ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/01/2020 17:11

Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin rus, FaceApp

Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin rus, FaceApp
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 13:08
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

FaceApp kthehet në problem, kërkese për hetim nga FBI
Senatori amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar në Twitter, Schumer tha ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 11:09
Senatori amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar në Twitter, Schumer tha ...

FaceApp, akses në të dhëna?/ Senatori amerikan: Të hetohet nga FBI!
mapo.al Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer ka kërkuar që FBI të hetojë aplikacionin “FaceApp”, duke shprehur shqetësimin ndaj mundësisë që të dhënat personale të qytetarëve t’i shkojnë Rusisë. Këtë ...
Mapo | 18-Jul-2019 09:47
mapo.al Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer ka kërkuar që FBI të hetojë aplikacionin “FaceApp”, duke shprehur shqetësimin ndaj mundësisë që të dhënat personale të qytetarëve t’i shkojnë Rusisë. Këtë ...

Mania FaceApp/ Senatori amerikan: FBI të hetojë aplikacionin
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 09:38
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

FaceApp tashmë ka qasje në fotografitë dhe emrat e 150 milionë njerëzve
Gjithkush i ka parë miqtë e tyre duke postuar fotografi që duken të plakur. FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar pamjet e tyre të fytyrës, por në të njëjtën kohë, njerëzit i kanë dhënë aplikacionit fuqinë ...
Telegrafi | 18-Jul-2019 11:50
Gjithkush i ka parë miqtë e tyre duke postuar fotografi që duken të plakur. FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar pamjet e tyre të fytyrës, por në të njëjtën kohë, njerëzit i kanë dhënë aplikacionit fuqinë ...

SFIDA/ Kush e hëngri e hëngri…Ja çfarë është realisht mania FaceApp
Këto ditët e fundit, aplikacioni Faceapp ka marrë hov të paparë në media sociale. #faceappchallenge madje u bë një nga hashtag-ët më të popullarizuara në rrjet. Kjo sfidë përfshin postimin e një selfie të edituar me një ...
Tesheshi | 18-Jul-2019 13:18
Këto ditët e fundit, aplikacioni Faceapp ka marrë hov të paparë në media sociale. #faceappchallenge madje u bë një nga hashtag-ët më të popullarizuara në rrjet. Kjo sfidë përfshin postimin e një selfie të edituar me një ...

Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin e plakjes FaceApp
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
Lajmi i Fundit | 18-Jul-2019 13:00
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

FaceApp: Sa gallatë, por dhe sa budallëk! Çfarë është, kush fshihet pas aplikacionit rus dhe cilat janë rreziqet
Kristina Libby/ PopularMechanics Përktheu: Politiko.al Një ditë tjetër, një tjetër sfidë në mediat sociale me pasoja potencialisht të zymta. Nëse jeni një nga miliona njerëzit të cilët kohët e fundit kanë shkarkuar ...
Politiko | 18-Jul-2019 12:54
Kristina Libby/ PopularMechanics Përktheu: Politiko.al Një ditë tjetër, një tjetër sfidë në mediat sociale me pasoja potencialisht të zymta. Nëse jeni një nga miliona njerëzit të cilët kohët e fundit kanë shkarkuar ...

Demokratët në SHBA paralajmërojnë rrezik nga FaceApp – kërkojnë hetim nga FBI
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...
IliriaNews | 18-Jul-2019 12:34
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...

Aplikacioni FaceApp tashmë ka nën kontroll 150 milion fytyra dhe emra njerëzish
Të gjithë i kanë parë: miqtë duke postuar foto të tyre sot dhe kur të jenë plakur. Aplikacioni Viral FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar shprehitë e tyre të fytyrës, pamjen e madje edhe moshën. Por në të ...
Medial | 18-Jul-2019 12:27
Të gjithë i kanë parë: miqtë duke postuar foto të tyre sot dhe kur të jenë plakur. Aplikacioni Viral FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar shprehitë e tyre të fytyrës, pamjen e madje edhe moshën. Por në të ...

FBI-së i kërkohet që të hetojë aplikacionin FaceApp
Senatori amerikan Chuck Schumer kërkoi që të hapet një hetim ndaj aplikacionit FaceApp, i cili i bën përdoruesit të duken më të rinj ose më të vjetër. Në një dokument të publikuar në Twitter, Schumer e konsideron shumë ...
AlbInfo | 18-Jul-2019 12:22
Senatori amerikan Chuck Schumer kërkoi që të hapet një hetim ndaj aplikacionit FaceApp, i cili i bën përdoruesit të duken më të rinj ose më të vjetër. Në një dokument të publikuar në Twitter, Schumer e konsideron shumë ...

Forbes: FaceApp është prodhuar nga Rusia
“FaceApp” është aplikacioni i ri në telefon që u bë trend edhe në Republikën e Kosovës. Mirëpo, ky program, sipas revistës së njohur “Forbes”, është i prodhuar nga Rusia dhe rrezikon privatësinë e çdo telefoni. ...
Alsat-M | 18-Jul-2019 12:17
“FaceApp” është aplikacioni i ri në telefon që u bë trend edhe në Republikën e Kosovës. Mirëpo, ky program, sipas revistës së njohur “Forbes”, është i prodhuar nga Rusia dhe rrezikon privatësinë e çdo telefoni. ...

Aplikacioni FaceApp tashmë ka nën kontroll 150 milion fytyra dhe emra njerëzish
Të gjithë i kanë parë: miqtë duke postuar foto të tyre sot dhe kur të jenë plakur. Aplikacioni Viral FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar shprehitë e tyre të fytyrës, pamjen e madje edhe moshën. Por në të ...
PC World | 18-Jul-2019 12:15
Të gjithë i kanë parë: miqtë duke postuar foto të tyre sot dhe kur të jenë plakur. Aplikacioni Viral FaceApp u ka dhënë njerëzve fuqinë për të ndryshuar shprehitë e tyre të fytyrës, pamjen e madje edhe moshën. Por në të ...

Demokratët në SHBA paralajmërojnë rrezik nga FaceApp – kërkojnë hetim nga FBI
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...
Alsat-M | 18-Jul-2019 12:15
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...

I futi në kurth të gjithë, por FBI-së i kërkohet të hetojë aplikacionin FaceApp
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
Lexo | 18-Jul-2019 12:13
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

Suksesi viral i FaceApp dëshmon se kurrë nuk do ta marrim seriozisht privatësinë tonë digjitale
Këtë javë një aplikacion I quajtur “FaceApp” u bë shumë viral duke u shkarkuar pothuajse në smartphonat e secilit prej nesh. Ky aplikacion është aktualisht aplikacioni më I lirë në App Store të Apple. Por çfarë e bën ...
ScanTv | 18-Jul-2019 12:13
Këtë javë një aplikacion I quajtur “FaceApp” u bë shumë viral duke u shkarkuar pothuajse në smartphonat e secilit prej nesh. Ky aplikacion është aktualisht aplikacioni më I lirë në App Store të Apple. Por çfarë e bën ...

Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin FaceApp
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
Gazeta55 | 18-Jul-2019 12:05
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

Demokratët në SHBA paralajmërojnë rrezik nga FaceApp – kërkojnë hetim nga FBI
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2019 11:33
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...

Senatori amerikan i kërkon FBI-së të hetojë aplikacionin FaceApp
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...
Koha.mk | 18-Jul-2019 11:27
Udhëheqësi i pakicës në Senatin amerikan, Chuck Schumer, kërkoi të hetohet aplikacioni FaceApp, i cili i ndryshon fotografitë e përdoruesve, duke i bërë ata të duken më të vjetër ose më të rinj. Në një letër të postuar ...

Demokratët në SHBA paralajmërojnë rrezik nga FaceApp – kërkojnë hetim nga FBI
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...
Arbresh | 18-Jul-2019 11:03
Rritja e popullaritetit të FaceApp, një aplikacion i telefonave të mençur që transformon fytyrën e përdoruesve në të moshuar, ka bërë që senatori demokrat Chuck Schumer të kërkojë një hetim federal. Reagimi i tij vjen ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved