ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/08/2019 12:31

Uashingtoni kritikon Iranin pas kapjes së një anije naftëmbajtëse

Uashingtoni kritikon Iranin pas kapjes së një anije naftëmbajtëse
SHBA-ja kritikoi sot rritjen e dhunës nga ana e Iranit pasi Gardianët e Revolucionit Iranian njoftuan se kanë konfiskuar një naftëmbajtëse britanike në ngushticën e Hormuzit. “Kjo është hera e dytë në pak më shumë se ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 04:54
SHBA-ja kritikoi sot rritjen e dhunës nga ana e Iranit pasi Gardianët e Revolucionit Iranian njoftuan se kanë konfiskuar një naftëmbajtëse britanike në ngushticën e Hormuzit. “Kjo është hera e dytë në pak më shumë se ...

Nuk ka qetësi: Irani kundërpërgjigjet, sekuestron cisternën britanike
Mediat iraniane raportojnë se Rojet Revolucionare kanë ndaluar një anije cisternë me flamur britanik në Gjirin Persik. Pronarët e anijes “Stena Impero” bëjnë me dije se ajo kishte destinacion Arabinë Saudite dhe tani ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 22:33
Mediat iraniane raportojnë se Rojet Revolucionare kanë ndaluar një anije cisternë me flamur britanik në Gjirin Persik. Pronarët e anijes “Stena Impero” bëjnë me dije se ajo kishte destinacion Arabinë Saudite dhe tani ...

Irani mohon se SHBA-ja ka rrëzuar një dron të tij
Irani mohoi se luftanija amerikane ka rrëzuar një dron iranian në Ngushticën e Hormuzit, ashtu siç pretendon SHBA-ja. Zëvendësministri i Jashtëm iranian, Abbas Araghchi, tha në një postim në Twitter se Teherani “nuk ka ...
Ina-Online | 20-Jul-2019 01:17
Irani mohoi se luftanija amerikane ka rrëzuar një dron iranian në Ngushticën e Hormuzit, ashtu siç pretendon SHBA-ja. Zëvendësministri i Jashtëm iranian, Abbas Araghchi, tha në një postim në Twitter se Teherani “nuk ka ...

SHBA – Uashingtoni kritikon dhunën e Iranit pas kapjes së një naftëmbajtëseje
UASHINGTON, 19 korrik /MEDIAL-AFP/ – SHBA-ja kritikoi sot rritjen e dhunës nga ana e Iranit pasi Gardianët e Revolucionit Iranian njoftuan se kanë konfiskuar një naftëmbajtëse britanike në ngushticën e Hormuzit. “Kjo ...
Medial | 20-Jul-2019 00:35
UASHINGTON, 19 korrik /MEDIAL-AFP/ – SHBA-ja kritikoi sot rritjen e dhunës nga ana e Iranit pasi Gardianët e Revolucionit Iranian njoftuan se kanë konfiskuar një naftëmbajtëse britanike në ngushticën e Hormuzit. “Kjo ...

Bisedë telefonike Trump-Macron për Iranin
Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron diskutuan sot në një bisedë telefonike për dosjen iraniane, në situatën që tensionet mes SHBA-së dhe Iranit janë rritur ndjeshëm. “Dy krerët ...
Koha.mk | 19-Jul-2019 23:55
Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron diskutuan sot në një bisedë telefonike për dosjen iraniane, në situatën që tensionet mes SHBA-së dhe Iranit janë rritur ndjeshëm. “Dy krerët ...

Irani kap një naftëmbajtëse britanike në ngushticën e Hormuzit
Roja Revolucionare Iraniane, deklaroi se forcat e tij kanë kapur një naftëmbajtëse britanike në ngushticën e Hormuzit për një shkelje të supozuar të ligjeve ndërkombëtare. Sipas një deklarate nga pronari i anijes “Stena ...
Arbresh | 19-Jul-2019 23:25
Roja Revolucionare Iraniane, deklaroi se forcat e tij kanë kapur një naftëmbajtëse britanike në ngushticën e Hormuzit për një shkelje të supozuar të ligjeve ndërkombëtare. Sipas një deklarate nga pronari i anijes “Stena ...

Gati lufta, SHBA bombardon avionin iranian
Nuk ndalen tensionet mes SHBA-së dhe Iranit. Presidenti Donald Trump u shpreh se marina amerikane shkatërroi një avion iranian, pa pilot, në ngushticën e Hormuzit. Ai tha se anija amfibe e sulmit të USS Boxer “mori masa ...
Arbresh | 19-Jul-2019 23:11
Nuk ndalen tensionet mes SHBA-së dhe Iranit. Presidenti Donald Trump u shpreh se marina amerikane shkatërroi një avion iranian, pa pilot, në ngushticën e Hormuzit. Ai tha se anija amfibe e sulmit të USS Boxer “mori masa ...

Tension në Hormuz: Anija amerikane rrëzon dronin iranian
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ngushticën e ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 09:11
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ngushticën e ...

Irani konfiskon një anije cisternë britanike
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të bisedonte me autoritetet britanike pas njoftimit të Iranit se Roja Revolucionare kishte konfiskuar një anije me naftë me flamur britanik në Gjirin Persik. Trump i bëri ...
Flaka | 19-Jul-2019 23:00
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të bisedonte me autoritetet britanike pas njoftimit të Iranit se Roja Revolucionare kishte konfiskuar një anije me naftë me flamur britanik në Gjirin Persik. Trump i bëri ...

SHBA – Bisedë telefonike Trump-Macron për Iranin
UASHINGTON, 19 korrik /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron diskutuan sot në një bisedë telefonike për dosjen iraniane, në situatën që tensionet mes SHBA-së dhe ...
Medial | 19-Jul-2019 22:35
UASHINGTON, 19 korrik /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron diskutuan sot në një bisedë telefonike për dosjen iraniane, në situatën që tensionet mes SHBA-së dhe ...

SHBA rrëzon një avion iranian
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se marina amerikane ka qëlluar një aeroplan pa pilot iranian, në ngushticën e Hormuzit. “Anija mori masa mbrojtëse kundër një aeroplani iranian që ishte në një ...
VizionPlus | 19-Jul-2019 09:43
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë se marina amerikane ka qëlluar një aeroplan pa pilot iranian, në ngushticën e Hormuzit. “Anija mori masa mbrojtëse kundër një aeroplani iranian që ishte në një ...

Irani konfiskon një anije cisternë britanike
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të bisedonte me autoritetet britanike pas njoftimit të Iranit se Roja Revolucionare kishte konfiskuar një anije me naftë me flamur britanik në Gjirin Persik. Trump i bëri ...
Koha.mk | 19-Jul-2019 22:31
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të bisedonte me autoritetet britanike pas njoftimit të Iranit se Roja Revolucionare kishte konfiskuar një anije me naftë me flamur britanik në Gjirin Persik. Trump i bëri ...

Tensionet arrijnë kulmin/ Irani konfiskon anijen angleze me 23 persona në bord
Garda Revolucionare e Iranit e cila është shpallur organizatë terroriste pak javë më parë nga SHBA, ka bërë provokimin e radhës, duke bërë që tensionet mes Teheranit dhe perëndimit të arrijnë kulmet. Mediat iraniane dhe ...
Dritare | 19-Jul-2019 22:19
Garda Revolucionare e Iranit e cila është shpallur organizatë terroriste pak javë më parë nga SHBA, ka bërë provokimin e radhës, duke bërë që tensionet mes Teheranit dhe perëndimit të arrijnë kulmet. Mediat iraniane dhe ...

Irani konfiskon një anije cisternë britanike
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të bisedonte me autoritetet britanike pas njoftimit të Iranit se Roja Revolucionare kishte konfiskuar një anije me naftë me flamur britanik në Gjirin Persik. Zoti Trump i ...
Zeri Amerikes | 19-Jul-2019 22:08
Presidenti Donald Trump tha të premten se do të bisedonte me autoritetet britanike pas njoftimit të Iranit se Roja Revolucionare kishte konfiskuar një anije me naftë me flamur britanik në Gjirin Persik. Zoti Trump i ...

Irani konfiskon anijen britanike të naftës në ngushticën e Hormuzit
Trupat e Gardës Revolucionare Islamike kanë konfiskuar anijen britanike të naftës Stena Impero në Ngushticën e Hormuzit, njoftoi media iraniane. Autoritetet e Britanisë së Madhe thanë se cisterna kishte ‘shmangur ...
Gazeta55 | 19-Jul-2019 21:45
Trupat e Gardës Revolucionare Islamike kanë konfiskuar anijen britanike të naftës Stena Impero në Ngushticën e Hormuzit, njoftoi media iraniane. Autoritetet e Britanisë së Madhe thanë se cisterna kishte ‘shmangur ...

Tension në Hormuz, anija amerikane rrëzon dronin iranian
mapo.al Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ...
Mapo | 19-Jul-2019 08:42
mapo.al Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ...

Irani konfiskon anijen tanker të Britanisë në Ngushticën e Hormuzit
Ushtria e Gardës Revolucionare të Iranit në Ngushticën e Hormuzit konfiskoi një anije tanker të naftës të Britanisë së Madhe, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Forcat Detare të Ushtrisë së ...
Medial | 19-Jul-2019 21:34
Ushtria e Gardës Revolucionare të Iranit në Ngushticën e Hormuzit konfiskoi një anije tanker të naftës të Britanisë së Madhe, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë me shkrim nga Forcat Detare të Ushtrisë së ...

Irani mohon rrëzimin e dronit nga SHBA-ja: Frikësohemi se e kanë rrëzuar të vetin
Zëvendësministri i Jashtëm i Iranit, Abbas Araghchi duke mohuar deklaratën e presidentit amerikan Donald Trump për rrëzimin e dronit iranian në Ngushticën e Hormuzit tha se SHBA-ja mund të ketë rrëzuar gabimisht ndonjë ...
Flaka | 19-Jul-2019 21:22
Zëvendësministri i Jashtëm i Iranit, Abbas Araghchi duke mohuar deklaratën e presidentit amerikan Donald Trump për rrëzimin e dronit iranian në Ngushticën e Hormuzit tha se SHBA-ja mund të ketë rrëzuar gabimisht ndonjë ...

Lajmi i Fundit: Irani rrëmben anijen britanike
Një anije me naftë me flamur britanik është rrëmbyer në Gjirin Persik nga Rojet Revolucionare të Iranit, kanë thënë mediat shtetërore iraniane. Pronarët e Stena Impero, që po shkonte drejt Arabisë Saudite, thonë se nuk ...
Gazeta Monitor | 19-Jul-2019 21:06
Një anije me naftë me flamur britanik është rrëmbyer në Gjirin Persik nga Rojet Revolucionare të Iranit, kanë thënë mediat shtetërore iraniane. Pronarët e Stena Impero, që po shkonte drejt Arabisë Saudite, thonë se nuk ...

Irani mohon se SHBA-ja ka rrëzuar një dron të tij
Irani mohoi se luftanija amerikane ka rrëzuar një dron iranian në Ngushticën e Hormuzit, ashtu siç pretendon SHBA-ja. Zëvendësministri i Jashtëm iranian, Abbas Araghchi, tha në një postim në Twitter se Teherani “nuk ka ...
TetovaSot | 19-Jul-2019 20:09
Irani mohoi se luftanija amerikane ka rrëzuar një dron iranian në Ngushticën e Hormuzit, ashtu siç pretendon SHBA-ja. Zëvendësministri i Jashtëm iranian, Abbas Araghchi, tha në një postim në Twitter se Teherani “nuk ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved