ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 06:28

“10 vite nuk del nga Shqipëria”, PS terhiqet nga nisma ligjore

“10 vite nuk del nga Shqipëria”, PS terhiqet nga nisma ligjore
mapo.al Pasi Edi Rama e shndërroi në refren të fushatës elektorale burgun dhe shpalljen non grata në SHBA e BE për ata që kryejnë krime zgjedhore, PS është terhequr nga ky ligj. Sot në Kuvend, Taulant Balla deklaroi se ...
Mapo | 18-Jul-2019 13:12
mapo.al Pasi Edi Rama e shndërroi në refren të fushatës elektorale burgun dhe shpalljen non grata në SHBA e BE për ata që kryejnë krime zgjedhore, PS është terhequr nga ky ligj. Sot në Kuvend, Taulant Balla deklaroi se ...

Kodi Penal, Gjonaj: Prokuroria të kryejë me përgjegjësi hetimet
TIRANE Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka propozuar ndryshime rrënjësore në kodin penal si domosdoshmëri për të harmonizuar më mire dispozitat e kodit penal të ndryshuar në mënyrë të vazhdueshme. “Një kod i ri ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 12:32
TIRANE Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka propozuar ndryshime rrënjësore në kodin penal si domosdoshmëri për të harmonizuar më mire dispozitat e kodit penal të ndryshuar në mënyrë të vazhdueshme. “Një kod i ri ...

“Paketa antikrim”, Gjonaj propozon Kod të Ri penal: Domosdoshmëri e kohës, ja mesazhi ndaj Prokurorisë
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka propozuar ndryshime rrënjësore në kodin penal si domosdoshmëri për të harmonizuar më mire dispozitat e kodit penal të ndryshuar në mënyrë të vazhdueshme. Teksa ka folur për 7 ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 12:32
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka propozuar ndryshime rrënjësore në kodin penal si domosdoshmëri për të harmonizuar më mire dispozitat e kodit penal të ndryshuar në mënyrë të vazhdueshme. Teksa ka folur për 7 ...

Krimet zgjedhore/ Socialistët tërheqin amendamentin që ndalon udhëtimin në SHBA e BE
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, gjatë fjalës së tij të mbajtur në kuvend ka folur për nismën e re për ndryshimet në kodin penal. Balla ka thënë se amendamenti i cili penalizon personat që kanë kryer ...
Dritare | 18-Jul-2019 13:22
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, gjatë fjalës së tij të mbajtur në kuvend ka folur për nismën e re për ndryshimet në kodin penal. Balla ka thënë se amendamenti i cili penalizon personat që kanë kryer ...

Ndryshimet në Kodin Penal, Balla: Bashkëkryetari i opozitës në Presidencë, do e kthejë
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë fjalës së mbajtur në kuvend, ka folur edhe për ndryshimet në Kodin Penal, që pritet të diskutohen sot, ku çdo qytetari do i ndalohet të dalë jashtë vendit nëse ...
Dritare | 18-Jul-2019 13:22
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë fjalës së mbajtur në kuvend, ka folur edhe për ndryshimet në Kodin Penal, që pritet të diskutohen sot, ku çdo qytetari do i ndalohet të dalë jashtë vendit nëse ...

“Paketa antikrim”, Gjonaj propozon Kod të Ri penal: Domosdoshmëri e kohës, ja kërkesa ndaj Prokurorisë
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka propozuar ndryshime rrënjësore në kodin penal si domosdoshmëri për të harmonizuar më mire dispozitat e kodit penal të ndryshuar në mënyrë të vazhdueshme. Teksa ka folur për 7 ...
Lexo | 18-Jul-2019 13:17
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka propozuar ndryshime rrënjësore në kodin penal si domosdoshmëri për të harmonizuar më mire dispozitat e kodit penal të ndryshuar në mënyrë të vazhdueshme. Teksa ka folur për 7 ...

“Kush prek zgjedhjet nuk del për 10 vjet nga vendi” PS tërhiqet nga ligji, ishte një “lojë”
Bënë një muaj fushatë me sloganin se kush prish zgjedhjet nuk del jashtë vendit… PS tërhiqet nga ligji “Lojën” e nisi kryeministri pak ditë para nisjes së fushatës elektorale, duke deklaruar se ata që do të dhunojnë ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 13:00
Bënë një muaj fushatë me sloganin se kush prish zgjedhjet nuk del jashtë vendit… PS tërhiqet nga ligji “Lojën” e nisi kryeministri pak ditë para nisjes së fushatës elektorale, duke deklaruar se ata që do të dhunojnë ...

Mazhoranca sjell 7 ndryshime për Kodin Penal, Balla: Në shtator nis puna për Kodin Zgjedhor
Gjatë diskutimeve në Parlament lidhur më ndryshimet në Kodin Penal, kreu i grupit kuvendor socialist, Taulant balla, paraqiti 7 ndryshimet e propozuara lidhur me qetësinë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ...
Medial | 18-Jul-2019 12:49
Gjatë diskutimeve në Parlament lidhur më ndryshimet në Kodin Penal, kreu i grupit kuvendor socialist, Taulant balla, paraqiti 7 ndryshimet e propozuara lidhur me qetësinë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ...

Gjonaj: Ndryshimet në Kodin Penal, domosdoshmëri për direktivat e BE
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi se ndryshimet në Kodin Penal janë të nevojshme jo vetëm për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, por dhe për të qenë në përputhje me direktivat e Bashkimit Europian. “Protestat e ...
Gazeta Dita | 18-Jul-2019 12:32
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi se ndryshimet në Kodin Penal janë të nevojshme jo vetëm për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, por dhe për të qenë në përputhje me direktivat e Bashkimit Europian. “Protestat e ...

Gjonaj: Koha të përgatisim një Kod të ri Penal
Propozimet për ndryshimet në Kodin Penal për dhunën janë armët e duhura për të luftuar kriminalitetin sipas ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj. Gjatë seancës plenare të së enjtes kur po diskutohej për këtë çështje, ...
ABCNews | 18-Jul-2019 12:29
Propozimet për ndryshimet në Kodin Penal për dhunën janë armët e duhura për të luftuar kriminalitetin sipas ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj. Gjatë seancës plenare të së enjtes kur po diskutohej për këtë çështje, ...

Gjonaj: Ndryshimet në kodin penal, domosdoshmëri për sigurinë dhe përputhjen me direktivat e BE
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi se ndryshimet në kodin penal janë një domosdoshmëri jo vetëm për ruajtjen e rendit dhe sigurisë por dhe për të qenë në përputhje me direktivat e Bashkimit Europian. ...
Lexo | 18-Jul-2019 12:28
Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj deklaroi se ndryshimet në kodin penal janë një domosdoshmëri jo vetëm për ruajtjen e rendit dhe sigurisë por dhe për të qenë në përputhje me direktivat e Bashkimit Europian. ...

Ndryshimet në kodin penal, Taulant Balla: Meta do i kthejë ligjet se s’mendon për shqiptarët por për interesin e opozitës, s’po flas për fishekzjarrët e fëmijëve të moshës së Lulit
Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla solli në Kuvend 7 propozimet e socialistëve lidhur me ndryshimet në kodin penal lidhur me qetësinë publike, siguria shëndetësore, sigurisë ushqimore, mbajtjen e armëve pa ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 11:50
Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla solli në Kuvend 7 propozimet e socialistëve lidhur me ndryshimet në kodin penal lidhur me qetësinë publike, siguria shëndetësore, sigurisë ushqimore, mbajtjen e armëve pa ...

Mazhoranca sjell 7 ndryshime për Kodin Penal, Balla: Në shtator nis puna për Kodin Zgjedhor
Gjatë diskutimeve në Parlament lidhur më ndryshimet në Kodin Penal, kreu i grupit kuvendor socialist, Taulant balla, paraqiti 7 ndryshimet e propozuara lidhur me qetësinë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ...
RTSH | 18-Jul-2019 12:22
Gjatë diskutimeve në Parlament lidhur më ndryshimet në Kodin Penal, kreu i grupit kuvendor socialist, Taulant balla, paraqiti 7 ndryshimet e propozuara lidhur me qetësinë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ...

Kodi Penal, tërhiqet amendamenti që penalizon udhëtimin në SHBA dhe BE
Nga foltorja e parlamentit ku listoi arsyet se pse sipas tij janë të rëndësishme ndryshimet në Kodin Penal, e ku shprehu bindjen se Ilir Meta, të cilin e konsideroi si bashkëkryetar të Opozitës në Presidencë nuk do t’i ...
Gazeta Dita | 18-Jul-2019 12:03
Nga foltorja e parlamentit ku listoi arsyet se pse sipas tij janë të rëndësishme ndryshimet në Kodin Penal, e ku shprehu bindjen se Ilir Meta, të cilin e konsideroi si bashkëkryetar të Opozitës në Presidencë nuk do t’i ...

Ndryshimet në kodin penal, Balla paralajmëron protestuesit: Do ketë pasoja më të ashpra ligjore në rast dhune
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, teksa është shprehur nga foltorja e Kuvendit për ndryshimet në kodin penal që pritet të miratohen sot në seancë plenare, ka nënvizuar ashpërsimin e ...
Lapsi | 18-Jul-2019 11:55
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, teksa është shprehur nga foltorja e Kuvendit për ndryshimet në kodin penal që pritet të miratohen sot në seancë plenare, ka nënvizuar ashpërsimin e ...

Balla flet për ashpërsimin e kodit penal dhe protestat e opozitës: Kush godet policët do të dënohet ashpër
Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka rreshtuar nga foltorja e kuvendit të gjitha ndryshime në kodin penal, që socialistët kërkojnë të votojnë këtë seancë të fundit parlamentare, më qëllim rritjen e ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 11:57
Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka rreshtuar nga foltorja e kuvendit të gjitha ndryshime në kodin penal, që socialistët kërkojnë të votojnë këtë seancë të fundit parlamentare, më qëllim rritjen e ...

Presion sa për të siguruar 30 qershorin? Balla: Ligji për krimin zgjedhor nuk do votohet
Presioni i kryeministrit Edi Rama për nxjerrjen e ligjit që dënon me 10 vjet heqje të së drejtës për të dalë jashtë vendit ata që kryejnë krim zgjedhor, është tërhequr në seancën e sotme të Parlamentit. Këtë e bëri të ...
Politiko | 18-Jul-2019 11:42
Presioni i kryeministrit Edi Rama për nxjerrjen e ligjit që dënon me 10 vjet heqje të së drejtës për të dalë jashtë vendit ata që kryejnë krim zgjedhor, është tërhequr në seancën e sotme të Parlamentit. Këtë e bëri të ...

Kodi Penal, tërhiqet amendamentin që penalizon udhëtimet në SHBA e BE
Nga foltorja e parlamentit ku listoi arsyet se pse sipas tij janë të rëndësishme ndryshimet në Kodin Penal, e ku shprehu bindjen se Ilir Meta, të cilin e konsideroi si bashkëkryetar të Opozitës në Presidencë nuk do t’i ...
Medial | 18-Jul-2019 11:38
Nga foltorja e parlamentit ku listoi arsyet se pse sipas tij janë të rëndësishme ndryshimet në Kodin Penal, e ku shprehu bindjen se Ilir Meta, të cilin e konsideroi si bashkëkryetar të Opozitës në Presidencë nuk do t’i ...

Kodi Penal, tërhiqet amendamentin që penalizon udhëtimet në SHBA e BE
Nga foltorja e parlamentit ku listoi arsyet se pse sipas tij janë të rëndësishme ndryshimet në Kodin Penal, e ku shprehu bindjen se Ilir Meta, të cilin e konsideroi si bashkëkryetar të Opozitës në Presidencë nuk do t’i ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:34
Nga foltorja e parlamentit ku listoi arsyet se pse sipas tij janë të rëndësishme ndryshimet në Kodin Penal, e ku shprehu bindjen se Ilir Meta, të cilin e konsideroi si bashkëkryetar të Opozitës në Presidencë nuk do t’i ...

Ndryshimet në Kodin Penal, sa i ashpër do të jetë dënimi për ata që sulmojnë funksionarin publik
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka prezantuar propozimet për ashpërsimin e masave të dënimit në Kodin Penal, ndaj atyre që kanosin e sulmojnë për shkak të detyrës funksionarët publikë si mjekun, policin ...
Politiko | 18-Jul-2019 11:36
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka prezantuar propozimet për ashpërsimin e masave të dënimit në Kodin Penal, ndaj atyre që kanosin e sulmojnë për shkak të detyrës funksionarët publikë si mjekun, policin ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved