ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 00:18

Haradinaj jep dorëheqjen, ja fjalët e para pas largimit si kryeministër

Haradinaj jep dorëheqjen, ja fjalët e para pas largimit si kryeministër
Kryeministri i Kosovës ka dhënë ditën e sotme në mënyrë të papritur dorëheqjen nga Kryeministër i Kosovës. Haradinaj e ka dhënë dorëheqjen në përfundim të mbledhjes së sotme, me agumentin se është thirrur nga Gjykata e ...
Telegraf | 19-Jul-2019 16:46
Kryeministri i Kosovës ka dhënë ditën e sotme në mënyrë të papritur dorëheqjen nga Kryeministër i Kosovës. Haradinaj e ka dhënë dorëheqjen në përfundim të mbledhjes së sotme, me agumentin se është thirrur nga Gjykata e ...

Kosova drejt zgjedhjeve të parakohshme
Bashkë me aktin e dorëheqje, kryeministri Ramush Haradinaj në konferencën për shtyp pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, ka paralajmëruar edhe zgjedhje të parakohshme.
Top Channel | 19-Jul-2019 16:38
Bashkë me aktin e dorëheqje, kryeministri Ramush Haradinaj në konferencën për shtyp pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, ka paralajmëruar edhe zgjedhje të parakohshme.

Çka ndodh me Qeverinë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt, a shkon vendi në zgjedhje?
Para pak çastesh ka dhënë dorëheqje të parevokueshme Ramush Haradinaj nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Kreyministri Ramush Haradinaj tashmë në largim tha se dorëheqja vjen për shkak të ftesës që ka marrë nga ...
Gazeta Express | 19-Jul-2019 16:46
Para pak çastesh ka dhënë dorëheqje të parevokueshme Ramush Haradinaj nga pozita e kryeministrit të Kosovës. Kreyministri Ramush Haradinaj tashmë në largim tha se dorëheqja vjen për shkak të ftesës që ka marrë nga ...

Bie Qeveria – Presidenti vendos për zgjedhje
Ramush Haradinaj, ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit të vendit. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai në mbledhjen e sotshme të Qeverisë. Ai tha se është ftuar nga Gjykata Speciale dhe se atje nuk ...
Gazeta Observer | 19-Jul-2019 16:46
Ramush Haradinaj, ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit të vendit. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai në mbledhjen e sotshme të Qeverisë. Ai tha se është ftuar nga Gjykata Speciale dhe se atje nuk ...

Ramush Haradinaj qan në konferencë
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në një konferencë për media, pas ...
Zeri | 19-Jul-2019 16:46
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në një konferencë për media, pas ...

Haradinaj zbulon datën kur do të paraqitet në Hagë
Pak minuat më parë Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Arsye për këtë vendim ka qenë ftesa që ka marrë për t’u paraqitur për t’u marrë në pyetje në Gjykatën Speciale si i dyshuar. ...
Alsat-M | 19-Jul-2019 16:43
Pak minuat më parë Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Arsye për këtë vendim ka qenë ftesa që ka marrë për t’u paraqitur për t’u marrë në pyetje në Gjykatën Speciale si i dyshuar. ...

Haradinaj: Taksa mbetet, ishte nder t’i shërbeja vendit
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Arsye e këtij vendimi ka thënë se është një thirrje për t’u paraqitur për t’u marrë në pyetje nga Specialja si i dyshuar. Por, ka thënë se taksa ...
Gazeta Express | 19-Jul-2019 16:43
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Arsye e këtij vendimi ka thënë se është një thirrje për t’u paraqitur për t’u marrë në pyetje nga Specialja si i dyshuar. Por, ka thënë se taksa ...

Ramush Haradinaj jep dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, jep dorëheqjen. Ai ka njoftuar në fund të mbledhjes së qeverisë se ka paraqitur dorëheqjen nga posti kryeministror. Haradinaj thotë se ky vendim vjen për shkak se ka marrë ...
RTSH | 19-Jul-2019 16:43
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, jep dorëheqjen. Ai ka njoftuar në fund të mbledhjes së qeverisë se ka paraqitur dorëheqjen nga posti kryeministror. Haradinaj thotë se ky vendim vjen për shkak se ka marrë ...

Reagon Vlora Çitaku pas dorëheqjes së Haradainajt
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeminiustrit Ramush Haradinaj. Ajo e ka cilësuar si të padrejtë veprimin e Gjykatës së Hagës për thirrjen e tij në Hagë në cilësinë e të ...
InFokusi | 19-Jul-2019 16:41
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeminiustrit Ramush Haradinaj. Ajo e ka cilësuar si të padrejtë veprimin e Gjykatës së Hagës për thirrjen e tij në Hagë në cilësinë e të ...

Reagon Vlora Çitaku pas dorëheqjes së Haradinajt
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeminiustrit Ramush Haradinaj, raporton Periskopi. Ajo e ka cilësuar si të padrejtë veprimin e Gjykatës së Hagës për thirrjen e tij në Hagë në ...
Gazeta Observer | 19-Jul-2019 16:41
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeminiustrit Ramush Haradinaj, raporton Periskopi. Ajo e ka cilësuar si të padrejtë veprimin e Gjykatës së Hagës për thirrjen e tij në Hagë në ...

Ramush Haradinaj jep dorëheqjen si kryeministër i Kosovës!  Zgjedhje të parakohshme
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Ai e ka bërë të ditur vendimin në fund të mbledhjes së qeverisë kur tha sse dorëheqja është e parevokueshme. “Pas kësaj dorëheqje mandatin ia ...
ScanTv | 19-Jul-2019 16:41
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Ai e ka bërë të ditur vendimin në fund të mbledhjes së qeverisë kur tha sse dorëheqja është e parevokueshme. “Pas kësaj dorëheqje mandatin ia ...

Haradinaj shpërthen në lot kur tregon që jep dorëheqje
Ramush Haradinaj, ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit të vendit. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai në mbledhjen e sotshme të Qeverisë. Ai tha se është ftuar nga Gjykata Speciale dhe se atje nuk ...
AlbInfo | 19-Jul-2019 16:41
Ramush Haradinaj, ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit të vendit. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai në mbledhjen e sotshme të Qeverisë. Ai tha se është ftuar nga Gjykata Speciale dhe se atje nuk ...

Vjen reagimi i Vlora Çitakut pas dorëheqjes së Haradinajt: Kjo nuk është e drejtë
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj dhe ftesën e tij si i dyshuar nga Specialja. Përmes një postimi në Facebook, Çitaku ka thënë se kjo nuk është drejtësi. ...
Gazeta Observer | 19-Jul-2019 16:41
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj dhe ftesën e tij si i dyshuar nga Specialja. Përmes një postimi në Facebook, Çitaku ka thënë se kjo nuk është drejtësi. ...

E pabesueshme edhe nga sytë e Ramush Haradinajt rrjedhin lot
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale. Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në një konferencë për media, pas ...
InFokusi | 19-Jul-2019 16:41
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit sepse është ftuar në cilësinë e të dyshuarit nga Gjykata Speciale. Lajmin për publikun e ka bërë të ditur vetë Haradinaj në një konferencë për media, pas ...

I emocionuar, Haradinaj flet për dorëheqjen – Qorton politikanët që po bëjnë pazare për Kosovën!
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Republikës së Kosovës. Haradinaj, në një konferencë për media, ka treguar arsyen e largimit pas ftesës nga Gjykata Speciale. “Kam dhënë dorëheqje prej ...
Alsat-M | 19-Jul-2019 16:41
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Republikës së Kosovës. Haradinaj, në një konferencë për media, ka treguar arsyen e largimit pas ftesës nga Gjykata Speciale. “Kam dhënë dorëheqje prej ...

Haradinaj pas dorëheqjes: Do të shkoj në Gjykatën Speciale si qytetar i thjeshtë, do ta ruaj nderin e Kosovës
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij si kryeministër i Kosovës. Ai para mediave ka thënë se dorëheqje ka dhënë për ta ruajtur nderin e Kosovës, dhe për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale si qytetar i ...
Telegrafi | 19-Jul-2019 16:38
Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij si kryeministër i Kosovës. Ai para mediave ka thënë se dorëheqje ka dhënë për ta ruajtur nderin e Kosovës, dhe për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale si qytetar i ...

Bie Qeveria – Presidenti vendos për zgjedhje
Ramush Haradinaj, ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit të vendit. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai në mbledhjen e sotshme të Qeverisë. Ai tha se është ftuar nga Gjykata Speciale dhe se atje nuk ...
Medial | 19-Jul-2019 16:39
Ramush Haradinaj, ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryeministrit të vendit. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai në mbledhjen e sotshme të Qeverisë. Ai tha se është ftuar nga Gjykata Speciale dhe se atje nuk ...

Haradinaj shpërthen në lot kur tregon që jep dorëheqje
Kryeministri, Ramush Haradinaj i emocinuar në momenti kur dha dorëheqje nga posti i shefit të qeverisë. Shkak i largimit është ftesa si i dyshuar nga Gjykata Speciale. Dorëheqjen e ka ofruar në mbledhjen e ...
Indeks Online | 19-Jul-2019 16:39
Kryeministri, Ramush Haradinaj i emocinuar në momenti kur dha dorëheqje nga posti i shefit të qeverisë. Shkak i largimit është ftesa si i dyshuar nga Gjykata Speciale. Dorëheqjen e ka ofruar në mbledhjen e ...

Çitaku për dorëheqjen e Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka dhënë dorëheqje. Arsyeja sepse ai është ftuar për tu marrë në pyetje nga Gjykata Speciale. Lidhur me këtë, Vlora Çitaku reagoi përmes një postimi në Facebook. “Kjo nuk ...
Indeks Online | 19-Jul-2019 16:39
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka dhënë dorëheqje. Arsyeja sepse ai është ftuar për tu marrë në pyetje nga Gjykata Speciale. Lidhur me këtë, Vlora Çitaku reagoi përmes një postimi në Facebook. “Kjo nuk ...

Kjo është arsyeja pse Ramush Haradinaj dha dorëheqje
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj befas ka dhënë dorëheqje nga posti i tij. Sipas tij arsyeja e dorëheqjes është se ka marrë ftesë nga Dhomat e Specializuara në Hagë si i dyshuar. “Kam njoftuar institucionet se ...
TetovaSot | 19-Jul-2019 16:39
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj befas ka dhënë dorëheqje nga posti i tij. Sipas tij arsyeja e dorëheqjes është se ka marrë ftesë nga Dhomat e Specializuara në Hagë si i dyshuar. “Kam njoftuar institucionet se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved