ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 17:13

Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët

Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
Krijuesit e aplikacionit “FaceApp”, që ndryshon fotot e përdoruesve duke i bërët e duken më të vjetër apo të rinj, e pranuan se fotot e upload-uara mund të ruhen në memorie, por këmbëngulin se të dhënat e përdoruesve ...
Top Channel | 18-Jul-2019 19:52
Krijuesit e aplikacionit “FaceApp”, që ndryshon fotot e përdoruesve duke i bërët e duken më të vjetër apo të rinj, e pranuan se fotot e upload-uara mund të ruhen në memorie, por këmbëngulin se të dhënat e përdoruesve ...

Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin rus, FaceApp
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 13:08
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

Alma Lleshi Tandili: Mbroni fëmijët nga FaceApp
Fëmijët janë kategoria më e rrezikuar nga aplikacioni FaceApp. Programi që ndryshon moshën me atë të fotografive po kritikohet së tepërmi nga ekspertët për marrjen e të dhënave dhe keq përdorimin e tyre. Nga ana tjetër ...
Telegraf | 18-Jul-2019 16:02
Fëmijët janë kategoria më e rrezikuar nga aplikacioni FaceApp. Programi që ndryshon moshën me atë të fotografive po kritikohet së tepërmi nga ekspertët për marrjen e të dhënave dhe keq përdorimin e tyre. Nga ana tjetër ...

Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
Krijuesit e aplikacionit “FaceApp”, që ndryshon fotot e përdoruesve duke i bërët e duken më të vjetër apo të rinj, e pranuan se fotot e upload-uara mund të ruhen në memorie, por këmbëngulin se të dhënat e përdoruesve ...
Ina-Online | 19-Jul-2019 01:55
Krijuesit e aplikacionit “FaceApp”, që ndryshon fotot e përdoruesve duke i bërët e duken më të vjetër apo të rinj, e pranuan se fotot e upload-uara mund të ruhen në memorie, por këmbëngulin se të dhënat e përdoruesve ...

Hoxha nga Shkupi Omer Bajrami thotë se FaceApp është haram (FOTO)
Hoxhë Omer Bajrami është duke konsideruar se aplikacioni që u bë viral duke mundësuar që të dukesh më i vjetër, është haram. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto ...
Ina-Online | 19-Jul-2019 00:47
Hoxhë Omer Bajrami është duke konsideruar se aplikacioni që u bë viral duke mundësuar që të dukesh më i vjetër, është haram. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto ...

FaceApp kthehet në problem, kërkese për hetim nga FBI
Senatori amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar në Twitter, Schumer tha ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 11:09
Senatori amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar në Twitter, Schumer tha ...

Hoxha shqiptar thotë se FaceApp është haram
Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto aplikacione nuk janë në rregull në aspektin fetar. “Aplikacionet për ndryshimin e pamjes së njeriut nga pamja reale, qoftë duke e ...
Lajminet | 18-Jul-2019 22:40
Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto aplikacione nuk janë në rregull në aspektin fetar. “Aplikacionet për ndryshimin e pamjes së njeriut nga pamja reale, qoftë duke e ...

Hoxha nga Shkupi Omer Bajrami thotë se FaceApp është haram
Hoxhë Omer Bajrami është duke konsideruar se aplikacioni që u bë viral duke mundësuar që të dukesh më i vjetër, është haram. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 22:24
Hoxhë Omer Bajrami është duke konsideruar se aplikacioni që u bë viral duke mundësuar që të dukesh më i vjetër, është haram. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto ...

Hoxha Omer Bajrami thotë se FaceApp është haram
Hoxhë Omer Bajrami është duke konsideruar se aplikacioni që u bë viral duke mundësuar që të dukesh më i vjetër, është haram. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 21:56
Hoxhë Omer Bajrami është duke konsideruar se aplikacioni që u bë viral duke mundësuar që të dukesh më i vjetër, është haram. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hoxhë Omer Bajrami ka thënë se këto ...

Kujdes nga “FaceApp” që ju plak! SHBA thotë se pas qëndrojnë rusët
Krijuesit e aplikacionit “FaceApp”, që ndryshon fotot e përdoruesve duke i bërët e duken më të vjetër apo të rinj, e pranuan se fotot e upload-uara mund të ruhen në memorie, por këmbëngulin se të dhënat e përdoruesve ...
Flaka | 18-Jul-2019 21:21
Krijuesit e aplikacionit “FaceApp”, që ndryshon fotot e përdoruesve duke i bërët e duken më të vjetër apo të rinj, e pranuan se fotot e upload-uara mund të ruhen në memorie, por këmbëngulin se të dhënat e përdoruesve ...

FaceApp përgjigjet ndaj akuzave për thyerje të privacisë
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 21:16
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...

Si do të duken aktorët e Game of Thrones kur të plaken
Aplikacioni kontrovers, FaceApp, i cili mundëson ta shihni veten se si dukeni pasi të plakeni, është shpërndarë në gjithë botën me shpejtësinë e dritës. Shumë personazhe të famshëm, tani më kanë bërë fotografi me ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 20:12
Aplikacioni kontrovers, FaceApp, i cili mundëson ta shihni veten se si dukeni pasi të plakeni, është shpërndarë në gjithë botën me shpejtësinë e dritës. Shumë personazhe të famshëm, tani më kanë bërë fotografi me ...

FaceApp, akses në të dhëna?/ Senatori amerikan: Të hetohet nga FBI!
mapo.al Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer ka kërkuar që FBI të hetojë aplikacionin “FaceApp”, duke shprehur shqetësimin ndaj mundësisë që të dhënat personale të qytetarëve t’i shkojnë Rusisë. Këtë ...
Mapo | 18-Jul-2019 09:47
mapo.al Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer ka kërkuar që FBI të hetojë aplikacionin “FaceApp”, duke shprehur shqetësimin ndaj mundësisë që të dhënat personale të qytetarëve t’i shkojnë Rusisë. Këtë ...

Mania FaceApp/ Senatori amerikan: FBI të hetojë aplikacionin
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 09:38
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

FaceApp përgjigjet ndaj akuzave për thyerje të privacisë
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...
Gazeta Monitor | 18-Jul-2019 18:24
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...

FaceApp tashmë ka qasje në fotografitë dhe emrat e 150 milionë njerëzve
Gjithkush i ka parë miqtë e tyre duke postuar fotografi që duken të plakur. FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar pamjet e tyre të fytyrës, por në të njëjtën kohë, njerëzit i kanë dhënë aplikacionit fuqinë ...
Telegrafi | 18-Jul-2019 11:50
Gjithkush i ka parë miqtë e tyre duke postuar fotografi që duken të plakur. FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar pamjet e tyre të fytyrës, por në të njëjtën kohë, njerëzit i kanë dhënë aplikacionit fuqinë ...

FaceApp përgjigjet ndaj akuzave për thyerje të privacisë
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...
InFokusi | 18-Jul-2019 18:14
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...

FaceApp përgjigjet ndaj akuzave
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...
Zeri | 18-Jul-2019 17:40
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...

FaceApp përgjigjet ndaj akuzave për thyerje të privacisë
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 17:37
Nëse shikoni nëpër fotot e miqve në media sociale do të vëreni se shumica kanë postuar foto se si do të duken kur janë më të moshuar. Kjo përshkak se aplikacioni FaceApp tani është bërë një trend global dhe të gjithë po ...

Paralajmërohet rrezik nga FaceApp, kërkohet hetim nga FBI
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...
Prive | 18-Jul-2019 16:58
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved