ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/01/2020 16:19

Parashikimi i motit/ Temperaturat sot do arrijnë 37 gradë celsius

Parashikimi i motit/ Temperaturat sot do arrijnë 37 gradë celsius
mapo.al Paraditja vijon me kthjellime në pjesën më të madhe të territorit, ku më t ëdukshme mbeten në ultësirën perëndimore. Ndërsa pasditja sjell vranësira kalimtare në zonat malore. Temperaturat do të rriten deri në ...
Mapo | 21-Jul-2019 08:39
mapo.al Paraditja vijon me kthjellime në pjesën më të madhe të territorit, ku më t ëdukshme mbeten në ultësirën perëndimore. Ndërsa pasditja sjell vranësira kalimtare në zonat malore. Temperaturat do të rriten deri në ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë kryesisht e diell dhe vranësira. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat ditore do të lëvizin prej 27 deri më 36 gradë celsius. Në Shkup moti gjithashtu do të ...
Telegrafi | 21-Jul-2019 08:54
Moti sot do të jetë kryesisht e diell dhe vranësira. Nga pjesa veriperëndimore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat ditore do të lëvizin prej 27 deri më 36 gradë celsius. Në Shkup moti gjithashtu do të ...

Përgatituni për një ditë të nxehtë, temperaturat sot deri 36 gradë
mapo.al Orët e para të ditës sjellin përmirësim të kushteve të motit duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në vendin tonë. Ndërsa mesdita dhe në orët vijuese vranësirat pësojnë zhvillim, më të dukshme në zonat ...
Mapo | 20-Jul-2019 08:33
mapo.al Orët e para të ditës sjellin përmirësim të kushteve të motit duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në vendin tonë. Ndërsa mesdita dhe në orët vijuese vranësirat pësojnë zhvillim, më të dukshme në zonat ...

Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat për sot
Ditëve të fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore masa më të nxehta ajrore do të depërtojnë edhe mbi vendin tonë, që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht ...
InFokusi | 21-Jul-2019 09:04
Ditëve të fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore masa më të nxehta ajrore do të depërtojnë edhe mbi vendin tonë, që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht ...

Moti sot në Shqipëri
Moti për këtë të shtunë parashikohet me kthjellime dhe me vranësira më të dukshme në zonat malore që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës. Sipas shërbimit meteorologjik era me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 09:22
Moti për këtë të shtunë parashikohet me kthjellime dhe me vranësira më të dukshme në zonat malore që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës. Sipas shërbimit meteorologjik era me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 ...

Temperatura të larta/ Parashikimi i motit për sot
Dita e diele do të nisë me kthjellime në pjesën më të madhe të territorit shqiptar. Ndërsa pasditja do të sjellë vranësira kalimtare në zonat malore. Temperaturat e larta do të na shoqërojnë përgjatë gjithë ditës, duke ...
Dritare | 21-Jul-2019 08:45
Dita e diele do të nisë me kthjellime në pjesën më të madhe të territorit shqiptar. Ndërsa pasditja do të sjellë vranësira kalimtare në zonat malore. Temperaturat e larta do të na shoqërojnë përgjatë gjithë ditës, duke ...

Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...
Gazeta Observer | 21-Jul-2019 08:27
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...

Mot i nxehtë sot në Kosovë
Sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-32 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i ...
Klan Kosova | 21-Jul-2019 08:27
Sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-32 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i ...

Rikthehet i nxehti, ja çfarë temperatura na presin sot
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-32 ...
Zeri | 21-Jul-2019 08:24
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-32 ...

Moti për sot/ Rriten temperaturat, por pasditja me surpriza
Pas ditëve të freskëta të kësaj jave, fundjava pritet që të jetë e nxehtë dhe zgjidhja është bregdetit. Sipas Meteoalb, temperaturat do të njohin rritje të konsiderueshme ditën e dielë dhe do të vazhdojnë edhe gjatë ...
Telegraf | 20-Jul-2019 08:08
Pas ditëve të freskëta të kësaj jave, fundjava pritet që të jetë e nxehtë dhe zgjidhja është bregdetit. Sipas Meteoalb, temperaturat do të njohin rritje të konsiderueshme ditën e dielë dhe do të vazhdojnë edhe gjatë ...

Rikthehet i nxehti, ja çfarë temperatura na presin sot
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-32 gradë Celsius, përcjell . “Do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të ...
Lajminet | 21-Jul-2019 08:16
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-32 gradë Celsius, përcjell . “Do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të ...

Sot, mot me diell
Mot me diell dhe pa të reshura do të mbajë sot në gjithë Kosovën. Sipas Institutit Hideomteroelogjik të Kosovës, pas mëngjesit relativisht të ftohtë, ku temperaturat minimale lëvizën ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ...
InFokusi | 25-Sep-2016 11:45
Mot me diell dhe pa të reshura do të mbajë sot në gjithë Kosovën. Sipas Institutit Hideomteroelogjik të Kosovës, pas mëngjesit relativisht të ftohtë, ku temperaturat minimale lëvizën ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë diell dhe vranësira lokale. Pasdite pritet reshje lokale të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 10 deri më 18, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 24 deri më 35 gradë celsius. ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 08:55
Moti sot do të jetë diell dhe vranësira lokale. Pasdite pritet reshje lokale të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 10 deri më 18, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin nga 24 deri më 35 gradë celsius. ...

Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...
Indeks Online | 21-Jul-2019 07:53
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...

Moti sot në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.
Kosova Press | 21-Jul-2019 07:37
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Shijojeni të dielën, këto janë temperaturat për sot
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. ...
Gazeta Express | 28-Apr-2019 08:05
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik dhe në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. ...

Moti për nesër dhe ditët në vazhdim
Ditëve të fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore masa më të nxehta ajrore do të depërtojnë edhe mbi vendin tonë, që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht ...
Indeks Online | 20-Jul-2019 23:56
Ditëve të fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore masa më të nxehta ajrore do të depërtojnë edhe mbi vendin tonë, që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht ...

Si pritet të jetë e shtuna? Ja çfarë rezervon moti…
Parashikimi i motit, e shtunë 20 qershor 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit RESHJET (e shtunë, dt.20), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për ...
Standard | 20-Jul-2019 14:49
Parashikimi i motit, e shtunë 20 qershor 2019, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit RESHJET (e shtunë, dt.20), në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për ...

Keni planifikuar të dilni për fundjavë, ja si do të jetë moti
Gjatë fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore do të depërtojnë edhe masa më të nxehta ajrore që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell. ...
Gazeta Observer | 20-Jul-2019 10:16
Gjatë fundjavës mbi rajonin tonë do të shtrihen fusha të presionit të lartë, ndërsa nga Afrika veriore do të depërtojnë edhe masa më të nxehta ajrore që do të kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell. ...

Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme
Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të motit jostabil afatshkurtër me reshje të rrëmbyeshme. UV=8. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 10 deri 18 gradë ...
Gazeta Express | 20-Jul-2019 09:48
Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të motit jostabil afatshkurtër me reshje të rrëmbyeshme. UV=8. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 10 deri 18 gradë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved