presidenti shqiptar, Ilir Meta e uroi sot për zgjedhjen në detyrë, kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson. “Urime dhe shumë suksese Boris Johnson për zgjedhjen në detyrën e lartë të kryeministrit të ...
Telegrafi | 23-Jul-2019 22:52
Presidenti shqiptar, Ilir Meta e uroi sot për zgjedhjen në detyrë, kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson. “Urime dhe shumë suksese Boris Johnson për zgjedhjen në detyrën e lartë të kryeministrit të ...

PROFIL/ Një kryeministër i pazakontë: Nga prejardhja turke, tek imoraliteti, njihuni me njeriun që do drejtojë Britaninë
Boris Johnson gjithmonë ka dashur të arrinte majat, dhe tashmë ai ia ka arritur. Ka mundësi që ai vetë nuk di se çfarë dëshiron të bëjë. Europa është në një situatë të trazuar. Një ditë, Boris Johnson pati idenë për të ...
GazetaTema | 23-Jul-2019 17:37
Boris Johnson gjithmonë ka dashur të arrinte majat, dhe tashmë ai ia ka arritur. Ka mundësi që ai vetë nuk di se çfarë dëshiron të bëjë. Europa është në një situatë të trazuar. Një ditë, Boris Johnson pati idenë për të ...

Mustafa uron kryeministrin e ri britanik
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar Boris Johnson me rastin e zgjedhjes si kryetar i Partisë Konservatore dhe njëkohësisht kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar. Mustafa në një telegram urimi ka shkruar se Kosova dhe ...
Telegrafi | 23-Jul-2019 20:26
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka uruar Boris Johnson me rastin e zgjedhjes si kryetar i Partisë Konservatore dhe njëkohësisht kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar. Mustafa në një telegram urimi ka shkruar se Kosova dhe ...

Presidenti Meta uron Kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe
Presidenti i Republikës Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, uron kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson. Në mesazhin e tij, Metam shprehet i gatshëm në forcimin e mëtejshëm të ...
Telegraf | 23-Jul-2019 18:47
Presidenti i Republikës Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, uron kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson. Në mesazhin e tij, Metam shprehet i gatshëm në forcimin e mëtejshëm të ...

Çfarë sfidash e presin Johnsonin si kryeministër i Britanisë?
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...
Gazeta Express | 23-Jul-2019 23:48
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...

Meta uron Johnson: Britania, faktor kyç në stabilitetin e Ballkanit Perëndimor
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta I dërgoi një mesazh urimi z.Boris Johnson për zgjedhjen në postin e kryeministrit të Britanisë së Madhe. Kreu i shtetit shpreh gatishmëri në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ...
Medial | 23-Jul-2019 23:36
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta I dërgoi një mesazh urimi z.Boris Johnson për zgjedhjen në postin e kryeministrit të Britanisë së Madhe. Kreu i shtetit shpreh gatishmëri në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve ...

Sfidat që e presin kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...
Arbresh | 23-Jul-2019 22:52
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...

Sfidat që e presin kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...
Indeks Online | 23-Jul-2019 22:34
Boris Johnson u shpall të martën fitues i garës brenda udhëheqjes konservatore britanike, për të zëvendësuar zonjën Theresa May. Kjo i hap atij rrugën të ftohet nga Mbretëresha të mërkurën për t’u bërë kryeministër i ri ...

Mustafa mirëpret zgjedhjen e Johnson, kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar
Me rastin e zgjedhjes së Boris Johnson Kryetar i Partisë Konservatore dhe njëkohësisht Kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka dërguar telegram urimi. Mustafa ka uruar Johnson, duke ...
Gazeta Observer | 23-Jul-2019 21:53
Me rastin e zgjedhjes së Boris Johnson Kryetar i Partisë Konservatore dhe njëkohësisht Kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka dërguar telegram urimi. Mustafa ka uruar Johnson, duke ...

Vjen reagimi i Merkelit pas zgjedhjes së kryeministrit të ri britanik
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...
TetovaSot | 23-Jul-2019 21:41
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...

Johnson kryeministër/ Prestigjiozja britanike; Ora më errët për Brexit
Boris Johnson është konfirmuar si kryeministri i ardhshëm, si rezultat i zgjedhjeve të lidershipit brenda konservatorëve. Prestigjiozja britanike “Theindependent” në kryefaqen e saj, ka publikuar nëj foto aspak të ...
Dritare | 23-Jul-2019 21:31
Boris Johnson është konfirmuar si kryeministri i ardhshëm, si rezultat i zgjedhjeve të lidershipit brenda konservatorëve. Prestigjiozja britanike “Theindependent” në kryefaqen e saj, ka publikuar nëj foto aspak të ...

Merkel kërkon të vazhdojë miqësinë e ngushtë me Londrën
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...
Indeks Online | 23-Jul-2019 21:31
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...

Merkel kërkon të vazhdojë miqësinë e ngushtë me Londrën
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja.
Kosova Press | 23-Jul-2019 21:29
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja.

Meta e uron kryeministrin britanik, Boris Johnson
Presidenti shqiptar, Ilir Meta e uroi sot për zgjedhjen në detyrë, kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson.
Kosova Press | 23-Jul-2019 21:22
Presidenti shqiptar, Ilir Meta e uroi sot për zgjedhjen në detyrë, kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe, Boris Johnson.

Vjen reagimi i Merkelit pas zgjedhjes së kryeministrit të ri britanik
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...
Gazeta Observer | 23-Jul-2019 21:22
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...

Vjen reagimi i Merkelit pas zgjedhjes së kryeministrit të ri britanik
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...
Lexo | 23-Jul-2019 21:20
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...

Reagimi i kancelares Merkel pas zgjedhjes së kryeministrit të ri britanik
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...
Arbresh | 23-Jul-2019 21:07
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi sot kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson duke insistuar mbi faktin se ajo kërkon një miqësi të ngushti me Britaninë e Madhe, që është duke u larguar nga BE-ja. “Përgëzoj ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved