ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:56

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, vendimi i Haradinaj personal

Veseli: Zgjedhjet të pashmangshme, vendimi i Haradinaj personal
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të shtunën se zgjedhjet tashmë janë të pashmangshme pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili është thirrur në Hagë në Prokurorinë e Posaçme ...
BalkanWeb | 21-Jul-2019 07:28
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të shtunën se zgjedhjet tashmë janë të pashmangshme pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili është thirrur në Hagë në Prokurorinë e Posaçme ...

Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit tha se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme. Në një konferencë për media, Veseli tha se ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 20:49
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit tha se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme. Në një konferencë për media, Veseli tha se ...

Kadri Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...
Top Channel | 20-Jul-2019 19:45
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...

Kadri Veseli: Jemi gati për zgjedhje të parakohshme
Kadri Veseli, aleati kryesor qeverisës i Ramush Haradinajt shprehet gati për zgjedhje të parakohshme. Në një konferencë për media pas kthimit nga vizita zyrtare në SHBA, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës tha se nuk ...
ABCNews | 20-Jul-2019 23:46
Kadri Veseli, aleati kryesor qeverisës i Ramush Haradinajt shprehet gati për zgjedhje të parakohshme. Në një konferencë për media pas kthimit nga vizita zyrtare në SHBA, kreu i Partisë Demokratike të Kosovës tha se nuk ...

Zhvillimet në Kosovë, Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...
Lapsi | 20-Jul-2019 21:25
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...

Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, e quajti vendim personal atë të ish kryeministrit Ramush Haradinaj për dorëheqje. Në një konferencë për media, Veseli tha se zgjedhjet ...
Illyriapress | 21-Jul-2019 01:09
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, e quajti vendim personal atë të ish kryeministrit Ramush Haradinaj për dorëheqje. Në një konferencë për media, Veseli tha se zgjedhjet ...

Edhe Kadri Veseli i PDK bën thirrje për zgjedhje të parkohshme
Pas kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, edhe Kadri Veseli kryetari i partisë më të madhe në Kosovë, Partisë Demorkatike ka bërë thirrje që vendi të shkojë në zgjedhje të ...
Dritare | 20-Jul-2019 21:27
Pas kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, edhe Kadri Veseli kryetari i partisë më të madhe në Kosovë, Partisë Demorkatike ka bërë thirrje që vendi të shkojë në zgjedhje të ...

Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit tha se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme. Në një konferencë për media, Veseli tha se ...
Gazeta55 | 20-Jul-2019 21:19
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit tha se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme. Në një konferencë për media, Veseli tha se ...

Dorëheqja e Haradinajt, Kadri Veseli: gati për zgjedhje të parakohshme
Edhe kreu i LDK-së, njëherësh kryetar dhe i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, paralajmëroi zgjedhje të parakohshme, diktuar kjo nga dorëheqja e Haradinajt si kryeministër. “Janë të pashmangshme”, tha Veseli i ...
Tesheshi | 20-Jul-2019 21:19
Edhe kreu i LDK-së, njëherësh kryetar dhe i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, paralajmëroi zgjedhje të parakohshme, diktuar kjo nga dorëheqja e Haradinajt si kryeministër. “Janë të pashmangshme”, tha Veseli i ...

Pas PDK-së, edhe nga partia e Haradinajt thonë se janë gati për zgjedhje
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka nisur mobilizimin për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen gjatë kësaj vere në vend, pas dorëheqjes së Haradinajt. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se subjekti i tij ...
Gazeta Observer | 20-Jul-2019 21:11
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka nisur mobilizimin për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen gjatë kësaj vere në vend, pas dorëheqjes së Haradinajt. Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se subjekti i tij ...

Pas PDK-së, edhe nga partia e Haradinajt thonë se janë gati për zgjedhje – nisin mobilizimin
Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se subjekti i tij është mobilizuar në Gjakovë, shkruan . “Përtej sfidave dhe vështirësive Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Gjakovë është mobilizuar, duke e ftuar sovranin ...
Lajminet | 20-Jul-2019 20:51
Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se subjekti i tij është mobilizuar në Gjakovë, shkruan . “Përtej sfidave dhe vështirësive Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Gjakovë është mobilizuar, duke e ftuar sovranin ...

Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...
Lexo | 20-Jul-2019 20:47
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...

Fotolajm/ Një ditë pas dorëheqjes, ja si po e kalon kohën Ramush Haradinaj
Pas dy vitesh në krye të qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj dha dje dorëheqjen nga posti i kryeministrit. Në një konferencë për shtypë, i emocionuar, Haradinaj tha se arsyeja e dorëheqjes është thirrja e tij në Hagë, ...
Lexo | 20-Jul-2019 20:40
Pas dy vitesh në krye të qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj dha dje dorëheqjen nga posti i kryeministrit. Në një konferencë për shtypë, i emocionuar, Haradinaj tha se arsyeja e dorëheqjes është thirrja e tij në Hagë, ...

Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...
Portalb | 20-Jul-2019 20:13
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme, duhe shuar çdo dyshim mbi këtë çështje. Pas kthimit nga një vizitë zyrtare në SHBA, Veseli theksoi se e ...

Veseli: Zgjedhjet e parakohshme janë të pashmangshme (Video)
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli tha se tash zgjedhjet janë të pashmangshme dhe duhet të ulen e të flasin për kohën e mbajtjes së zgjedhjeve.
Kosova Press | 20-Jul-2019 20:00
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli tha se tash zgjedhjet janë të pashmangshme dhe duhet të ulen e të flasin për kohën e mbajtjes së zgjedhjeve.

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme, PDK e gatshme për zgjedhje
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se partia e tij është e gatshme për zgjedhje, madje tha se ato janë të pashmangshme. Veseli, në një konferencë për shtyp pas kthimit nga vizita zyrtare në ...
Gazeta Monitor | 20-Jul-2019 19:33
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se partia e tij është e gatshme për zgjedhje, madje tha se ato janë të pashmangshme. Veseli, në një konferencë për shtyp pas kthimit nga vizita zyrtare në ...

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka theksuar se vendimi i ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, për dorëheqje, është vendim personal dhe si të tillë e kanë pranuar.
Kosova Press | 20-Jul-2019 19:30
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka theksuar se vendimi i ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, për dorëheqje, është vendim personal dhe si të tillë e kanë pranuar.

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme
Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, në një konferencë para gazetarëve tha se e pranon vendimin e kryeministrit Haradinajt, por gjithsesi theksoi se ai nuk i ka paralajmëruar aspak e madje nuk është ...
InFokusi | 20-Jul-2019 19:19
Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, në një konferencë para gazetarëve tha se e pranon vendimin e kryeministrit Haradinajt, por gjithsesi theksoi se ai nuk i ka paralajmëruar aspak e madje nuk është ...

Veseli: Dorëheqja e Haradinajt ishte personale, zgjedhjet janë të pashmangshme
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se partia e tij është e gatshme për zgjedhje, madje tha se ato janë të pashmangshme. Veseli, në një konferencë për shtyp pas kthimit nga vizita zyrtre në ...
Medial | 20-Jul-2019 19:17
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se partia e tij është e gatshme për zgjedhje, madje tha se ato janë të pashmangshme. Veseli, në një konferencë për shtyp pas kthimit nga vizita zyrtre në ...

Veseli: Zgjedhjet janë të pashmangshme
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të shtunën se zgjedhjet tashmë janë të pashmangshme pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili është thirrur në Hagë në Prokurorinë e Posaçme ...
Zeri Amerikes | 20-Jul-2019 19:14
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha të shtunën se zgjedhjet tashmë janë të pashmangshme pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili është thirrur në Hagë në Prokurorinë e Posaçme ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved