ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/08/2019 11:49

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

LDK dhe Kurti ftojnë Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve
Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 14:19
Në Kosovë kanë nisur lëvizjet për zgjedhjet e parakohshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që ...

Albin Kurti fton Thaçin të caktojë datën e re të zgjedhjeve
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin qëndrime të gabuara. Kurti, ...
VizionPlus | 20-Jul-2019 17:58
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale nga ata që morën vendime të liga e kishin qëndrime të gabuara. Kurti, ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 19:26
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...

Albin Kurti: E lutëm Haradinajn mos mbështesë demarkacionin me Malin e Zi, as nuk është arrestuar dhe as nuk është akuzuar, veç do të intervistohet
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve. “Presidenti Hashim Thaçi duhet të na thërrasë për ta caktuar datën e zgjedhjeve – kaq ”, ...
GazetaTema | 20-Jul-2019 13:43
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zgjedhjeve. “Presidenti Hashim Thaçi duhet të na thërrasë për ta caktuar datën e zgjedhjeve – kaq ”, ...

Në KQZ të gatshëm për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...
Telegrafi | 20-Jul-2019 14:22
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...

Pas dorëheqjes së Haradinaj, Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme
Pjesa më e madhe e partive politike në Kosovë janë kundër një qeverie teknike, pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Vendi i drejtohet gjithnjë e më shumë zgjedhjeve të parakohshme me Vetëvendosjen që ka ftuar LDK ...
ABCNews | 20-Jul-2019 16:54
Pjesa më e madhe e partive politike në Kosovë janë kundër një qeverie teknike, pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj. Vendi i drejtohet gjithnjë e më shumë zgjedhjeve të parakohshme me Vetëvendosjen që ka ftuar LDK ...

Skenarët e mundshëm për Kosovën, pas dorëheqjes së Haradinajt
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...
InFokusi | 20-Jul-2019 21:37
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...

Skenarët e mundshëm për Kosovën, pas dorëheqjes së Haradinajt
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...
Gazeta Express | 20-Jul-2019 21:29
Njohësit e çështjeve kushtetuese: Viti 2005 nuk mund të përsëritet, me Haradinajn bie e gjithë qeveria – raporton T7 Pasi Ramush Haradinaj lexoi letrën e dorëheqjes, posti i kryeministrit së Qeverisë së Republikës së ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i javës do t’i informojë edhe zyrtarisht krerët e institucioneve për vendimin e tij për dorëheqje. Në kohën kur Haradinaj dha dorëheqje, në Kosovë nuk ishte as kryetari i ...
Lajminet | 20-Jul-2019 18:53
Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i javës do t’i informojë edhe zyrtarisht krerët e institucioneve për vendimin e tij për dorëheqje. Në kohën kur Haradinaj dha dorëheqje, në Kosovë nuk ishte as kryetari i ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...
Radio Evropa e Lire | 20-Jul-2019 18:10
Spektri politik në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pozita e kryeministrit. Vetë Haradinaj ka paralajmëruar se nga fillimi i ...

“Dorëheqja e Ramush Haradinajt do të çojë Kosovën në zgjedhje të reja parlamentare”
Dorëheqja e Ramush Haradindaj do të çojë Kosovën në zgjedhje të reja parlamentare. Haradinaj tha se përveç dorëheqjes së tij bie e gjithë qeveria dhe i takon Presidentit Hashim Thaçi që të nisë konsultimet për datën e ...
Standard | 20-Jul-2019 14:49
Dorëheqja e Ramush Haradindaj do të çojë Kosovën në zgjedhje të reja parlamentare. Haradinaj tha se përveç dorëheqjes së tij bie e gjithë qeveria dhe i takon Presidentit Hashim Thaçi që të nisë konsultimet për datën e ...

Albin Kurti: Thaçi të mos zvarrisë datën e zgjedhjeve
mapo.al Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar sërish pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Ashtu siç deklaroi ditën e djeshme duke thënë se dorëheqja e Haradinajt ishte e vonuar edhe sot ...
Mapo | 20-Jul-2019 12:09
mapo.al Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka reaguar sërish pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit. Ashtu siç deklaroi ditën e djeshme duke thënë se dorëheqja e Haradinajt ishte e vonuar edhe sot ...

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve
Kosova ka hyrë në një situatë të re politike ku pritet të ketë edhe zgjedhje të parakohshme. Kjo pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili morri ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë të ...
Gazeta Monitor | 20-Jul-2019 14:27
Kosova ka hyrë në një situatë të re politike ku pritet të ketë edhe zgjedhje të parakohshme. Kjo pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili morri ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë të ...

Në KQZ të gatshëm për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...
EkonomiaOnline | 20-Jul-2019 14:27
Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga pozita e të parit të Qeverisë së Kosovës, pas ftesës nga Gjykata Speciale, e ka krijuar një situatë të re në vend. Pas dorëheqjes së Haradinajt, partitë ...

“Sa më afër gjarprit aq më i rrezikuar je”, çfarë thotë Albin Kurti
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për mediat komentoi doreheqjen e Ramush Haradinajt dhe ftesën e marrë nga Gjykata Speciale, si dhe arsyet pse ra qeveria Haradinaj. “Ish-kryeministrin e kemi ...
BalkanWeb | 20-Jul-2019 11:59
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për mediat komentoi doreheqjen e Ramush Haradinajt dhe ftesën e marrë nga Gjykata Speciale, si dhe arsyet pse ra qeveria Haradinaj. “Ish-kryeministrin e kemi ...

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve
Kosova ka hyrë në një situatë të re politike ku pritet të ketë edhe zgjedhje të parakohshme. Kjo pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili morri ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë të ...
Zeri | 20-Jul-2019 14:11
Kosova ka hyrë në një situatë të re politike ku pritet të ketë edhe zgjedhje të parakohshme. Kjo pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili morri ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë të ...

KQZ-ja, e gatshme për organizimin e zgjedhjeve
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shprehur gatishmërinë për organizimin e zgjedhjeve, kurdo që ato vendosen të mbahen. Në një prononcim për “Zërin”, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se po qe se një gjë ...
InFokusi | 09-Sep-2016 19:43
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka shprehur gatishmërinë për organizimin e zgjedhjeve, kurdo që ato vendosen të mbahen. Në një prononcim për “Zërin”, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se po qe se një gjë ...

Albin Kurti thirrje Thaçit: Cakto datën e zgjedhjeve, mos e zvarrit procesin!
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, tha sot gjatë një konference për medie, se e kishte paralajmëruar Ramush Haradinaj se, sa më afër “gjarprit”(Hashim Thacit) të rrinte, aq më i rrezikuar ishte. ...
Dritare | 20-Jul-2019 13:50
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, tha sot gjatë një konference për medie, se e kishte paralajmëruar Ramush Haradinaj se, sa më afër “gjarprit”(Hashim Thacit) të rrinte, aq më i rrezikuar ishte. ...

KQZ tregojnë nëse janë të gatshëm për organizimin e zgjedhjeve
Kjo pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili morri ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit, shkruan . Ndërkohë, partitë opozitare kanë kërkuar nga ...
Lajminet | 20-Jul-2019 13:47
Kjo pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili morri ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit, shkruan . Ndërkohë, partitë opozitare kanë kërkuar nga ...

Vetëvendosje huazon fjalorin e PD-së: Haradinaj mbushi kabinetin me kriminelë, të gëzuar që iku
Në një konferencë për shtyp lidhur me dorëheqjen e Haradinajt nga posti i kryeministrit, kreu i vetëvendosjes Albin Kurti kërkoi që presidenti Thaçi të shpallë menjeherë zgjedhjet e parakohshme. Thaçi duhet të në ...
Tesheshi | 20-Jul-2019 13:19
Në një konferencë për shtyp lidhur me dorëheqjen e Haradinajt nga posti i kryeministrit, kreu i vetëvendosjes Albin Kurti kërkoi që presidenti Thaçi të shpallë menjeherë zgjedhjet e parakohshme. Thaçi duhet të në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved