ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/01/2020 16:29

Thaçi: Pastërtia e luftës së UÇK do dëshmohet përballë çdo gjykate

Thaçi: Pastërtia e luftës së UÇK do dëshmohet përballë çdo gjykate
“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë”, tha presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në një postim të tij në Facebook, duke theksuar se asnjë gjykatë, as vendore, ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 16:54
“Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë”, tha presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në një postim të tij në Facebook, duke theksuar se asnjë gjykatë, as vendore, ...

Ftesat e Speciales, Vasili: Po Edita Tahirin kur do e thërrasin?
Gjykata Speciale e Kosovës ka dërguar disa ftesa në drejtim të ish-luftëtarëve dhe komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. I fundit zyrtar i lartë që ka thënë se i ka ardhur ftesë nga Gjykata Speciale, është ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 16:54
Gjykata Speciale e Kosovës ka dërguar disa ftesa në drejtim të ish-luftëtarëve dhe komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. I fundit zyrtar i lartë që ka thënë se i ka ardhur ftesë nga Gjykata Speciale, është ...

Specialja ftesë Krasniqit,Veseli:Djemtë tanë do dalin më të fortë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ftesa që iu ka shkuar ish-komandantëve dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së është një sfidë e madhe e popullit të Kosovës. Veseli ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 15:52
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se ftesa që iu ka shkuar ish-komandantëve dhe ish-luftëtarëve të UÇK-së është një sfidë e madhe e popullit të Kosovës. Veseli ...

Selimi: Themelimi i Gjykatës Speciale, gabim i Qeverisë dhe i Kuvendit të Kosovës
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vlerësuar se themelimi i Gjykatës Speciale kundër UÇK-së, ishte një gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit të Kosovës në gusht të vitit 2015. ...
Telegrafi | 21-Jul-2019 07:43
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vlerësuar se themelimi i Gjykatës Speciale kundër UÇK-së, ishte një gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit të Kosovës në gusht të vitit 2015. ...

Kosovë, Gjykata Speciale fton edhe Jakup Krasniqin
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t'u paraqitur në Gjykatën Speciale për krime lufte ne Hagë
Top Channel | 20-Jul-2019 12:17
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t'u paraqitur në Gjykatën Speciale për krime lufte ne Hagë

Jakup Krasniqi ftohet në Hagë
Ish zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, tha të shtunën se është ftuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës së Posaçme në Hagë për t’u paraqitur më 24 korrik, por nuk e bëri të qartë se në çfarë ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 12:50
Ish zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, tha të shtunën se është ftuar nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës së Posaçme në Hagë për t’u paraqitur më 24 korrik, por nuk e bëri të qartë se në çfarë ...

Berisha: Jakup Krasniqi mbetet zëri më i pastër i luftës së drejtë të UÇK-së
Kryetari i Degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, ka folur për ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë Jakup Krasniqit. Përmes një reagimi, Berisha ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Krasniqin është edhe një ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 20:05
Kryetari i Degës së AAK-së në Pejë, Ali Berisha, ka folur për ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë Jakup Krasniqit. Përmes një reagimi, Berisha ftesa e radhës nga Dhomat e Specializuara, për Krasniqin është edhe një ...

Veseli flet për festat e Speciales: Ushtarët e lirisë do të dalin faqebardhë
Kreu i PDK-së Kadri Veseli , ka folur për ftesat që u janë dërguar luftëtarëve të UÇK-së nga Gjykata Speciale e për intervistim. Në një konferencë për media, ai ka thënë se këto ftesa nuk duhet të lejohet të shkaktojnë ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 19:45
Kreu i PDK-së Kadri Veseli , ka folur për ftesat që u janë dërguar luftëtarëve të UÇK-së nga Gjykata Speciale e për intervistim. Në një konferencë për media, ai ka thënë se këto ftesa nuk duhet të lejohet të shkaktojnë ...

Pas Haradinajt/ Specialja në Hagë merr në pyetje Jakup Krasniqin
Pas Ramush Haradinajt edhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-anëtar dhe zëdhënës i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Jakup Krasniqi, ka marrë ftesë për t’u pyetur nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 11:34
Pas Ramush Haradinajt edhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-anëtar dhe zëdhënës i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Jakup Krasniqi, ka marrë ftesë për t’u pyetur nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës ...

Veseli reagon për ftesat e reja të Speciales për Jakup Krasniqin dhe Sokol Bashotën
Kryetari i Kuvendit njëherësh kreu i PDK-së Kadri Veseli ka reaguar pas ftesave të reja që Gjykata Speciale ka lëshuar për ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe për ish-anëtarin e Shtabit të Përgjithshëm, Sokol ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 15:58
Kryetari i Kuvendit njëherësh kreu i PDK-së Kadri Veseli ka reaguar pas ftesave të reja që Gjykata Speciale ka lëshuar për ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe për ish-anëtarin e Shtabit të Përgjithshëm, Sokol ...

Jo vetëm Haradinajn, Haga merr në pyetje edhe Jakup Krasniqin
mapo.al Gjykata e Hagës nuk ka thërritur vetëm Ramush Haradinajn nga zyrtarët e lartë të qeverisë dhe shtetit të Kosovës. Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-anëtar dhe zëdhënës i Shtabit të Përgjithshëm të ...
Mapo | 20-Jul-2019 11:38
mapo.al Gjykata e Hagës nuk ka thërritur vetëm Ramush Haradinajn nga zyrtarët e lartë të qeverisë dhe shtetit të Kosovës. Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-anëtar dhe zëdhënës i Shtabit të Përgjithshëm të ...

Thaçi: Jakup Krasniqi e ka mbrojtur popullin, duke luftuar për çlirimin e vendit
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë. Thaçi përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ka shkruar se Jakup ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 15:09
Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përjetësisht e pastër dhe e drejtë. Thaçi përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, ka shkruar se Jakup ...

Një ditë pas dorëheqjes, Ramush Haradinaj si “qytetar i thjeshtë i Kosovës” (FOTO)
Ditën e djeshme, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe dorëheqjen nga posti ekzekutiv, pas thirrjes që iu bë për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës, në cilësinë e njërit prej ish-drejtuesve të Ushtrisë ...
Lapsi | 20-Jul-2019 16:51
Ditën e djeshme, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe dorëheqjen nga posti ekzekutiv, pas thirrjes që iu bë për të dëshmuar në Gjykatën e Hagës, në cilësinë e njërit prej ish-drejtuesve të Ushtrisë ...

Hoxhaj thotë se Zyrapi dhe Krasniqi do ta dëshmojnë pastërtinë e luftës, nuk përmend Haradinajn
Zëvendëskryetari i PDK-së dhe zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj ka reaguar sot pas ftesës së Speciales për këshilltarin e presidentit Thaçi, Bislim Zyrapin dhe kryetarin e Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 15:03
Zëvendëskryetari i PDK-së dhe zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj ka reaguar sot pas ftesës së Speciales për këshilltarin e presidentit Thaçi, Bislim Zyrapin dhe kryetarin e Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, ...

Dorëheqja e Haradianajt/ Si u përsërit historia pas 14 vitesh
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës një ditë më parë. Lajmin e bëri të ditur vetë Haradinaj në fund të mbledhjes së Qeverisë, ndërsa ka thënë se këtë vendim e ka ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 07:36
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës një ditë më parë. Lajmin e bëri të ditur vetë Haradinaj në fund të mbledhjes së Qeverisë, ndërsa ka thënë se këtë vendim e ka ...

Gjykata e Hagës thërret për të pyetur edhe ish kreun e Kuvendit të Kosovës
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale për krime lufte ne Hagë Krasniqi ka bërë të ditur se do të paraqitet në Hagë javën e ardhshme, ...
VizionPlus | 20-Jul-2019 11:53
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka njoftuar se ka marrë ftesë për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale për krime lufte ne Hagë Krasniqi ka bërë të ditur se do të paraqitet në Hagë javën e ardhshme, ...

Thaçi e çmon gatishmërinë e ish-luftëtarëve të UÇK-së që t’i përgjigjen drejtësisë
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Presidenti i Kosovës. Hashim Thaçi, në një postim të tij në Facebook, e ka vlerësuar gatishmërinë e ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për t’u përgjigjur para Gjykatës ...
Illyriapress | 21-Jul-2019 01:19
Prishtinë, 20 korrik 2019 – Presidenti i Kosovës. Hashim Thaçi, në një postim të tij në Facebook, e ka vlerësuar gatishmërinë e ish pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për t’u përgjigjur para Gjykatës ...

Milaim Zeka: Luftën e UÇK-së nuk ka nevojë askush ta mbrojë
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, në një postim në rrjetin e tij social, Facebook, ka shkruar se akuzat e Gjykatës Speciale janë kundër individëve e jo kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Zeka shkroi se ...
Arbresh | 21-Jul-2019 00:02
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, në një postim në rrjetin e tij social, Facebook, ka shkruar se akuzat e Gjykatës Speciale janë kundër individëve e jo kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Zeka shkroi se ...

?Selimi: Themelimi i Gjykatës Speciale, gabim i Qeverisë dhe i Kuvendit të Kosovës
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vlerësuar se themelimi i Gjykatës Speciale kundër UÇK-së, ishte një gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit të Kosovës në gusht të vitit 2015.
Kosova Press | 20-Jul-2019 23:58
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vlerësuar se themelimi i Gjykatës Speciale kundër UÇK-së, ishte një gabim i madh i Qeverisë dhe i Kuvendit të Kosovës në gusht të vitit 2015.

Milaim Zeka: Palla nuk nuk më ha për asnjë gjykatë në botë
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, në një postim në rrjetin e tij social, Facebook, ka shkruar se akuzat e Gjykatës Speciale janë kundër individëve e jo kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Zeka shkroi se ...
Gazeta Express | 20-Jul-2019 23:44
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, në një postim në rrjetin e tij social, Facebook, ka shkruar se akuzat e Gjykatës Speciale janë kundër individëve e jo kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Zeka shkroi se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved