ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/08/2019 12:10

Pas dorëheqjes, Haradinaj në kafe, duartrokitët nga qytetarët

Pas dorëheqjes, Haradinaj në kafe, duartrokitët nga qytetarët
Ramush Haradinaj pasi ka dhënë dorëheqjen sot nga posti i kryeministrit të Kosovës, është parë në qendër të Prishtinës duke pirë kafe, ku qytetarët që ishin pjesëmarrës në lokal i duartorkitën sapo ai hyri aty. ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 20:55
Ramush Haradinaj pasi ka dhënë dorëheqjen sot nga posti i kryeministrit të Kosovës, është parë në qendër të Prishtinës duke pirë kafe, ku qytetarët që ishin pjesëmarrës në lokal i duartorkitën sapo ai hyri aty. ...

Mediat e huaja shkruajnë për vendimin e Haradinajt, fokus taksa
Përveçse në Kosovë e Shqipëri, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë vëmendjen edhe të mediave të rajonit, evropiane dhe atyre botërore. Përveç mediave prestigjioze si BBC, ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 20:35
Përveçse në Kosovë e Shqipëri, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë vëmendjen edhe të mediave të rajonit, evropiane dhe atyre botërore. Përveç mediave prestigjioze si BBC, ...

Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt: Vendimet tona në të mirë të Kosovës
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është shprheur se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e pastër dhe e drejtë dhe jam i sigurt se ndershmëria e ...
VizionPlus | 19-Jul-2019 22:45
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është shprheur se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e pastër dhe e drejtë dhe jam i sigurt se ndershmëria e ...

Luan Rama: Haradinaj na mëson çfarë vlere ka pesha e dinjitetit
TIRANË Zëvendës kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 19:14
TIRANË Zëvendës kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri ...

Dorëheqja e Haradinajt/ Vokshi: Një akt shtetari i pashembullt
Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, e ka cilësuar një akt shtetari të pashembullt veprimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqjen nga posti që mbante që të mos bënte pis emrin e Kosovës ...
Telegraf | 19-Jul-2019 21:15
Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, e ka cilësuar një akt shtetari të pashembullt veprimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqjen nga posti që mbante që të mos bënte pis emrin e Kosovës ...

Kocijancic: Nuk kemi asnjë koment për dorëheqjen e Haradinaj
Bashkimi Europian nuk komenton dorëheqjen e Ramush Haradinajt, pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale për të dëshmuar në Hagë si i dyshuar. E pyetur nga agjencia serbe e lajmeve, zëdhënsja e BE-së, Maja Kocijancic, ...
ABCNews | 20-Jul-2019 14:46
Bashkimi Europian nuk komenton dorëheqjen e Ramush Haradinajt, pas ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale për të dëshmuar në Hagë si i dyshuar. E pyetur nga agjencia serbe e lajmeve, zëdhënsja e BE-së, Maja Kocijancic, ...

Beqaj nuk e përjashton mundësinë që ftesa e Speciales për Haradinajn, të ketë prapavijë politike
Gjatë ditës së djeshme Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim në cilësinë e të dyshuarit, Ramush Haradinaj. Pas pranimit të ftesës, Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Ai ka thënë se ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 09:20
Gjatë ditës së djeshme Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim në cilësinë e të dyshuarit, Ramush Haradinaj. Pas pranimit të ftesës, Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Ai ka thënë se ...

Luan Rama: Ramush Haradinaj na mëson çfarë vlere ka pesha e dinjiteti
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri shteti na ...
Telegraf | 19-Jul-2019 20:26
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri shteti na ...

Haradinaj u shkruan qytetarëve: Kosovës i bëhet presion i padrejtë
mapo.al Letra publike e Ramush Haradinajt drejtuar qytetarëve të Kosovës pas vendimit për të dhënë dorëheqjen nga posti i Kryeministrit. Të nderuar qytetarë, Dua të ju informoj se sot kam marrë këtë vendim: Jap ...
Mapo | 19-Jul-2019 19:12
mapo.al Letra publike e Ramush Haradinajt drejtuar qytetarëve të Kosovës pas vendimit për të dhënë dorëheqjen nga posti i Kryeministrit. Të nderuar qytetarë, Dua të ju informoj se sot kam marrë këtë vendim: Jap ...

Kadaj: Ky nuk është gjyq, është sulm i pastër mbi luftën e UÇK-së
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale për intervistimin e Ramush Haradinajt. Në një shkrim të bërë në Facebook, ajo ka thënë se nuk ka gjyq, ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 22:10
Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka reaguar pas ftesës së Gjykatës Speciale për intervistimin e Ramush Haradinajt. Në një shkrim të bërë në Facebook, ajo ka thënë se nuk ka gjyq, ...

Ramadani: Haradinaj vendimin e dorëheqjes nuk e ndau as me zyrtarët e partisë
Zyrtari i AAK-së, Burim Ramadani ka thënë se vendimi për dorëheqjen e Kryeministrit ka qenë një lajm i keq. Ramadani për “RTV Dukagjinin” ka thënë se Haradinaj vendimin për dorëheqje nuk e ka ndarë me askënd deri kur ka ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 21:25
Zyrtari i AAK-së, Burim Ramadani ka thënë se vendimi për dorëheqjen e Kryeministrit ka qenë një lajm i keq. Ramadani për “RTV Dukagjinin” ka thënë se Haradinaj vendimin për dorëheqje nuk e ka ndarë me askënd deri kur ka ...

Deda: Ndjej keqardhje për situatën në të cilën gjendet Ramush Haradinaj
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ndjen keqardhje për situatën në të cilën gjendet Ramush Haradinaj. Në reagimin e bërë në Facebook, Deda ka thënë se dëshiron që përballjen e radhës Haradinaj ta ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 21:25
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ndjen keqardhje për situatën në të cilën gjendet Ramush Haradinaj. Në reagimin e bërë në Facebook, Deda ka thënë se dëshiron që përballjen e radhës Haradinaj ta ...

Dritan Demiraj vlerëson aktin e Haradinajt: Dihen ‘orkestruesit’ e thirrjes nga Gjykata Speciale
Kolonel Dritan Demiraj, vlerëson aktin e dorëheqjes së Dritan Demirajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, pas thirrjes nga Gjykata Speciale në Hake. Për të, tani mbetët të shihet se kush e ka orkestruar këtë veprim, ...
Politiko | 20-Jul-2019 21:49
Kolonel Dritan Demiraj, vlerëson aktin e dorëheqjes së Dritan Demirajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, pas thirrjes nga Gjykata Speciale në Hake. Për të, tani mbetët të shihet se kush e ka orkestruar këtë veprim, ...

Gashi: Deri tash mbi 50 ish-pjesëtarë të UÇK-së janë ftuar nga Specialja si të dyshuar
Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk është i vetmi zyrtarë i lartë shtetëror që do të intervistohet nga Prokurori i Specializuar pranë Dhomave të Specializuara në Hagë. Si Haradinaj, ftesë ...
Arbresh | 20-Jul-2019 19:17
Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk është i vetmi zyrtarë i lartë shtetëror që do të intervistohet nga Prokurori i Specializuar pranë Dhomave të Specializuara në Hagë. Si Haradinaj, ftesë ...

Veseli sot në konferencë, a do të kërkojë Kryeministër të ri apo zgjedhje
Kadri Veseli ka thirrur konferencë për media sot në orën 18:30 e cila do të mbahet në selinë e PDK-së në Prishtinë. Konferenca vjen pas dorëheqjes së befasishme të kryeministrit Ramush Haradinaj. Dje Veseli ka thënë se ...
InFokusi | 20-Jul-2019 17:47
Kadri Veseli ka thirrur konferencë për media sot në orën 18:30 e cila do të mbahet në selinë e PDK-së në Prishtinë. Konferenca vjen pas dorëheqjes së befasishme të kryeministrit Ramush Haradinaj. Dje Veseli ka thënë se ...

Veseli sot në konferencë, a do të kërkojë Kryeministër të ri apo zgjedhje
Kadri Veseli ka thirrur konferencë për media sot në orën 18:30 e cila do të mbahet në selinë e PDK-së në Prishtinë. Konferenca vjen pas dorëheqjes së befasishme të kryeministrit Ramush Haradinaj. Dje Veseli ka thënë se ...
Gazeta Express | 20-Jul-2019 17:37
Kadri Veseli ka thirrur konferencë për media sot në orën 18:30 e cila do të mbahet në selinë e PDK-së në Prishtinë. Konferenca vjen pas dorëheqjes së befasishme të kryeministrit Ramush Haradinaj. Dje Veseli ka thënë se ...

Fletë-thirrja për Haradinajn, BE: Në këtë moment nuk kemi ndonjë koment
Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic, nuk ka bërë asnjë koment për vendimin e Haradinajt për të lënë postin si kryeministër i Kosovës, pasi u thirr nga gjykata Speciale në Hagë për t’u intervistuar në lidhje me krimet e ...
Lexo | 20-Jul-2019 16:46
Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic, nuk ka bërë asnjë koment për vendimin e Haradinajt për të lënë postin si kryeministër i Kosovës, pasi u thirr nga gjykata Speciale në Hagë për t’u intervistuar në lidhje me krimet e ...

Zyrtarja e AAK’së i reagon deputetes së VV’së: Po e imiton Kurtin me frizurë e ngjyrë të flokëve
Drejtoresha e Administratës në Komunën e Prishtinës, Vasilika Zotaj nga partia e Ramush Haradinajt i ka reaguar ashpër deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje , Fitore Pacollit, në lidhje me përqeshjen që kjo e bëri për ...
Gazeta Express | 20-Jul-2019 16:01
Drejtoresha e Administratës në Komunën e Prishtinës, Vasilika Zotaj nga partia e Ramush Haradinajt i ka reaguar ashpër deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje , Fitore Pacollit, në lidhje me përqeshjen që kjo e bëri për ...

Lushtaku: Ramush Haradinaj do të dalë fitimtar edhe në këtë betejë
Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku ka thënë se e ka pranuar me shqetësim lajmin për ftesën që i është bërë nga Gjykata Speciale, Ramush Haradinajt. Lushtaku në reagimin e bërë në Facebook, ka thënë se lufta e UÇK-së ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 20:20
Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku ka thënë se e ka pranuar me shqetësim lajmin për ftesën që i është bërë nga Gjykata Speciale, Ramush Haradinajt. Lushtaku në reagimin e bërë në Facebook, ka thënë se lufta e UÇK-së ...

Reagimet pas dorëheqjes së papritur të Haradinajt
Ramush Haradinaj ftohet nga Gjykata Speciale si i dyshuar për krime lufte. Ai do të paraqitet në Hagë javën tjetër. A do të ketë Kosova kryeministër të ri, apo vendi do të shkojë në zgjedhje brenda 45 ditësh. Dorëheqja ...
Zeri | 20-Jul-2019 15:43
Ramush Haradinaj ftohet nga Gjykata Speciale si i dyshuar për krime lufte. Ai do të paraqitet në Hagë javën tjetër. A do të ketë Kosova kryeministër të ri, apo vendi do të shkojë në zgjedhje brenda 45 ditësh. Dorëheqja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved