ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 10:19

Juventus-Ajax, dita kur Barcelona “humbi” De Ligt

Juventus-Ajax, dita kur Barcelona “humbi” De Ligt
Ka dyer që hapen në jetët e të gjithëve, por ajo e Matthijs de Ligt daton më 16 prill, kur futbollisti holandez shënoi golin në “Allianz Stadium”, për të eliminuar Juventus nga çerekfinalja e Champions League. Një ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 10:27
Ka dyer që hapen në jetët e të gjithëve, por ajo e Matthijs de Ligt daton më 16 prill, kur futbollisti holandez shënoi golin në “Allianz Stadium”, për të eliminuar Juventus nga çerekfinalja e Champions League. Një ...

Shifrat: Juve zyrtarizon De Ligt, operacion i frikshëm financiar
Matthijs de Ligt është prej sot edhe zyrtarisht një futbollist i Juventusit, sepse klubi bardhezi ka lajmëruar blerjen e mbrojtësit të talentuar, pas kalimit të kontrolleve mjekësore dhe firmave në kontratë. ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 10:19
Matthijs de Ligt është prej sot edhe zyrtarisht një futbollist i Juventusit, sepse klubi bardhezi ka lajmëruar blerjen e mbrojtësit të talentuar, pas kalimit të kontrolleve mjekësore dhe firmave në kontratë. ...

Zyrtare: De Ligt lojtar i ri i Juventusit, italianët zbulojnë shifrën e transferimit
Juventusi ka zyrtarizuar tashmë mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt, si lojtarin e tyre më të ri. De Ligt arriti dje (e mërkurë) në Itali dhe kreu me sukses testet mjekësore te klubi i madh italian. Sot (e enjte) ...
Telegrafi | 18-Jul-2019 09:31
Juventusi ka zyrtarizuar tashmë mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt, si lojtarin e tyre më të ri. De Ligt arriti dje (e mërkurë) në Itali dhe kreu me sukses testet mjekësore te klubi i madh italian. Sot (e enjte) ...

Zyrtare: De Ligt lojtar i Juventus
19-vjeçari Matthijs de Ligt është transferuar te kampioni i Serisë A, pasi që sezonin e kaluar u bë njëri ndër mbrojtësit më të vlerësuar në Evropë. Kompletimin e transferimit të tij e konfirmoi faqja zyrtare e Ajaxit, ...
PortaliOnline | 18-Jul-2019 12:13
19-vjeçari Matthijs de Ligt është transferuar te kampioni i Serisë A, pasi që sezonin e kaluar u bë njëri ndër mbrojtësit më të vlerësuar në Evropë. Kompletimin e transferimit të tij e konfirmoi faqja zyrtare e Ajaxit, ...

Barça tregon të vërtetën se pse nuk bleu De Ligt
Opsioni i De Ligt u zhduk një herë e përgjithmonë nga horizonti i blaugranasve. Mbrojtësi holandez iu bashkua Juventus. Megjithatë ka disa motive të tjerë pse Barcelona nuk arriti të blejë mbrojtësin. Si fillim ...
RTSH | 18-Jul-2019 11:40
Opsioni i De Ligt u zhduk një herë e përgjithmonë nga horizonti i blaugranasve. Mbrojtësi holandez iu bashkua Juventus. Megjithatë ka disa motive të tjerë pse Barcelona nuk arriti të blejë mbrojtësin. Si fillim ...

Tottenhami e ka të vështirë të vendos mes Hysajt dhe Florenzit
Juventus kanë përfunduar blerjen e Matthijs de Ligt nga Ajax këtë mëngjes, duke shtuar se PSG dhe Barcelona kanë synuar listën e tyre tashmë mbresëlënëse të lojtarëve. Megjithatë, a mund të ketë një tjetër nënshkrime të ...
GazetaBlic | 18-Jul-2019 11:21
Juventus kanë përfunduar blerjen e Matthijs de Ligt nga Ajax këtë mëngjes, duke shtuar se PSG dhe Barcelona kanë synuar listën e tyre tashmë mbresëlënëse të lojtarëve. Megjithatë, a mund të ketë një tjetër nënshkrime të ...

Zyrtare, De Ligt është futbollist i Juventusit, italianët paguan 75 mln euro për qendërmbrojtësin
Matthijs de Ligt është prej sot edhe zyrtarisht një futbollist i Juventusit, sepse klubi bardhezi ka lajmëruar blerjen e mbrojtësit të talentuar, pas kalimit të kontrolleve mjekësore dhe firmave në kontratë. ...
Lexo | 18-Jul-2019 11:13
Matthijs de Ligt është prej sot edhe zyrtarisht një futbollist i Juventusit, sepse klubi bardhezi ka lajmëruar blerjen e mbrojtësit të talentuar, pas kalimit të kontrolleve mjekësore dhe firmave në kontratë. ...

7 arsyet pse Barcelona nuk e transferoi De Ligtin
19-vjeçari u zyrtarizua si lojtar i ‘Bardhezinjëve’ pak momente më parë dhe ka disa arsye pse ai nuk u bashkua me ish-shokun e tij te Ajax, Frenkie de Jong në ‘Camp Nou’. Më poshtë ua përcjell shtatë arsyet pse nuk ...
Lajminet | 18-Jul-2019 11:09
19-vjeçari u zyrtarizua si lojtar i ‘Bardhezinjëve’ pak momente më parë dhe ka disa arsye pse ai nuk u bashkua me ish-shokun e tij te Ajax, Frenkie de Jong në ‘Camp Nou’. Më poshtë ua përcjell shtatë arsyet pse nuk ...

De Light në Juventus, Bonucci pëlqen fotografitë e lojtarëve të City dhe PSG
Kapiteni i Ajax, Matthijs de Ligt, ka nënshkruar zyrtarisht transferin tek Juventusi. Matthijs de Ligt nënshkruan me Juventusin Pas ardhjes së tij, Leonardo Bonucci ka filluar të pëlqej fotografitë e lojtarëve të City-t ...
Klan Kosova | 18-Jul-2019 11:05
Kapiteni i Ajax, Matthijs de Ligt, ka nënshkruar zyrtarisht transferin tek Juventusi. Matthijs de Ligt nënshkruan me Juventusin Pas ardhjes së tij, Leonardo Bonucci ka filluar të pëlqej fotografitë e lojtarëve të City-t ...

Pogba mund t’i bashkohet Juventusit, zbulohet një detaj interesant
Mbrojtësi i Ajaxi, De Ligt sot dhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje me skuadrën e Juventusit. Ish-kapiteni holandez do të vesh fanellën e ‘Zonjës së Vjetër’ për shumën 67.5 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Skuadra e ...
GazetaBlic | 18-Jul-2019 10:58
Mbrojtësi i Ajaxi, De Ligt sot dhe zyrtarisht ka arritur marrëveshje me skuadrën e Juventusit. Ish-kapiteni holandez do të vesh fanellën e ‘Zonjës së Vjetër’ për shumën 67.5 milionë euro, shkruan GazetaBlic. Skuadra e ...

Matthijs de Ligt bëhet mbrojtësi më i paguar në botë
Matthijs de Ligt (ende pa mbushur 20-vjeç) ka kaluar kontrollet mjekësore në Torino dhe do të nënshkruajë një kontratë pesë vjeçare me Juventus. Mbrojtësi holandez nuk mund të largohet nëse një klub tjetër nguron të ...
InFokusi | 18-Jul-2019 10:27
Matthijs de Ligt (ende pa mbushur 20-vjeç) ka kaluar kontrollet mjekësore në Torino dhe do të nënshkruajë një kontratë pesë vjeçare me Juventus. Mbrojtësi holandez nuk mund të largohet nëse një klub tjetër nguron të ...

E bleu për 18 milionë euro para dy javësh, tash Juve kërkon 40 milionë euro nga Milani për Demiral
Milani vazhdon të insistojë për shërbimet e Merih Demiral, mirëpo Juventusi kërkon 40 milionë euro për mbrojtësin. Gianluca Di Marzio njofton se interesimi i Rossonerëve është real dhe bisedimet me Bianconerët po ...
Telegrafi | 18-Jul-2019 00:49
Milani vazhdon të insistojë për shërbimet e Merih Demiral, mirëpo Juventusi kërkon 40 milionë euro për mbrojtësin. Gianluca Di Marzio njofton se interesimi i Rossonerëve është real dhe bisedimet me Bianconerët po ...

Milani po përgatit marrëveshjen e re për Bonaventuran
Para pak çastesh skuadra e Juventusit, ka njoftuar se kanë finalizuar marrëveshjen e shumë përmendur me mbrojtësin, De Ligt. Sot dhe zyrtarisht De Ligt do të vesh fanellën e famshme të ‘Zonjës së Vjetër’, shkruan ...
GazetaBlic | 18-Jul-2019 10:15
Para pak çastesh skuadra e Juventusit, ka njoftuar se kanë finalizuar marrëveshjen e shumë përmendur me mbrojtësin, De Ligt. Sot dhe zyrtarisht De Ligt do të vesh fanellën e famshme të ‘Zonjës së Vjetër’, shkruan ...

Plasin të qeshurat, Ancelotti si ‘gazetar’ tallet me Insignen
Para pak çastesh skuadra e Juventusit, ka njoftuar se kanë arritur akordin përfundimtar me mbrojtësin, De Ligt. Holandezi u bashkua me ‘Zebrat’, pas një sfide të gjatë për shumën 67.5 milionë euro, shkruan GazetaBlic. ...
GazetaBlic | 18-Jul-2019 10:01
Para pak çastesh skuadra e Juventusit, ka njoftuar se kanë arritur akordin përfundimtar me mbrojtësin, De Ligt. Holandezi u bashkua me ‘Zebrat’, pas një sfide të gjatë për shumën 67.5 milionë euro, shkruan GazetaBlic. ...

Zyrtare: De Ligt lojtar i ri i Juventusit, italianët zbulojnë shifrën e transferimit
Juventusi ka zyrtarizuar tashmë mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt, si lojtarin e tyre më të ri. De Ligt arriti dje (e mërkurë) në Itali dhe kreu me sukses testet mjekësore te klubi i madh italian. Sot (e enjte) ...
E Dua Sportin | 18-Jul-2019 09:59
Juventusi ka zyrtarizuar tashmë mbrojtësin holandez, Matthijs de Ligt, si lojtarin e tyre më të ri. De Ligt arriti dje (e mërkurë) në Itali dhe kreu me sukses testet mjekësore te klubi i madh italian. Sot (e enjte) ...

Zyrtare: Kompletohet transferimi i De Ligtit në Juventus
19-vjeçari Matthijs de Ligt është transferuar te kampioni i Serisë A, pasi që sezonin e kaluar u bë njëri ndër mbrojtësit më të vlerësuar në Evropë. Kompletimin e transferimit të tij e konfirmoi faqja zyrtare e Ajaxit, ...
Lexo | 18-Jul-2019 09:57
19-vjeçari Matthijs de Ligt është transferuar te kampioni i Serisë A, pasi që sezonin e kaluar u bë njëri ndër mbrojtësit më të vlerësuar në Evropë. Kompletimin e transferimit të tij e konfirmoi faqja zyrtare e Ajaxit, ...

Shtatë arsye pse Barcelona nuk ka nënshkruar me De Ligt: Nga pagat e tij, te Raiola, dëshira dhe dobësitë që i ka holandezi
Barcelona e donte atë, por në fund Matthijs de Ligt vendosi të nënshkruante për Juventusin. 19-vjeçari ka kaluar në Torino dhe ka disa arsye pse ai nuk u bashkua me ish- shokun e tij të Ajax , Frenkie de Jong në Camp ...
Telegrafi | 17-Jul-2019 22:47
Barcelona e donte atë, por në fund Matthijs de Ligt vendosi të nënshkruante për Juventusin. 19-vjeçari ka kaluar në Torino dhe ka disa arsye pse ai nuk u bashkua me ish- shokun e tij të Ajax , Frenkie de Jong në Camp ...

Zyrtare, De Ligt vesh fanellën e Juventusit
Matijs de Ligt është zyrtarisht futbollist i Juventusit. Klubi bardhezi, nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka zbuluar të gjitha detajet e kontratës me qendërmbrojtësin holandez, i cili konsiderohet një goditje e madhe ...
Alsat-M | 18-Jul-2019 09:47
Matijs de Ligt është zyrtarisht futbollist i Juventusit. Klubi bardhezi, nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka zbuluar të gjitha detajet e kontratës me qendërmbrojtësin holandez, i cili konsiderohet një goditje e madhe ...

Juventusi, ekipi favorit për të triumfuar në Ligën e Kampionëve
Kompania më e njohur e basteve ”bet365”’ e ka bërë Juven si favoritin kryesore për të triumfuar në Ligën e Kampionëve me koeficientin që ka rënë në 11.0 pas transferimit të 19-vjeçarit. Tani nën drejtimin e Maurizio ...
Lajminet | 18-Jul-2019 09:47
Kompania më e njohur e basteve ”bet365”’ e ka bërë Juven si favoritin kryesore për të triumfuar në Ligën e Kampionëve me koeficientin që ka rënë në 11.0 pas transferimit të 19-vjeçarit. Tani nën drejtimin e Maurizio ...

Pamje: Juventus i uron mirëseardhje De Ligt-it në një formë të veçantë
Para pak çastesh skuadra e Juventusit, ka njoftuar se kanë finalizuar marrëveshjen e shumë përmendur me mbrojtësin, De Ligt. Sot dhe zyrtarisht De Ligt do të vesh fanellën e famshme të ‘Zonjës së Vjetër’, shkruan ...
GazetaBlic | 18-Jul-2019 09:46
Para pak çastesh skuadra e Juventusit, ka njoftuar se kanë finalizuar marrëveshjen e shumë përmendur me mbrojtësin, De Ligt. Sot dhe zyrtarisht De Ligt do të vesh fanellën e famshme të ‘Zonjës së Vjetër’, shkruan ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved