ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 08:44

Dorëheqja/ Çfarë e pret Ramush Haradinajn?

Dorëheqja/ Çfarë e pret Ramush Haradinajn?
mapo.al Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë ...
Mapo | 20-Jul-2019 17:53
mapo.al Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë ...

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 17:16
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

DW: Zhvillime të bujshme në Kosovë
Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Dorëheqja e Haradinajt mund të ketë pasoja afatgjatë për Kosovën, pasi pas ...
Telegrafi | 21-Jul-2019 08:39
Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Dorëheqja e Haradinajt mund të ketë pasoja afatgjatë për Kosovën, pasi pas ...

Zhvillime të bujshme në Kosovë
Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Tashmë kartat do të shkartisen nga e para, mendon Vilma Filaj-Ballvora. ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 15:08
Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Tashmë kartat do të shkartisen nga e para, mendon Vilma Filaj-Ballvora. ...

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 18:04
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

ANALIZA/ Zhvillimet e bujshme në Kosovë: Kartat do të shkartisen nga e para, pasoja në ekuilibrat politikë në Ballkan
Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Tashmë kartat do të shkartisen nga e para, mendon Vilma Filaj-Ballvora. ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 14:57
Dorëheqja e kryeministrit kosovar Haradinaj ishte e befasishme. Arsyeja: ai është thirrur nga Gjykata Speciale për krimet e luftës për Kosovën. Tashmë kartat do të shkartisen nga e para, mendon Vilma Filaj-Ballvora. ...

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
Lapsi | 20-Jul-2019 18:01
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

Komenti i “Deutsche Welle”: Zhvillime të bujshme në Kosovë
Njëzet vjet pas mbarimit të luftës në Kosovë mbeten akoma shumë plagë të pashëruara dhe pajtimi mes Serbisë dhe Kosovës ende shumë larg. Megjithatë një proces i rëndësishëm ka nisur tashmë në Kosovë. Me aprovimin e ...
ScanTv | 21-Jul-2019 08:18
Njëzet vjet pas mbarimit të luftës në Kosovë mbeten akoma shumë plagë të pashëruara dhe pajtimi mes Serbisë dhe Kosovës ende shumë larg. Megjithatë një proces i rëndësishëm ka nisur tashmë në Kosovë. Me aprovimin e ...

Dorëheqja e Haradinajt: Vuçiç e quan ‘mashtrim politik’
Pas dorëheqjes nga posti i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pati reagime të shumta nga ana e shumë personaliteteve. Në këto reagime nuk mungon as ajo e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ai e ka ...
AlbInfo | 20-Jul-2019 20:42
Pas dorëheqjes nga posti i Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pati reagime të shumta nga ana e shumë personaliteteve. Në këto reagime nuk mungon as ajo e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ai e ka ...

Dorëheqja e Ramush Haradinajt merr vëmendje edhe nga mediat ndërkombëtare
Një ftesë nga Gjykata Speciale e cila e kishte thirur si të dyshuar, ka bërë që Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj të jap dorëheqje nga posti i tij. Reagime të shumta janë thënë pas dorëheqjes së tij e cila erdhi ...
AlbInfo | 20-Jul-2019 20:02
Një ftesë nga Gjykata Speciale e cila e kishte thirur si të dyshuar, ka bërë që Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj të jap dorëheqje nga posti i tij. Reagime të shumta janë thënë pas dorëheqjes së tij e cila erdhi ...

SHBA reagon për dorëheqjen e Ramush Haradinajt
mapo.al Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. “S htetet e Bashkuara përgëzojnë ...
Mapo | 20-Jul-2019 10:26
mapo.al Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. “S htetet e Bashkuara përgëzojnë ...

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
Gazeta55 | 20-Jul-2019 18:37
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

Media serbe: Ja pse Macron çoi Haradinajn në Hagë!
Një ndër mediat më të mëdha serbe “Kurir” e ka hapur gazetën print ditën e shtunë me titullin kryesor “Macron çon Haradinajn në Hagë”. Media serbe, duke pyetur edhe disa analistë e diplomatë serb, i ka bërë një analizë ...
Dritare | 20-Jul-2019 18:18
Një ndër mediat më të mëdha serbe “Kurir” e ka hapur gazetën print ditën e shtunë me titullin kryesor “Macron çon Haradinajn në Hagë”. Media serbe, duke pyetur edhe disa analistë e diplomatë serb, i ka bërë një analizë ...

Çfarë e pret Haradinajn në Hagë
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
Lexo | 20-Jul-2019 18:17
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?
Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë më herët për Radion Evropa e Lirë se, deri më tash, në intervista janë thirrur 40 vetë, në kapacitete të ndryshme. Para Prokurorisë së Specializuar për Kosovën ...
Lajminet | 20-Jul-2019 18:01
Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë më herët për Radion Evropa e Lirë se, deri më tash, në intervista janë thirrur 40 vetë, në kapacitete të ndryshme. Para Prokurorisë së Specializuar për Kosovën ...

Çka e pret Ramush Haradinajn pas ftesës nga Specialja
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
Gazeta Monitor | 20-Jul-2019 17:53
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

Dorëheqja e Haradinaj, reagon Vuçiç: Nuk ndjej ndonjë kënaqësi, do dëshmohen fakte të reja nga lufta
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt. “Ne i kuptojmë pritjet dhe nevojat e popullit tonë për kënaqësinë e drejtësisë, njerëzit tanë që pësuan stigmën e fajtorit dhe ...
Telegraf | 20-Jul-2019 10:48
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt. “Ne i kuptojmë pritjet dhe nevojat e popullit tonë për kënaqësinë e drejtësisë, njerëzit tanë që pësuan stigmën e fajtorit dhe ...

Dorëheqja e Haradinajt, reagon DASH: Respektoi Prokurorinë, e përgëzojmë për gjestin
Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës. “Shtetet e Bashkuara përgëzojnë respektimin nga ana e ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 10:07
Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës. “Shtetet e Bashkuara përgëzojnë respektimin nga ana e ...

Çfarë e pret Ramush Haradinajn?
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
AlbInfo | 20-Jul-2019 17:42
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

Çka e pret Ramush Haradinajn pas ftesës nga Specialja
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...
Shenja | 20-Jul-2019 17:41
Marrja në pyetje e personaliteteve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prokurorinë Speciale të Kosovës, me seli në Hagë, vazhdon nga janari i këtij viti. Nga organizata e veteranëve të luftës në Kosovë kanë thënë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved