ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:25

Fotomania e plakjes/ Çfarë fshihet pas aplikacionit rus “faceapp”

Fotomania e plakjes/ Çfarë fshihet pas aplikacionit rus “faceapp”
mapo.al Një aplikacion i ri që quhet “FaceApp” është kthyer në trendin e verës. Me mijëra përdorues të facebook dhe instagram përfshirë dhe personazhe VIP po postojnë foto ku duken 50 vite më të vjetër seç janë. Pakkush ...
Mapo | 17-Jul-2019 17:04
mapo.al Një aplikacion i ri që quhet “FaceApp” është kthyer në trendin e verës. Me mijëra përdorues të facebook dhe instagram përfshirë dhe personazhe VIP po postojnë foto ku duken 50 vite më të vjetër seç janë. Pakkush ...

Mania e FaceApp: Kush është kompania ruse që merr në dorë fotot tona
Mania e fotove me portret prej gjyshi ka pushtuar rrjetet sociale. Faceapp Challenge është aplikacioni që u shton vite fytyrave tona në foto. Inteligjenca artificiale modifikon tiparet e fytyrave tona në një mënyrë ...
GazetaTema | 17-Jul-2019 16:15
Mania e fotove me portret prej gjyshi ka pushtuar rrjetet sociale. Faceapp Challenge është aplikacioni që u shton vite fytyrave tona në foto. Inteligjenca artificiale modifikon tiparet e fytyrave tona në një mënyrë ...

A ndërhyn aplikacioni rus FaceApp në privatësinë tuaj dhe a duhet të shqetësoheni?
Por, sa është i sigurt përdorimi i këtij aplikacioni? Me përdorimin e FaceApp qarkullojnë histori teknologjie dhe të dhënash që shumica e përdoruesve nuk i njohin. Në anën tjetër, kompania thotë se përdor algoritme të ...
Lajminet | 17-Jul-2019 19:55
Por, sa është i sigurt përdorimi i këtij aplikacioni? Me përdorimin e FaceApp qarkullojnë histori teknologjie dhe të dhënash që shumica e përdoruesve nuk i njohin. Në anën tjetër, kompania thotë se përdor algoritme të ...

FaceApp, si funksionon aplikacioni rus që të plak: Kush qëndron pas tij
Quhet FaceApp dhe progresivisht po bëhet tendenca e kësaj vere. Aplikacioni ka “infektuar” personat e njohur (VIP) dhe ata ta zakonshëm, duke pushtuar Facebook dhe Instagram me foto që na shohin të plakur përmes ...
TetovaSot | 17-Jul-2019 19:45
Quhet FaceApp dhe progresivisht po bëhet tendenca e kësaj vere. Aplikacioni ka “infektuar” personat e njohur (VIP) dhe ata ta zakonshëm, duke pushtuar Facebook dhe Instagram me foto që na shohin të plakur përmes ...

Alarmojnë ekspertët: Aplikacioni që ju plak jua vjedh fotot
Aplikacioni që u kthye në trend së fundmi, “FaceApp”, i cili përdor fotografitë dhe riimagjinon ata që janë pjesë e fotografisë se si do të duken pas 50 vjetësh, duket se nuk është shumë i sigurt për përdoruesit. ...
Gazeta Express | 17-Jul-2019 19:15
Aplikacioni që u kthye në trend së fundmi, “FaceApp”, i cili përdor fotografitë dhe riimagjinon ata që janë pjesë e fotografisë se si do të duken pas 50 vjetësh, duket se nuk është shumë i sigurt për përdoruesit. ...

Mania e FaceApp: Kush është kompania ruse që merr në dorë fotot tona!
Mania e fotove me portret prej gjyshi ka pushtuar rrjetet sociale. Faceapp Challenge është aplikacioni që u shton vite fytyrave tona në foto. Inteligjenca artificiale modifikon tiparet e fytyrave tona në një mënyrë ...
Dritare | 17-Jul-2019 18:52
Mania e fotove me portret prej gjyshi ka pushtuar rrjetet sociale. Faceapp Challenge është aplikacioni që u shton vite fytyrave tona në foto. Inteligjenca artificiale modifikon tiparet e fytyrave tona në një mënyrë ...

FACEAPP reagon ndaj shqetësimeve mbi privatësinë si pasojë e dyshimeve të përdoruesve
Aplikacioni i cili ka bërë bujë për shkak se mund të editojë fotot duke bërë të mundur ndryshimin e moshës apo gjinisë po ngre shumë pikëpyetje. Të gjithë përdoruesit pyesin veten se çfarë po ndodh me fotografitë e tyre ...
ScanTv | 17-Jul-2019 18:35
Aplikacioni i cili ka bërë bujë për shkak se mund të editojë fotot duke bërë të mundur ndryshimin e moshës apo gjinisë po ngre shumë pikëpyetje. Të gjithë përdoruesit pyesin veten se çfarë po ndodh me fotografitë e tyre ...

Forbes: FaceApp është prodhuar nga Rusia
“FaceApp” është aplikacioni i ri në telefon që u bë trend edhe në Republikën e Kosovës. Mirëpo, ky program, sipas revistës së njohur “Forbes”, është i prodhuar nga Rusia dhe rrezikon privatësinë e çdo telefoni. ...
Klan Kosova | 17-Jul-2019 18:27
“FaceApp” është aplikacioni i ri në telefon që u bë trend edhe në Republikën e Kosovës. Mirëpo, ky program, sipas revistës së njohur “Forbes”, është i prodhuar nga Rusia dhe rrezikon privatësinë e çdo telefoni. ...

“FaceApp” bëhet viral, ekspertët: Rusët mund t’ju kontrollojnë përmes kamerës
Transformimi i imazhit, ose aplikacioni FaceApp është bërë viral orët e fundit dhe shumë përdorues të rrjetetve sociale kanë ngarkuar fotot e tyre. Por, ekspertët kanë ngritur alarmin. Ky aplikacion është projektuar ...
Shenja | 17-Jul-2019 18:02
Transformimi i imazhit, ose aplikacioni FaceApp është bërë viral orët e fundit dhe shumë përdorues të rrjetetve sociale kanë ngarkuar fotot e tyre. Por, ekspertët kanë ngritur alarmin. Ky aplikacion është projektuar ...

Po huton dynjanë/ Çfarë fshihet pas aplikacionit rus ‘faceApp’
Një aplikacion i ri që quhet “FaceApp” është kthyer në trendin e verës. Me mijëra përdorues të facebook dhe instagram përfshirë dhe personazhe VIP po postojnë foto ku duken 50 vite më të vjetër seç janë. Pak kush po i ...
Lajmi i Fundit | 17-Jul-2019 17:09
Një aplikacion i ri që quhet “FaceApp” është kthyer në trendin e verës. Me mijëra përdorues të facebook dhe instagram përfshirë dhe personazhe VIP po postojnë foto ku duken 50 vite më të vjetër seç janë. Pak kush po i ...

Mania e FaceApp: Kush është kompania ruse që merr në dorë fotot tona
Mania e fotove me portret prej gjyshi ka pushtuar rrjetet sociale. Faceapp Challenge është aplikacioni që u shton vite fytyrave tona në foto. Inteligjenca artificiale modifikon tiparet e fytyrave tona në një mënyrë ...
Lexo | 17-Jul-2019 16:28
Mania e fotove me portret prej gjyshi ka pushtuar rrjetet sociale. Faceapp Challenge është aplikacioni që u shton vite fytyrave tona në foto. Inteligjenca artificiale modifikon tiparet e fytyrave tona në një mënyrë ...

A ndërhyn aplikacioni rus FaceApp në privatësinë tuaj dhe a duhet të shqetësoheni?
FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagrami me foto që duken të plakur. Por, sa është i sigurt përdorimi i këtij aplikacioni? Me përdorimin e FaceApp qarkullojnë ...
Telegrafi | 17-Jul-2019 15:07
FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagrami me foto që duken të plakur. Por, sa është i sigurt përdorimi i këtij aplikacioni? Me përdorimin e FaceApp qarkullojnë ...

A ndërhyn aplikacioni rus FaceApp në privatësinë tuaj?
FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagramin me foto që duken të plakur, përcjell albinfo.ch. A duhet të shqetësohemi për këtë dhe sa është i sigurt përdorimi i ...
AlbInfo | 17-Jul-2019 15:46
FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagramin me foto që duken të plakur, përcjell albinfo.ch. A duhet të shqetësohemi për këtë dhe sa është i sigurt përdorimi i ...

A ndërhyn aplikacioni rus FaceApp në privatësinë tuaj dhe a duhet të shqetësoheni?
FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagrami me foto që duken të plakur. Por, sa është i sigurt përdorimi i këtij aplikacioni? Me përdorimin e FaceApp qarkullojnë ...
Gazeta Observer | 17-Jul-2019 15:34
FaceApp po bëhet aplikacioni që po “infekton” përdoruesit, duke pushtuar Facebookun dhe Instagrami me foto që duken të plakur. Por, sa është i sigurt përdorimi i këtij aplikacioni? Me përdorimin e FaceApp qarkullojnë ...

FaceApp mania/ Ekspertët ngrenë alarmin për aplikacionin që transformon fytyrën
Ekspertët kanë ngritur alamrin në lidhje me aplikacionin FaceApp, që është bërë viral në rrjetet sociale, ku duket se efekti më i preferuar është ai i transformimi i imazhin lidhur me moshën. Ky aplikacion është ...
Lapsi | 17-Jul-2019 14:56
Ekspertët kanë ngritur alamrin në lidhje me aplikacionin FaceApp, që është bërë viral në rrjetet sociale, ku duket se efekti më i preferuar është ai i transformimi i imazhin lidhur me moshën. Ky aplikacion është ...

Ekspertët ngrenë dyshime rreth sigurisë së aplikacionit rus FaceApp
Ekspertët kibernetikë kanë shprehur shqetësimet e tyre rreth sigurisë në lidhje me përdorimin e apliakcionit FaceApp, një mani e re e rrjeteve sociale që ju bën të dukeni si person i vjetër. Ky aplikacion është krijuar ...
Zeri | 17-Jul-2019 15:08
Ekspertët kibernetikë kanë shprehur shqetësimet e tyre rreth sigurisë në lidhje me përdorimin e apliakcionit FaceApp, një mani e re e rrjeteve sociale që ju bën të dukeni si person i vjetër. Ky aplikacion është krijuar ...

“FaceApp”, që e përdorën shumica e kosovarëve, rrezikon t’ua marrë të dhënat në telefon?
“FaceApp” është aplikacioni i ri në telefon që u bë trend edhe në Republikën e Kosovës. Mirëpo, ky program, sipas revistës së njohur “Forbes”, është i prodhuar nga Rusia dhe rrezikon privatësinë e çdo telefoni. ...
Indeks Online | 17-Jul-2019 14:49
“FaceApp” është aplikacioni i ri në telefon që u bë trend edhe në Republikën e Kosovës. Mirëpo, ky program, sipas revistës së njohur “Forbes”, është i prodhuar nga Rusia dhe rrezikon privatësinë e çdo telefoni. ...

Ekspertët ngrenë dyshime rreth sigurisë për aplikacionin rus FaceApp
Ekspertët kibernetikë kanë shprehur shqetësimet e tyre rreth sigurisë në lidhje me përdorimin e apliakcionit FaceApp, një mani e re e rrjeteve sociale që ju bën të dukeni si person i vjetër.
Kosova Press | 17-Jul-2019 14:48
Ekspertët kibernetikë kanë shprehur shqetësimet e tyre rreth sigurisë në lidhje me përdorimin e apliakcionit FaceApp, një mani e re e rrjeteve sociale që ju bën të dukeni si person i vjetër.

FaceApp, si funksionon aplikacioni rus që të plak: Kush qëndron pas tij
Quhet FaceApp dhe progresivisht po bëhet tendenca e kësaj vere. Aplikacioni ka “infektuar” personat e njohur (VIP) dhe ata ta zakonshëm, duke pushtuar Facebook dhe Instagram me foto që na shohin të plakur përmes ...
Gazeta Express | 17-Jul-2019 13:14
Quhet FaceApp dhe progresivisht po bëhet tendenca e kësaj vere. Aplikacioni ka “infektuar” personat e njohur (VIP) dhe ata ta zakonshëm, duke pushtuar Facebook dhe Instagram me foto që na shohin të plakur përmes ...

FaceApp, si funksionon aplikacioni rus që të plak dhe kush qëndron pas tij
Quhet FaceApp dhe po vazhdon të bëhet tendenca e kësaj vere. Aplikacioni ka “infektuar” personat e VIP dhe ata ta zakonshëm, duke pushtuar Facebook dhe Instagram me foto që duken të plakur. Transformimi i fytyrave është ...
Gazeta Observer | 17-Jul-2019 12:53
Quhet FaceApp dhe po vazhdon të bëhet tendenca e kësaj vere. Aplikacioni ka “infektuar” personat e VIP dhe ata ta zakonshëm, duke pushtuar Facebook dhe Instagram me foto që duken të plakur. Transformimi i fytyrave është ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved