ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 22:04

Sejdiu: Jemi pro një blloku LDK-PSD-Vetëvendosje

Sejdiu: Jemi pro një blloku LDK-PSD-Vetëvendosje
Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se pas dorëheqjes së Haradinajt, rruga ka do të shkojë Kosova janë zgjedhjet e reja parlamentare. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se po ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 22:45
Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se pas dorëheqjes së Haradinajt, rruga ka do të shkojë Kosova janë zgjedhjet e reja parlamentare. Sejdiu, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se po ...

Ahmeti: Zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme
Prishtinë, 19 korrik 2018 – Kryetari Partisë Socialdemokrate,Shpend Ahmeti, e ka përjashtuar mundësinë e zgjedhjes së një qeverie teknike. Ahmeti, përmes një postimit në Twitter, ka thënë se zgjedhjet janë të ...
Illyriapress | 20-Jul-2019 02:42
Prishtinë, 19 korrik 2018 – Kryetari Partisë Socialdemokrate,Shpend Ahmeti, e ka përjashtuar mundësinë e zgjedhjes së një qeverie teknike. Ahmeti, përmes një postimit në Twitter, ka thënë se zgjedhjet janë të ...

Ahmeti: Nuk ka arsye për qeveri teknike, zgjedhjet janë të domosdoshme
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt, ka thënë se zgjedhjet janë të domosdoshme.Kreu i PSD-së,Shpend Ahmeti, ka përjashtuar mundësinë për qeveri teknike. Ahmeti përmes një postimit në ...
Ina-Online | 20-Jul-2019 00:27
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt, ka thënë se zgjedhjet janë të domosdoshme.Kreu i PSD-së,Shpend Ahmeti, ka përjashtuar mundësinë për qeveri teknike. Ahmeti përmes një postimit në ...

PSD kërkon koalicion parazgjedhor me LDK-në dhe VV-në
Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se ai është idhtar, që partitë në opozitë të shkojnë të bashkuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Në Debat D, Sejdiu ka thënë se një listë e përbashkët mes LDK-së, ...
Albportali | 19-Jul-2019 23:27
Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se ai është idhtar, që partitë në opozitë të shkojnë të bashkuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Në Debat D, Sejdiu ka thënë se një listë e përbashkët mes LDK-së, ...

Limaj i bindur: Nuk bëjmë koalicion, vendi shkon në zgjedhje
Zëvendëskryeministri i KosovësmFatmir Limaj ka mohuar se partia Nisma do të jetë pjesë e një qeverie teknike duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e Haradinajt vendi automatikisht shkon në zgjedhje. Ai ka ...
Gazeta Monitor | 19-Jul-2019 23:23
Zëvendëskryeministri i KosovësmFatmir Limaj ka mohuar se partia Nisma do të jetë pjesë e një qeverie teknike duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e Haradinajt vendi automatikisht shkon në zgjedhje. Ai ka ...

Limaj do zgjedhje, nuk pranon ta zëvendësojë Haradinajn në postin e kryeministrit
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se dorëheqja e Haradinajt nuk ka lënë opsion tjetër pos shkuarjes në zgjedhje të reja. Limaj, në një lidhje telefonike në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 22:35
Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se dorëheqja e Haradinajt nuk ka lënë opsion tjetër pos shkuarjes në zgjedhje të reja. Limaj, në një lidhje telefonike në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

Sejdiu: Zgjedhje ka sigurt, kam propozuar koalicion të gjerë opozitar
Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se pas dorëheqjes së Haradinajt, rruga ka do të shkojë Kosova janë zgjedhjet e reja parlamentare. Sejdiu RTV Dukagjini ka thënë se po vërtetohet se Gjykata Speciale është një ...
Zeri | 19-Jul-2019 23:07
Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se pas dorëheqjes së Haradinajt, rruga ka do të shkojë Kosova janë zgjedhjet e reja parlamentare. Sejdiu RTV Dukagjini ka thënë se po vërtetohet se Gjykata Speciale është një ...

PSD’ja përjashton Qeverinë teknike – zgjedhjet të domosdoshme
Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate, edhe kreu i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, konfirmoi për Gazetën Express se partia e tij kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje, sepse sipas tij nuk ...
Gazeta Monitor | 19-Jul-2019 23:07
Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate, edhe kreu i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, konfirmoi për Gazetën Express se partia e tij kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje, sepse sipas tij nuk ...

PSD-ja nuk e do PDK-në në një qeverisje të re
Dardan Sejdiu thotë se Partia Socialdemokrate nuk e do një qeveri në të cilën do të përfshihej Partia Demokratike e Kosovës, shkruan . “Duhet të sfidojmë Partinë Demokratike të Kosovës dhe t’i sjellim Kosovës një ...
Arbresh | 19-Jul-2019 23:05
Dardan Sejdiu thotë se Partia Socialdemokrate nuk e do një qeveri në të cilën do të përfshihej Partia Demokratike e Kosovës, shkruan . “Duhet të sfidojmë Partinë Demokratike të Kosovës dhe t’i sjellim Kosovës një ...

Limaj përjashton çfarëdo rikompozimi të Qeverisë: Me dorëheqjen e Haradinajt, vendi shkon në zgjedhje
Fatmir Limaj ka mohuar se partia e tij, Nisma Socialdemokrate, do të jetë pjesë e një qeverie teknike, duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e kryeminstrit Ramush Haradinaj, vendi automatikisht shkon në ...
TetovaSot | 19-Jul-2019 22:54
Fatmir Limaj ka mohuar se partia e tij, Nisma Socialdemokrate, do të jetë pjesë e një qeverie teknike, duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e kryeminstrit Ramush Haradinaj, vendi automatikisht shkon në ...

PSD kërkon koalicion parazgjedhor me LDK-në dhe VV-në
Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se ai është idhtar, që partitë në opozitë të shkojnë të bashkuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Në Debat D, Sejdiu ka thënë se një listë e përbashkët mes LDK-së, ...
Gazeta Observer | 19-Jul-2019 22:53
Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se ai është idhtar, që partitë në opozitë të shkojnë të bashkuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Në Debat D, Sejdiu ka thënë se një listë e përbashkët mes LDK-së, ...

Skenarët për Kosovën/ Qeveri teknike apo zgjedhje të parakohshme?
Në Kosovë kanë nisur të gjithë të bëjnë pyetjen: “Çfarë do të ndodhë tani pas ikjes së Haradinajt?” Zgjedhje të parakohshme? Qeveri teknike? Një tjetër koalicion i PDK-së me parti të tjera? Të gjitha opsionet janë në ...
Lapsi | 19-Jul-2019 22:31
Në Kosovë kanë nisur të gjithë të bëjnë pyetjen: “Çfarë do të ndodhë tani pas ikjes së Haradinajt?” Zgjedhje të parakohshme? Qeveri teknike? Një tjetër koalicion i PDK-së me parti të tjera? Të gjitha opsionet janë në ...

Limaj: Me dorëheqjen e zotit Haradinaj vendi shkon në zgjedhje
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se dorëheqja e Haradinajt nuk ka lënë opsion tjetër pos shkuarjes në zgjedhje të reja.
Kosova Press | 19-Jul-2019 22:41
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka thënë se dorëheqja e Haradinajt nuk ka lënë opsion tjetër pos shkuarjes në zgjedhje të reja.

PSD’ja përjashton Qeverinë teknike – zgjedhjet të domosdoshme
Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate, edhe kreu i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, konfirmoi se partia e tij kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje, sepse sipas tij nuk ka arsye për një ...
Arbresh | 19-Jul-2019 22:39
Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate, edhe kreu i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, konfirmoi se partia e tij kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje, sepse sipas tij nuk ka arsye për një ...

Ahmeti: Nuk ka arsye për qeveri teknike, zgjedhjet janë të domosdoshme
Kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka përjashtuar mundësinë për qeveri teknike. Ai përmes një postimit në Twitter ka thënë se zgjedhjet janë të domosdoshme edhe për legjitimitet edhe për ndryshim. “Nuk ka arsye për qeveri ...
EkonomiaOnline | 19-Jul-2019 22:37
Kreu i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka përjashtuar mundësinë për qeveri teknike. Ai përmes një postimit në Twitter ka thënë se zgjedhjet janë të domosdoshme edhe për legjitimitet edhe për ndryshim. “Nuk ka arsye për qeveri ...

PSD kërkon koalicion parazgjedhor me LDK-në dhe VV-në
Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se ai është idhtar, që partitë në opozitë të shkojnë të bashkuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Në Debat D, Sejdiu ka thënë se një listë e përbashkët mes LDK-së, ...
IliriaNews | 19-Jul-2019 22:37
Shefi i deputetëve të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se ai është idhtar, që partitë në opozitë të shkojnë të bashkuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Në Debat D, Sejdiu ka thënë se një listë e përbashkët mes LDK-së, ...

Dardan Sejdiu: Nuk kemi marrëveshje për koalicion parazgjedhor
Deputeti i Partisë Social Demokrate, Dardan Sejdiu është deklaruar rreth dorëheqje së Ramush Haradinajt. Për situatën në të cilën ndodhet vend ai u shpreh se zgjedhjet janë rruga e vetme dhe e pashmangshme. “Duhet të ...
Indeks Online | 19-Jul-2019 22:35
Deputeti i Partisë Social Demokrate, Dardan Sejdiu është deklaruar rreth dorëheqje së Ramush Haradinajt. Për situatën në të cilën ndodhet vend ai u shpreh se zgjedhjet janë rruga e vetme dhe e pashmangshme. “Duhet të ...

PSD-ja përjashton Qeverinë teknike – zgjedhjet të domosdoshme
Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate, edhe kreu i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, konfirmoi se partia e tij kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje, sepse sipas tij nuk ka arsye për një ...
Zeri | 19-Jul-2019 22:31
Pas Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Nismës Socialdemokrate, edhe kreu i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, konfirmoi se partia e tij kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje, sepse sipas tij nuk ka arsye për një ...

Limaj përjashton çfarëdo rikompozimi të Qeverisë: Me dorëheqjen e Haradinajt, vendi shkon në zgjedhje
Fatmir Limaj ka mohuar se partia e tij, Nisma Socialdemokrate, do të jetë pjesë e një qeverie teknike, duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e kryeminstrit Ramush Haradinaj, vendi automatikisht shkon në ...
InFokusi | 19-Jul-2019 22:31
Fatmir Limaj ka mohuar se partia e tij, Nisma Socialdemokrate, do të jetë pjesë e një qeverie teknike, duke mos shkuar në zgjedhje. Ai tha se me dorëheqjen e kryeminstrit Ramush Haradinaj, vendi automatikisht shkon në ...

Pas dorëheqjes së Haradinajt, Ahmeti paralajmëron zgjedhje brenda dy muajve
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, në një lidhje telefonike me RTV Dukagjinin ka thënë se dorëheqja e Haradinajt ka qenë e befasishme për të dhe subjektin e tij politik. Ai thotë se dje ka pasur një takim me Ramush ...
TetovaSot | 19-Jul-2019 22:29
Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, në një lidhje telefonike me RTV Dukagjinin ka thënë se dorëheqja e Haradinajt ka qenë e befasishme për të dhe subjektin e tij politik. Ai thotë se dje ka pasur një takim me Ramush ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved