ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/08/2019 12:10

“Ndiq paratë”, një plan konkret për ndryshimin e vërtetë

“Ndiq paratë”, një plan konkret për ndryshimin e vërtetë
Siç është bërë publike, qeverisja kriminale e Edi Ramës po vazhdon grabitjen dhe tjetërsimin e ekonomisë dhe pasurive publike të vendit ne anë të koncesioneve kriminale, që kanë për qëllim grabitjen e Shqipërisë për ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 16:06
Siç është bërë publike, qeverisja kriminale e Edi Ramës po vazhdon grabitjen dhe tjetërsimin e ekonomisë dhe pasurive publike të vendit ne anë të koncesioneve kriminale, që kanë për qëllim grabitjen e Shqipërisë për ...

Basha: Politikanët me pranga kontribut për mirëqeverisjen
Në konferencën për mediat, kreu i PD, Lulzim Basha u shpreh se politikanët me pranga në duar, janë kontributi më i rëndësishëm për mirëqeverisjen. “Lufta kundër krimit, trafikut të drogës dhe korrupsionit ka qenë ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 13:35
Në konferencën për mediat, kreu i PD, Lulzim Basha u shpreh se politikanët me pranga në duar, janë kontributi më i rëndësishëm për mirëqeverisjen. “Lufta kundër krimit, trafikut të drogës dhe korrupsionit ka qenë ...

Basha: Hetimi ynë te paraja. Do të zbulojmë vjedhjet dhe korrupsionin me vlera publike
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një deklarate për mediet tha se ka gati një platformë për kthimin e parave të vjedhura tek shqiptarët. Sipas tij, askush nuk ka për të shpëtuar.
Top Channel | 19-Jul-2019 12:20
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një deklarate për mediet tha se ka gati një platformë për kthimin e parave të vjedhura tek shqiptarët. Sipas tij, askush nuk ka për të shpëtuar.

Basha: Vjedhja dhe grabitja e pasurive dhe parave publike është e vetmja gjë që rritet përditë. Çdo gjë tjetër ka marrë fund në këtë qeverisje
DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Siç është bërë publike, qeverisja kriminale e Edi Ramës po vazhdon grabitjen dhe tjetërsimin e ekonomisë dhe pasurive publike të vendit ne anë të koncesioneve ...
Telegraf | 19-Jul-2019 14:13
DEKLARATA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Siç është bërë publike, qeverisja kriminale e Edi Ramës po vazhdon grabitjen dhe tjetërsimin e ekonomisë dhe pasurive publike të vendit ne anë të koncesioneve ...

Lulzim Basha premton hetim të pasurive të Edi Ramës
Një ditë pasi parlamenti miratoi në seancën e fundit dy kontrata koncesionare me vlerë qindra milionë euro, lideri i opozitës paralajmëroi anulimin e tyre. Lulzim Basha tha se goditja e grabitjes së pasurisë kombëtare ...
VizionPlus | 19-Jul-2019 12:54
Një ditë pasi parlamenti miratoi në seancën e fundit dy kontrata koncesionare me vlerë qindra milionë euro, lideri i opozitës paralajmëroi anulimin e tyre. Lulzim Basha tha se goditja e grabitjes së pasurisë kombëtare ...

Basha paralajmëron operacion: Do iu kthejmë paratë shqiptarëve
Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij nga selia blu deklaroi ndër të tjera se Partia Demokratike do të nisë një operacion të gjerë kundër koncesioneve të dhëna nga qeveria “Rama”. Basha theksoi se me këtë operacion ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 11:48
Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij nga selia blu deklaroi ndër të tjera se Partia Demokratike do të nisë një operacion të gjerë kundër koncesioneve të dhëna nga qeveria “Rama”. Basha theksoi se me këtë operacion ...

Basha flet për destabilizim të vendit: Do hetojmë grabitësit e Shqipërisë
Kryetari i Partisë Demokratike në një dalje për mediat tha se kapja e ekonomisë nga krimi po sjell destabilizimin total të vendit. Nga selia blu, kreu i demokratëve tha se opozita sapo të vijë në qeveri do të ndërmarrë ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 11:51
Kryetari i Partisë Demokratike në një dalje për mediat tha se kapja e ekonomisë nga krimi po sjell destabilizimin total të vendit. Nga selia blu, kreu i demokratëve tha se opozita sapo të vijë në qeveri do të ndërmarrë ...

Basha: Sapo të vijmë në pushtet, operacion i padëgjuar për koncesionet dhe zyrtarët, asnjë nuk do shpëtojë
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar se që në ditën e parë që do të vijnë në pushtet do të hetojnë zyrtarët, kontratat koncesionare apo entet që sipas kanë vjedhur paratë e shqiptarëve. Politikat kriminale të Ramës ...
Telegraf | 19-Jul-2019 12:01
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar se që në ditën e parë që do të vijnë në pushtet do të hetojnë zyrtarët, kontratat koncesionare apo entet që sipas kanë vjedhur paratë e shqiptarëve. Politikat kriminale të Ramës ...

Koncesioni Milot-Balldren, reagon Lulzim Basha: Rama po na vjedh çdo gjë që i del përpara
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar Edi Ramën për koncesionin e rrugës Milot-Balldren, që një ditë më parë u votua në Kuvend. Sipas Bashës, Rama është një hajdut psikik, që vjedh çdo gjë që i del përpara. ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 11:44
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar Edi Ramën për koncesionin e rrugës Milot-Balldren, që një ditë më parë u votua në Kuvend. Sipas Bashës, Rama është një hajdut psikik, që vjedh çdo gjë që i del përpara. ...

“Rruga e florinjtë”, Basha zbërthen skemën: Si po grabiten 256 mln €
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha foli me tone të ashpra përmes një konference për mediat nga selia blu, duke iu referuar miratimit të dhënies me koncesion të ndërtimit të rrugës Milot-Balldre një ditë më parë nga ...
Mapo | 19-Jul-2019 11:44
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha foli me tone të ashpra përmes një konference për mediat nga selia blu, duke iu referuar miratimit të dhënies me koncesion të ndërtimit të rrugës Milot-Balldre një ditë më parë nga ...

Paketa e radhës, apo një plan serioz? Basha prezanton ‘kolonat e platformës antikorrupsion’
Kryetari i Partisë Demokratike në një dalje para medias sot ka prezantuar një platformë antikorrupsioni, siç e ka quajtur ai. Pikat e saj janë solide dhe flasin për dënime të atyre që mbajnë poste publike dhe kryejnë ...
Politiko | 19-Jul-2019 16:17
Kryetari i Partisë Demokratike në një dalje para medias sot ka prezantuar një platformë antikorrupsioni, siç e ka quajtur ai. Pikat e saj janë solide dhe flasin për dënime të atyre që mbajnë poste publike dhe kryejnë ...

Akuzë e re, Basha: Edi Rama ka kapur edhe sektorin bankar
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sot qeverinë shqiptare për dy koncesionet e fundit në infrastrukturë, duke e zgjaruar gamën e akuzave në thuajse të gjithë sferën e aktiviteteve të saj. Edi Rama ...
Respublica | 19-Jul-2019 16:17
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sot qeverinë shqiptare për dy koncesionet e fundit në infrastrukturë, duke e zgjaruar gamën e akuzave në thuajse të gjithë sferën e aktiviteteve të saj. Edi Rama ...

Zëri i Amerikës hedh dyshime të forta për PPP-të e florinjta; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat
Zëri i Amerikës i ka kushtuar një shkrim të zgjeruar dy koncesioneve skandaloze, që parlamenti i kontrolluar nga votat e PS-së, miratoi dje në seancën e fundit. Bëhet fjalë për PPP-të për rrugën Milot-Balldren dhe atë ...
Gazeta55 | 19-Jul-2019 16:12
Zëri i Amerikës i ka kushtuar një shkrim të zgjeruar dy koncesioneve skandaloze, që parlamenti i kontrolluar nga votat e PS-së, miratoi dje në seancën e fundit. Bëhet fjalë për PPP-të për rrugën Milot-Balldren dhe atë ...

Basha: Rilindja e kapur nga krimi, vendi drejt destabilizimit
Kryetari i PD Lulzim Basha në një dalje publike për mediat tha se Edi Rama dhe Rilindja janë të kapur nga krimi. Basha theksoi se kontratat koncesionare janë krimi më i madh që ka bërë Edi Rama, ndërsa ka shtuar se ky ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 11:36
Kryetari i PD Lulzim Basha në një dalje publike për mediat tha se Edi Rama dhe Rilindja janë të kapur nga krimi. Basha theksoi se kontratat koncesionare janë krimi më i madh që ka bërë Edi Rama, ndërsa ka shtuar se ky ...

‘Ndiq paratë’, një plan konkret për ndryshimin e vërtetë
Nga Lulzim Basha Siç është bërë publike, qeverisja kriminale e Edi Ramës po vazhdon grabitjen dhe tjetërsimin e ekonomisë dhe pasurive publike të vendit ne anë të koncesioneve kriminale, që kanë për qëllim grabitjen e ...
Gazeta55 | 19-Jul-2019 16:09
Nga Lulzim Basha Siç është bërë publike, qeverisja kriminale e Edi Ramës po vazhdon grabitjen dhe tjetërsimin e ekonomisë dhe pasurive publike të vendit ne anë të koncesioneve kriminale, që kanë për qëllim grabitjen e ...

Rilindja nuk ndalet!!! kosto 15 milionë euro kilometri i rrugës që miratoi në Kuvend…
Pavarësisht thirrjeve paralajmëruese të FMN-së dhe Komisionit Europian, Partia Socialiste miratoi në Kuvend dy kontratat koncesionare të Partneritetit Publik-Privat për ndërtimin e dy segmenteve rrugore, Milot-Balldren ...
Standard | 19-Jul-2019 14:49
Pavarësisht thirrjeve paralajmëruese të FMN-së dhe Komisionit Europian, Partia Socialiste miratoi në Kuvend dy kontratat koncesionare të Partneritetit Publik-Privat për ndërtimin e dy segmenteve rrugore, Milot-Balldren ...

Basha shpjegon kolonat e platformës antikorrupsion të PD
Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat gjatë ditës së sotme ka treguar pikat e projektit demokrat për luftën ndaj korrupsionit. Basha tregoi kolonat e platformës antikorrupsion. “Politikanët me ...
Lajmi i Fundit | 19-Jul-2019 14:34
Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat gjatë ditës së sotme ka treguar pikat e projektit demokrat për luftën ndaj korrupsionit. Basha tregoi kolonat e platformës antikorrupsion. “Politikanët me ...

Rruga e florinjtë Milot-Balldren/ Basha: Edi Rama, grabitës psiqik
Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi koncesionet e miratuara një ditë më parë në parlament nga maxhoranca qeverisëse. Ndërsa e konsideroi Parlament, si landfill të Republikës, Basha tha se ...
Telegraf | 19-Jul-2019 11:41
Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi koncesionet e miratuara një ditë më parë në parlament nga maxhoranca qeverisëse. Ndërsa e konsideroi Parlament, si landfill të Republikës, Basha tha se ...

Basha: Politikanët me pranga, kontribut i rëndësishëm për mirëqeverisjen
Lideri i opozitës, Lulzim Basha në konferencën për shtyp, të mbajtur sot tha se, lufta kundër trafikut të drogës dhe korrupsionit është prioriteti kryesor i tyre. Basha deklaroi se, politikanët me pranga në duar, janë ...
Dritare | 19-Jul-2019 14:06
Lideri i opozitës, Lulzim Basha në konferencën për shtyp, të mbajtur sot tha se, lufta kundër trafikut të drogës dhe korrupsionit është prioriteti kryesor i tyre. Basha deklaroi se, politikanët me pranga në duar, janë ...

Basha akuzon Ramën për Milot-Balldren, ngjashëm siç u akuzua për Rrugën e Kombit
Edhe pse trashëgon të njëjtën akuzë nga vitet e pushtetit, atë për abuzimin e dyshuar me 230 milion euro në Rrugën e Kombit si ministër i Transporteve, Lulzim Basha, sot në opozitë si kreu i PD-së, akuzon kryeministrin ...
Tesheshi | 19-Jul-2019 13:19
Edhe pse trashëgon të njëjtën akuzë nga vitet e pushtetit, atë për abuzimin e dyshuar me 230 milion euro në Rrugën e Kombit si ministër i Transporteve, Lulzim Basha, sot në opozitë si kreu i PD-së, akuzon kryeministrin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved