ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 09:38

Ramadani: Haradinaj vendimin e dorëheqjes nuk e ndau as me zyrtarët e partisë

Ramadani: Haradinaj vendimin e dorëheqjes nuk e ndau as me zyrtarët e partisë
Zyrtari i AAK-së, Burim Ramadani ka thënë se vendimi për dorëheqjen e Kryeministrit ka qenë një lajm i keq. Ramadani për “RTV Dukagjinin” ka thënë se Haradinaj vendimin për dorëheqje nuk e ka ndarë me askënd deri kur ka ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 21:25
Zyrtari i AAK-së, Burim Ramadani ka thënë se vendimi për dorëheqjen e Kryeministrit ka qenë një lajm i keq. Ramadani për “RTV Dukagjinin” ka thënë se Haradinaj vendimin për dorëheqje nuk e ka ndarë me askënd deri kur ka ...

Limaj e quan të padrejtë thirrjen e Haradinajt nga Gjykata Speciale
Prishtinë, 19 korrik 2019 – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, partia e të cilit ishte pjesë koalicionit qeverisës me partinë e Ramush Haradinajt, e ka cilësuar të padrejtë ftesën e Gjykatës Speciale për ...
Illyriapress | 20-Jul-2019 01:29
Prishtinë, 19 korrik 2019 – Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, partia e të cilit ishte pjesë koalicionit qeverisës me partinë e Ramush Haradinajt, e ka cilësuar të padrejtë ftesën e Gjykatës Speciale për ...

Çka do të thotë të jesh “dëshmitar i dyshuar”-termi i shpikur nga të ftuarit e Gjykatës Speciale?
Në Debat Plus të RTV Dukagjinit po flitet për dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj dhe për zgjedhjet e jashtëzakonshme, raporton Periskopi. Debati për ftesën që e ka marrë tashmë ish-kryeministri Ramush Haradinaj ...
IliriaNews | 19-Jul-2019 22:39
Në Debat Plus të RTV Dukagjinit po flitet për dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj dhe për zgjedhjet e jashtëzakonshme, raporton Periskopi. Debati për ftesën që e ka marrë tashmë ish-kryeministri Ramush Haradinaj ...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë
“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu e ka komentuar në rrjetin ...
Gazeta55 | 19-Jul-2019 22:35
“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu e ka komentuar në rrjetin ...

Molliqaj: Haradinaj duhej të ftonte partitë për diskutim para dorëheqjes
Pas dorëheqjes së Haradinajt, edhe Dardan Molliqaj shprehi reagimet e tij. Molliqaj fajsoi edhe Haradinajn pasi ky i fundit dha dorëheqjen pa e ftuar partitë për diskutim paraprak. Molliqaj gjithashtu tha ftesa e ...
TetovaSot | 19-Jul-2019 22:35
Pas dorëheqjes së Haradinajt, edhe Dardan Molliqaj shprehi reagimet e tij. Molliqaj fajsoi edhe Haradinajn pasi ky i fundit dha dorëheqjen pa e ftuar partitë për diskutim paraprak. Molliqaj gjithashtu tha ftesa e ...

Limaj: Mos u befasoni nga ftesat e Gjykatës Speciale, të gjithë do t’i thërrasin
Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se ftesat e Gjykatës Speciale nuk duhet ta befasojnë askënd sepse këto ftesa janë të pritshme sepse kjo Gjykatë është bërë për ushtarët e UÇK-ës. Ai tha se duhet të ...
Gazeta Observer | 19-Jul-2019 22:27
Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se ftesat e Gjykatës Speciale nuk duhet ta befasojnë askënd sepse këto ftesa janë të pritshme sepse kjo Gjykatë është bërë për ushtarët e UÇK-ës. Ai tha se duhet të ...

Deputeti i AAK-së: Ftesa për Haradinajn, e ndikuar nga politika
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka thënë se deputetët e kësaj partie as nuk kanë qenë të njoftuar e as që e kanë pritur dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Selmanaj thotë se ...
TetovaSot | 19-Jul-2019 22:11
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj, ka thënë se deputetët e kësaj partie as nuk kanë qenë të njoftuar e as që e kanë pritur dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Selmanaj thotë se ...

Limaj: Nga sot vendi shkon në zgjedhje të parakohshme, ky është realiteti!
Kryetari i Nisma’s Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur rreth dorëheqjes së kryeministrit, Ramush Haradinaj. Ai në një emision në TV Dukagjin ka thënë se zgjedhjet në vend janë të pashmangshme. Ndërsa ftesën e ...
Indeks Online | 19-Jul-2019 21:58
Kryetari i Nisma’s Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur rreth dorëheqjes së kryeministrit, Ramush Haradinaj. Ai në një emision në TV Dukagjin ka thënë se zgjedhjet në vend janë të pashmangshme. Ndërsa ftesën e ...

Dardan Molliqaj: Është e papranueshme ftesa e Speciales për Ramush Haradinajn
Deputeti nga Partia Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se është e papranueshme ftesa e Gjykatës Speciale për Ramush Haradinajn, ashtu siç është e padrejtë vet kjo gjykatë. Ai ka thënë se Haradinaj është dashur ...
Klan Kosova | 19-Jul-2019 21:06
Deputeti nga Partia Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se është e papranueshme ftesa e Gjykatës Speciale për Ramush Haradinajn, ashtu siç është e padrejtë vet kjo gjykatë. Ai ka thënë se Haradinaj është dashur ...

Molliqaj: Një gjykatë e imponuar nga Serbia nuk mund të nxjerrë vendime të drejta
Pas reagimeve të shumta ndaj dorëheqjes së kryeministrit, Ramush Haradinaj, nepërmjet rrjetit social facebook ka reaguar edhe deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj. Molliqaj theksoi se Gjykata Speciale nuk ...
Klan Kosova | 19-Jul-2019 20:59
Pas reagimeve të shumta ndaj dorëheqjes së kryeministrit, Ramush Haradinaj, nepërmjet rrjetit social facebook ka reaguar edhe deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj. Molliqaj theksoi se Gjykata Speciale nuk ...

Molliqaj: Haradinaj është dashur të diskutonte me të gjitha partitë para dorëheqjes
Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të drejta, një gjykatë e padrejtë që u imponua nga insistimet e Serbisë. Molliqaj thotë se lufta e UÇK-së ishte e drejtë dhe se institucionet e ...
Lajminet | 19-Jul-2019 20:47
Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të drejta, një gjykatë e padrejtë që u imponua nga insistimet e Serbisë. Molliqaj thotë se lufta e UÇK-së ishte e drejtë dhe se institucionet e ...

Molliqaj: Haradinaj është dashur të diskutonte me të gjitha partitë para dorëheqjes
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ftesën e Speciales për kryeministrin Ramush Haradinaj e ka quajtur të padrejtë, përcjell EO. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të ...
Gazeta Observer | 19-Jul-2019 20:41
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ftesën e Speciales për kryeministrin Ramush Haradinaj e ka quajtur të padrejtë, përcjell EO. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të ...

Molliqaj: Haradinaj duhej të ftonte partitë për diskutim para dorëheqjes
Pas dorëheqjes së Haradinajt, edhe Dardan Molliqaj shprehi reagimet e tij. Molliqaj fajsoi edhe Haradinajn pasi ky i fundit dha dorëheqjen pa e ftuar partitë për diskutim paraprak. Molliqaj gjithashtu tha ftesa e ...
Arbresh | 19-Jul-2019 20:37
Pas dorëheqjes së Haradinajt, edhe Dardan Molliqaj shprehi reagimet e tij. Molliqaj fajsoi edhe Haradinajn pasi ky i fundit dha dorëheqjen pa e ftuar partitë për diskutim paraprak. Molliqaj gjithashtu tha ftesa e ...

Molliqaj: Haradinaj duhej të ftonte partitë për diskutim para dorëheqjes
Pas dorëheqjes së Haradinajt, edhe Dardan Molliqaj shprehi reagimet e tij. Molliqaj fajsoi edhe Haradinajn pasi ky i fundit dha dorëheqjen pa e ftuar partitë për diskutim paraprak. Molliqaj gjithashtu tha ftesa e ...
Gazeta Express | 19-Jul-2019 20:34
Pas dorëheqjes së Haradinajt, edhe Dardan Molliqaj shprehi reagimet e tij. Molliqaj fajsoi edhe Haradinajn pasi ky i fundit dha dorëheqjen pa e ftuar partitë për diskutim paraprak. Molliqaj gjithashtu tha ftesa e ...

Limaj e quan të padrejtë ftesën e Speciales për Haradinajn dhe luftëtarët tjerë të UÇK-së
Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka reaguar pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës. Ai ka thënë se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 19:19
Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka reaguar pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës. Ai ka thënë se ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin ...

Molliqaj: Është e papranueshme ftesa e Speciales për Haradinajn
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ftesën e Speciales për kryeministrin Ramush Haradinaj e ka quajtur të padrejtë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të drejta, një ...
Zeri | 19-Jul-2019 20:32
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ftesën e Speciales për kryeministrin Ramush Haradinaj e ka quajtur të padrejtë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të drejta, një ...

Molliqaj: Haradinaj është dashur të diskutonte me të gjitha partitë para dorëheqjes
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ftesën e Speciales për kryeministrin Ramush Haradinaj e ka quajtur të padrejtë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të drejta, një ...
EkonomiaOnline | 19-Jul-2019 20:30
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ftesën e Speciales për kryeministrin Ramush Haradinaj e ka quajtur të padrejtë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se nuk mund të nxjerrë vendime të drejta, një ...

Molliqaj: Është e papranueshme ftesa e speciales për Ramush Haradinajn
Pas reagimeve të shumta pas dorëheqjes të Ramush Haradinaj nga posti i kryeministrit, ka reaguar edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj. Ai përmes një postimi në facebook ka thënë se Nuk mund të nxjerrë vendime të ...
Indeks Online | 19-Jul-2019 20:14
Pas reagimeve të shumta pas dorëheqjes të Ramush Haradinaj nga posti i kryeministrit, ka reaguar edhe deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj. Ai përmes një postimi në facebook ka thënë se Nuk mund të nxjerrë vendime të ...

Limaj nuk e përmend dorëheqjen e Haradinajt, thotë se Gjykata Speciale është e padrejtë
Kryetari i partisë NISMA, Fatmir Limaj, ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Limaj në Facebook ka thënë se ftesa nga Gjykata Speciale është e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për ...
Gazeta Monitor | 19-Jul-2019 20:03
Kryetari i partisë NISMA, Fatmir Limaj, ka reaguar për dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj. Limaj në Facebook ka thënë se ftesa nga Gjykata Speciale është e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për ...

Për dorëheqjen e Haradinajt raportojnë edhe mediat botërore – ato serbe vënë në pah deklaratën e tij rreth taksës
Përveçse në Kosovë, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është publikuar shumë shpejt edhe nga mediat e rajonit, evropiane dhe ato botërore. Përveç mediave prestigjioze si BBC, Bloomberg, ...
EkonomiaOnline | 19-Jul-2019 19:23
Përveçse në Kosovë, lajmi për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj është publikuar shumë shpejt edhe nga mediat e rajonit, evropiane dhe ato botërore. Përveç mediave prestigjioze si BBC, Bloomberg, ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved