ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/08/2019 11:39

Dorëheqja e Haradianajt/ Si u përsërit historia pas 14 vitesh

Dorëheqja e Haradianajt/ Si u përsërit historia pas 14 vitesh
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës një ditë më parë. Lajmin e bëri të ditur vetë Haradinaj në fund të mbledhjes së Qeverisë, ndërsa ka thënë se këtë vendim e ka ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 07:36
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës një ditë më parë. Lajmin e bëri të ditur vetë Haradinaj në fund të mbledhjes së Qeverisë, ndërsa ka thënë se këtë vendim e ka ...

Zëri i Amerikës: Ramush Haradinaj drejt Hagës, ja pse akuzohet
mapo.al Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, paraqiti dorëheqjen pasi ka marrë ftesë për t’u marrë në pyetje në Hagë. Ai tha se është thirrur në Prokurorinë e Posaçme për krime lufte në Hagë ku do të paraqitet ...
Mapo | 20-Jul-2019 00:09
mapo.al Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, paraqiti dorëheqjen pasi ka marrë ftesë për t’u marrë në pyetje në Hagë. Ai tha se është thirrur në Prokurorinë e Posaçme për krime lufte në Hagë ku do të paraqitet ...

Kadri Veseli: E mësova nga mediat dorëheqjen e Haradinajt
mapo.al Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka reaguar nga Uashingtoni, për dorëheqjen e Haradinajt. Ai thotë se vendimi ka qenë i papritur dhe për të dhe lajmin e ka mësuar nga mediat. Veseli pas dorëheqjes ...
Mapo | 19-Jul-2019 22:37
mapo.al Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, ka reaguar nga Uashingtoni, për dorëheqjen e Haradinajt. Ai thotë se vendimi ka qenë i papritur dhe për të dhe lajmin e ka mësuar nga mediat. Veseli pas dorëheqjes ...

Pas dorëheqjes, Haradinaj në kafe, duartrokitët nga qytetarët
Ramush Haradinaj pasi ka dhënë dorëheqjen sot nga posti i kryeministrit të Kosovës, është parë në qendër të Prishtinës duke pirë kafe, ku qytetarët që ishin pjesëmarrës në lokal i duartorkitën sapo ai hyri aty. ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 20:55
Ramush Haradinaj pasi ka dhënë dorëheqjen sot nga posti i kryeministrit të Kosovës, është parë në qendër të Prishtinës duke pirë kafe, ku qytetarët që ishin pjesëmarrës në lokal i duartorkitën sapo ai hyri aty. ...

OVL e UÇK-së kundër ftesës së Gjykatës Speciale ndaj Haradinajt
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, për shkak të një ftese nga Gjykata Speciale, ka thënë se ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 20:49
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, për shkak të një ftese nga Gjykata Speciale, ka thënë se ...

Meta: Krenar për Haradinajn, s’ka pabesi dhe presion që e thyen
mapo.al Presidenti Ilir Meta ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinajt që erdhi si pasojë e thirrjes nga Gjykata Speciale. Meta thotë se s’ka pabesi apo presion që e thyen një burrë shteti si Haradinaj. Statusi i ...
Mapo | 19-Jul-2019 21:27
mapo.al Presidenti Ilir Meta ka reaguar për dorëheqjen e Ramush Haradinajt që erdhi si pasojë e thirrjes nga Gjykata Speciale. Meta thotë se s’ka pabesi apo presion që e thyen një burrë shteti si Haradinaj. Statusi i ...

Mediat e huaja shkruajnë për vendimin e Haradinajt, fokus taksa
Përveçse në Kosovë e Shqipëri, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë vëmendjen edhe të mediave të rajonit, evropiane dhe atyre botërore. Përveç mediave prestigjioze si BBC, ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 20:35
Përveçse në Kosovë e Shqipëri, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë vëmendjen edhe të mediave të rajonit, evropiane dhe atyre botërore. Përveç mediave prestigjioze si BBC, ...

Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt: Vendimet tona në të mirë të Kosovës
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është shprheur se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e pastër dhe e drejtë dhe jam i sigurt se ndershmëria e ...
VizionPlus | 19-Jul-2019 22:45
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj është shprheur se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë e pastër dhe e drejtë dhe jam i sigurt se ndershmëria e ...

Shehi: Dorëheqja e Haradinajt gjest shtetari, do dalë sërish i pafajshëm
Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha se çështja e Haradinajt duhet të ...
Telegraf | 19-Jul-2019 22:21
Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Në studion e lajmeve të RTV Ora, Shehi tha se çështja e Haradinajt duhet të ...

“Burrë shteti, jemi me ty”, mbështetje e madhe për Haradinajn
mapo.al Politikanë, diplomatë dhe mijëra qytetarë kanë vërshuar me statuse në rrjetet sociale në mbështetje të Ramush Haradinajt. Pasi u përball dy herë me drejtësinë në Hagë dhe fitoi, Ramush Haradinaj është thirrur ...
Mapo | 19-Jul-2019 20:03
mapo.al Politikanë, diplomatë dhe mijëra qytetarë kanë vërshuar me statuse në rrjetet sociale në mbështetje të Ramush Haradinajt. Pasi u përball dy herë me drejtësinë në Hagë dhe fitoi, Ramush Haradinaj është thirrur ...

Dorëheqja e Haradinajt/ Vokshi: Një akt shtetari i pashembullt
Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, e ka cilësuar një akt shtetari të pashembullt veprimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqjen nga posti që mbante që të mos bënte pis emrin e Kosovës ...
Telegraf | 19-Jul-2019 21:15
Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, e ka cilësuar një akt shtetari të pashembullt veprimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili dha dorëheqjen nga posti që mbante që të mos bënte pis emrin e Kosovës ...

Vendimi që i zuri në befasi të gjithë: Dorëheqja e Haradinajt, fjalimi i tij dhe reagimet brenda e jashtë vendit
Ramush Haradinaj, të premten ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës. Këtë e bëri të ditur vetë Haradinaj në fund të mbledhjes së Qeverisë, ndërsa ka thënë se këtë vendim e ka marrë pasi ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 00:05
Ramush Haradinaj, të premten ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryeministrit të Kosovës. Këtë e bëri të ditur vetë Haradinaj në fund të mbledhjes së Qeverisë, ndërsa ka thënë se këtë vendim e ka marrë pasi ...

Luan Rama: Haradinaj na mëson çfarë vlere ka pesha e dinjitetit
TIRANË Zëvendës kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 19:14
TIRANË Zëvendës kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri ...

Luan Rama: Ramush Haradinaj na mëson çfarë vlere ka pesha e dinjiteti
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri shteti na ...
Telegraf | 19-Jul-2019 20:26
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri shteti na ...

Haradinaj u shkruan qytetarëve: Kosovës i bëhet presion i padrejtë
mapo.al Letra publike e Ramush Haradinajt drejtuar qytetarëve të Kosovës pas vendimit për të dhënë dorëheqjen nga posti i Kryeministrit. Të nderuar qytetarë, Dua të ju informoj se sot kam marrë këtë vendim: Jap ...
Mapo | 19-Jul-2019 19:12
mapo.al Letra publike e Ramush Haradinajt drejtuar qytetarëve të Kosovës pas vendimit për të dhënë dorëheqjen nga posti i Kryeministrit. Të nderuar qytetarë, Dua të ju informoj se sot kam marrë këtë vendim: Jap ...

Mustafa: Nga sot vendi është në zgjedhje
Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pasi e ka quajtur të padrejtë ftesën e Gjykatës Speciale për kryeministrin Ramush Haradinaj, ka deklaruar se nga dita e sotme vendi është në zgjedhje. Mustafa ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 21:19
Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pasi e ka quajtur të padrejtë ftesën e Gjykatës Speciale për kryeministrin Ramush Haradinaj, ka deklaruar se nga dita e sotme vendi është në zgjedhje. Mustafa ...

Reagime të shumta pas dorëheqjes së Haradinajt
Reagime të shumta ka pasur në Kosovë pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj e cila i ka zënë të gjithë në befasi. Presidenti Hashim Thaçi ka shprehur keqardhje për ftesat që i janë bërë nga specialja kryeministrit ...
ABCNews | 19-Jul-2019 22:21
Reagime të shumta ka pasur në Kosovë pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj e cila i ka zënë të gjithë në befasi. Presidenti Hashim Thaçi ka shprehur keqardhje për ftesat që i janë bërë nga specialja kryeministrit ...

?OVL e UÇK-së dënon ftesën e Gjykatës Speciale për Haradinajn
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së e ka dënuar ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe këshilltarit të presidentit, Bislim Zyrapi. Gjykatën Speciale e kanë quajtur të ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 20:34
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së e ka dënuar ftesën që Gjykata Speciale i ka bërë kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe këshilltarit të presidentit, Bislim Zyrapi. Gjykatën Speciale e kanë quajtur të ...

Këshilltari i Thaçit konfirmon ftesën thotë se Gjykata Speciale është e Kosovës
Ish-shefi i Shtabit të UÇK-së, Bislim Zyrapi, ka konfirmuar se është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim dhe do t’i përgjigjet ftesës së tyre. “Po, jam ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim, si të gjithë të ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 20:20
Ish-shefi i Shtabit të UÇK-së, Bislim Zyrapi, ka konfirmuar se është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim dhe do t’i përgjigjet ftesës së tyre. “Po, jam ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim, si të gjithë të ...

Haradinaj sërish në Hagë, Majko dhe Basha japin mesazh mbështetjeje
Politika në Shqipëri po reagon në mbështetje të Ramush Haradinajt, i cili është thirrur për t’u marrë në pyetje nga Gjykata Speciale në Hagë.
Top Channel | 19-Jul-2019 18:33
Politika në Shqipëri po reagon në mbështetje të Ramush Haradinajt, i cili është thirrur për t’u marrë në pyetje nga Gjykata Speciale në Hagë.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved