ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 09:49

KPA mbyll shqyrtimin për gjyqtaren Nertina Kosova

KPA mbyll shqyrtimin për gjyqtaren Nertina Kosova
Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA pasi u njoh me qëndrimet e Komisionerit Publik Florian Ballhysa dhe gjyqtares Nertina Kosova lidhur me analizën financiare paraprake me të cilën i njohur në seancën e 12 korrikut, ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 14:34
Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA pasi u njoh me qëndrimet e Komisionerit Publik Florian Ballhysa dhe gjyqtares Nertina Kosova lidhur me analizën financiare paraprake me të cilën i njohur në seancën e 12 korrikut, ...

Kandidati për kryeprokuror në filtrat e Vettingut, çfarë iu gjet
mapo.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi seancën dëgjimore me kandidatin për Kryeprokuror, Olsian Çelën. Hetimi për prokurorin e Krimeve të Rënda është kryer në të tre kriteret e rivlerësimit, atë të ...
Mapo | 19-Jul-2019 12:24
mapo.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi seancën dëgjimore me kandidatin për Kryeprokuror, Olsian Çelën. Hetimi për prokurorin e Krimeve të Rënda është kryer në të tre kriteret e rivlerësimit, atë të ...

Kandidati për prokuror i Përgjithshëm drejt konfirmimit
Prokurori i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Olsian Çela, njëherësh edhe kandidat për postin e prokurorit të Përgjithshëm, i është nënshtruar sot procesit të rivlerësimit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Në ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 12:01
Prokurori i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Olsian Çela, njëherësh edhe kandidat për postin e prokurorit të Përgjithshëm, i është nënshtruar sot procesit të rivlerësimit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Në ...

Kandidati për kryeprokuror “i pastër”, duartrokitje për drejtuesin e akuzës në Krujë
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi këtë të premte seancën dëgjimore edhe me prokurorin Olsjan Çela. Ai është një nga 4 kandidatet per postin e prokurorit të përgjithshëm. Çela iu nënshtrua verifikimit për të ...
VizionPlus | 19-Jul-2019 15:05
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi këtë të premte seancën dëgjimore edhe me prokurorin Olsjan Çela. Ai është një nga 4 kandidatet per postin e prokurorit të përgjithshëm. Çela iu nënshtrua verifikimit për të ...

Kandidati për Kryeprokuror Olsian Çela, në “sitën” e vettingut
Kandidati për Prokuror të Përgjithshëm Olsian Çela ka dalë sot përpara vettingut, ku është vlerësuar për të tre kriteret. Ai nuk ka qenë i shoqëruar me avokat në seancën dëgjimore.
Top Channel | 19-Jul-2019 10:50
Kandidati për Prokuror të Përgjithshëm Olsian Çela ka dalë sot përpara vettingut, ku është vlerësuar për të tre kriteret. Ai nuk ka qenë i shoqëruar me avokat në seancën dëgjimore.

Kushtetuesja “ha koka” gjyqtarësh, vetëm një kandidate i ka mbijetuar vetingut
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtaren e Tiranës Anila Guri (Kristani), njëkohësisht kandidate për Gjykatën Kushtetuese. Për të, komisionerët thanë se kishte probleme tek deklarimi i pasurisë. ...
VizionPlus | 19-Jul-2019 12:13
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtaren e Tiranës Anila Guri (Kristani), njëkohësisht kandidate për Gjykatën Kushtetuese. Për të, komisionerët thanë se kishte probleme tek deklarimi i pasurisë. ...

Prokurori i Krimeve të Rënda, Olsian Çela, sot në sitën e Vetingut
TIRANE Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvillojë një seancë dëgjimore për subjektin e rivlerësimit Olsian Çela, prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë për Krime të Rënda. Trupa Gjykuese e cila do të ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 10:40
TIRANE Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvillojë një seancë dëgjimore për subjektin e rivlerësimit Olsian Çela, prokuror pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë për Krime të Rënda. Trupa Gjykuese e cila do të ...

Shkarkohet kandidatja për në Kushtetuese, Anila Guri
Kandidatja për në Gjykatën Kushtetuese dhe gjyqtarja pranë Gjykatës së Tiranës, Anila Guri (Kristani) u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK, pas gjetjeve të disa problemeve mbi pasurinë. KPK bëri me ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 09:59
Kandidatja për në Gjykatën Kushtetuese dhe gjyqtarja pranë Gjykatës së Tiranës, Anila Guri (Kristani) u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK, pas gjetjeve të disa problemeve mbi pasurinë. KPK bëri me ...

Kandidati për kryeprokuror del për Vetting
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi seancën dëgjimore me kandidatin për Kryeprokuror, Olsian Çelën. Hetimi për prokurorin e Krimeve të Rënda është kryer në të tre kriteret e rivlerësimit, atë të pasurisë, ...
ABCNews | 19-Jul-2019 13:36
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi seancën dëgjimore me kandidatin për Kryeprokuror, Olsian Çelën. Hetimi për prokurorin e Krimeve të Rënda është kryer në të tre kriteret e rivlerësimit, atë të pasurisë, ...

Ngec në vetting,shkarkohet gjyqtarja e Gjykatës Tiranë Anila Guri
KPK ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës Anila Guri. Gjyqtarja Guri ishte kandidate për në Gjykatën Kushtetuese. KPK konkludoi se gjyqtarja ka probleme me pasurinë. KPK bëri me dije se problemet e ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 09:53
KPK ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës Anila Guri. Gjyqtarja Guri ishte kandidate për në Gjykatën Kushtetuese. KPK konkludoi se gjyqtarja ka probleme me pasurinë. KPK bëri me dije se problemet e ...

Kandidati për kryeprokuror del në Vetting
Aktualisht para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka dalë prokurori i Krimeve të Rënda Olsian Çela, kandidat për Prokuror të Përgjithshëm. Kryesues i trupit gjykues është Lulzim Hamitaj, relator Olsi Komici, ndërsa ...
ABCNews | 19-Jul-2019 11:36
Aktualisht para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka dalë prokurori i Krimeve të Rënda Olsian Çela, kandidat për Prokuror të Përgjithshëm. Kryesues i trupit gjykues është Lulzim Hamitaj, relator Olsi Komici, ndërsa ...

KPK vijon me shkarkimet
Pas shkarkimit ditën e djeshme të kandidatit për në Gjykatën Kushtetuese Ilir Mustafaj, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar mëngjesin e sotëm gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës Anila Guri Kristani, gjithashtu ...
ABCNews | 19-Jul-2019 11:24
Pas shkarkimit ditën e djeshme të kandidatit për në Gjykatën Kushtetuese Ilir Mustafaj, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar mëngjesin e sotëm gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës Anila Guri Kristani, gjithashtu ...

KPK konfirmon në detyrë prokurorin Petrit Çano
Drejtuesi i Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano u konfirmua nga Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, në përfundim të hetimit administrative për të tre kriteret e rivlerësimit. Trupa gjyqësore drejtohej nga Olsi Komici, ...
GazetaTema | 19-Jul-2019 09:51
Drejtuesi i Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano u konfirmua nga Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, në përfundim të hetimit administrative për të tre kriteret e rivlerësimit. Trupa gjyqësore drejtohej nga Olsi Komici, ...

Kandidati për kryeprokuror, Olsian Çela, kalon në “sitën” e Vetting-ut
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) do të zhvillojë një seancë dëgjimore me prokurorin pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, Olsian Çela, i cili është njëherësh edhe kandidat për Prokurorinë e ...
Lapsi | 19-Jul-2019 11:10
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) do të zhvillojë një seancë dëgjimore me prokurorin pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, Olsian Çela, i cili është njëherësh edhe kandidat për Prokurorinë e ...

Kandidati për kryeprokuror Olsian Çela përballet me vetingun
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Olsian Çela, njëherazi rivali kryesor i Arta Markut në garën për Prokuror të Përgjithshëm. u përball me Komisionin e Pavarur ...
Reporter | 19-Jul-2019 16:46
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Olsian Çela, njëherazi rivali kryesor i Arta Markut në garën për Prokuror të Përgjithshëm. u përball me Komisionin e Pavarur ...

Në “Vetting” kandidati për Prokuror të Përgjithshëm, Çeka
Prokurori i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Olsian Çela, njëherësh edhe kandidat për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, i është nënshtruar sot procesit të rivlerësimit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Në ...
RTSH | 19-Jul-2019 14:01
Prokurori i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Olsian Çela, njëherësh edhe kandidat për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, i është nënshtruar sot procesit të rivlerësimit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Në ...

KPA mbyll shqyrtimin për gjyqtaren Nertina Kosova
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA pasi u njoh me qëndrimet e Komisionerit Publik Florian Ballhysa dhe gjyqtares Nertina ...
Reporter | 19-Jul-2019 12:44
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA pasi u njoh me qëndrimet e Komisionerit Publik Florian Ballhysa dhe gjyqtares Nertina ...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë Krujë
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës Petrit Çano. KPK, pasi analizoi të tri kriteret, pastërtinë e figurës, pasurinë dhe lidhjet e mundshme kriminale, ...
BalkanWeb | 19-Jul-2019 09:38
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës Petrit Çano. KPK, pasi analizoi të tri kriteret, pastërtinë e figurës, pasurinë dhe lidhjet e mundshme kriminale, ...

Vettingu/ Shkarkohet kandidatja për në Kushtetuese
mapo.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar gjyqtaren, njëherazi kandidate për në Gjykatën Kushtetuese, Anila Kristani. Trupa e KPK e përbërë nga Olsi Komici, Suela Zhegu dhe Lulzim Hamitaj, ka gjetur ...
Mapo | 19-Jul-2019 09:41
mapo.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar gjyqtaren, njëherazi kandidate për në Gjykatën Kushtetuese, Anila Kristani. Trupa e KPK e përbërë nga Olsi Komici, Suela Zhegu dhe Lulzim Hamitaj, ka gjetur ...

Profesional dhe me figurë të pastër, prokurori Çano kalon vettingun
Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës Petrit Çano. Më herët prokurori Çano u përball në seancat e para të vettingut me dyshimet për pamjaftueshmëri financiare për ...
Top Channel | 19-Jul-2019 09:36
Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës Petrit Çano. Më herët prokurori Çano u përball në seancat e para të vettingut me dyshimet për pamjaftueshmëri financiare për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved