ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:15

Presidentja e re e KE/ Haradinaj: Do ta kthejë Kosovën në dinamikën e plotë integruese

Presidentja e re e KE/ Haradinaj: Do ta kthejë Kosovën në dinamikën e plotë integruese
Kosova e përshëndeti zgjedhjen e Ursula von der Leyen, si Presidente të Komisionit Europian.
Top Channel | 17-Jul-2019 18:52
Kosova e përshëndeti zgjedhjen e Ursula von der Leyen, si Presidente të Komisionit Europian.

FOTOT/ Nga vajza e një prifti, në krye të Gjermanisë: Udhëtimi i Angela Merkelit drejt majave të pushtetit
Nga vajza e një prifti në Gjermaninë Lindore, në femrën e parë kancelare: Më 17 korrik Angela Merkel mbush 65 vjeç. DW sjell pjesë nga jeta e një prej liderëve më të fortë të botës sot me disa foto, poshtë të cilave ka ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 18:42
Nga vajza e një prifti në Gjermaninë Lindore, në femrën e parë kancelare: Më 17 korrik Angela Merkel mbush 65 vjeç. DW sjell pjesë nga jeta e një prej liderëve më të fortë të botës sot me disa foto, poshtë të cilave ka ...

Merkel: Humba një ministre, por fitova një partnere
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi shefen e saj të Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, pas votimit si presidentja e parë grua e Komisionit Europian dhe qytetarja e parë gjermane që merr këtë rol që prej gjysmë ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 13:04
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përgëzoi shefen e saj të Mbrojtjes, Ursula von der Leyen, pas votimit si presidentja e parë grua e Komisionit Europian dhe qytetarja e parë gjermane që merr këtë rol që prej gjysmë ...

Portret, Ursula Von der Leyer, gruaja e parë në krye të BE-së
Ursula von der Leyen është e pasionuar në ëndrrën e një Europe federale dhe besnike e Angela Merkelit, e cila e donte gjithmonë pranë në qeveritë e saj. Ursula von der Leyen është një grua e hekurt. Pas gjashtë vitesh ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 11:39
Ursula von der Leyen është e pasionuar në ëndrrën e një Europe federale dhe besnike e Angela Merkelit, e cila e donte gjithmonë pranë në qeveritë e saj. Ursula von der Leyen është një grua e hekurt. Pas gjashtë vitesh ...

Presidentja e re e KE-së ka një mesazh për Shqipërinë
E sapo zgjedhur në krye të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, nuk ka humbur kohë për ta bërë të qartë vizionin e saj për perspektivën Europiane të Ballkanit Perëndimor.
Top Channel | 17-Jul-2019 11:24
E sapo zgjedhur në krye të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, nuk ka humbur kohë për ta bërë të qartë vizionin e saj për perspektivën Europiane të Ballkanit Perëndimor.

Mesazhi i presidentes së KE, shpresë për Shqipërinë
mapo.al Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...
Mapo | 17-Jul-2019 12:00
mapo.al Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...

Mesazhi i parë i presidentes së KE për Shqipërinë, është inkurajues
Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, në mesazhin e parë pas marrjes së postit, është shprehur se mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “ Unë dëshiroj të riafirmoj ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 11:52
Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, në mesazhin e parë pas marrjes së postit, është shprehur se mbështet hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “ Unë dëshiroj të riafirmoj ...

“Mbështes Shqipërinë”, mesazhi i parë i Presidentes së KE
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 10:20
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët, me të marrë detyrën. Në mesazhin e parë pas marrjes së postit, Presidentja e KE është shprehur se ...

Ursula von der Leyen lë postin e Ministres së Mbrojtjes, kritika për drejtuesen e re të KE
Një ditë pas fitores së ngushtë me 383 vota për të drejtuar Komisionin Europian, Ursula Von Der Leyen nuk ka humbur kohë për të dorëzuar postin e ministres së mbrojtjes. Konfirmimi i saj nga europarlamentarët është ...
VizionPlus | 17-Jul-2019 12:46
Një ditë pas fitores së ngushtë me 383 vota për të drejtuar Komisionin Europian, Ursula Von Der Leyen nuk ka humbur kohë për të dorëzuar postin e ministres së mbrojtjes. Konfirmimi i saj nga europarlamentarët është ...

Kosova mirëpret zgjedhjen e Ursula von der Leyen presidente të KE
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...
Telegrafi | 17-Jul-2019 15:37
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...

Meta uron Presidenten e re të KE: Na mbështesni për negociatat
mapo.al Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e para grua që zgjidhet në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...
Mapo | 17-Jul-2019 09:25
mapo.al Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e para grua që zgjidhet në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...

Meta uron Presidenten e KE: Na mbështesni në rrugën drejt BE-së
Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, që është dhe e para grua në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme nga një ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 09:09
Presidenti Ilir Meta ka uruar Presidenten e re të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, që është dhe e para grua në këtë post. Meta shkruan se është rast fatlum që KE të drejtohet në pesë vitet e ardhshme nga një ...

Ursula von der Leyen: Mbështes nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se mbështet hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Dëshiroj të riafirmoj perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe shoh ...
Telegrafi | 17-Jul-2019 11:52
Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se mbështet hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. “Dëshiroj të riafirmoj perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe shoh ...

Meta leter për Von der Leyen: Mirënjohje për politikën tuaj të zgjerimit të BE-së
Presidenti Meta i ka dërguar një letër urimi Ursula Von der Leyen për zgjedhjen e saj në krye te Komisionit Europian. Është rast fatlum që Komisioni Evropian, për të parën herë, do të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...
VizionPlus | 17-Jul-2019 09:57
Presidenti Meta i ka dërguar një letër urimi Ursula Von der Leyen për zgjedhjen e saj në krye te Komisionit Europian. Është rast fatlum që Komisioni Evropian, për të parën herë, do të drejtohet në pesë vitet e ardhshme ...

Kryemadhi uron Presidenten e KE: Fokus të veçantë për Shqipërinë
Komisioni Evropian do të drejtohet për herë të parë nga një grua. Ursula von der Leyen është zgjedhur Presidente e KE, duke marrë drejtimin e një ndër institucionet më të rëndësishme të Bashkimit Evropian. Mesazhet e ...
BalkanWeb | 17-Jul-2019 07:56
Komisioni Evropian do të drejtohet për herë të parë nga një grua. Ursula von der Leyen është zgjedhur Presidente e KE, duke marrë drejtimin e një ndër institucionet më të rëndësishme të Bashkimit Evropian. Mesazhet e ...

Meta uron Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen
Presidenti i Republikës Ilir Meta uron Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen për zgjedhjen e saj në këtë post të rëndesishem. Ja mesazhi i plotë: “E nderuar Shkëlqesi, Zgjedhja Juaj në postin e ...
Telegraf | 17-Jul-2019 09:16
Presidenti i Republikës Ilir Meta uron Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen për zgjedhjen e saj në këtë post të rëndesishem. Ja mesazhi i plotë: “E nderuar Shkëlqesi, Zgjedhja Juaj në postin e ...

Kosova pret që Presidentja e re e Komisionit Europian t’i heq vizat (VIDEO)
Një gjermane ka marrë një nga postet më të rëndësishme në Bashkimin Europian. E pritjet e liderëve kosovarë nga Ursula von der Leyen janë goxha të larta, njofton Klan Kosova. Mirëpo, dikush po tërheq vërejtjen për ...
Klan Kosova | 17-Jul-2019 20:54
Një gjermane ka marrë një nga postet më të rëndësishme në Bashkimin Europian. E pritjet e liderëve kosovarë nga Ursula von der Leyen janë goxha të larta, njofton Klan Kosova. Mirëpo, dikush po tërheq vërejtjen për ...

Të Gjelbrit kërkojnë katër poste në Komisionin Europian
Philippe Lamberts, bashkëdrejtues i të Gjelbërve në Parlamentin Europian, kërkoi sot katër komisionerë të dalë nga radhët e ekologjistëve në ekipit që do të krijojë Ursula von der Leyen, presidentja e ardhshme e ...
Arbresh | 17-Jul-2019 19:52
Philippe Lamberts, bashkëdrejtues i të Gjelbërve në Parlamentin Europian, kërkoi sot katër komisionerë të dalë nga radhët e ekologjistëve në ekipit që do të krijojë Ursula von der Leyen, presidentja e ardhshme e ...

Gjermania me ministre të re të mbrojtjes
Annegret Kramp-Karrenbauer zëvendëson Ursula von der Leyen Kjo erdhi pasi që Ursula von der Leyen, që ka shërbyer në këtë pozitë që nga viti 2013, siguroi votat e nevojshme për Parlament Europian që të zë pozitën e ...
Koha.mk | 17-Jul-2019 19:28
Annegret Kramp-Karrenbauer zëvendëson Ursula von der Leyen Kjo erdhi pasi që Ursula von der Leyen, që ka shërbyer në këtë pozitë që nga viti 2013, siguroi votat e nevojshme për Parlament Europian që të zë pozitën e ...

Kosova mirëpret zgjedhjen e Von der Leyen presidente të KE-së
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula Von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...
Arbresh | 17-Jul-2019 19:08
Kryeministri Ramusha Haradinaj beson se KE, nën udhëheqjen e Ursula Von der Leyen, do ta kthejë Kosovën në dinamikat e plota integruese evropiane. Zgjedhja përshëndetet edhe nga autoritetet tjera. Zgjedhja në krye të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved