ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:56

Situata/ Basha me aleatët takojnë sekretarin e përgjithshëm të OSBE

Situata/ Basha me aleatët takojnë sekretarin e përgjithshëm të OSBE
AUSTRI Duket se situata politike në Shqipëri ka çuar në Vjenë kryedemokratin Lulzim Basha dhe aleatët e tij. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 15:57
AUSTRI Duket se situata politike në Shqipëri ka çuar në Vjenë kryedemokratin Lulzim Basha dhe aleatët e tij. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë ...

Rama: Nuk ka 13 tetor/ Meta sjell të tjera argumente për 13 tetorin
Pas një mbledhje 5 orëshe të kryesisë së PS-së, Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka zgjedhje në 13 tetor.
Top Channel | 17-Jul-2019 15:27
Pas një mbledhje 5 orëshe të kryesisë së PS-së, Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka zgjedhje në 13 tetor.

Tërhiqet Dash Shehi: Të bëhet marrëveshje Rama-Basha, të ketë garanci ndërkombëtare
Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehu thotë se më ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 16:17
Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehu thotë se më ...

Lulzim Basha dhe aleatët takim në Vienë me zyrtarin e lartë të OSBE-së, ja për çfarë do ta informojnë
Kreu i Partisë Demokratike dhe i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha, se bashku me aleatët Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka, janë nisur sot në Vienë në një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, ...
Telegraf | 17-Jul-2019 16:34
Kreu i Partisë Demokratike dhe i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha, se bashku me aleatët Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka, janë nisur sot në Vienë në një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, ...

Meta vesh sërish “kostumin mbi palët”, apel të fortë Ramës e Bashës
Presidenti Meta ka bërë një hap pas sot në lidhje me akuzat ndaj qeverise dhe kryeministrit Rama dhe i është rikthyer pozicionit “mbi palët”.
Top Channel | 17-Jul-2019 12:00
Presidenti Meta ka bërë një hap pas sot në lidhje me akuzat ndaj qeverise dhe kryeministrit Rama dhe i është rikthyer pozicionit “mbi palët”.

Vasili nxjerr videon: Meta flet kot, të vërë në punë këshilltarët!
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta, i cili iu bëri thirrje Edi Ramës dhe Lulzim Bashës të angazhoheshin për zgjedhjet e 13 tetorit, duke i paralajmëruar se 19 tetori do ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 11:50
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta, i cili iu bëri thirrje Edi Ramës dhe Lulzim Bashës të angazhoheshin për zgjedhjet e 13 tetorit, duke i paralajmëruar se 19 tetori do ...

Ilir Meta thirrje për zgjedhje më 13 tetor, pasi bindi të shoqen: Më 19 tetor do jetë shumë vonë
Ilir Meta vazhdon të bëjë thirrje për mbajtjen e zgjedhjeve më 13 tetor, pavarësisht se ky diskutim tashmë është mbyllur më 30 qershor. “Të dashur qytetarë, 30 qershori iku si një datë e përbashkët vetëm kalendarike. ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 11:24
Ilir Meta vazhdon të bëjë thirrje për mbajtjen e zgjedhjeve më 13 tetor, pavarësisht se ky diskutim tashmë është mbyllur më 30 qershor. “Të dashur qytetarë, 30 qershori iku si një datë e përbashkët vetëm kalendarike. ...

Petrit Vasili: Rama i ka hapur negociatat!
Ish-kreu i deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, duke thenë se ai “i ka hapur negociatat, Presidenti po flet kot”. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ...
Telegraf | 17-Jul-2019 12:16
Ish-kreu i deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, duke thenë se ai “i ka hapur negociatat, Presidenti po flet kot”. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ...

“19 tetor do jetë shumë vonë”! Meta mesazh të fortë Ramës e Bashës
Presidenti i vendit, Ilir Meta, i është rikthyer sërish 30 qershorit, duke u shprehur se iku si datë e përbashkët vetëm kalendarike. Meta shkruan në “Facebook” se tani është koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë, teksa ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 10:47
Presidenti i vendit, Ilir Meta, i është rikthyer sërish 30 qershorit, duke u shprehur se iku si datë e përbashkët vetëm kalendarike. Meta shkruan në “Facebook” se tani është koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë, teksa ...

Basha me aleatet në Vjenë, takojnë sekretarin e OSBE
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet për një vizitë zyrtare në Vjenë. Ai shoqërohet nga kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe ...
ABCNews | 17-Jul-2019 16:24
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet për një vizitë zyrtare në Vjenë. Ai shoqërohet nga kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe ...

Basha me aleatët takojnë sekretarin e përgjithshëm të OSBE në Vjenë
Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë mësohet se ndodhen në Vjenë ditën e sotme. Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm te OSBE, z. Thomas ...
Lapsi | 17-Jul-2019 16:15
Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë mësohet se ndodhen në Vjenë ditën e sotme. Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm te OSBE, z. Thomas ...

Negociatat/Meta: 13 tetori, mundësi që të mos mbetemi në vjeshtë
mapo.al Presidenti Ilir Meta insiston për 13 tetorin si datë për zgjedhjet vendore, por propozimi i tij është që në këtë datë të zhvillohen edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare si dhe presidenciale. Përmes një ...
Mapo | 17-Jul-2019 10:53
mapo.al Presidenti Ilir Meta insiston për 13 tetorin si datë për zgjedhjet vendore, por propozimi i tij është që në këtë datë të zhvillohen edhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare si dhe presidenciale. Përmes një ...

Aleatët e Bashës: Në 13 Tetor vetëm zgjedhje lokale
Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehu thotë se më ...
TV Klan | 17-Jul-2019 15:56
Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehu thotë se më ...

Çfarë po ndodh në kampin e opozitës? Basha dhe Kryemadhi drejt Vjenës
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Vjenë. Pjesë e këtij takimi është edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe kryetari i Partisë ...
Gazeta Dita | 17-Jul-2019 19:15
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Vjenë. Pjesë e këtij takimi është edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe kryetari i Partisë ...

Basha dhe aleatët e PD takojnë Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Thomas Greminger dhe përfaqësues të tjerë të kësaj organizate, ...
Dritare | 17-Jul-2019 18:52
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Fatmir Mediu dhe Agron Duka kanë zhvilluar një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të OSBE-së, Thomas Greminger dhe përfaqësues të tjerë të kësaj organizate, ...

KOHA QË TË MOS MBETEMI EDHE NË VJESHTË!
Nga Presidenti Ilir Meta Të dashur qytetarë, 30 qershori iku si një datë e përbashkët vetëm kalendarike. Përpara kemi një datë tepër të rëndësishme, për ne dhe të ardhmen e vendit tonë, 17-18 tetor 2019, kur Këshilli i ...
Gazeta55 | 17-Jul-2019 18:42
Nga Presidenti Ilir Meta Të dashur qytetarë, 30 qershori iku si një datë e përbashkët vetëm kalendarike. Përpara kemi një datë tepër të rëndësishme, për ne dhe të ardhmen e vendit tonë, 17-18 tetor 2019, kur Këshilli i ...

Me apo pa Ramën? Lulzim Basha i paqartë. Monika Kryemadhi anulon pushimet në LSI: Kemi zgjedhje në 13 tetor
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është i paqartë për aksionin opozitar dhe për këtë duket se ka ndikuar takimi i fundit me Ilir Metës. Ai u shpreh se në vijim të aksionit opozitar do të ketë sërish protesta, por edhe ...
GazetaTema | 16-Jul-2019 21:27
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është i paqartë për aksionin opozitar dhe për këtë duket se ka ndikuar takimi i fundit me Ilir Metës. Ai u shpreh se në vijim të aksionit opozitar do të ketë sërish protesta, por edhe ...

Opozita ndryshon kurs, Rama pjesë e zgjidhjes
Opozita është duke kërkuar një marrëveshje me kryeministrin Rama ku garant të jenë ndërkombëtarët. Këtë e ka zbuluar një prej krerëve të partive të vogla opozitare që ka mbështetur deri më tani qëndrimet e Bashës dhe ...
Respublica | 17-Jul-2019 18:27
Opozita është duke kërkuar një marrëveshje me kryeministrin Rama ku garant të jenë ndërkombëtarët. Këtë e ka zbuluar një prej krerëve të partive të vogla opozitare që ka mbështetur deri më tani qëndrimet e Bashës dhe ...

“KE do të marrë vendimin për negociatat”, Meta mesazh të fortë Ramës e Bashës
Meta shkruan në “Facebook” se tani është koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë, teksa risjell në vëmendje 17-18 tetorin, kur KE do të marrë vendimin për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë. Duke iu drejtuar një ...
Lajminet | 17-Jul-2019 18:03
Meta shkruan në “Facebook” se tani është koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë, teksa risjell në vëmendje 17-18 tetorin, kur KE do të marrë vendimin për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë. Duke iu drejtuar një ...

Kriza politike sjell në Shqipëri për dy ditë shefin e OSBE Greminger
Më 24 dhe 25 korrik viziton Shqipërinë Sekretari i Përgjithshëm i OSBE Thomas Greminger, i bëjnë me dije Politiko.al burime të sigurta diplomatike. Kryetari i OSBE do të takohet në Tiranë përgjatë vizitës zyrtare dy ...
Politiko | 17-Jul-2019 18:03
Më 24 dhe 25 korrik viziton Shqipërinë Sekretari i Përgjithshëm i OSBE Thomas Greminger, i bëjnë me dije Politiko.al burime të sigurta diplomatike. Kryetari i OSBE do të takohet në Tiranë përgjatë vizitës zyrtare dy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved