ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/12/2019 15:35

Reeker: SHBA nuk do të bëhet arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë

Reeker: SHBA nuk do të bëhet arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë
Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri komentet ...
ABCNews | 18-Jul-2019 13:12
Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri komentet ...

SHBA: S’jemi krenar me shqiptarët, por Uashingtoni nuk do bëhet arbitër i problemeve tuaja të brendshme
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...
GazetaTema | 18-Jul-2019 09:12
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...

Zyrtari i lartë amerikan: S’jemi krenar me shqiptarët, SHBA nuk do bëhet arbitër
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...
Top Channel | 18-Jul-2019 08:49
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...

Bërnabiq: Serbia e gatshme t’i kthehet dialogut menjëherë
Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka shfaqur shpresën se liderët e Kosovës do të kenë kurajon e duhur dhe përgjegjësinë për të ndryshuar vendimet e tyre e për të vazhduar dialogun, raporton transmetuesi publik serb, RTS. ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2019 13:20
Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka shfaqur shpresën se liderët e Kosovës do të kenë kurajon e duhur dhe përgjegjësinë për të ndryshuar vendimet e tyre e për të vazhduar dialogun, raporton transmetuesi publik serb, RTS. ...

Reeker: SHBA e gatshme për t’u përfshirë, pasi Kosova e Serbia ta nisin dialogun
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të përfshihen në dialogun Kosovë – Serbi, por këtë nuk mund ta bëjnë para se dy palët të vendosin t’i kthehen dialogut, ka thënë diplomati amerikan Philip Reeker, që ...
IliriaNews | 18-Jul-2019 12:52
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të përfshihen në dialogun Kosovë – Serbi, por këtë nuk mund ta bëjnë para se dy palët të vendosin t’i kthehen dialogut, ka thënë diplomati amerikan Philip Reeker, që ...

Reeker: SHBA nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbiter i politikave të brendshme të Shqipërisë, njofton Zëriamerikës Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e ...
Portalb | 18-Jul-2019 12:50
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbiter i politikave të brendshme të Shqipërisë, njofton Zëriamerikës Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e ...

Reeker: SHBA-ja e gatshme të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 12:50
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...

Sekretari amerikan: SHBA-ja e gatshme që të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...
Arbresh | 18-Jul-2019 12:19
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...

Sekretari amerikan: SHBA-ja e gatshme që të përfshihet në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2019 12:17
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...

RIKER: SHBA-ja nuk do të jetë arbitër i politikës së brendshme të Shqipërisë
Përfaqësuesi i lartë zyrtar amerikan, Filip Riker, i cili është edhe ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit i angazhuar për Evropën dhe Euroazinë, apelon deri te partitë politike në Shqipëri ta zgjidhin situatën në kuadër ...
Medial | 18-Jul-2019 12:15
Përfaqësuesi i lartë zyrtar amerikan, Filip Riker, i cili është edhe ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit i angazhuar për Evropën dhe Euroazinë, apelon deri te partitë politike në Shqipëri ta zgjidhin situatën në kuadër ...

Reeker: SHBA e gatshme për t’u përfshirë, pasi Kosova e Serbia ta nisin dialogun
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të përfshihen në dialogun Kosovë – Serbi, por këtë nuk mund ta bëjnë para se dy palët të vendosin t’i kthehen dialogut, ka thënë diplomati amerikan Philip Reeker, që ...
Gazeta Observer | 18-Jul-2019 12:05
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të përfshihen në dialogun Kosovë – Serbi, por këtë nuk mund ta bëjnë para se dy palët të vendosin t’i kthehen dialogut, ka thënë diplomati amerikan Philip Reeker, që ...

Sekretari amerikan: SHBA-ja e gatshme që të përfshihet në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...
Indeks Online | 18-Jul-2019 11:57
SHBA-ja është e gatshme që të përfshihet në procesin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës, por këtë s’e bënë dot derisa palët të mos vendosin t’i kthehen të njëjtit, ka thënë ushtruesi i detyrës të zëvendësit të ...

Reeker: SHBA e gatshme të përfshihet në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se SHBA-ja është e gatshme për t’u angazhuar në një proces të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, por se është e nevojshme që të dyja palët së bashku të ...
Zeri | 18-Jul-2019 11:50
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se SHBA-ja është e gatshme për t’u angazhuar në një proces të dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, por se është e nevojshme që të dyja palët së bashku të ...

Reeker: SHBA e gatshme për t’u përfshirë, pasi Kosova e Serbia ta nisin dialogun
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të përfshihen në dialogun Kosovë – Serbi, por këtë nuk mund ta bëjnë para se dy palët të vendosin t’i kthehen dialogut, ka thënë diplomati amerikan Philip Reeker, që ...
Gazeta Express | 18-Jul-2019 11:40
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të përfshihen në dialogun Kosovë – Serbi, por këtë nuk mund ta bëjnë para se dy palët të vendosin t’i kthehen dialogut, ka thënë diplomati amerikan Philip Reeker, që ...

SHBA bën thirrje për dialog mes Kosovës dhe Serbisë – Premtojnë përfshirje më të madhe
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme që të përfshihen më shumë në procesin e dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës. Por këtë nuk mund ta bëjnë përderisa dy palët nuk marrin vendim për t’iu kthyer dialogut. ...
Gazeta Monitor | 18-Jul-2019 11:14
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme që të përfshihen më shumë në procesin e dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës. Por këtë nuk mund ta bëjnë përderisa dy palët nuk marrin vendim për t’iu kthyer dialogut. ...

Reeker: Situata në Shqipëri të zgjidhet brenda kornizave kushtetuese
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker tha se “Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Zyrtari i lartë amerikan ka kërkuar që palët në Shqipëri duhet të përdorin ...
TetovaSot | 18-Jul-2019 10:00
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker tha se “Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Zyrtari i lartë amerikan ka kërkuar që palët në Shqipëri duhet të përdorin ...

Reeker: Situata në Shqipëri të zgjidhet brenda kornizave kushtetuese
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker tha se “Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Zyrtari i lartë amerikan ka kërkuar që palët në Shqipëri duhet të përdorin ...
Medial | 18-Jul-2019 09:49
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker tha se “Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Zyrtari i lartë amerikan ka kërkuar që palët në Shqipëri duhet të përdorin ...

Reeker: Situata në Shqipëri të zgjidhet brenda kornizave kushtetuese
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker tha se “Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Zyrtari i lartë amerikan ka kërkuar që palët në Shqipëri duhet të përdorin ...
RTSH | 18-Jul-2019 09:49
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Philip Reeker tha se “Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Zyrtari i lartë amerikan ka kërkuar që palët në Shqipëri duhet të përdorin ...

Reeker: S’jemi krenar me gjendjen aktuale politike në Shqipëri
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...
Ina-Online | 18-Jul-2019 09:32
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...

Zyrtari i lartë amerikan: S’jemi krenar me shqiptarët, SHBA nuk do bëhet arbitër
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...
Zeri | 18-Jul-2019 09:31
Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të bëhen arbitër i politikave të brendshme të Shqipërisë. Ambasadori Reeker, zyrtar me përvojë në çështjet e Ballkanit, i bëri ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved