ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 00:08

Kosova drejt zgjedhjeve, mediat: Isa Mustafa tërhiqet nga gara për kreun e LDK

Kosova drejt zgjedhjeve, mediat: Isa Mustafa tërhiqet nga gara për kreun e LDK
Isa Mustafa pritet të mos garojë më për kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express raporton se Mustafa ka deklaruar në mbledhjen e Kryesisë se nuk do të kërkojë sërish drejtimin e partisë. I njëjti vendim i ...
Top Channel | 20-Jul-2019 16:57
Isa Mustafa pritet të mos garojë më për kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express raporton se Mustafa ka deklaruar në mbledhjen e Kryesisë se nuk do të kërkojë sërish drejtimin e partisë. I njëjti vendim i ...

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve
Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 14:19
Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që ...

Albin Kurti fton Thaçin të caktojë datën e re të zgjedhjeve
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin qëndrime të gabuara. Kurti, ...
VizionPlus | 20-Jul-2019 17:58
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin qëndrime të gabuara. Kurti, ...

Albin Kurti: E lutëm Haradinajn mos mbështesë demarkacionin me Malin e Zi, as nuk është arrestuar dhe as nuk është akuzuar, veç do të intervistohet
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve. “Presidenti Hashim Thaçi duhet të na thërrasë për ta caktuar datën e zgjedhjeve – kaq ”, ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 13:43
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve. “Presidenti Hashim Thaçi duhet të na thërrasë për ta caktuar datën e zgjedhjeve – kaq ”, ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 19:26
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...

Mediat kosovare: Mustafa nuk do të kandidojë për kryetar të LDK-së
Isa Mustafa ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të themeluar nga Ibrahim Rugova. Burime të” Express” thonë se lideri në largim i LDK-së deklaroi në mbledhjen e kryesisë se ...
ABCNews | 20-Jul-2019 21:44
Isa Mustafa ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të themeluar nga Ibrahim Rugova. Burime të” Express” thonë se lideri në largim i LDK-së deklaroi në mbledhjen e kryesisë se ...

“Sa më afër gjarprit aq më i rrezikuar je”, çfarë thotë Albin Kurti
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për mediat komentoi doreheqjen e Ramush Haradinajt dhe ftesën e marrë nga Gjykata Speciale, si dhe arsyet pse ra qeveria Haradinaj. “Ish-kryeministrin e kemi ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 11:59
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për mediat komentoi doreheqjen e Ramush Haradinajt dhe ftesën e marrë nga Gjykata Speciale, si dhe arsyet pse ra qeveria Haradinaj. “Ish-kryeministrin e kemi ...

Albin Kurti: Thaçi të mos zvarrisë datën e zgjedhjeve
mapo.al Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar sërish pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Ashtu siç deklaroi ditën e djeshme duke thënë se dorëheqja e Haradinajt ishte e vonuar edhe sot ...
Mapo | 20-Jul-2019 12:09
mapo.al Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar sërish pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Ashtu siç deklaroi ditën e djeshme duke thënë se dorëheqja e Haradinajt ishte e vonuar edhe sot ...

Në KQZ të gatshëm për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 14:22
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...

Pas dorëheqjes së Haradinaj, Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme
Pjesa më e madhe e partive politike në Kosovë janë kundër një qeverie teknike, pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Vendi i drejtohet gjithnjë e më shumë zgjedhjeve të parakohshme me Vetëvendosjen që ka ftuar LDK ...
ABCNews | 20-Jul-2019 16:54
Pjesa më e madhe e partive politike në Kosovë janë kundër një qeverie teknike, pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Vendi i drejtohet gjithnjë e më shumë zgjedhjeve të parakohshme me Vetëvendosjen që ka ftuar LDK ...

Të gjithë e presin vendimin e presidentit Thaçi
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka ...
Illyriapress | 21-Jul-2019 01:24
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka ...

Kurti fton Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin ...
Illyriapress | 21-Jul-2019 01:01
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin ...

VV i gëzohet dorëheqjes së Haradinajt (VIDEO)
Zgjedhjet me ngulm i duan edhe partitë opozitare, LDK e vetëvendosje. Në këtë të fundit që edhe sot u mblodhën për të diskutuar për këtë çështje, thanë se presidenti duhet sa më parë të caktojë datën. Kronikë nga Haris ...
Klan Kosova | 20-Jul-2019 20:49
Zgjedhjet me ngulm i duan edhe partitë opozitare, LDK e vetëvendosje. Në këtë të fundit që edhe sot u mblodhën për të diskutuar për këtë çështje, thanë se presidenti duhet sa më parë të caktojë datën. Kronikë nga Haris ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i javës do t’i informojë edhe zyrtarisht krerët e institucioneve për vendimin e tij për dorëheqje. Në kohën kur Haradinaj dha dorëheqje, në Kosovë nuk ishte as kryetari i ...
Lajminet | 20-Jul-2019 18:53
Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i javës do t’i informojë edhe zyrtarisht krerët e institucioneve për vendimin e tij për dorëheqje. Në kohën kur Haradinaj dha dorëheqje, në Kosovë nuk ishte as kryetari i ...

Çfarë mesazhi po çon me këtë fotografi Fatmir Sejdiu?
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kreu i LDK’së, Fatmir Sejdiu, në profilin e tij në facebook, ka vendosur një fotografi ku shihet në një tubim të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në prapavi të Sejdiut shihen disa anëtarë ...
Gazeta Express | 20-Jul-2019 18:26
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kreu i LDK’së, Fatmir Sejdiu, në profilin e tij në facebook, ka vendosur një fotografi ku shihet në një tubim të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në prapavi të Sejdiut shihen disa anëtarë ...

Ç’po ndodh në Kosovë? Isa Mustafa tërhiqet nga gara për kreun e LDK-së
Isa Mustafa pritet të mos garojë më për kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express raporton se Mustafa ka deklaruar në mbledhjen e Kryesisë se nuk do të kërkojë sërish drejtimin e partisë. I njëjti vendim i ...
Lexo | 20-Jul-2019 18:24
Isa Mustafa pritet të mos garojë më për kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express raporton se Mustafa ka deklaruar në mbledhjen e Kryesisë se nuk do të kërkojë sërish drejtimin e partisë. I njëjti vendim i ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...
Radio Evropa e Lire | 20-Jul-2019 18:10
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...

Lutfi Haziri kandidat për kryeministër nga LDK-ja?
Në këtë Kuvend pritet edhe zgjedhja e kryetarit të ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan . Në garë për të parin e LDK-së pritet të jenë katër kandidatë, ndërkaq që ka pasur raportime se kryetari aktual, Isa ...
Lajminet | 20-Jul-2019 17:47
Në këtë Kuvend pritet edhe zgjedhja e kryetarit të ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan . Në garë për të parin e LDK-së pritet të jenë katër kandidatë, ndërkaq që ka pasur raportime se kryetari aktual, Isa ...

Tërheqja e Mustafës nga gara për kryetar të LDK-së i hap rrugë Lutfi Hazirit të ngjitet në krye të partisë
Siç duket Isa Mustafa ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të LDK-së. Raportohet se , Mustafa është deklaruar para kryetarëve të Degëve se nuk do të jetë kandidat për kryetar të partisë. Nuk dihet ende nëse ...
EkonomiaOnline | 20-Jul-2019 16:39
Siç duket Isa Mustafa ka vendosur të tërhiqet nga gara për Kryetar të LDK-së. Raportohet se , Mustafa është deklaruar para kryetarëve të Degëve se nuk do të jetë kandidat për kryetar të partisë. Nuk dihet ende nëse ...

E konfirmuar: Isa Mustafa nuk kandidon për kryetar të LDK’së
Para pak çastesh u bë e ditur se kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka marrë vendim që të mos kandidoj sërish për kryetar të kësaj partie. Burime të Periskopit brenda LDK’së e konfirmojnë lajmin se ...
Gazeta Monitor | 20-Jul-2019 16:29
Para pak çastesh u bë e ditur se kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka marrë vendim që të mos kandidoj sërish për kryetar të kësaj partie. Burime të Periskopit brenda LDK’së e konfirmojnë lajmin se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved