ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 10:29

Tension në Hormuz, Anija amerikane rrëzon dronin iranian

Tension në Hormuz, Anija amerikane rrëzon dronin iranian
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ngushticën e ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 23:22
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ngushticën e ...

SHBA rrëzon dronin e Iranit, Teherani konfiskon anijen cisternë me nafte
Tensionet mes Shteteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit janë në kulmin e tyre. Një anije luftarake e SHBA-ve ka rrëzuar një avion spiun iranian që po fluturonte shumë pran saj. Lajmi u bë I ditur nga Presidenti i ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 22:34
Tensionet mes Shteteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit janë në kulmin e tyre. Një anije luftarake e SHBA-ve ka rrëzuar një avion spiun iranian që po fluturonte shumë pran saj. Lajmi u bë I ditur nga Presidenti i ...

SHBA: Irani të lirojë cisternën e konfiskuar
Një zyrtar nga Departamenti amerikan i shtetit ka deklaruar se Irani duhet që menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj “Shtetet e Bashkuara dënojnë fuqimisht sulmet e ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 22:23
Një zyrtar nga Departamenti amerikan i shtetit ka deklaruar se Irani duhet që menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj “Shtetet e Bashkuara dënojnë fuqimisht sulmet e ...

SHBA i kërkon Iranit të lirojë menjëherë cisternën e konfiskuar
Irani duhet menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në Shtetet e Bashkuara, raporton Reuters. “Irani duhet ta ndërpresë këtë ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 21:06
Irani duhet menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në Shtetet e Bashkuara, raporton Reuters. “Irani duhet ta ndërpresë këtë ...

SHBA rrëzon dronin e Iranit, Teherani konfiskon anijen cisternë me nafte
Tensionet mes Shteteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit janë në kulmin e tyre. Një anije luftarake e SHBA-ve ka rrëzuar një avion spiun iranian që po fluturonte shumë pran saj. Lajmi u bë I ditur nga Presidenti i ...
Ina-Online | 19-Jul-2019 02:03
Tensionet mes Shteteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit janë në kulmin e tyre. Një anije luftarake e SHBA-ve ka rrëzuar një avion spiun iranian që po fluturonte shumë pran saj. Lajmi u bë I ditur nga Presidenti i ...

UASHINGTON – SHBA-ja shkatërroi një dron iranian mbi ngushticën e Hormuzit
UASHINGTON, 18 korrik /MEDIAL-AFP/ – SHBA-ja shkatërroi sot një dron iranian mbi ngushticë e Hormuzit sepse po i afrohej rrezikshëm një anieje amerikane, njoftoi Donald Trump. Sipas presidentit amerikan, droni iranian u ...
Medial | 19-Jul-2019 00:35
UASHINGTON, 18 korrik /MEDIAL-AFP/ – SHBA-ja shkatërroi sot një dron iranian mbi ngushticë e Hormuzit sepse po i afrohej rrezikshëm një anieje amerikane, njoftoi Donald Trump. Sipas presidentit amerikan, droni iranian u ...

SHBA-ja i kërkon Iranit të lirojë menjëherë cisternën e konfiskuar
Irani duhet menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në Shtetet e Bashkuara, raporton Reuters. “Irani duhet ta ndërpresë këtë ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 23:12
Irani duhet menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në Shtetet e Bashkuara, raporton Reuters. “Irani duhet ta ndërpresë këtë ...

Trump: Ushtria amerikane ka rrëzuar dronin provokator iranian
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të enjte se ushtria amerikane ka shkatërruar një dron i cili kontrollohej nga Irani, duke e arsyetuar vendimin e tij për shkak të “veprimeve ...
Arbresh | 18-Jul-2019 22:58
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të enjte se ushtria amerikane ka shkatërruar një dron i cili kontrollohej nga Irani, duke e arsyetuar vendimin e tij për shkak të “veprimeve ...

Irani konfirmon konfiskimin e cisternës në Ngushticën e Hormuzit
Televizioni shtetëror iranian raportoi se Garda Revolucionare e ka konfiskuar një cisternë të huaj më 14 korrik. Brenda transportuesit ishin 12 anëtarë të ekuipazhit. Sipas mediave iraniane, cisterna po transportonte ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 19:43
Televizioni shtetëror iranian raportoi se Garda Revolucionare e ka konfiskuar një cisternë të huaj më 14 korrik. Brenda transportuesit ishin 12 anëtarë të ekuipazhit. Sipas mediave iraniane, cisterna po transportonte ...

Anija amerikane rrëzon dronin iranian në Ngushticën e Hormuzit
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës, shkruan Zëri i Amerikës, transmeton Gazeta Blic.Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese ...
Shenja | 18-Jul-2019 22:50
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës, shkruan Zëri i Amerikës, transmeton Gazeta Blic.Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese ...

Trump: Ushtria amerikane ka rrëzuar dronin provokator iranian
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të enjte se ushtria amerikane ka shkatërruar një dron i cili kontrollohej nga Irani, duke e arsyetuar vendimin e tij për shkak të “veprimeve ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 22:28
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të enjte se ushtria amerikane ka shkatërruar një dron i cili kontrollohej nga Irani, duke e arsyetuar vendimin e tij për shkak të “veprimeve ...

Anija amerikane rrëzon dronin iranian në Ngushticën e Hormuzit
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ngushticën e ...
Indeks Online | 18-Jul-2019 22:25
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ngushticën e ...

Gjeopolitika e Ngushticës së Hormuzit dhe konfrontimi amerikano – iranian
Kthimi i tensioneve në një luftë reale ndërmjet Iranit dhe SHBA-së do të kishte pasoja jo vetëm për rajonin e Lindjes së Mesme, por edhe për botën, në përgjithësi, ashtu siç vë në dukje Jon Alterman nga Qendra për ...
Shenja | 18-Jul-2019 22:21
Kthimi i tensioneve në një luftë reale ndërmjet Iranit dhe SHBA-së do të kishte pasoja jo vetëm për rajonin e Lindjes së Mesme, por edhe për botën, në përgjithësi, ashtu siç vë në dukje Jon Alterman nga Qendra për ...

Trump: Ushtria amerikane ka rrëzuar dronin provokator iranian
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të enjte se ushtria amerikane ka shkatërruar një dron i cili kontrollohej nga Irani, duke e arsyetuar vendimin e tij për shkak të “veprimeve ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 22:21
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, tha këtë të enjte se ushtria amerikane ka shkatërruar një dron i cili kontrollohej nga Irani, duke e arsyetuar vendimin e tij për shkak të “veprimeve ...

Anija amerikane rrëzon dronin iranian në Ngushticën e Hormuzit
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ...
Zeri Amerikes | 18-Jul-2019 22:14
Presidenti Donald Trump tha të enjten se një anije e Marinës amerikane rrëzoi një avion iranian pa pilot në një veprim vetmbrojtës. Ai tha se USS Boxer, një anije sulmuese amfibe, qëlloi ndaj dronit në ...

7 cilësitë e mira që burrat kërkojnë tek gratë
Shumica e tyre nuk kërkojnë një model super si të dashur, por preferojnë të kenë një grua të ndershme, me këmbë në tokë, të pajtueshme dhe të respektueshme pranë tyre. Gratë, nga ana tjetër, duan të kenë gjithmonë një ...
Lajminet | 18-Jul-2019 21:45
Shumica e tyre nuk kërkojnë një model super si të dashur, por preferojnë të kenë një grua të ndershme, me këmbë në tokë, të pajtueshme dhe të respektueshme pranë tyre. Gratë, nga ana tjetër, duan të kenë gjithmonë një ...

?Anija cisternë e kapur nga Irani, nuk është e Britanisë
Britania ka njoftuar sot se një anije cisternë që është kapur nga Irani, nuk lundronte nën flamurin britanik. “Për aq sa ne e dimë, nuk ka interesa britanike në atë anije”, tha një zëdhënës i qeverisë britanike. ...
Indeks Online | 18-Jul-2019 20:20
Britania ka njoftuar sot se një anije cisternë që është kapur nga Irani, nuk lundronte nën flamurin britanik. “Për aq sa ne e dimë, nuk ka interesa britanike në atë anije”, tha një zëdhënës i qeverisë britanike. ...

?Anija cisternë e kapur nga Irani, nuk është e Britanisë
Britania ka njoftuar sot se një anije cisternë që është kapur nga Irani, nuk lundronte nën flamurin britanik.
Kosova Press | 18-Jul-2019 20:12
Britania ka njoftuar sot se një anije cisternë që është kapur nga Irani, nuk lundronte nën flamurin britanik.

SHBA-ja i kërkon Iranit të lirojë menjëherë cisternën e konfiskuar
Irani duhet menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në Shtetet e Bashkuara, raporton Reuters. "Irani duhet ta ndërpresë këtë ...
Radio Evropa e Lire | 18-Jul-2019 19:23
Irani duhet menjëherë të lirojë cisternën e konfiskuar në Ngushticën e Hormuzit dhe ekuipazhin e saj, tha një zyrtar i Departamentit të Shtetit në Shtetet e Bashkuara, raporton Reuters. "Irani duhet ta ndërpresë këtë ...

Irani e konfirmoi konfiskimin e cisternës në Ngushticën e Hormuzit
Televizioni shtetëror iranian raportoi se Garda Revolucionare e ka konfiskuar një cisternë të huaj më 14 korrik Brenda transportuesit ishin 12 anëtarë të ekuipazhit. Sipas mediave iraniane, cisterna po transportonte ...
Arbresh | 18-Jul-2019 17:21
Televizioni shtetëror iranian raportoi se Garda Revolucionare e ka konfiskuar një cisternë të huaj më 14 korrik Brenda transportuesit ishin 12 anëtarë të ekuipazhit. Sipas mediave iraniane, cisterna po transportonte ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved