ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 08:54

Presidentja e re e KE/ Haradinaj: Do ta kthejë Kosovën në dinamikën e plotë integruese

Presidentja e re e KE/ Haradinaj: Do ta kthejë Kosovën në dinamikën e plotë integruese
Kosova e përshëndeti zgjedhjen e Ursula von der Leyen, si Presidente të Komisionit Europian.
Top Channel | 17-Jul-2019 18:52
Kosova e përshëndeti zgjedhjen e Ursula von der Leyen, si Presidente të Komisionit Europian.

Merkel: Humba një ministre, por fitova një partnere
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi shefen e saj të Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, pas votimit si presidentja e parë grua e Komisionit Europian dhe qytetarja e parë gjermane që merr këtë rol që prej gjysmë ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 13:04
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi shefen e saj të Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, pas votimit si presidentja e parë grua e Komisionit Europian dhe qytetarja e parë gjermane që merr këtë rol që prej gjysmë ...

Portret, Ursula Von der Leyer, gruaja e parë në krye të BE-së
Ursula von der Leyen është e pasionuar në ëndrrën e një Europe federale dhe besnike e Angela Merkelit, e cila e donte gjithmonë pranë në qeveritë e saj. Ursula von der Leyen është një grua e hekurt. Pas gjashtë vitesh ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 11:39
Ursula von der Leyen është e pasionuar në ëndrrën e një Europe federale dhe besnike e Angela Merkelit, e cila e donte gjithmonë pranë në qeveritë e saj. Ursula von der Leyen është një grua e hekurt. Pas gjashtë vitesh ...

Presidentja e re e KE-së ka një mesazh për Shqipërinë
E sapo zgjedhur në krye të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, nuk ka humbur kohë për ta bërë të qartë vizionin e saj për perspektivën Europiane të Ballkanit Perëndimor.
Top Channel | 17-Jul-2019 11:24
E sapo zgjedhur në krye të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, nuk ka humbur kohë për ta bërë të qartë vizionin e saj për perspektivën Europiane të Ballkanit Perëndimor.

Mesazhi i presidentes së KE, shpresë për Shqipërinë
mapo.al Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...
Mapo | 17-Jul-2019 12:00
mapo.al Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...

Mesazhi i parë i presidentes së KE për Shqipërinë, është inkurajues
Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, në mesazhin e parë pas marrjes së postit, është shprehur se mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “ Unë dëshiroj të riafirmoj ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 11:52
Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, në mesazhin e parë pas marrjes së postit, është shprehur se mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “ Unë dëshiroj të riafirmoj ...

“Mbështes Shqipërinë”, mesazhi i parë i Presidentes së KE
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 10:20
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...

Ursula von der Leyen lë postin e Ministres së Mbrojtjes, kritika për drejtuesen e re të KE
Një ditë pas fitores së ngushtë me 383 vota për të drejtuar Komisionin Europian, Ursula Von Der Leyen nuk ka humbur kohë për të dorëzuar postin e ministres së mbrojtjes. Konfirmimi i saj nga europarlamentarët është ...
VizionPlus | 17-Jul-2019 12:46
Një ditë pas fitores së ngushtë me 383 vota për të drejtuar Komisionin Europian, Ursula Von Der Leyen nuk ka humbur kohë për të dorëzuar postin e ministres së mbrojtjes. Konfirmimi i saj nga europarlamentarët është ...

Kosova mirëpret zgjedhjen e Ursula von der Leyen presidente të KE
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...
Telegrafi | 17-Jul-2019 15:37
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...

Meta uron Presidenten e re të KE: Na mbështesni për negociatat
mapo.al Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e para grua që zgjidhet në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...
Mapo | 17-Jul-2019 09:25
mapo.al Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e para grua që zgjidhet në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...

Meta uron Presidenten e KE: Na mbështesni në rrugën drejt BE-së
Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, që është dhe e para grua në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme nga një ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 09:09
Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, që është dhe e para grua në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme nga një ...

Ursula von der Leyen: Mbështes nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se mbështet hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Dëshiroj të riafirmoj perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe shoh ...
Telegrafi | 17-Jul-2019 11:52
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se mbështet hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Dëshiroj të riafirmoj perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe shoh ...

Meta leter për Von der Leyen: Mirënjohje për politikën tuaj të zgjerimit të BE-së
Presidenti Meta i ka dërguar një letër urimi Ursula Von der Leyen për zgjedhjen e saj në krye te Komisionit Europian. Është rast fatlum që Komisioni Evropian, për të parën herë, do të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...
VizionPlus | 17-Jul-2019 09:57
Presidenti Meta i ka dërguar një letër urimi Ursula Von der Leyen për zgjedhjen e saj në krye te Komisionit Europian. Është rast fatlum që Komisioni Evropian, për të parën herë, do të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...

Kryemadhi uron Presidenten e KE: Fokus të veçantë për Shqipërinë
Komisioni Evropian do të drejtohet për herë të parë nga një grua. Ursula von der Leyen është zgjedhur Presidente e KE, duke marrë drejtimin e një ndër institucionet më të rëndësishme të Bashkimit Evropian. Mesazhet e ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 07:56
Komisioni Evropian do të drejtohet për herë të parë nga një grua. Ursula von der Leyen është zgjedhur Presidente e KE, duke marrë drejtimin e një ndër institucionet më të rëndësishme të Bashkimit Evropian. Mesazhet e ...

Meta uron Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen
Presidenti i Republikës Ilir Meta uron Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen për zgjedhjen e saj në këtë post të rëndesishem. Ja mesazhi i plotë: “E nderuar Shkëlqesi, Zgjedhja Juaj në postin e ...
Telegraf | 17-Jul-2019 09:16
Presidenti i Republikës Ilir Meta uron Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen për zgjedhjen e saj në këtë post të rëndesishem. Ja mesazhi i plotë: “E nderuar Shkëlqesi, Zgjedhja Juaj në postin e ...

Të Gjelbrit kërkojnë katër poste në Komisionin Europian
Philippe Lamberts, bashkëdrejtues i të Gjelbërve në Parlamentin Europian, kërkoi sot katër komisionerë të dalë nga radhët e ekologjistëve në ekipit që do të krijojë Ursula von der Leyen, presidentja e ardhshme e ...
Arbresh | 17-Jul-2019 19:52
Philippe Lamberts, bashkëdrejtues i të Gjelbërve në Parlamentin Europian, kërkoi sot katër komisionerë të dalë nga radhët e ekologjistëve në ekipit që do të krijojë Ursula von der Leyen, presidentja e ardhshme e ...

Gjermania me ministre të re të mbrojtjes
Annegret Kramp-Karrenbauer zëvendëson Ursula von der Leyen Kjo erdhi pasi që Ursula von der Leyen, që ka shërbyer në këtë pozitë që nga viti 2013, siguroi votat e nevojshme për Parlament Europian që të zë pozitën e ...
Koha.mk | 17-Jul-2019 19:28
Annegret Kramp-Karrenbauer zëvendëson Ursula von der Leyen Kjo erdhi pasi që Ursula von der Leyen, që ka shërbyer në këtë pozitë që nga viti 2013, siguroi votat e nevojshme për Parlament Europian që të zë pozitën e ...

Kosova mirëpret zgjedhjen e Von der Leyen presidente të KE-së
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula Von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...
Arbresh | 17-Jul-2019 19:08
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula Von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...

Basha uron presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian: Lajm i mirë për BE-në dhe Shqipërinë!
Lideri i opozitës ka uruar presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian Ursula Von der Leyen. Me anë të një postimi në Twitter, Lulzim Basha thotë se zgjedhja e Ursula Von der Leyen është një lajm i mirë për Bashkimin ...
Top Channel | 16-Jul-2019 23:35
Lideri i opozitës ka uruar presidenten e zgjedhur të Komisionit Europian Ursula Von der Leyen. Me anë të një postimi në Twitter, Lulzim Basha thotë se zgjedhja e Ursula Von der Leyen është një lajm i mirë për Bashkimin ...

Merkel për Von Der Leyenin: Humba një ministre, por fitova një partnere
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi shefen e saj të Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, pas votimit si presidentja e parë grua e Komisionit Europian dhe qytetarja e parë gjermane që merr këtë rol që prej gjysmë ...
Gazeta Express | 17-Jul-2019 19:03
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi shefen e saj të Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, pas votimit si presidentja e parë grua e Komisionit Europian dhe qytetarja e parë gjermane që merr këtë rol që prej gjysmë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved