ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/12/2019 17:33

U shkarkua nga KPK, gjyqtari i Tiranës: Sot humbi vendi, jo unë! Isha i vetmi me titullin “Prof. Dr.”

U shkarkua nga KPK, gjyqtari i Tiranës: Sot humbi vendi, jo unë! Isha i vetmi me titullin “Prof. Dr.”
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafajn, që prej më shumë se një viti, ishtë në pritje për t’u bërë gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese. Gjatë seancës dëgjimore, ...
Lapsi | 18-Jul-2019 12:08
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafajn, që prej më shumë se një viti, ishtë në pritje për t’u bërë gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese. Gjatë seancës dëgjimore, ...

Kandidati i Kushtetueses ‘ngel’ në vetting, Ilir Mustafaj: Do ankimoj vendimin
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj. Prej më shumë se një viti, Mustafaj ishte në pritje për tu bërë gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 18-Jul-2019 10:09
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj. Prej më shumë se një viti, Mustafaj ishte në pritje për tu bërë gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese.

Shkarkohet kandidati për Kushtetuesen, Mustafaj: Humbi vendi, jo unë
mapo.al Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Tiranës, Ilir Mustafaj, njëherazi dhe pedagog, i cili kandidonte për Gjykatën Kushtetuese. Vendimi u dha sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Menjëherë pas vendimit ...
Mapo | 18-Jul-2019 10:23
mapo.al Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Tiranës, Ilir Mustafaj, njëherazi dhe pedagog, i cili kandidonte për Gjykatën Kushtetuese. Vendimi u dha sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Menjëherë pas vendimit ...

Vettingu deri tash ka shkarkuar 66 gjyqtarë e prokurorë
Shkon në 66 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga vettingu. Kjo e enjte nisi me shkarkimin e kandidatit për gjykatë kushtetuese Ilir Mustafaj i cili sipas vettingut kishte probleme me pasurinë. Mustafaj ...
InFokusi | 18-Jul-2019 12:32
Shkon në 66 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga vettingu. Kjo e enjte nisi me shkarkimin e kandidatit për gjykatë kushtetuese Ilir Mustafaj i cili sipas vettingut kishte probleme me pasurinë. Mustafaj ...

Kandidatja për SPAK-un kalon vetingun, lot gëzimi në sallë
mapo.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë Prokuroren e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Elida Kaçkini. KPK ra dakord sa i përket pastërtisë së figurës dhe profesionalizmit të saj. Po ...
Mapo | 18-Jul-2019 09:56
mapo.al Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë Prokuroren e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Elida Kaçkini. KPK ra dakord sa i përket pastërtisë së figurës dhe profesionalizmit të saj. Po ...

Vettingu deri tash ka shkarkuar 66 gjyqtarë e prokurorë
Shkon në 66 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga vettingu. Kjo e enjte nisi me shkarkimin e kandidatit për gjykatë kushtetuese Ilir Mustafaj i cili sipas vettingut kishte probleme me pasurinë. Mustafaj ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2019 11:50
Shkon në 66 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga vettingu. Kjo e enjte nisi me shkarkimin e kandidatit për gjykatë kushtetuese Ilir Mustafaj i cili sipas vettingut kishte probleme me pasurinë. Mustafaj ...

Vettingu deri tash ka shkarkuar 66 gjyqtarë e prokurorë
Mustafaj është gjyqtar i Gjykatës së Tiranës ndërsa prej më shumë se një viti ishte në pritje për t’u bërë gjyqtar Kushtetuese. Gjatë seancës dëgjimore Mustafaj kërkoi dhe ndërrimin e trupit gjykues për shkak të ...
Lajminet | 18-Jul-2019 11:44
Mustafaj është gjyqtar i Gjykatës së Tiranës ndërsa prej më shumë se një viti ishte në pritje për t’u bërë gjyqtar Kushtetuese. Gjatë seancës dëgjimore Mustafaj kërkoi dhe ndërrimin e trupit gjykues për shkak të ...

Vettingu deri tash ka shkarkuar 66 gjyqtarë e prokurorë
Shkon në 66 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga vettingu. Kjo e enjte nisi me shkarkimin e kandidatit për gjykatë kushtetuese Ilir Mustafaj i cili sipas vettingut kishte probleme me pasurinë. Mustafaj ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 11:40
Shkon në 66 numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve të shkarkuar nga vettingu. Kjo e enjte nisi me shkarkimin e kandidatit për gjykatë kushtetuese Ilir Mustafaj i cili sipas vettingut kishte probleme me pasurinë. Mustafaj ...

Konfirmohet në detyre prokurorja që kandidon edhe për SPAK
Prokurorja Elida Kaçkini rikonfirmohet në detyrë nga Komisioni I Pavarur I Kualifikimit. Kaçkini kaloi provën e vettingun dhe tashmë aspiron të jetë anëtarë e e SPAK pasi është përzgjedhur në listën e 15 kandidateve nga ...
Medial | 18-Jul-2019 11:36
Prokurorja Elida Kaçkini rikonfirmohet në detyrë nga Komisioni I Pavarur I Kualifikimit. Kaçkini kaloi provën e vettingun dhe tashmë aspiron të jetë anëtarë e e SPAK pasi është përzgjedhur në listën e 15 kandidateve nga ...

Shkarkohet nga KPK prokurori Ardian Ylli, drejtuesi i Prokurorisë së Vlorës
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës Ardian Ylli, pas ...
Reporter | 18-Jul-2019 11:16
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë së Vlorës Ardian Ylli, pas ...

Problemet me pasurinë, KPK shkarkon gjyqtarin Ilir Mustafaj
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kandidati për në Gjykatën Kushtetuese Ilir Mustafaj u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas rivlerësimit vetëm ...
Reporter | 18-Jul-2019 11:00
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kandidati për në Gjykatën Kushtetuese Ilir Mustafaj u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas rivlerësimit vetëm ...

Konfirmohet në detyre prokurorja që kandidon edhe për SPAK
Prokurorja Elida Kaçkini rikonfirmohet në detyrë nga Komisioni I Pavarur I Kualifikimit. Kaçkini kaloi provën e vettingun dhe tashmë aspiron të jetë anëtarë e e SPAK pasi është përzgjedhur në listën e 15 kandidateve nga ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 09:56
Prokurorja Elida Kaçkini rikonfirmohet në detyrë nga Komisioni I Pavarur I Kualifikimit. Kaçkini kaloi provën e vettingun dhe tashmë aspiron të jetë anëtarë e e SPAK pasi është përzgjedhur në listën e 15 kandidateve nga ...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Tiranës, Ilir Mustafaj
Tiranë, 18 korrik 2019 – Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) e ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj. Vendimin e KPK-së e ka lexuar kryesuesi i trupit gjykues, Lulzim Hamitaj.. “Trupi gjykues ...
Illyriapress | 18-Jul-2019 10:47
Tiranë, 18 korrik 2019 – Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) e ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj. Vendimin e KPK-së e ka lexuar kryesuesi i trupit gjykues, Lulzim Hamitaj.. “Trupi gjykues ...

Konfirmohet nga KPK kandidatja për SPAK Elida Kaçkini
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të kandidates për Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, ...
Reporter | 18-Jul-2019 10:47
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të kandidates për Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, ...

Kalon vettingu kandidatja e SPAK-ut
Elida Kackini, prokurorja e Tiranës u konfirmua nga Vettingu ditën e enjte duke siguruar një pozitë të favorshme edhe si kandidate për prokurorinë e posaçme SPAK. Zonja Kackini është e 11-ta në listën e prokurorëve që ...
Medial | 18-Jul-2019 10:47
Elida Kackini, prokurorja e Tiranës u konfirmua nga Vettingu ditën e enjte duke siguruar një pozitë të favorshme edhe si kandidate për prokurorinë e posaçme SPAK. Zonja Kackini është e 11-ta në listën e prokurorëve që ...

Nuk kalon vetingun, shkarkohet drejtuesi i Prokurorisë Vlorë, Ardian Ylli
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të Drejtuesi të Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, Ardian Ylli. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi një seancë ...
Lexo | 18-Jul-2019 10:47
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të Drejtuesi të Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, Ardian Ylli. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi një seancë ...

Kandidati i Kushtetueses ‘ngel’ në Vetting
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj. Prej më shumë se një viti, Mustafaj ishte në pritje për tu bërë gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese. Gjatë seancës dëgjimore ...
Klan Kosova | 18-Jul-2019 10:33
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Ilir Mustafaj. Prej më shumë se një viti, Mustafaj ishte në pritje për tu bërë gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese. Gjatë seancës dëgjimore ...

Ilir Mustafaj i indinjuar pas shkarkimit: Sot humbi vendi dhe Gjykata Kushtetuese
Gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, i cili është dhe kandidat për anëtar në Gjykatën Kushtetuese, Ilir Mustafaj kundërshtoi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili e shkarkoi nga detyra. ” Me vendimin e ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 09:20
Gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, i cili është dhe kandidat për anëtar në Gjykatën Kushtetuese, Ilir Mustafaj kundërshtoi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili e shkarkoi nga detyra. ” Me vendimin e ...

Pasuria shkarkon gjyqtarin kandidat për në Kushtetuese
Një nga kandidatët për anëtar në Gjykatën Kushtetuese nuk është konfirmuar në detyre nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Ilir Mustafaj, aktualisht gjyqtar i Gjykatës së rrethit Tiranë, nuk e ka kaluar vettingun për ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 09:32
Një nga kandidatët për anëtar në Gjykatën Kushtetuese nuk është konfirmuar në detyre nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Ilir Mustafaj, aktualisht gjyqtar i Gjykatës së rrethit Tiranë, nuk e ka kaluar vettingun për ...

Konfirmohet në detyrë prokurorja Elisa Kaçkini
Tiranë, 18 korrik 2019 – Prokurorja e Tiranës Elisa Kaçkini është konfirmuar në këtë detyrë. Pas analizimit të fakteve dhe provave për ligjshmërinë e pasurisë dhe kriterit etik e profesional, KPK konfirmoi në detyrë ...
Illyriapress | 18-Jul-2019 10:29
Tiranë, 18 korrik 2019 – Prokurorja e Tiranës Elisa Kaçkini është konfirmuar në këtë detyrë. Pas analizimit të fakteve dhe provave për ligjshmërinë e pasurisë dhe kriterit etik e profesional, KPK konfirmoi në detyrë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved