ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:05

Lidhja me rusët, SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë

Lidhja me rusët, SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
mapo.al Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen ...
Mapo | 18-Jul-2019 21:15
mapo.al Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen ...

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 19:00
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 16:45
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...

Grindja SHBA-Turqi p?r shkak t? sistemit rus t? raketave
Prej muajsh SHBA dhe Turqia grinden p?r shkak t? sistemit rus t? mbrojtjes nga raketat. Meqen?se Turqia tani ka marr? pjes?n e par? t? k?tij furnizimi rus, SHBA ka reaguar me masa konkrete SHBA reagoi seriozisht pasi ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 13:14
Prej muajsh SHBA dhe Turqia grinden p?r shkak t? sistemit rus t? mbrojtjes nga raketat. Meqen?se Turqia tani ka marr? pjes?n e par? t? k?tij furnizimi rus, SHBA ka reaguar me masa konkrete SHBA reagoi seriozisht pasi ...

Trump nuk synon të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore, S0400. “Për momentin ...
Arbresh | 18-Jul-2019 23:29
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore, S0400. “Për momentin ...

Trump nuk synon të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë, pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore S 400. “Për momentin ...
InFokusi | 18-Jul-2019 23:23
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë, pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore S 400. “Për momentin ...

Trump nuk synon të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë, pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore S 400. “Për momentin ...
Indeks Online | 18-Jul-2019 23:10
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë, pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore S 400. “Për momentin ...

Sistemi rus i raketave, rriten tensionet SHBA-Turqi
Prej disa muajsh, marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Turqisë janë tensionuar, për shkak të grindjes lidhur me sistemin rus t? mbrojtjes nga raketat. Duke qenë se Turqia ka marr? tanimë pjes?n e par? ...
Lapsi | 18-Jul-2019 17:54
Prej disa muajsh, marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Turqisë janë tensionuar, për shkak të grindjes lidhur me sistemin rus t? mbrojtjes nga raketat. Duke qenë se Turqia ka marr? tanimë pjes?n e par? ...

Trump nuk synon të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë, pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore S 400.
Kosova Press | 18-Jul-2019 23:07
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë, pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të mbrojtjes antiajrore S 400.

SHBA – Trump nuk synon të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë
UASHINGTON, 18 korrik /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të ...
Medial | 18-Jul-2019 22:35
UASHINGTON, 18 korrik /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk synon, deri në këtë stad, që të ndërmarrë sanksione kundër Turqisë pas vendimit të Ankarasë për të blerë sistemet ruse të ...

Trump e kursen Erdoganin, s’ka sanksione
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 22:28
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...

Trump e kursen Erdoganin, s’ka sanksione
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 21:18
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...

Amerika nuk i shet më aeroplanë luftarakë Turqisë
Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kundërajror rus S-400. “Përkundër kësaj, SHBA vazhdon t’i jap rëndësi të madhe strategjike ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 21:07
Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kundërajror rus S-400. “Përkundër kësaj, SHBA vazhdon t’i jap rëndësi të madhe strategjike ...

Tash për tash nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj Turqisë
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...
Gazeta Monitor | 18-Jul-2019 20:27
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...

Tash për tash nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj Turqisë
Menjëherë pas deklaratës së presidentit Trump, u shënua rritje e vlerës së monedhës turke. Shtetet e Bashkuara kishin kundërshtuar pandërprerë planet e Turqisë, për blerjen e sistemit mbrojtës nga Rusia. Uashingtoni ka ...
Lajminet | 18-Jul-2019 20:20
Menjëherë pas deklaratës së presidentit Trump, u shënua rritje e vlerës së monedhës turke. Shtetet e Bashkuara kishin kundërshtuar pandërprerë planet e Turqisë, për blerjen e sistemit mbrojtës nga Rusia. Uashingtoni ka ...

Tash për tash nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj Turqisë
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...
Radio Evropa e Lire | 18-Jul-2019 20:10
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...

NATO: Bota e kërcënuar nga Rusia, raketat e saj arrijnë Europën në pak minuta
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg paralajmëroi kërcënimin që i vjen botës nga Rusia pas dështimit të zbatimit të marrëveshjeve ndërkombëtare dhe tensioneve në rritje mes SHBA dhe Turqisë. JENS ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 11:34
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg paralajmëroi kërcënimin që i vjen botës nga Rusia pas dështimit të zbatimit të marrëveshjeve ndërkombëtare dhe tensioneve në rritje mes SHBA dhe Turqisë. JENS ...

SHBA: Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit F-35
Administrata e Presidentit Trump tha të mërkurën se Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit të avionëve amerikanë F-35, një deklaratë që shënon një thyerje me rëndësi në marrëdhëniet me aleatin e vjetër të NATO-s. ...
Alsat-M | 18-Jul-2019 18:09
Administrata e Presidentit Trump tha të mërkurën se Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit të avionëve amerikanë F-35, një deklaratë që shënon një thyerje me rëndësi në marrëdhëniet me aleatin e vjetër të NATO-s. ...

SHBA: Nuk i shesim avionë ushtarakë Turqisë
Dhe pse presidenti amerikan Donald Trump këmbëngul se ka një marrëdhënie shumë të mirë me homologun turk Erdoan, shtëpia e bardhë konfirmoi me anë të një deklarate për media se SHBA nuk do ti shesë më avionë ushtarakë ...
ABCNews | 18-Jul-2019 14:32
Dhe pse presidenti amerikan Donald Trump këmbëngul se ka një marrëdhënie shumë të mirë me homologun turk Erdoan, shtëpia e bardhë konfirmoi me anë të një deklarate për media se SHBA nuk do ti shesë më avionë ushtarakë ...

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...
RTSH | 18-Jul-2019 17:15
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved