ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/08/2019 11:28

Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 qershorit?

Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 qershorit?
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 18:35
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...

Bozdo: S’ka rëndësi data, por standardet për të hyrë në zgjedhje
TIRANE Ish-zëvendësministri i Ekonomisë Eno Bozdo i ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24 u shpreh se 30 qeshori vërtetoi se me Ramën në krye vetëm zgjedhje të lira e të ndershme nuk ka. Duke u ndalur në datën e ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 14:28
TIRANE Ish-zëvendësministri i Ekonomisë Eno Bozdo i ftuar në rubrikën “Opinion”, në News24 u shpreh se 30 qeshori vërtetoi se me Ramën në krye vetëm zgjedhje të lira e të ndershme nuk ka. Duke u ndalur në datën e ...

Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit
Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet se, në 13 tetor, do të zhvillohen ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 12:45
Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet se, në 13 tetor, do të zhvillohen ...

A ka frikë Presidenti nga Komisioni Hetimor? Ja si përgjigjet ai
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.
Top Channel | 18-Jul-2019 11:50
Partia Socialiste ka ngritur një Komision Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës si President.

Gënjeshtra e padobishme dhe e rrezikshme e 13 tetorit, e Ilir Metës dhe Lulzim Bashës
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 11:47
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...

Meta, tjetër afat Ramës për zgjedhjet: Nëse nuk gjejmë zgjidhje përpara 17-18 tetori, s’kalojëm provimin e vjeshtës
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Top Channel | 18-Jul-2019 11:25
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

‘Këto ndodhin nëpër piktura jo në politikë’/ Meta tjetër ultimatum: Do ngeli pa zgjedhje gjithëpërfshirëse
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...
Telegraf | 18-Jul-2019 11:36
Presidenti Ilir Meta ka apeluar sot për gjetjen e një formule për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Të jemi të përgjegjshëm ndaj shqiptarëve, prioritet mbeten negociatat me BE”, theksoi Presidenti, duke shtuar se ...

Pse opozita nuk arrin të bashkohet pas 30 qershorit?
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...
Lexo | 18-Jul-2019 19:55
Nga Mero Baze Nuk ka ndodhur kurrë, në asnjë krizë politike në Shqipëri, që opozita të mos ketë së paku një qëndrim, ose një vizion të përbashkët, për zgjidhjen e krizës. Pasi dështuan me djegien e mandateve dhe ...

Teliti: Me Ramën diskutojmë vetëm si kryetar i PS-së, jo si kryeministër
Drejtori i kabinetit të PD-së, Dorjan Teliti nga Ora News u shpreh se KQZ apo kryeministri Edi Rama nuk kanë të drejtë të interpretojnë ka apo nuk ka të drejtë Presidenti i Republikës të deketojë 13 tetorin si një datë ...
Gazeta55 | 18-Jul-2019 19:39
Drejtori i kabinetit të PD-së, Dorjan Teliti nga Ora News u shpreh se KQZ apo kryeministri Edi Rama nuk kanë të drejtë të interpretojnë ka apo nuk ka të drejtë Presidenti i Republikës të deketojë 13 tetorin si një datë ...

Kujt i duhet këmbim karrigesh Rama-Basha pa u zhbërë 2008-a?
DITA e ka ngritur në mënyrë të përsëritur domosdoshmërinë e zhbërjes së atentatit kushtetues Rama-Berisha të 2008-s. Analistët dhe bashkëpunëtorët e gazetës, kryeredaktori në editoriale të ndryshme, të ftuarit në ...
Gazeta Dita | 18-Jul-2019 18:59
DITA e ka ngritur në mënyrë të përsëritur domosdoshmërinë e zhbërjes së atentatit kushtetues Rama-Berisha të 2008-s. Analistët dhe bashkëpunëtorët e gazetës, kryeredaktori në editoriale të ndryshme, të ftuarit në ...

Gënjeshtra e padobishme dhe e rrezikshme e 13 tetorit, e Ilir Metës dhe Lulzim Bashës
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...
Dritare | 18-Jul-2019 18:26
Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e nje bestydnie naive sipas së cilës, mashtrimi i pushtetit mposhtet me një gënjeshtër edhe më të madhe. Të gjithë udhëheqësit e saj po sillen sikur besojnë vërtet, se në 13 tetor do ...

Meta i përgjigjet Ramës: Jam fleksibël, e rishikojmë 13 tetorin
mapo.al Presidenti Ilir Meta reagoi një ditë pas Kryeministri Rama tha se nuk e njoh 13 tetorin si datë të zgjedhjeve lokale. Presidenti Ilir Meta u shpreh “kam përshtypjen se kryeministri e percepton ndoshta si datë ...
Mapo | 18-Jul-2019 11:19
mapo.al Presidenti Ilir Meta reagoi një ditë pas Kryeministri Rama tha se nuk e njoh 13 tetorin si datë të zgjedhjeve lokale. Presidenti Ilir Meta u shpreh “kam përshtypjen se kryeministri e percepton ndoshta si datë ...

Meta-Ramës: Nëse 13 ka dalë ters në filxhan, e ndryshojmë, por jo para 17-18 tetorit
Nga Durrësi, krye i shtetit, Ilir Meta ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama me datën e 13 tetorit. Meta shprehet se, është i gatshëm ta ndryshojë datën, por jo përpara 17-18 tetorit, kur do të jepet vendimi për çeljen ...
Dritare | 18-Jul-2019 18:26
Nga Durrësi, krye i shtetit, Ilir Meta ka ironizuar kryeministrin, Edi Rama me datën e 13 tetorit. Meta shprehet se, është i gatshëm ta ndryshojë datën, por jo përpara 17-18 tetorit, kur do të jepet vendimi për çeljen ...

Presidenti Meta i jep tjetër afat Ramës për zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...
Telegrafi | 18-Jul-2019 11:40
Presidenti Ilir Meta nga qyteti i Durrësit ironizoi kryeministrin Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e 13 tetorit, duke thënë se është i gatshëm që të ndryshojë datën por jo përpara 17-18 tetorit, ku dhe do të jepet ...

Mund të mos jetë 13 tetori? Bozdo: Jemi dakord me çdo datë që plotëson standardin
Ish zv/ministri i Ekonomisë, Eno Bozdo, ka komentuar datën e dekretuar nga presidenti Ilir Meta, si datë për zgjedhjet vendore. I ftuar në emisionin ‘Opinion’ në Neës 24, Bozdo tha se 30 qershori vërtetoi se me Ramën ...
Politiko | 18-Jul-2019 14:55
Ish zv/ministri i Ekonomisë, Eno Bozdo, ka komentuar datën e dekretuar nga presidenti Ilir Meta, si datë për zgjedhjet vendore. I ftuar në emisionin ‘Opinion’ në Neës 24, Bozdo tha se 30 qershori vërtetoi se me Ramën ...

Ilir Meta: Jam fleksibël ta rishikoj 13 tetorin, kjo krizë do vazhdojë të përshkallëzohet. Ndërkombëtarët na thonë fluturon gomari, po ne jemi vendi i shqiponjave
Pas reagimeve ndërkombëtare, presidenti Ilir Meta shprehet se mund të tërhiqet nga dekreti për të zhvilluar zgjedhje më 13 tetor. Teksa komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se nuk e njihte 13 tetorin ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 11:16
Pas reagimeve ndërkombëtare, presidenti Ilir Meta shprehet se mund të tërhiqet nga dekreti për të zhvilluar zgjedhje më 13 tetor. Teksa komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama, i cili tha se nuk e njihte 13 tetorin ...

Meta për krizën: Negocioj 13 tetorin, por nuk duhet të ngelemi në vjeshtë….
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ofruar sërish hapësira sot për liderët e politikës shqiptare që të bashkëpunohet për zgjidhjen e krizës politike në vend. Meta u prononcua për mediat nga Xhafzotaj dhe theksoi se ...
Standard | 18-Jul-2019 14:46
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ofruar sërish hapësira sot për liderët e politikës shqiptare që të bashkëpunohet për zgjidhjen e krizës politike në vend. Meta u prononcua për mediat nga Xhafzotaj dhe theksoi se ...

Meta: Negocioj 13 Tetorin por kam shqetësim 17-18 Tetorin
Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se Kryeministri Rama e percepton datën 13 tetor si datë tersi, por sipas tij në 30 qershor vendi nuk ka patur zgjedhje sipas kushtetutës apo sipas ligjit. Nga Xhafzotaj në Durrës, Meta ...
ABCNews | 18-Jul-2019 11:48
Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se Kryeministri Rama e percepton datën 13 tetor si datë tersi, por sipas tij në 30 qershor vendi nuk ka patur zgjedhje sipas kushtetutës apo sipas ligjit. Nga Xhafzotaj në Durrës, Meta ...

Luçiano Boçi: Nuk futemi në zgjedhje me Ramën kryeministër….
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka komentuar zhvillimet politike në vend, duke e ndalur theksin tek zgjedhjet vendore dhe aksioni i ardhshëm opozitar. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, deputeti ...
Standard | 18-Jul-2019 14:46
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka komentuar zhvillimet politike në vend, duke e ndalur theksin tek zgjedhjet vendore dhe aksioni i ardhshëm opozitar. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, deputeti ...

Ilir Meta, ose ëndrrat e një nate vere për 13 tetorin!
Nga Alfred Peza “Ëndrra e një nate vere” është një nga komeditë më të njohura, të Shekspirit, e ajo nuk ka asnjë lidhje me ato që ka nisur të shohë Ilir Meta, duke na i treguar në mëngjes në facebook, ose në konferencat ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 09:14
Nga Alfred Peza “Ëndrra e një nate vere” është një nga komeditë më të njohura, të Shekspirit, e ajo nuk ka asnjë lidhje me ato që ka nisur të shohë Ilir Meta, duke na i treguar në mëngjes në facebook, ose në konferencat ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved