ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2020 09:59

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 19:00
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 16:45
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...

Sistemi rus i raketave, rriten tensionet SHBA-Turqi
Prej disa muajsh, marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Turqisë janë tensionuar, për shkak të grindjes lidhur me sistemin rus t? mbrojtjes nga raketat. Duke qenë se Turqia ka marr? tanimë pjes?n e par? ...
Lapsi | 18-Jul-2019 17:54
Prej disa muajsh, marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Turqisë janë tensionuar, për shkak të grindjes lidhur me sistemin rus t? mbrojtjes nga raketat. Duke qenë se Turqia ka marr? tanimë pjes?n e par? ...

Grindja SHBA-Turqi p?r shkak t? sistemit rus t? raketave
Prej muajsh SHBA dhe Turqia grinden p?r shkak t? sistemit rus t? mbrojtjes nga raketat. Meqen?se Turqia tani ka marr? pjes?n e par? t? k?tij furnizimi rus, SHBA ka reaguar me masa konkrete SHBA reagoi seriozisht pasi ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 13:14
Prej muajsh SHBA dhe Turqia grinden p?r shkak t? sistemit rus t? mbrojtjes nga raketat. Meqen?se Turqia tani ka marr? pjes?n e par? t? k?tij furnizimi rus, SHBA ka reaguar me masa konkrete SHBA reagoi seriozisht pasi ...

Tash për tash nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj Turqisë
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...
Gazeta Monitor | 18-Jul-2019 20:27
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...

Tash për tash nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj Turqisë
Menjëherë pas deklaratës së presidentit Trump, u shënua rritje e vlerës së monedhës turke. Shtetet e Bashkuara kishin kundërshtuar pandërprerë planet e Turqisë, për blerjen e sistemit mbrojtës nga Rusia. Uashingtoni ka ...
Lajminet | 18-Jul-2019 20:20
Menjëherë pas deklaratës së presidentit Trump, u shënua rritje e vlerës së monedhës turke. Shtetet e Bashkuara kishin kundërshtuar pandërprerë planet e Turqisë, për blerjen e sistemit mbrojtës nga Rusia. Uashingtoni ka ...

Tash për tash nuk do të ketë sanksione amerikane ndaj Turqisë
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...
Radio Evropa e Lire | 18-Jul-2019 20:10
Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk po shikojnë në drejtim të vendosjes së sanksioneve ndaj Turqisë për shkak të blerjes së sistemeve ruse të mbrojtjes ajrore, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump, një ditë pasi ...

ShBA dërgon 500 ushtarë shtesë në Arabinë Saudite
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump do të forcojë aleancën e saj me Arabinë Saudite duke dërguar qindra trupa të reja në këtë vend për shkak të tensioneve me Iranin. Pesëqind trupa pritet të vendosen në ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 18:21
Administrata e presidentit amerikan Donald Trump do të forcojë aleancën e saj me Arabinë Saudite duke dërguar qindra trupa të reja në këtë vend për shkak të tensioneve me Iranin. Pesëqind trupa pritet të vendosen në ...

SHBA: Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit F-35
Administrata e Presidentit Trump tha të mërkurën se Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit të avionëve amerikanë F-35, një deklaratë që shënon një thyerje me rëndësi në marrëdhëniet me aleatin e vjetër të NATO-s. ...
Alsat-M | 18-Jul-2019 18:09
Administrata e Presidentit Trump tha të mërkurën se Turqia nuk mund të jetë më pjesë e programit të avionëve amerikanë F-35, një deklaratë që shënon një thyerje me rëndësi në marrëdhëniet me aleatin e vjetër të NATO-s. ...

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...
RTSH | 18-Jul-2019 17:15
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...

SHBA përgatitet të dërgojë qindra ushtarë në Arabinë Saudite
Administrata e presidentit Donald Trump intensifikon marrëdhëniet e saj të diskutueshme ushtarake me Arabinë Saudite, duke u përgatitur për të dërguar qindra ushtarë në vend mes tensioneve në rritje me Iranin, njofton ...
InFokusi | 18-Jul-2019 17:12
Administrata e presidentit Donald Trump intensifikon marrëdhëniet e saj të diskutueshme ushtarake me Arabinë Saudite, duke u përgatitur për të dërguar qindra ushtarë në vend mes tensioneve në rritje me Iranin, njofton ...

SHBA përgatitet të dërgojë qindra ushtarë në Arabinë Saudite
Administrata e presidentit Donald Trump intensifikon marrëdhëniet e saj të diskutueshme ushtarake me Arabinë Saudite, duke u përgatitur për të dërguar qindra ushtarë në vend mes tensioneve në rritje me Iranin, njofton ...
Indeks Online | 18-Jul-2019 17:07
Administrata e presidentit Donald Trump intensifikon marrëdhëniet e saj të diskutueshme ushtarake me Arabinë Saudite, duke u përgatitur për të dërguar qindra ushtarë në vend mes tensioneve në rritje me Iranin, njofton ...

SHBA përgatitet të dërgojë qindra ushtarë në Arabinë Saudite
Administrata e presidentit Donald Trump intensifikon marrëdhëniet e saj të diskutueshme ushtarake me Arabinë Saudite, duke u përgatitur për të dërguar qindra ushtarë në vend mes tensioneve në rritje me Iranin, njofton ...
Kosova Press | 18-Jul-2019 17:05
Administrata e presidentit Donald Trump intensifikon marrëdhëniet e saj të diskutueshme ushtarake me Arabinë Saudite, duke u përgatitur për të dërguar qindra ushtarë në vend mes tensioneve në rritje me Iranin, njofton ...

SHBA: Nuk i shesim avionë ushtarakë Turqisë
Dhe pse presidenti amerikan Donald Trump këmbëngul se ka një marrëdhënie shumë të mirë me homologun turk Erdoan, shtëpia e bardhë konfirmoi me anë të një deklarate për media se SHBA nuk do ti shesë më avionë ushtarakë ...
ABCNews | 18-Jul-2019 14:32
Dhe pse presidenti amerikan Donald Trump këmbëngul se ka një marrëdhënie shumë të mirë me homologun turk Erdoan, shtëpia e bardhë konfirmoi me anë të një deklarate për media se SHBA nuk do ti shesë më avionë ushtarakë ...

Grindja SHBA-Turqi p?r shkak t? sistemit rus t? raketave
Prej muajsh SHBA dhe Turqia grinden p?r shkak t? sistemit rus t? mbrojtjes nga raketat. Meqen?se Turqia tani ka marr? pjes?n e par? t? k?tij furnizimi rus, SHBA ka reaguar me masa konkrete. SHBA reagoi seriozisht pasi ...
Arbresh | 18-Jul-2019 17:05
Prej muajsh SHBA dhe Turqia grinden p?r shkak t? sistemit rus t? mbrojtjes nga raketat. Meqen?se Turqia tani ka marr? pjes?n e par? t? k?tij furnizimi rus, SHBA ka reaguar me masa konkrete. SHBA reagoi seriozisht pasi ...

NATO: Bota e kërcënuar nga Rusia, raketat e saj arrijnë Europën në pak minuta
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg paralajmëroi kërcënimin që i vjen botës nga Rusia pas dështimit të zbatimit të marrëveshjeve ndërkombëtare dhe tensioneve në rritje mes SHBA dhe Turqisë. JENS ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 11:34
Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg paralajmëroi kërcënimin që i vjen botës nga Rusia pas dështimit të zbatimit të marrëveshjeve ndërkombëtare dhe tensioneve në rritje mes SHBA dhe Turqisë. JENS ...

SHBA ndërpret programin e avionëve F-35 për Turqinë
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...
Zeri Amerikes | 18-Jul-2019 16:15
Shtetet e Bashkuara kanë ndërprerë pjesëmarrjen e Turqisë në programin e avionëve luftarakë F-35. Vendimi, i njoftuar të mërkurën, vjen si përgjigje ndaj blerjes nga Turqia të sistemit rus S-400 për mbrojtjen nga ...

Pentagoni heq Turqinë nga programi F-35 pas blerjes së raketave ruse
Shtetet e Bashkuara thanë të mërkurën se ishte duke u larguar nga programi i fluturimit F-35, një lëvizje kjo e paralajmëruar që kur Ankaraja pranoi nga Rusia sistemin e avancuar të mbrojtjes raketore. Pjesët e para të ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 09:47
Shtetet e Bashkuara thanë të mërkurën se ishte duke u larguar nga programi i fluturimit F-35, një lëvizje kjo e paralajmëruar që kur Ankaraja pranoi nga Rusia sistemin e avancuar të mbrojtjes raketore. Pjesët e para të ...

Amerika nuk i shet më aeroplanë luftarakë Turqisë
Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kundërajror rus S-400. “Përkundër kësaj, SHBA vazhdon t’i jap rëndësi të madhe strategjike ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2019 16:14
Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kundërajror rus S-400. “Përkundër kësaj, SHBA vazhdon t’i jap rëndësi të madhe strategjike ...

Amerika nuk i shet më aeroplanë luftarakë Turqisë
Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kundërajror rus S-400. “Përkundër kësaj, SHBA vazhdon t’i jap rëndësi të madhe strategjike ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 16:14
Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kundërajror rus S-400. “Përkundër kësaj, SHBA vazhdon t’i jap rëndësi të madhe strategjike ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved