ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 10:09

Philip Reeker: Nuk jemi krenarë me shqiptarët javët e fundit, punoni që të ndryshoni institucionet

Philip Reeker: Nuk jemi krenarë me shqiptarët javët e fundit, punoni që të ndryshoni institucionet
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker e thotë troç se Uashingtoni nuk ndihet krenar me shqiptarët për shkak të krizës së fundit politike. Gjatë një forumi të organizuar ...
Top Channel | 18-Jul-2019 21:20
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker e thotë troç se Uashingtoni nuk ndihet krenar me shqiptarët për shkak të krizës së fundit politike. Gjatë një forumi të organizuar ...

Çfarë fsheh MIRAZHI i opozitës për 30 Qershorin!
Nga Alfred Peza Sa më shumë kohë që do të kalojë nga 30 Qershori, aq më shumë shqiptarët do ta kuptojnë se pamja që u ekspozua si kauza e vërtetë e opozitës, në të vërtetë ishte thjeshtë një mirazh. Eshtë kjo arësyeja ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 22:00
Nga Alfred Peza Sa më shumë kohë që do të kalojë nga 30 Qershori, aq më shumë shqiptarët do ta kuptojnë se pamja që u ekspozua si kauza e vërtetë e opozitës, në të vërtetë ishte thjeshtë një mirazh. Eshtë kjo arësyeja ...

Reeker: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut
Shtetet e Bashkuara janë të vendosura për kthimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut. Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 19:54
Shtetet e Bashkuara janë të vendosura për kthimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut. Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip ...

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...
Ina-Online | 19-Jul-2019 01:23
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...

Reeker: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
Uashington, 18 korrik 2019 – Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje ...
Illyriapress | 19-Jul-2019 00:19
Uashington, 18 korrik 2019 – Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje ...

Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...
Gazeta Monitor | 18-Jul-2019 23:49
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...

Reeker: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...
InFokusi | 18-Jul-2019 23:41
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...

Reeker: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...
Arbresh | 18-Jul-2019 23:12
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...

Reeker: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
I pyetur nga Zëri i Amerikës mbi zhvillimet në Shqipëri, ambasadori Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk janë krenare me zhvillimet e fundit atje. Diplomati i lartë amerikan i bëri komentet dje në një forum të ...
Lajminet | 18-Jul-2019 22:52
I pyetur nga Zëri i Amerikës mbi zhvillimet në Shqipëri, ambasadori Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk janë krenare me zhvillimet e fundit atje. Diplomati i lartë amerikan i bëri komentet dje në një forum të ...

“SHBA nuk do të bëhet arbitër, punoni që të ndryshoni institucionet”
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker e thotë troç se Uashingtoni nuk ndihet krenar me shqiptarët për shkak të krizës së fundit politike. Gjatë një forumi të organizuar ...
Gazeta Dita | 18-Jul-2019 21:38
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker e thotë troç se Uashingtoni nuk ndihet krenar me shqiptarët për shkak të krizës së fundit politike. Gjatë një forumi të organizuar ...

Reeker: SHBA nuk do të bëhet arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë
Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri komentet ...
ABCNews | 18-Jul-2019 13:12
Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri komentet ...

Philip Reeker: Nuk jemi krenarë me shqiptarët javët e fundit
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker e thotë troç se Uashingtoni nuk ndihet krenar me shqiptarët për shkak të krizës së fundit politike. Gjatë një forumi të organizuar ...
Indeks Online | 18-Jul-2019 21:32
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker e thotë troç se Uashingtoni nuk ndihet krenar me shqiptarët për shkak të krizës së fundit politike. Gjatë një forumi të organizuar ...

Reeker: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut
Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të kyçen në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut, ka thënë ndihmës Sekretari ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 20:39
Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të kyçen në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut, ka thënë ndihmës Sekretari ...

Reeker: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut
Shtetet e Bashkuara janë të vendosura për kthimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut. Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip ...
Gazeta Observer | 18-Jul-2019 20:04
Shtetet e Bashkuara janë të vendosura për kthimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut. Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip ...

SHBA: S’jemi krenar me shqiptarët, por Uashingtoni nuk do bëhet arbitër i problemeve tuaja të brendshme
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 09:12
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...

Zyrtari i lartë amerikan: S’jemi krenar me shqiptarët, SHBA nuk do bëhet arbitër
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...
Top Channel | 18-Jul-2019 08:49
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...

Reeker: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...
Zeri Amerikes | 18-Jul-2019 18:51
Ndihmës Sekretari amerikan i shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Philip Reeker, tha se vazhdimi i dialogut është rruga e vetme që Kosova dhe Serbia të arrijnë një zgjidhje përfundimtare, ndërsa shtoi se ...

Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Reeker: Nuk jemi krenarë me Tiranën javët e fundit
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbiter i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ai tha se Shqipëria vazhdon të jetë një ndër aleatet më të forta të Shteteve ...
Gazeta55 | 18-Jul-2019 18:21
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbiter i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ai tha se Shqipëria vazhdon të jetë një ndër aleatet më të forta të Shteteve ...

Reeker: Kosova dhe Serbia t’i rikthehen dialogut
Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të kyçen në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut, ka thënë ndihmës Sekretari ...
Alsat-M | 18-Jul-2019 18:02
Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të kyçen në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por këtë nuk mund ta bëjnë, përderisa të dyja palët nuk vendosin t’i rikthehen dialogut, ka thënë ndihmës Sekretari ...

Marrëveshja e Brukselit e nxjerr Thaçin në pozicione kundërshtuese me amerikanët
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka përfaqësuar Kosovën në dialogun e Brukselit për normalizimin e raporteve me Serbinë, në fund të majit të këtij viti kishte thënë se në asnjë mënyrë nuk do të lejojë ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 15:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka përfaqësuar Kosovën në dialogun e Brukselit për normalizimin e raporteve me Serbinë, në fund të majit të këtij viti kishte thënë se në asnjë mënyrë nuk do të lejojë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved