ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 00:18

Gjykata e Beratit i jep mandatin kryebashkiakut të Kuçovës

Gjykata e Beratit i jep mandatin kryebashkiakut të Kuçovës
Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit të Bashkisë Kuçovë, Kreshnik Hajdari. Seanca për konfirmimin dhe legjitimimin e mandatit të Kreshnik Hajdarit është drejtuar nga ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 19:28
Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit të Bashkisë Kuçovë, Kreshnik Hajdari. Seanca për konfirmimin dhe legjitimimin e mandatit të Kreshnik Hajdarit është drejtuar nga ...

Gjykata iu jep mandatin dy kryebashkiakëve në Jug
Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, në seancat gjyqësore të ditës së sotme vendosi të pranojë mandatin e kryebashkiakes së Delvinës Majlinda Qilimi dhe Adrian Gurma për bashkinë Sarandë. Kristo Kico i Finiqit nuk e ka ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 16:58
Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, në seancat gjyqësore të ditës së sotme vendosi të pranojë mandatin e kryebashkiakes së Delvinës Majlinda Qilimi dhe Adrian Gurma për bashkinë Sarandë. Kristo Kico i Finiqit nuk e ka ...

Gjykata iu jep mandatin tre kryebashkiakëve në Jug
Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, në seancat gjyqësore të ditës së sotme vendosi të pranojë mandatin e kryebashkiakut socialist, dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Kristo Kiço për bashkinë Finiq, Majlinda Qilimi për ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 16:31
Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, në seancat gjyqësore të ditës së sotme vendosi të pranojë mandatin e kryebashkiakut socialist, dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Kristo Kiço për bashkinë Finiq, Majlinda Qilimi për ...

Atë që s’e zgjidhi dot në Tiranë, s’mund ta zgjidhë në Xhafzotaj!
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 17:12
Nga Skënder Minxhozi Në fillim vendosi se duhet të votonim më 30 qershor 2019. Gjashtë muaj më vonë na tha se ajo datë anullohet, por nuk na komunikoi një datë të re, siç e kërkon Kushtetuta e vendit. Prodhoi një ...

Zgjedhjet e 30 qershorit, kaos me vendime gjykatash
Gjykata e Durrësit nuk i njohu 3 vendimet e Komisionit Qendror të zgjedhjeve ditën e mërkurë, me argumentin se Bindja Demokratike ishte regjistruar si subjekt zgjedhor jashtë afateve ligjore. Për këtë, ish- kreu I ...
Top Channel | 18-Jul-2019 15:04
Gjykata e Durrësit nuk i njohu 3 vendimet e Komisionit Qendror të zgjedhjeve ditën e mërkurë, me argumentin se Bindja Demokratike ishte regjistruar si subjekt zgjedhor jashtë afateve ligjore. Për këtë, ish- kreu I ...

Gjykata e Sarandës i jep mandatin kryebashkiakut të Konispolit
SARANDE Gjykata e Shkallës së Parë e Sarandës i ka dhënë mandatin kandidatit të PS për Bashkinë e Konispolit Shuaip Beqiri. Gjykata e qytetit jugor në seancën e mbajtur sot në mesditë vendosi të pranojë mandatin e ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 15:00
SARANDE Gjykata e Shkallës së Parë e Sarandës i ka dhënë mandatin kandidatit të PS për Bashkinë e Konispolit Shuaip Beqiri. Gjykata e qytetit jugor në seancën e mbajtur sot në mesditë vendosi të pranojë mandatin e ...

Vendimi i Gjykatës për Durrësin, Meta: Rrëmujëhane, s’pati zgjedhje
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:56
Nga Xhafzatoj, ku iu përgjigj interesit të gazetarëve për cështje të aktualitetit politik, Presidenti Ilir Meta komentoi vendimin e gjykatës së Durrësit, e cila një ditë më parë refuzoi t’i japë mandatin Valbona Sakos ...

Gjykata e Durrësit nuk i dha mandatin Sakos, Meta: Ndodh ngaqë nuk u respektua Kushtetuta
Një ditë më parë Gjykata e Durrësit ka refuzuar t’i japë vërtetimin e mandatit kryetares së zgjedhur të Bashkisë, Valbona Sakos , e cila kandidoi nën siglën e Partisë Socialiste.
Top Channel | 18-Jul-2019 11:44
Një ditë më parë Gjykata e Durrësit ka refuzuar t’i japë vërtetimin e mandatit kryetares së zgjedhur të Bashkisë, Valbona Sakos , e cila kandidoi nën siglën e Partisë Socialiste.

Gjykata i konfirmon mandatin Gjergji Goros në Himarë
mapo.al Gjykata e Vlorës që ka në juridiksion dhe Himarën konfirmoi sot mandatin e Kryetarit të Bashkise Himarë, Gjergji Goro. Seanca për konfirmimin e Goro është drejtuar nga vetë Kryetari i Gjykates Skënder Haluca. ...
Mapo | 18-Jul-2019 12:44
mapo.al Gjykata e Vlorës që ka në juridiksion dhe Himarën konfirmoi sot mandatin e Kryetarit të Bashkise Himarë, Gjergji Goro. Seanca për konfirmimin e Goro është drejtuar nga vetë Kryetari i Gjykates Skënder Haluca. ...

Meta: Negocioj 13 tetorin, por mos ngelemi në provimin e vjeshtës
XHAFZOTAJ Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën ...
BalkanWeb | 18-Jul-2019 11:17
XHAFZOTAJ Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta u shpreh se duhet të njihet 13 tetori, pasi përndryshe kriza sa vjen e thellohet. Ai shton se po e pret Ramën ...

“30 qershori”, Meta: Ndërkombëtarët mund të thonë “gomari fluturon”
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...
Mapo | 18-Jul-2019 11:29
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi dhe njëhere sot se më 30 qershor nuk janë zhvilluar zgjedhje në Shqipëri. Ai pati një reagim të ashpër dhe për ndonjë nderkombetar që e ka mbeshtetur këtë proces. ...

Gjykata njeh mandatin e kryebashkiakut të Himarës, Jorgo Goro
Gjykata e rrethit gjyqësor Vlorë miratoi kërkesën e kandidatit të PS në bashkinë e Himarë duke i dhënë mandatin e kryebashkiakut Jorgo Goros. Në zgjedhjet e 30 qershorit, sipas të dhënave nga KQZ, në bashkinë e Himarës ...
VizionPlus | 18-Jul-2019 14:06
Gjykata e rrethit gjyqësor Vlorë miratoi kërkesën e kandidatit të PS në bashkinë e Himarë duke i dhënë mandatin e kryebashkiakut Jorgo Goros. Në zgjedhjet e 30 qershorit, sipas të dhënave nga KQZ, në bashkinë e Himarës ...

Habit Gjykata e Durrësit, ndryshe nga një ditë më parë për Valbona Sakon, sot çertifikoi kryetarin e Shijakut
Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana. Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha ...
Lapsi | 18-Jul-2019 19:06
Një ditë pasi, gjykata e Durrësit nuk certifikoi mandatin e kandidates socialiste pët Durrësin, Valbona Sakos, e kundërta ndodhi me kandidatin e PS për Shijakun, Elton Arbana. Ndryshe, gjykata e Durrësit, sot i dha ...

A e mori Mimoza Margjeka vendimin për Durrësin, nga frika se mos i mërzitej i shoqi?
Gjyqtarja Mimoza Margjeka vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesën e Valbona Sakos për të marrë mandatin e kryebashkiakes së Durrësit, duke i argumentuar si nul zgjedhjet e 30 qershorit për Bashkinë e Durrësit. Kjo, ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 21:26
Gjyqtarja Mimoza Margjeka vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesën e Valbona Sakos për të marrë mandatin e kryebashkiakes së Durrësit, duke i argumentuar si nul zgjedhjet e 30 qershorit për Bashkinë e Durrësit. Kjo, ...

30 qershori, gjykata shtyn vendimin për Bashkinë Finiq
Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, në seancat gjyqësore të ditës së sotme vendosi të pranojë mandatin e kryebashkiakes së Delvinës Majlinda Qilimi dhe Adrian Gurma për bashkinë Sarandë. Kristo Kico i Finiqit nuk e ka ...
Lapsi | 18-Jul-2019 17:26
Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë, në seancat gjyqësore të ditës së sotme vendosi të pranojë mandatin e kryebashkiakes së Delvinës Majlinda Qilimi dhe Adrian Gurma për bashkinë Sarandë. Kristo Kico i Finiqit nuk e ka ...

Sako rrëzohet në Durrës,Veliaj kërkon mandatin në Gjykatën e Tiranës
mapo.al Erion Veliaj i është drejtuar gjykatës për legjitimitetin e mandatit të tij. Njohja e mandatit nga gjykata është hapi i fundit ligjor për miratimin e kandidatëve të PS-së në krye të bashkive. Kërkesa e Erion ...
Mapo | 17-Jul-2019 21:11
mapo.al Erion Veliaj i është drejtuar gjykatës për legjitimitetin e mandatit të tij. Njohja e mandatit nga gjykata është hapi i fundit ligjor për miratimin e kandidatëve të PS-së në krye të bashkive. Kërkesa e Erion ...

Balla: Mandatet e të zgjedhurve në Shqipëri i jep vetëm KQZ dhe Kolegji Zgjedhor. Vendimi i gjyqtares në Durrës, nul dhe arbitrar
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla e quan absurd dhe arbitrar vendimin e gjyqtares së Durrësit për të mos konfirmuar mandatin 4 vjeçar të kryetares së zgjedhur të Bashkisë së Durrësit, Valbona ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 20:54
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla e quan absurd dhe arbitrar vendimin e gjyqtares së Durrësit për të mos konfirmuar mandatin 4 vjeçar të kryetares së zgjedhur të Bashkisë së Durrësit, Valbona ...

Balla: Mandatet e të zgjedhurve në Shqipëri i jep vetëm KQZ dhe Kolegji Zgjedhor. Vendimi i gjyqtares nul dhe arbitrar
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla e quan absurd dhe arbitrar vendimin e gjyqtares së Durrësit për të mos konfirmuar mandatin 4 vjeçar të kryetares së zgjedhur të Bashkisë së Durrësit, Valbona ...
Top Channel | 17-Jul-2019 20:25
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla e quan absurd dhe arbitrar vendimin e gjyqtares së Durrësit për të mos konfirmuar mandatin 4 vjeçar të kryetares së zgjedhur të Bashkisë së Durrësit, Valbona ...

Ish-kryetari i KQZ-së: Mosmiratimi i mandateve, rrëzim i shtetit të së drejtës
Vendimi i Gjykatës së Durrësit për të mos miratuar mandatin e kryebashkiakëve socialist, për ish kreun e KQZ, Kristaq Kume është rrëzimi i shtetit të së drejtës. Sipas Kumes, mazhorancës po i kthehet mbrapsht loja e 30 ...
Lapsi | 18-Jul-2019 15:19
Vendimi i Gjykatës së Durrësit për të mos miratuar mandatin e kryebashkiakëve socialist, për ish kreun e KQZ, Kristaq Kume është rrëzimi i shtetit të së drejtës. Sipas Kumes, mazhorancës po i kthehet mbrapsht loja e 30 ...

Gjykata e Sarandës i jep mandatin kryebashkiakut të Konispolit
Gjykata e Shkallës së Parë e Sarandës i dha mandatin kandidatit të PS për Bashkinë e Konispolit Shuaip Beqiri. Gjykata e qytetit jugor në seancën e mbajtur sot në mesditë vendosi të pranojë mandatin e Beqirit. Shuaip ...
Lapsi | 18-Jul-2019 15:19
Gjykata e Shkallës së Parë e Sarandës i dha mandatin kandidatit të PS për Bashkinë e Konispolit Shuaip Beqiri. Gjykata e qytetit jugor në seancën e mbajtur sot në mesditë vendosi të pranojë mandatin e Beqirit. Shuaip ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved