ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 09:49

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 17:12
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...

Vendimi i Gjykatës për Durrësin, Meta: Rrëmujëhane, s’pati zgjedhje
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:56
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...

A ka frikë Presidenti nga Komisioni Hetimor? Ja si përgjigjet ai
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.
Top Channel | 18-Jul-2019 11:50
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.

Vendimi i Gjykatës për Durrësin, Meta: Demonstrim i rrëmujëhanes…
Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos për të drejtuar bashkinë e Durrësit. “ Çdo proces gjyqësor që vazhdon të zhvillohet është ...
Lapsi | 18-Jul-2019 13:06
Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos për të drejtuar bashkinë e Durrësit. “ Çdo proces gjyqësor që vazhdon të zhvillohet është ...

“30 qershori”, Meta: Ndërkombëtarët mund të thonë “gomari fluturon”
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...
Mapo | 18-Jul-2019 11:29
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Jo përpara 17-18 tetorit
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Ina-Online | 19-Jul-2019 01:23
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Nëse nuk gjejmë zgjidhje përpara 17-18 tetori, s’kalojëm provimin e vjeshtës
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Top Channel | 18-Jul-2019 11:25
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

‘Këto ndodhin nëpër piktura jo në politikë’/ Meta tjetër ultimatum: Do ngeli pa zgjedhje gjithëpërfshirëse
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...
Telegraf | 18-Jul-2019 11:36
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Jo përpara 17-18 tetorit
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Flaka | 18-Jul-2019 21:04
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...
Dritare | 18-Jul-2019 20:24
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...

Meta-Ramës: Nëse 13 ka dalë ters në filxhan, e ndryshojmë, por jo para 17-18 tetorit
Nga Durrësi, krye i shtetit, Ilir Meta ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama me datën e 13 tetorit. Meta shprehet se, është i gatshëm ta ndryshojë datën, por jo përpara 17-18 tetorit, kur do të jepet vendimi për çeljen ...
Dritare | 18-Jul-2019 18:26
Nga Durrësi, krye i shtetit, Ilir Meta ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama me datën e 13 tetorit. Meta shprehet se, është i gatshëm ta ndryshojë datën, por jo përpara 17-18 tetorit, kur do të jepet vendimi për çeljen ...

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
Nga Skënder Minxhozi/ Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...
Lexo | 18-Jul-2019 17:13
Nga Skënder Minxhozi/ Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...

Meta për krizën: Negocioj 13 tetorin, por nuk duhet të ngelemi në vjeshtë….
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ofruar sërish hapësira sot për liderët e politikës shqiptare që të bashkëpunohet për zgjidhjen e krizës politike në vend. Meta u prononcua për mediat nga Xhafzotaj dhe theksoi se ...
Standard | 18-Jul-2019 14:46
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ofruar sërish hapësira sot për liderët e politikës shqiptare që të bashkëpunohet për zgjidhjen e krizës politike në vend. Meta u prononcua për mediat nga Xhafzotaj dhe theksoi se ...

Meta i gatshëm të negociojë 13 tetorin, por druan “mos ngelemi në provimin e vjeshtës”
Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën që të ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2019 14:22
Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën që të ...

Presidenti Meta i jep tjetër afat Ramës për zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Telegrafi | 18-Jul-2019 11:40
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Meta: I gatshëm të ndryshoj datën e zgjedhjeve, edhe para 13 tetorit
Presidenti Ilir Meta vazhdon të këmbënguli në nevojën e mbajtjes së zgjedhjeve të trefishta në Shqipëri, për të zgjidhur sipas tij krizën politike në vend dhe ndihmuar në hapjen e negociatave të anëtarësimit mes ...
Kosova Press | 18-Jul-2019 13:39
Presidenti Ilir Meta vazhdon të këmbënguli në nevojën e mbajtjes së zgjedhjeve të trefishta në Shqipëri, për të zgjidhur sipas tij krizën politike në vend dhe ndihmuar në hapjen e negociatave të anëtarësimit mes ...

Meta, sulm egocentrik ndërkombëtarëve për 30 Qershorin: na diktuan fluturimin e gomarit, zgjidhja te unë e jo te ata
Presidenti Meta, në deklarimet e kësaj të enjteje, ka qenë sërish i ashpër me ndërkombëtarët dhe mu pse mbështetën 30 Qershorin. Sipas tij, ata, së bashku me Ramën, u diktuan shqiptarëve atë se “gomari fluturon”. “Duhet ...
Tesheshi | 18-Jul-2019 13:18
Presidenti Meta, në deklarimet e kësaj të enjteje, ka qenë sërish i ashpër me ndërkombëtarët dhe mu pse mbështetën 30 Qershorin. Sipas tij, ata, së bashku me Ramën, u diktuan shqiptarëve atë se “gomari fluturon”. “Duhet ...

A ka frikë Presidenti nga Komisioni Hetimor? Ja si përgjigjet Meta
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President. Nga qyteti i Durrësit, kreu i shtetit tha se nuk është fare i shqetësuar për nismën e maxhorancës, duke thënë se shqetësimi i ...
Lajmi i Fundit | 18-Jul-2019 13:00
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President. Nga qyteti i Durrësit, kreu i shtetit tha se nuk është fare i shqetësuar për nismën e maxhorancës, duke thënë se shqetësimi i ...

Meta: Negocioj 13 Tetorin por kam shqetësim 17-18 Tetorin
Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se Kryeministri Rama e percepton datën 13 tetor si datë tersi, por sipas tij në 30 qershor vendi nuk ka patur zgjedhje sipas kushtetutës apo sipas ligjit. Nga Xhafzotaj në Durrës, Meta ...
ABCNews | 18-Jul-2019 11:48
Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se Kryeministri Rama e percepton datën 13 tetor si datë tersi, por sipas tij në 30 qershor vendi nuk ka patur zgjedhje sipas kushtetutës apo sipas ligjit. Nga Xhafzotaj në Durrës, Meta ...

Meta: Negocioj 13 tetorin, por mos ngelemi në provimin e vjeshtës
XHAFZOTAJ Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:17
XHAFZOTAJ Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved