ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:25

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve
Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 14:19
Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që ...

Albin Kurti fton Thaçin të caktojë datën e re të zgjedhjeve
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin qëndrime të gabuara. Kurti, ...
VizionPlus | 20-Jul-2019 17:58
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin qëndrime të gabuara. Kurti, ...

Albin Kurti: E lutëm Haradinajn mos mbështesë demarkacionin me Malin e Zi, as nuk është arrestuar dhe as nuk është akuzuar, veç do të intervistohet
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve. “Presidenti Hashim Thaçi duhet të na thërrasë për ta caktuar datën e zgjedhjeve – kaq ”, ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 13:43
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve. “Presidenti Hashim Thaçi duhet të na thërrasë për ta caktuar datën e zgjedhjeve – kaq ”, ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 19:26
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...

Në KQZ të gatshëm për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 14:22
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...

Pas dorëheqjes së Haradinaj, Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme
Pjesa më e madhe e partive politike në Kosovë janë kundër një qeverie teknike, pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Vendi i drejtohet gjithnjë e më shumë zgjedhjeve të parakohshme me Vetëvendosjen që ka ftuar LDK ...
ABCNews | 20-Jul-2019 16:54
Pjesa më e madhe e partive politike në Kosovë janë kundër një qeverie teknike, pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Vendi i drejtohet gjithnjë e më shumë zgjedhjeve të parakohshme me Vetëvendosjen që ka ftuar LDK ...

Të gjithë në pritje të vendimit nga presidenti Thaçi
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...
Arbresh | 21-Jul-2019 07:37
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...

Të gjithë në pritje të vendimit nga presidenti Thaçi
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...
Gazeta Express | 21-Jul-2019 07:26
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...

Albin Kurti: Thaçi të mos zvarrisë datën e zgjedhjeve
mapo.al Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar sërish pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Ashtu siç deklaroi ditën e djeshme duke thënë se dorëheqja e Haradinajt ishte e vonuar edhe sot ...
Mapo | 20-Jul-2019 12:09
mapo.al Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar sërish pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Ashtu siç deklaroi ditën e djeshme duke thënë se dorëheqja e Haradinajt ishte e vonuar edhe sot ...

Dy opsionet ligjore e kushtetuese pas dorëheqjes së Haradinajt
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga detyra e kryeministrit të Kosovës, i ka zënë partitë politike në befasi, por vendi tashmë gjendet para dy opsioneve ligjore dhe kushtetuese se si të veprojë ...
Illyriapress | 21-Jul-2019 01:36
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga detyra e kryeministrit të Kosovës, i ka zënë partitë politike në befasi, por vendi tashmë gjendet para dy opsioneve ligjore dhe kushtetuese se si të veprojë ...

“Sa më afër gjarprit aq më i rrezikuar je”, çfarë thotë Albin Kurti
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për mediat komentoi doreheqjen e Ramush Haradinajt dhe ftesën e marrë nga Gjykata Speciale, si dhe arsyet pse ra qeveria Haradinaj. “Ish-kryeministrin e kemi ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 11:59
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për mediat komentoi doreheqjen e Ramush Haradinajt dhe ftesën e marrë nga Gjykata Speciale, si dhe arsyet pse ra qeveria Haradinaj. “Ish-kryeministrin e kemi ...

Të gjithë e presin vendimin e presidentit Thaçi
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka ...
Illyriapress | 21-Jul-2019 01:24
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka ...

Kurti fton Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin ...
Illyriapress | 21-Jul-2019 01:01
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, këta janë skenarët e mundshëm për Kosovën
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria. Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së Kosovës ka ...
Gazeta Monitor | 20-Jul-2019 22:30
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria. Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së Kosovës ka ...

Këto janë dy opsionet politike e kushtetuese pas dorëheqjes së Haradinajt
Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga detyra e kryeministrit të Kosovës, i ka zënë partitë politike në befasi, por vendi tashmë gjendet para dy opsioneve ligjore dhe kushtetuese se si të veprojë më tutje, vlerësojnë ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 13:13
Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga detyra e kryeministrit të Kosovës, i ka zënë partitë politike në befasi, por vendi tashmë gjendet para dy opsioneve ligjore dhe kushtetuese se si të veprojë më tutje, vlerësojnë ...

Skenarët e mundshëm për Kosovën, pas dorëheqjes së Haradinajt
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...
InFokusi | 20-Jul-2019 21:37
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...

Skenarët e mundshëm për Kosovën, pas dorëheqjes së Haradinajt
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...
Gazeta Express | 20-Jul-2019 21:29
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...

VV i gëzohet dorëheqjes së Haradinajt (VIDEO)
Zgjedhjet me ngulm i duan edhe partitë opozitare, LDK e vetëvendosje. Në këtë të fundit që edhe sot u mblodhën për të diskutuar për këtë çështje, thanë se presidenti duhet sa më parë të caktojë datën. Kronikë nga Haris ...
Klan Kosova | 20-Jul-2019 20:49
Zgjedhjet me ngulm i duan edhe partitë opozitare, LDK e vetëvendosje. Në këtë të fundit që edhe sot u mblodhën për të diskutuar për këtë çështje, thanë se presidenti duhet sa më parë të caktojë datën. Kronikë nga Haris ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i javës do t’i informojë edhe zyrtarisht krerët e institucioneve për vendimin e tij për dorëheqje. Në kohën kur Haradinaj dha dorëheqje, në Kosovë nuk ishte as kryetari i ...
Lajminet | 20-Jul-2019 18:53
Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i javës do t’i informojë edhe zyrtarisht krerët e institucioneve për vendimin e tij për dorëheqje. Në kohën kur Haradinaj dha dorëheqje, në Kosovë nuk ishte as kryetari i ...

Dorëheqja e Haradinajt, vendimi për zgjedhje në duart e Thaçit
Për herë të dytë, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i tij i kryeministrit. Në mars të vitit 2005 , Haradinaj kishte dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit pas aktakuzës së parë të ngritur nga Tribunali i ...
Gazeta Observer | 20-Jul-2019 18:37
Për herë të dytë, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i tij i kryeministrit. Në mars të vitit 2005 , Haradinaj kishte dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit pas aktakuzës së parë të ngritur nga Tribunali i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved