ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 16:27

Tërmet i fuqishëm godit Athinën

Tërmet i fuqishëm godit Athinën
Një tërmet me meganitutë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë që autoritetet janë ...
Portalb | 19-Jul-2019 16:44
Një tërmet me meganitutë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë që autoritetet janë ...

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën
Një tërmet i fuqishëm goditi Athinën, kryeqytetin e Greqisë, duke ndërprerë lidhjet telefonike dhe energjinë elektrike në disa pjesë. Epiqendra e tërmetit, me fuqi prej 5.1 shkallësh të Richterit, u regjistrua rreth 22 ...
Radio Evropa e Lire | 19-Jul-2019 16:09
Një tërmet i fuqishëm goditi Athinën, kryeqytetin e Greqisë, duke ndërprerë lidhjet telefonike dhe energjinë elektrike në disa pjesë. Epiqendra e tërmetit, me fuqi prej 5.1 shkallësh të Richterit, u regjistrua rreth 22 ...

Tërmeti i fuqishëm godit Athinën
Një tërmet me meganitutë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë që autoritetet janë ...
Portalb | 19-Jul-2019 15:55
Një tërmet me meganitutë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë që autoritetet janë ...

Tërmeti trondit Athinën
Një tërmet i fortë, me magnitudë 5,3 ballë të shkallës Rihter, tronditi sot në mesditë Athinën. Shumë prej banorëve kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe kanë dalë në rrugë. Epiqendra e tij ka qenë 23 kilometra në ...
RTSH | 19-Jul-2019 15:45
Një tërmet i fortë, me magnitudë 5,3 ballë të shkallës Rihter, tronditi sot në mesditë Athinën. Shumë prej banorëve kanë braktisur shtëpitë e tyre dhe kanë dalë në rrugë. Epiqendra e tij ka qenë 23 kilometra në ...

Athina tronditet nga një tërmet i fuqishëm
?Një tërmet i fortë ka tronditur kryeqytetin grek të Athinës, duke lënë një pjesë të qytetit pa energji elektrike dhe duke dëmtuar rrjetin telefonik. Tërmeti u regjistrua në magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter me një ...
InFokusi | 19-Jul-2019 15:23
?Një tërmet i fortë ka tronditur kryeqytetin grek të Athinës, duke lënë një pjesë të qytetit pa energji elektrike dhe duke dëmtuar rrjetin telefonik. Tërmeti u regjistrua në magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter me një ...

Termet i fuqishëm godet Athinën (VIDEO)
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë. Tërmeti ishtë me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press. Për shkak të dridhjes ...
TetovaSot | 19-Jul-2019 15:21
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë. Tërmeti ishtë me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press. Për shkak të dridhjes ...

Tërmeti shkund Athinën, dëme në pallate, panik te qytetarët
GREQI Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka tronditur kryeqytetin grek, Athinën, këtë të premte, duke shkaktuar panik tek qytetarët. Qendra Evropiane e Monitorimit të Tërmeteve regjistroi epiqendrën e tërmetit në 22 km ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 14:13
GREQI Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë ka tronditur kryeqytetin grek, Athinën, këtë të premte, duke shkaktuar panik tek qytetarët. Qendra Evropiane e Monitorimit të Tërmeteve regjistroi epiqendrën e tërmetit në 22 km ...

Athina tronditet nga një tërmet i fuqishëm
?Një tërmet i fortë ka tronditur kryeqytetin grek të Athinës, duke lënë një pjesë të qytetit pa energji elektrike dhe duke dëmtuar rrjetin telefonik.
Kosova Press | 19-Jul-2019 14:51
?Një tërmet i fortë ka tronditur kryeqytetin grek të Athinës, duke lënë një pjesë të qytetit pa energji elektrike dhe duke dëmtuar rrjetin telefonik.

Greqi, tërmeti i fuqishëm godet Athinën, qytetarë dalin në rrugë
Një tërmet me meganitutë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë që autoritetet janë ...
Lexo | 19-Jul-2019 14:50
Një tërmet me meganitutë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar, ndërkohë që autoritetet janë ...

Termet i fuqishëm godet Athinën
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë, përcjellë albinfo.ch Tërmeti ishte me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press. ...
AlbInfo | 19-Jul-2019 14:47
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë, përcjellë albinfo.ch Tërmeti ishte me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press. ...

Tërmet me magnitudë 5.1 godet Athinën, shkakton panik dhe evakuime (VIDEO)
Një tërmet me magnitudë 5.1 shkallësh ka goditur para pak momentesh kryeqytetin grek Athinën. Lëkundjet janë ndjerë aq shumë sa që sipas pamjeve ka bërë që njerëzit të ikin nga shtëpitë apo ambientet ku ishin duke ...
Klan Kosova | 19-Jul-2019 14:43
Një tërmet me magnitudë 5.1 shkallësh ka goditur para pak momentesh kryeqytetin grek Athinën. Lëkundjet janë ndjerë aq shumë sa që sipas pamjeve ka bërë që njerëzit të ikin nga shtëpitë apo ambientet ku ishin duke ...

Tërmet i fuqishëm godet Athinën
Një tërmet i fuqishëm e ka tronditur kryeqytetin grek Athinë, duke ndërprerë energjinë elektrike në një pjesë të qytetit. Tërmeti me magnitudë prej 5.1 shkallë rihter kishte epiqendrën rreth 22 kilometra nga Athina. ...
Shenja | 19-Jul-2019 14:35
Një tërmet i fuqishëm e ka tronditur kryeqytetin grek Athinë, duke ndërprerë energjinë elektrike në një pjesë të qytetit. Tërmeti me magnitudë prej 5.1 shkallë rihter kishte epiqendrën rreth 22 kilometra nga Athina. ...

Greqia tronditet nga një tërmet i fuqishëm, dëmtime në banesa e biznese
Athina është goditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.3 ballë i shkallës Rihter. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, dridhjet kanë filluar të ndihen pak para orës 14:30 me orën greke të ditës së sotme. Përveç frikës ...
Politiko | 19-Jul-2019 14:20
Athina është goditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.3 ballë i shkallës Rihter. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, dridhjet kanë filluar të ndihen pak para orës 14:30 me orën greke të ditës së sotme. Përveç frikës ...

Tërmet i fuqishëm në Athinë
Një tërmet që tronditi Greqinë sot në mëngjes ka shqetësuar sizmiologët. Tërmeti ra në orën 06:02 të ditës së sotme dhe kishte një magnitudë 4.6 ballë. Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të Korinthit, ndërsa lëkundjet ...
Shenja | 31-Dec-2017 09:47
Një tërmet që tronditi Greqinë sot në mëngjes ka shqetësuar sizmiologët. Tërmeti ra në orën 06:02 të ditës së sotme dhe kishte një magnitudë 4.6 ballë. Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të Korinthit, ndërsa lëkundjet ...

Athina lëkundet nga tërmeti 5,1 ballë
Athina është tronditur ditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë, të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, epiqendra e tërmetit ndodhej 23 km në veriperëndim të Athinës. Sipas ...
Telegraf | 19-Jul-2019 14:06
Athina është tronditur ditën e sotme nga një tërmet 5.1 ballë, të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, epiqendra e tërmetit ndodhej 23 km në veriperëndim të Athinës. Sipas ...

Termet i fuqishëm godet Athinën
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë. Tërmeti ishtë me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press. Për shkak të dridhjes ...
Alsat-M | 19-Jul-2019 14:09
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë. Tërmeti ishtë me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press. Për shkak të dridhjes ...

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën
Tërmet i fuqishëm ka goditur Athinën, duke lënë pa energji elektrike e pa linja telefonike shumë pjesë të kryeqytetit Grek. Tërmeti ishe me magnitut 5.3, transmeton koha.net. Së paku një ndërtesë raportohet se është ...
EkonomiaOnline | 19-Jul-2019 14:09
Tërmet i fuqishëm ka goditur Athinën, duke lënë pa energji elektrike e pa linja telefonike shumë pjesë të kryeqytetit Grek. Tërmeti ishe me magnitut 5.3, transmeton koha.net. Së paku një ndërtesë raportohet se është ...

Tërmetet e forta “tundin” Athinën, njerëzit në rrugë
Athina eshte tronditur mesditen e kesaj te premteje nga disa termete te forta. Raportohet se lekundjet me te forta kane qene 5.3 dhe 5.1 balle. Sipas mediave greke, njerezit kane lene shtepi e biznese per te dale ne ...
VizionPlus | 19-Jul-2019 14:00
Athina eshte tronditur mesditen e kesaj te premteje nga disa termete te forta. Raportohet se lekundjet me te forta kane qene 5.3 dhe 5.1 balle. Sipas mediave greke, njerezit kane lene shtepi e biznese per te dale ne ...

Greqia shkundet nga tërmeti 5.3 ballë
Një tërmet i fuqishëm goditi kryeqytetin grek këtë të premte. Lëkundjet ishin 5.3 ballë në shkallën rihter. Nuk ka pasur lëndime ose dëme të mëdha materiale, megjithëse disa zona janë pa energji elektrike, në Athinën ...
Dritare | 19-Jul-2019 14:06
Një tërmet i fuqishëm goditi kryeqytetin grek këtë të premte. Lëkundjet ishin 5.3 ballë në shkallën rihter. Nuk ka pasur lëndime ose dëme të mëdha materiale, megjithëse disa zona janë pa energji elektrike, në Athinën ...

Termet i fuqishëm godet Athinën
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë. Tërmeti ishtë me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press, transmeton ...
Indeks Online | 19-Jul-2019 13:56
Një tërmet ka goditur sot kryeqytetin e Greqisë, Athinën, duke i shkaktuar tronditje të fortë. Tërmeti ishtë me magnitudë 5.1 sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare, shkruan Associated Press, transmeton ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved