ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 10:09

I nxehtë ekstrem në SHBA, temperaturat shkojnë deri në 43.3 gradë

I nxehtë ekstrem në SHBA, temperaturat shkojnë deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 16:54
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...

6 ditët përvëluese/ Vala e të nxehtit përshin edhe Shqipërinë që nga e diela
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.
Top Channel | 20-Jul-2019 15:20
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.

Parashikimi i motit: Vala e të nxehtit përshin edhe Shqipërinë që nga e diela
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo vale do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 15:36
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo vale do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...

Vala e të nxehtit në SHBA; Temperaturat deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...
Flaka | 20-Jul-2019 20:50
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...

Një valë nxehtësie përfshin Shtetet e Bashkuara
Në Shtetet e Bashkuara, Shërbimi Kombëtar i Motit paralajmëroi se temperaturat e larta dhe lagështia e rrezikshme e ajrit gjatë fundjavës mund të shkaktojnë stres, ose goditje nga nxehtësia nëse nuk merren masa ...
Zeri Amerikes | 20-Jul-2019 19:17
Në Shtetet e Bashkuara, Shërbimi Kombëtar i Motit paralajmëroi se temperaturat e larta dhe lagështia e rrezikshme e ajrit gjatë fundjavës mund të shkaktojnë stres, ose goditje nga nxehtësia nëse nuk merren masa ...

Vala e të nxehtit përfshin edhe Shqipërinë që nga e diela
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo vale do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...
Gazeta Observer | 20-Jul-2019 19:12
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo vale do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...

SHBA në alarm, temperaturat arrijnë nivele rekord
mapo.al Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada do të përfshihen nga temperaturat e larta duke bërë që rreth 200 milion persona të preken nga vala e të nxehtit. Në Kanada priten dhe stuhi të forta për shkak të ...
Mapo | 20-Jul-2019 12:55
mapo.al Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada do të përfshihen nga temperaturat e larta duke bërë që rreth 200 milion persona të preken nga vala e të nxehtit. Në Kanada priten dhe stuhi të forta për shkak të ...

Vala e të nxehtit përfshin edhe Shqipërinë që nga e diela
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo vale do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...
Indeks Online | 20-Jul-2019 19:06
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo vale do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...

Vala e të nxehtit në SHBA; Temperaturat deri në 43.3 gradë
Në kryeqytetin e vendit, Washington DC, njerëzit kanë nisur të mbushin pishinat e për t’u freskuar, po pushtojnë edhe shatërvanët. “Mendoj se po e ndiejnë të gjithë, sepse vapës së madhe i shtohet dhe lagështia në ajër, ...
Lajminet | 20-Jul-2019 18:55
Në kryeqytetin e vendit, Washington DC, njerëzit kanë nisur të mbushin pishinat e për t’u freskuar, po pushtojnë edhe shatërvanët. “Mendoj se po e ndiejnë të gjithë, sepse vapës së madhe i shtohet dhe lagështia në ajër, ...

Rikthehet i nxehti në Zvicër
Ditët me temperature të larta pritet të kthehen në Zvicër. Kështu kanë njoftuar mediat zvicerane, në bazë të meteorologëve. Zvicra pritet të ketë mot deri në 37 gradë. Vala e nxehtësisë pritet të fillojë që nga e hëna. ...
AlbInfo | 20-Jul-2019 18:53
Ditët me temperature të larta pritet të kthehen në Zvicër. Kështu kanë njoftuar mediat zvicerane, në bazë të meteorologëve. Zvicra pritet të ketë mot deri në 37 gradë. Vala e nxehtësisë pritet të fillojë që nga e hëna. ...

Vala e të nxehtit përfshin sërish Shqipërinë, temperaturat rriten ndjeshëm duke filluar nga nesër
Vala e të nxehtit godet sërish Shqipërinë, ja sa pritet të shkojnë temperaturat Duke nisur nga dita e nesërme, një valë tjetër i nxehti pritet të përfshijë Europën, duke u përqendruar kryesisht në pjesën qendrore deri ...
Lapsi | 20-Jul-2019 16:27
Vala e të nxehtit godet sërish Shqipërinë, ja sa pritet të shkojnë temperaturat Duke nisur nga dita e nesërme, një valë tjetër i nxehti pritet të përfshijë Europën, duke u përqendruar kryesisht në pjesën qendrore deri ...

Vala e të nxehtit në SHBA; Temperaturat deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...
TetovaSot | 20-Jul-2019 17:58
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...

SHBA, 200 milion njerëz preken nga vala e të nxehtit
Janë pothuajse 200 milion njerëz që preken nga vala e madhe e të nxehtit që ka vënë në alarm Shtete e Bashkuara të Amerikës, nga Midëest në brigjet lindore edhe një pjesë të Kanadasë. Temperaturat parashikohen të ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 11:01
Janë pothuajse 200 milion njerëz që preken nga vala e madhe e të nxehtit që ka vënë në alarm Shtete e Bashkuara të Amerikës, nga Midëest në brigjet lindore edhe një pjesë të Kanadasë. Temperaturat parashikohen të ...

Vala e të nxehtit përshin edhe Shqipërinë që nga e diela
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.
Kosova Press | 20-Jul-2019 17:55
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e diel. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi.

Temperaturat në SHBA deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...
Gazeta Observer | 20-Jul-2019 17:50
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...

I nxehti përvëlues në SHBA, temperaturat deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...
Koha.mk | 20-Jul-2019 17:45
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...

Temperaturat në ShBA deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...
Indeks Online | 20-Jul-2019 17:37
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës. Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...

Vala e të nxehtit në SHBA; Temperaturat deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës.
Kosova Press | 20-Jul-2019 17:32
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës.

Një tjetër valë e të nxehtit vjen në Europë/ Ja ç’pritet të ndodhë në Shqipëri
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e dielë. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo valë do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...
Lajmi i Fundit | 20-Jul-2019 16:54
Një valë tjetër i nxehti do të përfshijë Europën duke nisur nga dita e dielë. Ajo do të kalojë nëpër Europën Qendrore deri në Skandinavi. “Kjo valë do të zgjasë 5-6 ditë. Shqipëria do të mbetet serish në periferi të ...

Vala e të nxehtit në SHBA, temperaturat deri në 43.3 gradë
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës.Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...
EkonomiaOnline | 20-Jul-2019 16:27
Një valë ekstreme të nxehti ka nisur të godasë pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kanadasë me temperatura që pritet të mbërrijnë pikun gjate fundjavës.Rreth 200 milionë persona pritet të preken prej saj në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved